Kickboxer: Vengeance

Kickboxer

Akční

USA, 2016, 90 min

• Lacike

Klasicky remake, ktory vykrada original, ale v ovela horsom prevedeni. Najsmutnejsie je, ze vôbec nefunguju postavy. Su vam ukradnute a nevyvolaju vo vas ziadne emocie. Problem nie je v hercoch, ale scenar im nedava sceny v ktorych by sa mohli prejavit. Moussimu zabiju brata, ale nemate pocit, ze by trpel, zaporak je namakane hovädo, ale nepredvedie nic diabolske, Van Damme nema ziadne mentorske kecy a na dalsie postavy si uz ani nespominam. Dej je tiez podany dost zvlastne. Aj ked ma tu najobohranejsiu zapletku, ktoru pozna aj clovek, ktory original nevidel, tak je podany na preskacku, takze sa snazia vzbudit napätie z toho, ze akoze na zaciatku netusime, co asi tak môze chciet Sloane od Tong Poa. Nad tym som neveriacky krutil hlavou. To akoze myslia vazne? Celkovo ma film dost rychle tempo. Jak keby si uvedomovali, ze to po dejovej stranke vôbec nefunguje, tak to zostrihali na absolutne minimum, ktore este akotak dava zmysel. A WTF sceny ked v jednej chvili Van Damme nechce ani za svet Moussiho trenovat a za chvilu nadsene suhlasi vyriesili tak, ze Van Damma evidentne predabovali. No ale podme k tomu najdôlezitejsiemu. Bitky. Je ich tu podstatne viac ako v originale. Ale väcsina z nich dopadla mizerne. Su strihane cez osu, takze prehladnost tym dost utrpela. Kazdy uder musi obsahovat aspon 3 strihy. Co je skoda, lebo choreografia Larnella Stovalla je slusna a aj borci nie su ziadne nemehla. Par bitiek je nastastie natocenych prehladne, ale v nich zase vidno, ze sa Moussi dost kroti a je pomaly, aby nikoho nezranil. Finale je uplne na hovno a Bautista okrem vypracovanych svalov nic nepredvedie. Znova. Najviac ma rozosmiala scena, ked si namocia ruky do medu a gumovych macikov. Strasne sa mi pacil taky modry, ktory vyzeral jak Smoula. Ale asi to malo byt akoze sklo. Take pekne pestrofarebne. Gina Carano tu je znova za herecku a vôbec sa nebije. Hrat fakt nevie a s jej krasou to ide dolu vodou. Darren Shahlavi tu ma jednu bitku a vyzera jak keby mal kazdu chvilu zomriet. R.I.P. Ale spät k tym vydarenym bitkam. Najlepsia je hromadna bitka Moussiho, kde skace na slonoch jak Tony Jaa. A potom je tu este jedna prehladna bitka v ktorej dostane Moussi na prdel (predvedie tu napriklad pôsobive salto dozadu) a dokonci ju za neho Van Damme. Van Damme na to stale ma. Ako mentor tu bohuzial nema co hrat a aj to malo dialogov skoro cele predabovali, ale kondicku ma stale skvelu a par slusnych chvatov predvedie v treningu s Moussim a v bitke s Georges St-Pierrrom. Evidentne sa stale snazi jak udrzovat, tak aj nieco predviest. Prajem mu, aby mal serial Van Johnson uspech a vznikli dalsie diely. Zasluzi si to a na tuto seriu nech sa vyserie. Takze vysledok je nezazivny film s par solidnymi bitkami, ktore nedojebali strihom a peknymi lokaciami. Ked si predstavim, co by za 17 mega natocil Florentine, tak mi je smutno. 3/10.(3.9.2016)

• Yoshimitsu

Sakra kolikátý tohle je už díl? Je jasný, že na starého dobrého stále ve formě zběsile kopajícího Van Damma to nemá. Do hlavní role se moc ten slaďouš nehodil, ale budiž. Dave Bautista výborně vybranej záporák ten má na to ksicht a přirozenej respekt, jak dělanej. Co se týká samotných soubojů byly vcelku fajn, ale finální souboj s Davem byl přitaženej za vlasy, pač když ho slouží minimálně 10x na zem po řádné sadě úderů a on se vždy zvedne a Dave lehne jen cca 3x a má dost přitom je to namakaná vazba, jak hrom, tak to mi hlava nebere. Je průser, že u těchhle filmů je to vždy takhle dané mstící se brácha musí vždy vyhrát. Legendární taneček Van Damma na konci pobavil. Dávám 40%(27.9.2017)

Koukám většina zatím nespokojená a já nechápu proč. Jasan Bautista není zrovna thajec, takže Tong Po s kulatýma očima může někomu vadit a mohli mu dát trochu jinej look, ale jak tu může někdo psát, že neumí Muay Thai? Safra vždyť Muay Thai trénuje už nějakej ten pátek a ovládá ho. Netvrdím, že na špičkové úrovni ale to ani Michel Qissi. Do filmu to rozhodně ale stačilo tehdy a stačí to i teď. Hlavní hrdina možná vypadá pro někoho až moc šampónsky, ale řezat se určitě umí, JCVD jako učitel absolutně v pohodě a příznivce MMA musí potěšit účast takových jmen jako GSP, Cain Velasquez a Fabricio Werdum, Gina Carano je třešní na dortu, ale nechápu proč jí dali roli, kde nepředvede ani Ň ze svého umění. Akce je ve filmu dost, bitky jsou koukatelné, přehledné a závěrečný boj na život a na smrt pěkně dlouhej, žádná pětiminutovka. To že film vesměs kopíruje originál s tím se snad počítalo, ne? Za mě spokojenost, těším se na další díl a potěšilo mě cameo Qissiho, který ve vězení prohodí na JCVD - Hej, ty mě nepoznáváš? No, kdo z Vás Tong Poa poznal? :-)(5.9.2016)

v 90. tkách byl Kickboxer hit a bojovka mého dětství, na remake jsem byl zvědav, trailer působil vydařeně, bohužel příliš se to nevyvedlo. Hlavní hrdina nemá dostatek sympatii, Van Damme mi zde vůbec neseděl a přišel mi být otravný, jediný Bautista je super, akorát souboje nemají dostatečné grády, je zde sice dost střihů, ale kamera naštěstí neuhýbá, takže to až tak neotravuje, ale divák necítí ten drajv a surovost, jak při jiných akčňácích, takže ani nefandí a souboje neprožívá, což je škoda. Nenudil jsem se, v pohodě se dal film zhlédnout bez pauzy, ale v dnešní době tohle neustojí ani omylem. 50%(5.9.2016)

Tady je furt někdo zklamanej, nikomu není nic dost dobrý, ale já vám na to kašlu :) Originál to pochopitelně nepřekonalo, ale komu to vadí, když je tady to fantastické pomrkávání na fanoušky. Kdo miluje původní film, tak jako já, snad nemůže dát ani jiné hodnocení. JCVD se chytře posunul věkem z učně na mentora. Hlavní hrdina ovládá různorodé bojové kreace a Bautista je hrozný hovado. Tak jaký pak zklamání furt?(3.9.2016)