Kickboxer: Vengeance

Kickboxer

Akční

USA, 2016, 90 min

• Lacike

Klasicky remake, ktory vykrada original, ale v ovela horsom prevedeni. Najsmutnejsie je, ze vôbec nefunguju postavy. Su vam ukradnute a nevyvolaju vo vas ziadne emocie. Problem nie je v hercoch, ale scenar im nedava sceny v ktorych by sa mohli prejavit. Moussimu zabiju brata, ale nemate pocit, ze by trpel, zaporak je namakane hovädo, ale nepredvedie nic diabolske, Van Damme nema ziadne mentorske kecy a na dalsie postavy si uz ani nespominam. Dej je tiez podany dost zvlastne. Aj ked ma tu najobohranejsiu zapletku, ktoru pozna aj clovek, ktory original nevidel, tak je podany na preskacku, takze sa snazia vzbudit napätie z toho, ze akoze na zaciatku netusime, co asi tak môze chciet Sloane od Tong Poa. Nad tym som neveriacky krutil hlavou. To akoze myslia vazne? Celkovo ma film dost rychle tempo. Jak keby si uvedomovali, ze to po dejovej stranke vôbec nefunguje, tak to zostrihali na absolutne minimum, ktore este akotak dava zmysel. A WTF sceny ked v jednej chvili Van Damme nechce ani za svet Moussiho trenovat a za chvilu nadsene suhlasi vyriesili tak, ze Van Damma evidentne predabovali. No ale podme k tomu najdôlezitejsiemu. Bitky. Je ich tu podstatne viac ako v originale. Ale väcsina z nich dopadla mizerne. Su strihane cez osu, takze prehladnost tym dost utrpela. Kazdy uder musi obsahovat aspon 3 strihy. Co je skoda, lebo choreografia Larnella Stovalla je slusna a aj borci nie su ziadne nemehla. Par bitiek je nastastie natocenych prehladne, ale v nich zase vidno, ze sa Moussi dost kroti a je pomaly, aby nikoho nezranil. Finale je uplne na hovno a Bautista okrem vypracovanych svalov nic nepredvedie. Znova. Najviac ma rozosmiala scena, ked si namocia ruky do medu a gumovych macikov. Strasne sa mi pacil taky modry, ktory vyzeral jak Smoula. Ale asi to malo byt akoze sklo. Take pekne pestrofarebne. Gina Carano tu je znova za herecku a vôbec sa nebije. Hrat fakt nevie a s jej krasou to ide dolu vodou. Darren Shahlavi tu ma jednu bitku a vyzera jak keby mal kazdu chvilu zomriet. R.I.P. Ale spät k tym vydarenym bitkam. Najlepsia je hromadna bitka Moussiho, kde skace na slonoch jak Tony Jaa. A potom je tu este jedna prehladna bitka v ktorej dostane Moussi na prdel (predvedie tu napriklad pôsobive salto dozadu) a dokonci ju za neho Van Damme. Van Damme na to stale ma. Ako mentor tu bohuzial nema co hrat a aj to malo dialogov skoro cele predabovali, ale kondicku ma stale skvelu a par slusnych chvatov predvedie v treningu s Moussim a v bitke s Georges St-Pierrrom. Evidentne sa stale snazi jak udrzovat, tak aj nieco predviest. Prajem mu, aby mal serial Van Johnson uspech a vznikli dalsie diely. Zasluzi si to a na tuto seriu nech sa vyserie. Takze vysledok je nezazivny film s par solidnymi bitkami, ktore nedojebali strihom a peknymi lokaciami. Ked si predstavim, co by za 17 mega natocil Florentine, tak mi je smutno. 3/10.(3.9.2016)

Tohle je náš starý Jean Claude Van Damme tak jak ho mám rád i když v podaní trenéra ale přesto pro mně dostačuji , kopačka otáčka zpomaleny záběr a K.O Souboje jsou určitě ve všech směrech výborné , jeto užasné at jsou všeci zklamaní jak chcou ale tohle je dělo. Nemam co vytknout co se týče souboju, možná bych změnil hlavni postavu ale budiž bojové uměni ovlada rozhodně pecka toje aj tak. Tong Po byl sice jinej ale stejnéj zabiják jako předešléj .(3.9.2016)

• Wacoslav1

Už originál pro mě nikdy nebyl kdo ví jaká pecka, ale určitý věci v něm aspoň fungovali. Tady funguje jenom starej dobrej Žán kterej je pořád v poho jinak tu máme hlavního hrdinu s charizma uzený makrely a Bautistu kterej je sice fakt hovado, ale to nestačí, páč on je jak bez života, žádný emoce nic v originálu aspoň Qissi házel zlý pohledy a byla tam poznat i rivalita mezi ním a Žánem tady nic. Oni vesměs všichni působí dojmem jenom si to v pohodě odehrát a hlavně se nezranit. Nejvíc to nasere u Giny která to začíná mít těžce na háku a chytá podivný manýry. Film který opravdu v době kdy je tolik starších a lepších arénovek nemá co nabídnout.30%(3.9.2016)

• mzss1

|27%| Po dlouhých 27 letech uplynula doba, kdy vzniklo legendární béčko s JCVD, Kickboxer. Byl to první film, který jsem v dětství s Jean-Claudem Van Dammem viděl. Srdcovka, která mě neomrzí nikdy. Viděl jsem ji nesčetněkrát. Mám na VHS, DVD či kdykoliv na film narazím v tv, okamžitě se zadívám a užívám si snímek prakticky stejně skvěle. Když jsem se dozvěděl, že se chystá remake, nechalo mě to ocelově klidným a moc jsem od toho nečekal. Trochu mi vadilo, že se zde JCVD bude vyskytovat v roli trenéra. No, nakonec po shlédnutí této nové verze jsem si uvědomil, že Van Damme tu byl úplně v pohodě – prostě jedno z mála kladů co tahle nevydařená záležitost nabídla. JCVD je furt ve skvělé formě, předvede i pár soubojů, i dobrý trénink zde má s novým hlavním hrdinou. Další klady tohoto filmu jsou vcelku dobré souboje. Jasně, mohli být lépe natočeny, ale přesto mě celkem bavili. Bylo jich tu dost. Ale jakmile se film blížil ke konci, už mě moc nenadchli. Hlavně ten finální s Bautistou. Tam nebylo cítit prakticky nic. Toto videobéčko nenabídlo žádné emoce, napětí, postavy nic moc, příběh byl podán stejně jako scénář otřesně. Hned od začátku jsem si říkal, sakra jak debilně to ale začíná. Je tu celkově dost hloupých scén. I bych řekl, že je to celé pojato dost parodicky. Nějaká pomsta či co? To snad není ani myšleno vážně, ne? Původní film je pro mě 100% pecka! Ale at už tohle beru jako remake či samostatný film, je to bída a utrpení. Původně jsem dal slabé 2*, ale nyní musím snížit na tu 1* páč takhle debilní béčko s ještě debilnějším dějem a scénářem jsem dlouho nezažil. Narychlo splácaná sračka používající značku Kickboxera, takže takhle ne. Už tak mám dost nevydařených akčních béček a tohle se může v pohodě k nim připojit. Nerad, jsem tak kritický, jsem až až tolerantní k spoustu béček, které jsou většinou považovány za braky.(4.9.2016)

• Ratemus

film podle klasické šablony 80 let, kdy to ještě fungovalo....jako zas tak uplně to neuráží a netváří se to vážně, ale už ted vím, že to nikdy znovu vidět nechci. JCVD jako učitel? ten člověk moc hrát neumí (samozřejmě jsou výjimky) ale Bautista? ten zklamal na plné čáře, čekal jsem víc a dát toho obra sem mě nalákalo...ale zklamalo stejně jako v Spectre...jako nový Universální voják by byl dobrej ale tady nic moc....jinak klišé, průhlednost a předvídavost děje je to, co tohle veledílo tlačí ke dnu...čistej průměr až podprůměr(9.8.2017)