Další pokračování úspěšné filmové série Underworld, tentokrát s podtitulem Krvavé války, sleduje osudy upíří smrtonošky Selene (Kate Beckinsale), která se brání nemilosrdným útokům jak ze strany lykanů, tak i upířího rodu, který ji zradil. Za pomoci svých jediných spojenců Davida (Theo James) a jeho otce Thomase (Charles Dance) musí zastavit odvěkou válku mezi lykany a upíry i za cenu, že bude nucena za mír položit tu nejvyšší oběť. (Falcon)

BOURQUE

Aktuálne pokračovanie ságy „Underworld“ len potvrdzuje, že táto séria viac-menej je už za svojím horizontom. Najväčším problémom je, že už žiadna vec v tomto príbehu nás neprekvapí. Otázkou je, že či v tom ďalej pokračovať (aj keď záver stále zostáva otvoreným). Každopádne K. Beckinsale (plus jej šaty, postava, charakter a vzhľad) ako Selene je stále fantastická a dokáže na pleciach niesť celý film/príbeh. Ja inú na jej miesto si ani neviem predstaviť. Dlho som váhal medzi dvomi a tromi hviezdičkami. Nakoniec kvôli nestarnúcej a energetickej K. Beckinsale som sa rozhodol pre „tri“. Osobné hodnotenie: 70% (***) ()

Raziel_cz

První polovina se fakt snaží vyrovnat jedničce a dvojce. Rezignuje sice na horor a CGI vlkodlaci vypadají mnohem hůř než ve flashbacích na předchozí na díly, ale řeší se tu hodně upíří společnost, má to atmosféru a vrátila se velkolepost, která chyběla Awakeningu. Problém je, že se řeší jenom upíří společnost. Zdlouhavě a furt dokola a ve finále to styl vymění za dost tupou variaci Pána prstenů, čemuž, mimo řady jiných věcí, nepomáhá, že Theo James v ústřední roli je fakt špatný herec. A že akční scény jsou podle současného diktátu složené z epilepticky sestříhaných closeupů, takže v nich není nic vidět. A vtipné tedy je, že s razancí staccata jsou nasekané i dialogy, takže kvůli neexistujícím pauzám mezi větami člověk naprosto nepobírá, o čem se postavy baví, protože třikrát změnily téma a není šance si to uvědomit. Kate Beckinsale je ale pořád sexy tahoun a je fajn, že Blood Wars spojují i lehce rekapitulují předchozí filmy a posouvají příběh nekonečné války v Underworldu někam dál, byť třeba větším směrem k fantasy, než by mi vyhovovalo. To jim ale zase dovoluje přijít s krásnými lokacemi a originálními lokacemi. Ona je vůbec tahle věc moc pěkně natočená a Praze to v ní ohromě sluší. Jo a záporák je tentokrát opravdu povedený. Jenom škoda, že co sérii opustil Scott Speedman, prostě už tolik nešlape. ()

helloween93

Série Underworld přešlapuje na místě už od trojky, čtyřka byla sice o trochu lepší, ale je to pořád to samé dokola. Příběh Blood wars nepřináší v tomto ohledu (ani v jiném) nic nového. Dočkáme se zde supersilného vlkodlaka, jehož původ jsem moc nepobral, přehršle intrik, jak ze středověkého filmu, upírky s vizáží Lucie Bílé, jednoho zmrtvýchvstání a nekonečného hledání Seleniného dítěte. Sérii Underworld zastihla stejná krize jako projekt Resident Evil, i když u toho Underworldu je to dlouhodobější. Charles Dance by měl zvážit účasti v podobných projektech. ()

Rathalos

Aj piate pokracovanie tejto serie musim hodnotit tym najvyssim levelom,akym sa len da,lebo to opat malo taku tu temnu mierne hororovu atmosferu a bolo to nabite akciou i krvou,no a budem rad,ak svetlo sveta uzrie mozno aj siesty diel,budem sa tesit...:-) ()

Charlie84

Jsem si poměrně jistý, ze jsem viděl první dva díly série. V prvním spolu bojovali upíři a vlkodlaci. V druhem spolu bojovali upíři a vlkodlaci. Dalších jeden až osm dílů jsem sice prošvihl, ale v blood wars spolu bojují.. takže po příběhové stránce jsem se kupodivu chytal. Ano, občas měl někdo pětivteřinový flaschback sumarizující zřejmě zásadní události dílů dávno minulých..to mi moc nedalo. Ale jinak. Kate je stále cool, překvapivě, ostatní herci nevím zda jsou dobří, ale každopádně jsou přesní. Výborné je, ze po takové době od prvního dílu mají už všichni aspoň deset speciálních schopností, všichni jsou více či méně nesmrtelní (u většiny se teda ukáže, že spíše méně), když to začne mírně ztrácet drajf, objeví se magická zbraň, tajuplné místo, kouzelnice nebo se zjisti, ze je někdo prvorozený syn z čisté linie první členky nejstarší rady z..a tak dále. Zkrátka nuda nehrozí. Akce je slušná, upíří smetánka u mě zabrnkala na nostalgickou notu a krymští vlkodlaci s kalachama...holt jedna velká stylovka A navíc konečně někdo trochu ve svém bijáku využil potenciál Prahy. Na závěr se asi sluší napsat, ze je to pořad úplná hovadina. Ale zábavná. A to fakt není málo. ()

tomik99

Underworld je asi nejvytrvalejší sérií, kterou skoro nikdo nemá rád, ale ona stále pokračuje. První dva díly měly něco do sebe, třetí díl byl nuceným flashbackem, kdy se Kate nechtěla vrátit do role, a čtvrtý díl byl totální přešlap vedle. Proto jsem byl zvědavý, co přinesou Krvavé války. Příběh je znovu jednoduchý jako facka, na druhou stranu si film na nic nehraje. Kromě klasického putování z bodu A do bodu B je ve filmu několik zvratů, které dokážou udržet divákovu pozornost. Navíc se od minulého dílu dala věda a novodobé zbraně stranou a na scénu se tak opět dostávají staré, ale dobré meče a kuše. Díky tomu jsou také akční sekvence mnohem více nápadité. Jelikož má film asi hodinu a půl, děj odsýpá a není čas se nudit. Krvavé války beru jako návrat ke kořenům prvního a druhého dílu – vrátili se staří upíři, mystičnost a vznešenost upířích rodů a lykanů. Už od této série nečekám žádné zázraky, ale na druhou stranu nechci tomuto dílu křivdit. Vůbec to nebylo špatné. A úvodní honička na Náplavce potěšila. ()

michald99

Nenuceně uspěchané, ale přesto jsem rád viděl nějaké neotřepané prvky, přestože příběh v této fázi už jen recykluje a posouvá hranice - jak velkej a silnej může vlkodlak být, jak moc ho můžeme zkřížit s čímkoliv, co má oběhovej systém nebo jak moc čistou krev kdo má. Dvaadevadesát minut rozhodně nestačilo pro to, co se autoři rozhodli do filmu nacpat a tak mi přišlo, že se věci občas děly až moc lusknutím prstu a nikdo se neobtěžoval zabývat spletitější backstory. Herci rozhodně nezklamali, dokonce i ten Theo James nevypadal tak mizerně jak v jakýmkoliv z těch Diveržentů, a já jsem se bavil. Destinace mi přišly sympatický (nechci vědět, co to o mě vypovídá), koneckonců se to natáčelo v Jihočeským kraji a nebýt té roztěkanosti, neměl bych problém s plným počtem hvězd. ||80%|| ()

Torgal

Upíri versus lycani po piaty krát a stále o tom istom. Mytológia je už taký guláš, že sa v nej nevyzná ani divá sviňa, ale o to tu nejde. Dôležité je len aby bol dôvod na to, aby si znepriatelené strany dávali neustále cez hubu. Akcia ale nie je natočená ktovieako, triky sú nízkonákladové a aj vyhladzovanie tváre Kate Beckinsale už narazilo na svoje limity. Zbytočná séria sa týmto dielom už snáď končí, jej pokračovanie už fakt nemá zmysel. 4/10 ()

DAPDO

Vydržel jsem teda až do konce, ale hlavně v naději, že se to nějak konečně ukončí a na další pokračování už se tvůrci vyserou. Bohužel, ten konec napovídá opaku, takže latexovou ženu ještě určitě uvidíme. Fakt ještě tohle někoho baví ??? ()

bararich8

Stále stejná šablona jako kterýkoliv předchozí díl, čili už takový akční průměr. Nakonec to dokáže docela chytnout, i když už dopředu víte, že to může dopadnout jen jedním způsobem. Čím dál víc se hraje na nadpřirozeno, takže vás smrt hlavní postavy jen tak nerozhází a jste v klidu. Kate si to prozatím docela dává, ale věk už začíná být vidět. Pomalu by to už chtělo tuhle šňůru ukončit, zatím je ještě čas vyjít se jakous takous ctí. Slabší 3* ()

Eduardo

Prvé dve časti síce mali slabý príbeh, ale zato akčné scény vždy stáli za to a boli plné dobrých nápadov. Trojku som kvôli absencií Kate odignoroval a na 4ku si už vôbec nepamätám (ale asi ma ešte celkom bavila keď som tomu dal 3/5 :) Toto bolo ale celkom výkon dopozerať do konca, keď aj tie akčné scény za nič nestáli, v príbehu som nevidel žiadnu pointu a až na Kate sa jednoducho nebolo na čo pozerať... s hodnotením by som išiel aj nižšie nebyť dva dni dozadu pozretých ruských Guariadnov, ktorí mi pripomenuli, že filmy sa stále dajú natočiť ešte podstatne horšie ako je to v prípade Blood Wars :) ()

dalziel

Jednoznačne najstrašidelnejší diel celej série. Ešte dlho ma bude strašiť vo sne tá Kačenkina botoxová držka. ()

Torpid

Latexová Kate Beckinsale je jedním z největších sex symbolů posledních dvou dekád a světe div se, zároveň dobrá herečka. Navíc v téhle přímočaré temné gothic fantasy hraje i pár kvalitních herců. Ten, kdo má rád žánr a neprotáčí oči ze soubojů upírů s vlkodlaky, nechť se na tuto sérii podívá a začne určitě prvním dílem z roku 2003, protože a jelikož kvalita lineárně klesá až k pátému dílu. I ten však stojí za vidění, pokud se tedy k němu prokoušete těmi předchozími. ()

Lorge

Mno, na to že jde o zakončení akční série postrádá Underworld dvě zásadní věci - akci a zakončení. A to by ani tak nebyo to nejhorší, ale film působí spíše jako dražší pilot k nerealizovanému seriálu, akce (když už na ni dojde) je nepřehledná, triky (ozvláště proměna lykaů) laciné. Nejzábavnější na celém filmu tak bylo poznávání Pražských lokací. ()

LolopelS

Neskutočne dojebaný franchise a premrhaný potenciál. Otrasné efekty spolu s neschopnosťou režisérky vytvoriť niečo zapamätateľné sú na smiech. Underworld je pre mňa oficiálne dead a nezachránilo to ani znovuzrodenie Selene. Bye my old friend... ()

ER

Místo tesáků a drápů jsou tu spíše samopaly a chybí tu "osudová přitažlivost" prvních dílů. ()

vikino1

Já prostě nechápu, proč na ně prostě ti vlkodlaci pořád útočí. Vždyt by stačilo nechat upíry pár let v klidu a oni by se navzájem vyzabíjeli sami. Taky jsem si celou tu ságu myslel, že ta chytřejší rasa by měli být upíři. A hle Likani je přesrali při frontálním útoku hlavními dveřmi v nedobytném sídle na Hluboké tím, že si vzali policejní štíty :-) :-D a nebýt "starého přátelství Elfů z Roklinky", tak by jim ta sázka na štíty dokonce vyšla .. A přemýšlet nad tím, proč nikoho z pijavic nenapadlo skočit do řídícího střediska obrany (místnost 4x4 netry), kde jediným tlačítkem ON OF se nahodí celá obrana (ještě než vlci přijedou na hlavní nádvoří v autech, vyskáčou a zformují se), vlastně nemá vůbec cenu. Hlavně že si stihli skočit do zbrojnice pro kvéry a počkat na ně v hlavní hale. Holt Beckinsale asi baví chodit v latexu a proto tato sága stále pokračuje... ()

Likan7

Vyčpělý díl ještě vyčpělejší série, která ve svých začátcích byla příjemným výplachovým béčkem. Jenže po 13ti letech, 4. pokračování a animovaném minifilmu už Selene a její zadek nikoho nezajímá. Nutno dodat, že právem. ()

bearmeedek

Au, tohle skoro bolelo. Ale měl jsem pravdu s tou migrací. Nejprve Maďarsko a teď už dorazili do Prahy. Tahle série mě docela bavila. Tak jako mě bavívali klasičtí upíři, oproti různým zmutovaným zombíkům. Tento poslední (?) díl je fakt celkem zbytečný. Když pominu, že už nepřináší nic nového, tak zpracování je nezáživné, místy lacině úsměvné. Z nostalgie k předchozím dílům druhá hvězda. ()

PF 2016

PF 2016