Kickboxer: Vengeance

Kickboxer

Akční

USA, 2016, 90 min

• Lacike

Klasicky remake, ktory vykrada original, ale v ovela horsom prevedeni. Najsmutnejsie je, ze vôbec nefunguju postavy. Su vam ukradnute a nevyvolaju vo vas ziadne emocie. Problem nie je v hercoch, ale scenar im nedava sceny v ktorych by sa mohli prejavit. Moussimu zabiju brata, ale nemate pocit, ze by trpel, zaporak je namakane hovädo, ale nepredvedie nic diabolske, Van Damme nema ziadne mentorske kecy a na dalsie postavy si uz ani nespominam. Dej je tiez podany dost zvlastne. Aj ked ma tu najobohranejsiu zapletku, ktoru pozna aj clovek, ktory original nevidel, tak je podany na preskacku, takze sa snazia vzbudit napätie z toho, ze akoze na zaciatku netusime, co asi tak môze chciet Sloane od Tong Poa. Nad tym som neveriacky krutil hlavou. To akoze myslia vazne? Celkovo ma film dost rychle tempo. Jak keby si uvedomovali, ze to po dejovej stranke vôbec nefunguje, tak to zostrihali na absolutne minimum, ktore este akotak dava zmysel. A WTF sceny ked v jednej chvili Van Damme nechce ani za svet Moussiho trenovat a za chvilu nadsene suhlasi vyriesili tak, ze Van Damma evidentne predabovali. No ale podme k tomu najdôlezitejsiemu. Bitky. Je ich tu podstatne viac ako v originale. Ale väcsina z nich dopadla mizerne. Su strihane cez osu, takze prehladnost tym dost utrpela. Kazdy uder musi obsahovat aspon 3 strihy. Co je skoda, lebo choreografia Larnella Stovalla je slusna a aj borci nie su ziadne nemehla. Par bitiek je nastastie natocenych prehladne, ale v nich zase vidno, ze sa Moussi dost kroti a je pomaly, aby nikoho nezranil. Finale je uplne na hovno a Bautista okrem vypracovanych svalov nic nepredvedie. Znova. Najviac ma rozosmiala scena, ked si namocia ruky do medu a gumovych macikov. Strasne sa mi pacil taky modry, ktory vyzeral jak Smoula. Ale asi to malo byt akoze sklo. Take pekne pestrofarebne. Gina Carano tu je znova za herecku a vôbec sa nebije. Hrat fakt nevie a s jej krasou to ide dolu vodou. Darren Shahlavi tu ma jednu bitku a vyzera jak keby mal kazdu chvilu zomriet. R.I.P. Ale spät k tym vydarenym bitkam. Najlepsia je hromadna bitka Moussiho, kde skace na slonoch jak Tony Jaa. A potom je tu este jedna prehladna bitka v ktorej dostane Moussi na prdel (predvedie tu napriklad pôsobive salto dozadu) a dokonci ju za neho Van Damme. Van Damme na to stale ma. Ako mentor tu bohuzial nema co hrat a aj to malo dialogov skoro cele predabovali, ale kondicku ma stale skvelu a par slusnych chvatov predvedie v treningu s Moussim a v bitke s Georges St-Pierrrom. Evidentne sa stale snazi jak udrzovat, tak aj nieco predviest. Prajem mu, aby mal serial Van Johnson uspech a vznikli dalsie diely. Zasluzi si to a na tuto seriu nech sa vyserie. Takze vysledok je nezazivny film s par solidnymi bitkami, ktore nedojebali strihom a peknymi lokaciami. Ked si predstavim, co by za 17 mega natocil Florentine, tak mi je smutno. 3/10.(3.9.2016)

Kdyby Jean-Claude začal remakovat všechny svoje (tehdy fajn) kousky vzniklé do poloviny devadesátých let, měl by na pár let vystaráno. Jen o divákův zdravotní stav by se nemohl zajímat. Což ostatně už řadu let nedělá. John Stockwell je rutinér, ale JCVD za takové režiséry může být jenom rád. Samozřejmě tvůrci těží výhradně z toho, že se Van Damme vrací ke svému ikonickému kousku, ač je odhozený na druhou kolej. Kamera neuhýbá, celé je to poměrně přehledné a solidně natočené, jenže tyhle kousky prostě patří do osmdesátých let. Stockwell moc dobře ví, jak mizerný má scénář, drží se však pravidel žánru a pohybuje se přesně na té hraně, kdy mu divák ještě leccos zbaští. Škoda, že se většinou tváří smrtelně vážně. Od prvních minut je jasné, že producentské zadání znělo „máš Bautistu, Van Damme přitáhne diváky, oba umí mlátit lidi, takže to natoč.“ Představí se pochopitelně velkej brácha Kurt Sloane, který má v Thajsku své sny. Jeho brácha Eric ovšem záhy sleduje, jak je místním zákeřným šampionem Tong Poem smrtelně zraněn, a začne trénovat na velkou pomstu. Oním trenérem je tvář původního legendárního béčka. Někdo si prostě chtěl nahrabat na kdysi atraktivní značce. Nic víc, nic míň. Jean-Claude na jeho poměry velmi solidní. Ty tři hvězdy jsou samozřejmě sakra dietní.(8.9.2016)

• Yoshimitsu

Sakra kolikátý tohle je už díl? Je jasný, že na starého dobrého stále ve formě zběsile kopajícího Van Damma to nemá. Do hlavní role se moc ten slaďouš nehodil, ale budiž. Dave Bautista výborně vybranej záporák ten má na to ksicht a přirozenej respekt, jak dělanej. Co se týká samotných soubojů byly vcelku fajn, ale finální souboj s Davem byl přitaženej za vlasy, pač když ho slouží minimálně 10x na zem po řádné sadě úderů a on se vždy zvedne a Dave lehne jen cca 3x a má dost přitom je to namakaná vazba, jak hrom, tak to mi hlava nebere. Je průser, že u těchhle filmů je to vždy takhle dané mstící se brácha musí vždy vyhrát. Legendární taneček Van Damma na konci pobavil. Dávám 40%(27.9.2017)

• POciSEM

Tak si řikám,pro koho ten film vůbec točili?Hodinu a půl se tam mrcasej nějaký fitness bukvičky s gumovym rozkrokem,občas vstoupí na scénu nějakej ten známej xicht z ufc aby dostal za 10 sekund do držky a odporoučel se zase zpátky do gymu a Tong Po je tak trapnej že ani neumí otevřít hubu a musí používat tiskovýho mluvčího.Jediný plus tohodle filmu je tak Van Dammage kterej sice taky hraje otřesně ale aspoň na mě konečně po dlouhých letech zapůsobil svojí nabušenou figurou a ukazuje že i v pokročilym věku se dá udělat efektní otočka aniž by něco bolestivě křuplo.Jinak všechno ostatní je teda hrůza a děs.(6.9.2016)

v 90. tkách byl Kickboxer hit a bojovka mého dětství, na remake jsem byl zvědav, trailer působil vydařeně, bohužel příliš se to nevyvedlo. Hlavní hrdina nemá dostatek sympatii, Van Damme mi zde vůbec neseděl a přišel mi být otravný, jediný Bautista je super, akorát souboje nemají dostatečné grády, je zde sice dost střihů, ale kamera naštěstí neuhýbá, takže to až tak neotravuje, ale divák necítí ten drajv a surovost, jak při jiných akčňácích, takže ani nefandí a souboje neprožívá, což je škoda. Nenudil jsem se, v pohodě se dal film zhlédnout bez pauzy, ale v dnešní době tohle neustojí ani omylem. 50%(5.9.2016)