Strhující původní dobrodružný film režiséra Jordana Vogt-Robertse vypráví příběh nesourodého týmu badatelů, vojáků a dobrodruhů, kteří se spojili, aby prozkoumali tajemný, stejně nebezpečný jako krásný, ostrov v kdesi v Pacifiku, který není zanesen do žádné mapy. Odříznuti od všeho, co znají, vstupují na území mohutného Konga a zažehávají tak nejstrašnější boj člověka s přírodou. Jejich cesta za poznáním se mění v boj o přežití a útěk z prapůvodního Ráje, ve kterém není pro člověka místo. (Freeman Ent.)

bizz_mjc

Asi zbytečné zmiňovat podobné filmy, ty najde člověk většinou, byť tentokrát by některé na mysl šly víc. Vizuál a efekty naprosto bez chyby (naštěstí jsem, až na první, neviděl trailery, takže jsem byl i místy překvapen), ale zbytek? Doprdele. Nevím, jestli jako "králové" planety jsme nedotknuti scénáristickou evolucí, ale ke konci už mě ta šablona šíleného vojáka řešícího vše silou a násilím, kdy vše neznámé (a silnější) je nutno zabít, srala. Docházím do fáze, kdy se na tyhle americký spektákly přestávám těšit, protože emocí je tu prachbídně (nebo žádné?) a lepší věci - včetně příběhu - dostanu v počítačových hrách. Prosím, už žádné žádné Američany ve vedení jakýchkoli expedic. ()

Timak

Mně se to vcelku líbilo. Nerozumím, proč by měl zrovna Kong bojovat s Godzillou a ani proč si tvorečkové od Riddicka odskočili na nezmapovaný ostrov, ale Kong je sympaťák a za mě určitě lepší verze než od Jacksona. Herci sympatičtější, tempo vražedné a rozměry obrovské. Nechybí ani legendární Samuelova "motherfu*ker" :) Takže suma sumárum - neškodná blbin(k)a ()

VanTom

Nový film o Kongovi vystřílí své nejprůraznější náboje v dechberoucí úvodní třetině, kdy letmo představí postavy, překoná zlověstné bouře obklopující neprobádaný ostrov a letku vrtulníků náležitě destruktivně konfrontuje s jeho "Králem". Pak zjistíme, že hrdinové zrovna charismatem neoplývají a potulování po džungli s fantasmagorickými krvelačnými potvorami se zamotá v lehce stereotypním kruhu, který nerozčísne ani hláškující veterán Johna C. Reillyho. Nicméně takhle velkolepé, úžasně nasnímané, čistokrevné "lostworldovské" dobrodružství se na plátna často nepodívá, takže trochu přitlačím (na 7/10). ()

Yoda sama

Hlavne v druhej polovici hlúpo napísané (jeden chce desiatky metrov veľkú polobožskú opicu zabiť, druhý zachrániť) a papierovými postavami trpiace, ale nedá mi to, vizuálne nádherné, brutálne a zábavné. Čistý filmový eskapizmus, ako bol aj pôvodný Kong zamýšľaný, tu len obohatený o všetky tie oku lahodiace vychytávky. Godzilla bol lepší film, toto väčšia zábava, takže pohoda. ()

VasaX

Kong mashup - zasazení do doby konce Vietnamského konfliktu přidává do klasického monster tématu linky temné jako z Apocalypse Now, či humorné jak z Platoon. Není to sice velkofilm, ale je to velmi dobrá popkornová směs mnoha chutí - dobrodružství, strachu/temnoty, humoru, akce. A moc povedeného vizuálu. Ostrov lebek, místní kmen, bitvy obludností (hlavně Kong vs cokoli) vypadají fakt dobře a herecky je to taky našlápnuté správným směrem. Kong mě hodně bavil, je poměrně vyvážený, expedice nebyla tak retardovaná jako posádka z Alien: Covenant, a hlavně ty dvě hodiny celkem hezky utečou a vypadá to nádherně (za což dávám hvězdičku navrch, protože Kong nadprůměrný je, přinejmenším alespoň vizuálně). Plus spousta (velmi neinvazivních)referencí/inspirací, spousta hezkých detailů (např. již zmíněné dopisy domů) i několik nečekaných překvápek (třeba kdy kde kdo zařve nebo ne :-)). Kongu, děkuji. ()

Trustme

Konečně někdo stvořil akční fantasy, kde se mlátí obludy, vojáci bojují s gigantickými bestiemi a je to masakr. Dokonalá režie připomínající Spielberga, kameramanské umění dosažené k vrcholu a touze mít zarámované obrazy z impozantních scenérií této podívané, uchvatné exteriéry a fascinující triky. Bravurní zpracování rodokapsového dobrodružného románu do technicky a divácky přesného filmového díla. Žádná hluchá místa, žádné romantické melodrámy, žádné dlouhé vyjádření filozofických mouder. Jen dobrodružství, boj o život, destruktivní likvidace, výbuchy, umírání všeho možného, kolosální akční hody a sympatičtí hrdinové. Děj pouze z ostrova bez milostných avantýr a podobných kokotin, které Kong dělá v jiných filmech. Famózní příběh nového King Konga, tak jak tu ještě nebyl. Jordane Vogte-Robertsi, ty vole jako na režiséra seriálů dost dobrý. ()

sskrblik

Když může bejt hodná nová Godzilla, může bejt hodnej i novej King Kong a za chvíli nám Hollywood ze všech kultovních monster světa udělá bojovníky ve jménu dobra. Když se oprostím od změny koncepce, tak mě bavilo co jsem viděl. Samozřejmě se nabízí jako první srovnání s King Kongem od Jacksona, tady se dá v klidu říci a přesně dle očekávání, že modernější a hezčí je nový Kong. Taky se mě celkem páčilo, že se jde rovnou na věc a bez okecávání dostaneme přerostlýho vopičáka už v takřka na začátku. Co mě ale nebavilo byli ti hnusný ještěři a to jak už se pobíhá v džungli jenom v tričku, ikdyž v případě Brie Larson do filmu přibyli i kozy. Jinak je to ale remake remaku a tak tedy v konečném důsledku zbytečný film. A stejně napětím byl nejlepší King Kong ze sedmdesátek, archaicky a celkově mě nejvíc bavil původní King Kong z třicátých let, no a digitálně pak se dá říct, že tohle je o fous lepší než Jackson. ()

Danny F.

Naprosto úžasné. Příroda jako taková (drsná a nevyzpytatelná) měla zde své místo. Samotný král Kong se po vizuální stránce také povedl. Vše mělo smysl a logiku. Tempo a prostředí naprosto dokonalé. Táto verze je velice povedená. 90% ()

Sany33

Kong: Ostrov lebiek citeľne vychádza z poetiky starších dobrodružných filmov a vzdáva hold klasikám monster žánru. To do istej miery ospravedlňuje aj pomerne jednoduchú zápletku, ktorú väčšinu času tvorí putovanie z miesta na miesto, vypĺňané stretmi, s viac či menej nebezpečnými potvorami. Istá skratkovitosť a povrchnosť je, samozrejme, neodškriepiteľná a čiastočne to demonštruje už poznámka o abnormálnej veľkosti samotného Konga. Trochu na škodu je i to, že scenár až tak neťaží z vynikajúceho obsadenia na čele s Tomom Hiddlestonom respektíve neťaží tak, ako by mohol. Dve mená z hereckého ansámblu však predsa len stoja za väčšiu pozornosť – Samuel L. Jackson je v roli podplukovníka Packarda, snažiaceho sa po nie veľmi úspešnom Vietname vyhrať aspoň jednu vojnu, tradične presvedčivý, no viaceré scény si pre seba prekvapivo kradne hlavne skúsený John C. Reilly. Iróniou je, že zdanlivo komická postavička je tou zďaleka najlepšie napísanou a celkovo i najzaujímavejšou. Práve vďaka nemu môže film vďačiť za jediné funkčnejšie emocionálnejšie momenty z pohľadu ľudí. Hodnotím film kladne z pohľadu kinového blockboosteru ale čo sa týka prínosu svetovej kinematografií ide o zaprdený priemer. 59% ()

Eleanor05

Kong: Skull Island aneb svět nutně potřeboval další kýčovitý, nudný a předvídatelný blockbuster s obří CGI opicí. 1,5*. ()

fabecc1222

Dvojka Monster universe, která představuje další velké monstrum, tedy Konga. Tentokráte se vracíme v čase do zlatých sedmdesátých, takže tu máme trochu té hippie atmosféry, trochu dobového militarismu, a trochu víc monster, než v prvním díle, soustředícím se na Godzillu. Kong je od začátku do konce jasně se neskrývající klasickou vyvražďovačkou, kdy jde typicky o to, kdo více efektně zařve, a které monstrum to bude mít na svědomí. Stejně tak jako jednička tak teda nenudí, ale mozek je třeba opět vypnout. ()

mkubalikova

Nenudila jsem se, na bitky se pěkně kouká, Jackson je slušný magor a Hiddleston má pěknou figuru. Víc než dobrodružnou popcornovku jsem nečekala a přesně to jsem dostala. Vypnutý mozek nutností. 🐵 60% ()

Tft

Ukázkový příklad popcornového béčka,u kterého se já osobně bavím víc než u Velkých čínských zdí nebo tří X. Tohle univerzum monster, které Warneři začali budovat mě docela začíná zajímat, je to takové guilty pleasure na vypnutí mozku a bezstarostný výlet do kina. Doporučuji zkouknout v kině, protože jinak tyhle filmy ztrácejí svoje kouzlo. Ani Godzilla ani Kong: Skull Island nejsou dokonalé filmy, to je jasné. Svůj účel ale plní a nijak se nepřetvařují, prostě jsou to zábavné fláky plné hloupých postav, CGI mlátiček obřích monster a rádoby vtipných hlášek, které svůj účel nakonec plní díky svojí trapnosti a hlouposti. Přesto všechno ale Kong trochu za Godzillou zaostává. Hlavní problém tkví v přemrštěném množství postav, které jsou v průběhu filmu nešetrně představovány a jejich motivace k činům ve filmu je více než diskutabilní. Dokázal bych si film představit s menší skupinou vědců, kterou by vedl John Goodman + oddíl vojáku, který by je doprovázel a všechny ty megastárs v čele s Tomem Hiddlestonem a Brie Larson bych klidně vypustil. Jejich účel ve filmu je totiž hezky postávat, pózovat a to je všechno. Hiddleston nahodil cosplay Nathana Drakea, zašel do solárka a celý film postává a tváří se důležitě, Brie Larson má snad 70% closeupů ve filmu a tak v 50% z nich se směje a tváří se roztomile, jsou tu prostě jen proto aby film prodali. Ještě větší problém mám se Samuelem L. Jacksonem. Všichni jsme to pochopili Hollywoode Jackson umí hrát záporáky, to ale neznamená že ho musíme narvat do každé role záporáckého černocha, každého akčního béčka, které se objeví na plátnech. Navíc jeho postava je ta úplně nejhloupější z celého filmu. John Goodman znovu trestuhodně nevyužit, kdy už konečně někdo pochopí, že tenhle chlap je schopen utáhnout celý film sám viz. jeho role v 10 Cloverfield Lane, za kterou měl dostat při nejmenším nominaci na Oscara. Nejzábavnější a nejlepší je jednotka vojáku, především Shea Whigham (až na jeho naprosto nejdebilnější smrt) a vůbec by mi nevadilo, kdyby se celý film točil kolem nich. Jinak je to natočený celkem v pohodě, CGI Kong vypadá podobně dobře jako Godzilla, takže nic nebrání jejich střetnutí. Kong budí potřebný respekt a pokaždé, když se objeví na scéně je jasné, že přijde jedna z nejlepších částí filmu. Soundtrack je sice povedený, ale vytáhnout několik pecek z dob války ve Vietnamu a fláknout je do filmu by dokázala i cvičená opice. Jordan Vogt-Roberts se opravdu snažil vytřískat z toho maximum, ale trošku tu polívku převařil. 65% ()

blackJag

Hned od začátku to pěkně odsýpá, Kong, vrtulníky, další potvory, ovšem rychle se to utahá a v závěru není kde brát síly. A taky hlavní úloha filmu nemá tu správnou tvář, Hiddleston se do těchto kulis vůbec nehodí. 65% ()

MI-380

Tenhle opravdu VELKÝ KONG vyžaduje opravdu VELKÉ PLÁTNO a sluší mu i 3D. Známý příběh je přijatelně modernizován a posazen do času, kdy končila válka ve Vietnamu a pro vojáky tudíž nějaká ekologie neexistovala. Bomby, napalm, likvidace všech těch podivných zrůd: no problem. Díky výborné kameře, střihu a speciálním efektům je film svižný a s několika očekávanými scénáristickými nesmysly se rychle a bez nudy řítí k předpokládanému konci: 70% (zatím 1278 hodnotících, 72%, 3D kino). ()

ghatos

Jurský park + King Kong + Vietnam = slušný nový inovativní nátěr staré značky. Naznačená vojenská projekce Samuela L. Jacksona (bestie války) do Konga chtěla více rozpitvat. Jinak fajn popcorn variující klasiku. Některé sekvence měli 4* kvality. 69%. ()

svobik

Z celého ansámblu hrdinů není až na občasnou světlou výjimku Hiddlestona nikdo sympatický. Kdyby je všechny v té 30. minutě Kong smázl, vůbec mi to nevadilo. Takhle jsou ty dvě hodinky vlastně těžce zmatená nuda, protože se pobíhá všude možně po ostrově a dokud se nezačnou mlátit megapotvory, člověk spíš zoufale kouká na hodinky. Když ale začne ona řežba, splňuje ty nejpřísnější měřítka, samozřejmě v čele s brilantní trikovou stránkou. V tomhle ohledu špička, vesměs ovšem zapomenutelný průměr. 50% ()

Pokračování Godzilly vs. Konga má zelenou

Pokračování Godzilly vs. Konga má zelenou

22.03.2022

Neměli jste ještě dost bitky mezi gigantickými monstry? Pak pro vás má studio Legendary dobré zprávy, pokračování snímku Godzilla vs. Kong se totiž začne točit už letos. Opět k němu dojde v Austrálii… (více)

Zamíří Godzilla vs. Kong na stream?

Zamíří Godzilla vs. Kong na stream?

27.11.2020

Godzilla vs. Kong se odsouvá