Další pokračování úspěšné filmové série Underworld, tentokrát s podtitulem Krvavé války, sleduje osudy upíří smrtonošky Selene (Kate Beckinsale), která se brání nemilosrdným útokům jak ze strany lykanů, tak i upířího rodu, který ji zradil. Za pomoci svých jediných spojenců Davida (Theo James) a jeho otce Thomase (Charles Dance) musí zastavit odvěkou válku mezi lykany a upíry i za cenu, že bude nucena za mír položit tu nejvyšší oběť. (Falcon)

Juto

Je skvelé vidieť Kate Beckinsale opäť v latexe, ale už to nestačí. Príbeh je jednoducho hlúpy a nezmyselný. 4/10 ()

animaxis

V první řadě je asi nutno říct, že Underworld je podle mě zajímavá série, která má svou vlastní docela dobře vymyšlenou mytologii, ale že se zároveň jakoby nikdy nebrala příliš vážně. Já mám ale celou sérii celkem rád a tak jsem si na Blood Wars zašel do kina. Bohužel i tak mně ale nový Underworld trochu zklamal. Čekal jsem sice, že nepůjde o nic duchaplného, ale tohle už byl průměr, i když jsem se na to díval jako na béčko. Děj by mohl být zajímavý. Na jedné straně máme stále hrdé aristokratické upíry, na druhé nově organizované, přesto divoké lykany a mezi tím vším stíhanou Selene. Film ale všechny dějové posuny podává celkem nezajímavě a za doprovodu nejhorších hereckých výkonů v sérii (čest výjimkám). A ano, děj se tu skutečně určitým směrem posouvá, ale jsem si jistý, že v rukou schopnějších scénáristů mohl mít úplně jiný rozsah. Teď aspoň doufám, že poslední šestý díl bude důstojným ukončením série, který si Underworld podle mě zaslouží. ()

Ice123

Děs a hrůza. Kdysi skvělý a kultovní Underworld se odebírá do těžkého béčkového filmu. Původní síla a převaha nad Lycanty se v podstatě vytratila a upíři jsou nyní jen takový směšný figurky, kteří umí jen střílet ze zbraní. Díky čemuž se děj dostává na rovinu Ramba, kdy po sobě všichni jen střílí, ale zde téměř nikdo neumírá (respektive to není vidět) a dějová linka? No nevím jak jí popsat slušně :( Zklamání a hvězda jen za to, že je mi líto série. Doporučuji nekoukat 10%! ()

NiWi

Underworld se svým béčkovým pojetím dál živí na značce, která sérii přinesla díky ne-příliš megalomanským rozpočtům za každý díl obstojný zisk. Pátý díl, který se dějově (a hlavně podle tržeb) jeví jako poslední, jde kvalitou opět o kus dolů. Těch mínusů už je prostě hodně a jsou až moc vidět, ať už to jsou nezvládnuté digitální triky (lykani vypadají strašně), toporná výprava, přeplácaný scénář nebo že film nepřináší vlastně vůbec nic nového. Najde se pár plusů, jako jsou krásné lokace (které však oceníme hlavně u nás), relativně slušné (opravdu jen slušné, nic víc) akční scény nebo to, že se film zbytečně nezasekává na jednom místě a relativně slušně (opravdu jen slušně) plyne. Je holt vidět, že tahle značka je vycucána a další díly budou už jen zbytečně natahovaná eutanázie. Normálně bych dal 2 hvězdy, ale jelikož mě baví námět upírů a lykanů, budu shovívavější. Tentokrát však naposledy. ()

mortak

Selene nestárne, ale Kate Beckinsale bohužel ano. Proto je potřeba začít předávat žezlo, ale obávám se, že Theo James nikoho zajímat nebude. První půlka filmu je nebetyčná nuda, která spíše vypadá jako pilotní díl k nějakému seriálu. Selene trpí existenciální krizí, je v defenzívě, a akce se skoro nedočkáme.Tam, kde by Selene dříve při ústupu drtila desítky lykanů, se dočkáme jen toho, jak se podívá na monitor a tiše zmizí. A následuje zase další úmorný dialog o politice. Druhá půlka dojem trochu napravuje, ale pachuť z toho, jak se ze Selene stává vedlejší postava, nakonec zůstává. Doufám, že tvůrci ví, kdo držel sérii nad vodou, a nebudou už přidávat další díly. ()

Mylouch

Moje první UW - žánrový kousek, který mi i jako nezasvěcenci říká, že oproti hrám bude mnohým divákům vadit, že nemůžou kecat do děje. Přehledné (to dneska taky není tak málo) zpracování děje s vnitřními motivacemi postav, zvraty, silnými ženskými figurami i českými lokacemi a scénickou moderností, vtělenými do formálního romantismu. Síla rodinných vztahů, krása severské čisté rasy, také ale důkaz, že antropomorfní bytosti jsou nevýhodně zranitelné, ale pár set zásahů podle ne zcela jasných pravidel občas ještě snesou. Světlotonalita návazných ex- a in-teriérů občas kousek vedle, zvuková podoba na čsfd projekci ne moc uspokojivá, celkově ale přesvědčivý tvar pod stříbrem měsíce. 3-4* ()

Prometheus69

Nejakčnějiší nejpromakanějiší, NEJKRVAVĚJIŠÍ... Underworld co byl zatím natočen! 95% A vysajte si třeba oko... Ale tenhle film byl bomba... Rozhodně větší než ten minulí. a jenom kuly pár milionů nespokojených prudičů už nikdy neuvidíme žádné další pokračování.. Gratuluji, takhle umí popravovat jen odborníci z ČSFD!!! Viděno v kině no 3D, z titulky... ()

sir-dave

Na tohle snad chodí už jen zarytí fanoušci nebo se setrvačnosti, o to více nechápu ty výdělky. I přes krátké počáteční shrnutí předchozích dílů jsem se už topil v celém ději. Latexová Kate, pár pošťuchovaček všichni se všemi, někdo nesmrtelný, někdo se rozpadne při doteku paprsku..no..snad už konec série.. ()

dr.fish

Když už se jednou stanete fanouškem série Underworld jako já, musela by přijít značná katastrofa, aby se mi nový díl nelíbil. Katastrofa se tedy rozhodně nekonala. Film oplývá novými lokacemi, trošku jiným pojetím, ale celková filozofie (dá-li se to tak nazvat) zůstává pořád stejná. Rubat Lykany až se z nich bude kouřit. Tentokrát je v tom i trochu úskočné politiky a pletichaření. Akce je dost a dost a vizuál je zajímavý. Já jsem tedy rozhodně spokojený, dal jsem si takhle v neděli pěkně všech pět dílů najednou, tenhle se mi líbil úplně stejně jako ty předchozí. Takže 70% ()

Nivenx

Tak a je to tady pátý díl této série je za mnou. Pořád je to neustále ve tmě, pořád má Kate latexový obleček a pořád je to válka upírů s lykany a i po páté se na to dobře kouká. Zkrátka tento díl ničím extra nepřekvapuje, jen běží v zavedených pravidlech, které fungují na diváky stále. Je to stále béčková rubačka plná akcí a dokonce příběh nebyl úplně nejhorší. Vzhledem ke krátké stopáži to nestihne ani nudit a dobře se na to dívá. // 50% ()

CzechGod

tento skoro cesky film mi pocitove mi prisel jako kdyby byl poslepovany od ruznych lidi. Obsahuje skvele sceny (hlavne teda v prvni pulce), ktere se stridaji s absolutne pitomymi (jsou vesmes zabavne, ale neni uplne jasne jestli, tvurci tuto vtipnost az smesnost zamysleli). Kdyz se to dostane s hodnocenim pod padesat, tak tomu pridam jeste hvezdu ;) ()

Lopezka1982

Na filmu se mi asi nejvíce líbilo, že byl točen v Praze, na Hluboké a sladký Theo...hlavně při vyjímání kulky je dost SEXY!!!! Jinak zklamání, děj rychlý, předvídatelný, konec hrozně zbytečně useklý, efekty bída... jako mám ráda akční filmy a náměty s upíry, ale čekala jsem více. Underworld je slušná a úspěšná série, ale postupně jde s úrovní dolů, na to, že měli tak dlouhou časovou přestávku....ale od filmu jsem moc nečekala, jen takový pohodový oddych v kině a to se mi dostalo, takže proč ne :) Za ČR 3 hvězdy! ()

chelseaman22

Nejvíc mě zaujala Hluboká nad Vltavou, kterou si jako svou baštu vybrali ti odporní upíři. Divák je opravdu zmaten, jelikož už z principu nemůže fandit ani upírům, ani vlkodlakům, které mi vyvolali nostalgickou vzpomínku na již zesnulého Remuse Lupina. Ve filmu se intrikuje jako v americké reality show The Survival, což není na škodu, avšak samotné intriky se snaží diváka odlákat od toho, že film ve skutečnosti nemám moc co nabídnout (tedy až na vytrhnutí páteře). 61% ()

filmmovier

Jako upřímně... pořád je to na úrovni všech předchozích dílů, pořád je to extrémní béčko, které se tím nijak netají, Kate Beckinsale je pořád extrémně sexy a přítomnost Charlese Dance samozřejmě opět potěšila. Jenomže já už tomu odmítám dávat čtyři hvězdy, tahle série už si to prostě nezaslouží (předchozí díly ještě docela jo). Fantastický vizuál předchozích dílů naprosto vymizel, příběh je čím dál debilnější a i když mám pro tuhle sérii určitou slabost (poměrně velkou), už by fakt měl být konec, protože tenhle díl se už prostě dá hodnotit jen a pouze objektivně, což znamená, že to není nic moc. Průměrná podívaná, kterou zachraňují herci, a kde vlastně už všichni jenom řežou... a řežou... od začátku... do konce. I když jsem předtím zhlédnul všechny předchozí díly a sem tam si z nich i něco pamatoval, nepochybuji o tom, že za chvíli si nebudu pamatovat ani jeden díl, prostě klasika téhle série. Jenomže ona je to pořád docela fajn zábava a ani ta mytologie není úplně pitomá a v případě dalšího dílu u toho určitě nebudu chybět, jenže ta béčkovitost už je opravdu velice extrémní a vizuál narozdíl od minulých dílů taky celkem nudí. Prostě čistokrevný (ano, naprosto čistokrevný) průměr. 50%. ()

LadyPupu

Mínusy filmu: totálně vyčerpané téma, obehraný klasický modro - černý vizuál, plno žánrových klišé, zmatený střih. Plusy: pěkná Kate v latexu, Hluboká, Praha, Kutná Hora... ()

LordSnape odpad!

Naprosto zbytečný, debilní a prázdný film o ničem. Scénář špatně, dialogy, herci a rádoby epic konec mě doslova nasral. Kate to sluší s tím melírem a Charles Dance se snažil, ale ne, prostě to nejde. Původní dva filmy mám rád a tohle je urážka celé série. ()

Johnny.ARN

Táto séria ma nejak obchádza. Možno preto neviem, čo sú lykani, aj keď to vyzerá jak obyčajný vlkodlak. Našťastie, na začiatku je krátka rekapitulácia, síce mi neutvorila celistvý obraz, ale dala základy. Krvavé války nezostali svojmu názvu nič dlžné. Prakticky stále tam niekto s niekym bojuje, lietajú kulky, hlavy, ruky, meče, strieka krv ktorá sa následne chlastá. Z tohto pohľadu sa pri tom divák nemá čas nudiť. A pravdepodobne tu asi netreba hľadať nejaké posolstvo a hlbší zmysel deja, skôr si treba len užívať spomínané súboje a totálnu deštrukciu českej krajiny a hradov. A preto 3 z 5 ()

PF 2016

PF 2016