Rudý kapitán

Příběh se odehrává v horkém létě roku 1992, půl roku před rozdělením Československa. Mladý detektiv Richard Krauz se dostává k novému případu – na hřbitově byla vykopána mrtvola kostelníka Kloknera s hřebíkem v hlavě. Krauz zjišťuje, že za jeho umučením stojí bývalá StB a nikdy nenalezený spis zachycující zločiny kněží, na jehož základě StB církev vydírala. Případem posedlý Krauz se vydává napříč rozpadajícím se Československem hledat muže, ke kterému vedou všechny stopy: Rudého kapitána, specialistu na „konečné" výslechy. Krauz však není sám, kdo ho hledá... (A-Company CZ)

kiararaftl

Davam 4, ale realne by to malo byt za 3,5. Preco? Pretoze hudba je uzasna, Maciej je perfektny, a na slovenske pomery je to viac nez kvalitne, ale to, ze napriek tomu, ze som citala knihu, mi konanie niektorych postav bolo tak nelogicke ze az. A ten, kto knihy nepozna, nema sancu pochopit. ()

sharka.68

Kdopak ze scénáristů četl Roberta van Gulika a jeho Příběhy soudce Ti ? A nejvíce asi díl : Vraždy klincom ? A pak jen opisoval a cpal to na rok 1992? ()

maniacxl

Slovenský pokus o temnou kriminálku absolutně nevyšel.Od začátku to celý nedávalo smysl,nelogický střihy,spoustu postav,který se objevovaly a zase jen tak mizely.Dabing byl taky pěkně z prdele,proč kurva musí čecha předábovávat slovák.Na druhé straně když čech mluvil slovensky,bylo to ještě úmornější.To se to nemohl aspoň správně slovensky vyslovovat??.Všichni tam byli strašně furt upocení,vůbec to nevypadalo dobře.Nevím co tím chtěli tvůrci říct,že bylo tenkrát vedro???Fakt špatnej film o ničem!!35%. ()

kingpsch

rozmyslam ci by sa mi to pacilo ak by som nepoznal knihu.asi nie pride mi to zmatocne,nudne vobec ma to nevtiahlo do deja.viem ze film je obmedzeny casom ale napriek tomu som ocakaval viac.suhlasim ze odtial vyhodili tu cast o templaroch - menej je viac ale mna to nechytilo ()

silak_xup

Celkově dobovou atmosféru (kterou jsem sice nezažil - naštěstí) která z toho skoro celý film dýchá pohřbil konec ve stylu amerického filmu... ale film to byl pěknej. ()

Plaque

Zaujímavé krimi so vskutku záhadnou zápletkou na pozadí ešte zaujímavejších (v zmysle desivejších) historických udalostí. V čase, keď bol človek zmätený ešte viac ako za totality a už vôbec nevedel kto je kto, proti komu a s kým. A to je asi aj najzraniteľnejšie miesto filmu, keďže miestami som sa strácal v tom kto, čo, s kým, prečo a proti komu(?). Inak svižne spracované rekvizity a celkové prostredie. Ako už bolo viac krát povedané, horko z toho filmu sála na všetky strany. Bavili ma aj priamočiare dialógy, ktoré boli prešpikované patričnou dávkou vulgarizmov. Nevyzeralo to umelo a zároveň to celé dotváralo atmosféru, takže v niekoľkých "kokotoch, pičiach a kurvách" vo vetách sa skrýva v tomto prípade pomerne silný náboj príbehu. Samozrejme, nie je to len o tom, no konečne domáci film, kde to nepôsobí gýčovo, neprirodzene a nekazí to celkový dojem. A ako sa tvorcovia nesrali so scenárom, nesrali sa ani so spracovaním (čo myslím v tom najlepšom) a preto je to stráviteľné a pozeratelné bez vážneho znudenia a naťahovania. Trochu som sa strácal v rýchlo sa meniacich postavách. Štbácke podsvetie dostalo na môj vkus málo priestoru na predstavenie a tak som síce sledoval partiu Š (bad) T Boys, ktorí poťahujú za nitky v cirkvi, u polície aj na kúpalisku, ale chcelo to o čosi viac. Za mňa lepšia trojka, takže som spokojný. ()

jfaba

Musím si přečíst knihu a nebo jít k ušnímu. To je to první co jsem si po tomto filmu řekl jako první. Pomalu se rozjíždějící film, s dobrým středem a "divným" koncem. Za "ZVUK" jen ***. Jinak je to na víc. Kdo tohle zvučil, tak tomu bych ty uši nechal amputovat. Proč je teď všude Suchánek? Edit: Knihu jsem dočetl. Film tedy HODNĚ změnili. A je to úplně jinak. A já tím měním i hodnocení. Na **. ()

blondboss

Predloha Dominika Dána dala predznamenať, že tento snímok by mohol byť úspešný. A on aj mohol naozaj byť, keby tvorcovia nedali do toho filmu príliš veľa nelogickostí, nezáživnej línie a obohraných dialógov. Škoda toho, lebo atmosférou a trikovými efektami to bol film na slušnej úrovni a takisto verne odzrkadľoval vtedajšiu dobu, hlavne tie digitálne úpravy bratislavského prostredia onej doby stáli za to. Čakal som ale celkovo od toho viac, preto mierne sklamanie. 50 % ()

PamelaJJK

Moc jsem se těšil. Potenciál to mělo, ale... Ale zůstal hrubě nevyužit. Knihu jsem sice nečetl, ale filmové zpracování mi přišlo mega překombinované (a k závěru až chaotické) a tím pádem až neuvěřitelné a nudící. Atmosféra byla nevyrovnaná a tím film strašně trpěl. Úvodní titulky mě nadchly, ale film samotný se jim nevyrovnal. Kamera a střih také chaotické, hudba neodpovídající až rušící. Těžké zklamání a ta jedna hvězda je za obsazení. ()

baclajean

Film nebol zlý, no kniha je fantastická. Takže vzhľadom na to, že strašne veľa postáv aj úsekov deja vynechali, a obrovské množstvo dôležitých zápletiek pomenili alebo úplne prekrútili, som z filmu veľmi sklamaný. ()

a0001

Premárnený potenciál a to úplne všetok.. Film má totiž skvelú atmosféru, skvelé obsadenie, hlavne postavy Krauz a Burger, ale tak nelogicky, hlúpo odbočiť od knižnej predlohy.. To sa jednoducho nedá nijak prekúsnuť. Tvorcovia filmu sa ani len nepriblížili základu podstaty knihy a ešte si aj upravili príbeh. V podstate nesedelo od druhej polovice filmu vôbec nič, ani dôležité veci, ale ani tie banálne. Vo finále teda chýba pointa celej knihy a príbehy postáv. Michal Kollar čítal vôbec knihu?? ()

Cibulka_C

Miluju filmy, kde jsou mafiáni, zloba, nenávist, občas deprese, ale i úspěšný/neúspěšný konec. 😅 Tudíž ideální film pro mě. Ze začátku se to trochu táhne, zlom pro mě začal tak od půlky no. 🤷🏼‍♀️ Tam nastoupila konečně nějaká pořádná hádka yk, dostal se i víc do popředí Oldřich Kaiser, který tady hraje úplně tu nejhlavnější postavu a podle které se film vlastně jmenuje omg. ❤️ Snímek má dokonce i knižní předlohu a na její obálce je opět crush Oldřich Kaiser. 🕺🏻 Po zhlédnutí jejího zfilmování jsem mega nadšená, protože prostě Kaiser v detektivce!!! Zároveň doporučuju všem se na film podívat v originálním znění, protože proč byli předabovaní Slováci je mi nesnesitelnou záhadou fuj. 😫 Takže ačkoli je film Rudý kapitán morbidní, hlavně ke konci bacha, určitě stojí se na něj podívat, a to i pokud máte rádi Oldřicha Kaisera i v jiných rolích, než těch komediálních (řekl, že to bylo lepší, než hrát prince slay). 🙌🏻 ()

pafka

U filmu, kde jedna scena, ktera nema vysvetleni strida druhou s tim samym problemem a takhle to je az na vyjimky az do konce, je nemozne dat vic nez jednu hvezdu. To je totalni zmar. Do toho jeste blbe postsynchrony a dabing. Krome toho ten zvuk - nebylo tem lidem rozumnet, co hrali. Presne to vystihli z moviezone - mate stale pocit, ze u kazde sceny nekdy vystrihl prvnich tricet sekund. Ano, jedine, co bylo zajimave byla kamera. Ale to vubec nestaci. Hodne spatne. ()

carl.oesch

Tosim, Enšpígl a Malarkey to napsali za mě. Ukazuje se (a to byl případ třeba vizuálně skvělého Ve stínu), že bez rozumného scénáře může být všechno super, herci počínaje a celkovou atmosférou konče, ale na aspoň 4 hvězdy je potřeba i tahle, podle mě nejdůležitější část "věci" zvané film. Bez kvalitního scénáře se prostě kvalitní film udělat nedá, i kdyby se ostatní "účastníci zájezdu" třeba přetrhli. Ano, kvalitní scénář se dá zkazit, ale naopak, ani největší režisérské nebo herecké hvězdy z nic moc scénáře hit neudělají. O Dánovi a jeho knihách jsem jenom četl, žádnou neznám, ale tady je pozoruhodné, že na scénáři se nepodílel. Dost často účast autora knižního námětu záměru pomůže. ()

R.R.R.Remeck

Dopredu upozorňujem čitateľov Dominika Dana: TENTO FILM NIE JE PODLA KNIŽKY.(5 scén + 10 mien, ktoré sú v knihe). Scénar s..čka, strih to isté. Herci sa snažia zo všetkých síl. Dobové prostredie vystihnuté ale to je jediné plus tohto filmu. Úprimne už po polhodine som sa nudil a čakal som kedy to trápenie skonči. ()

tchempi

Hodnotit budu, až uvidím v originále. Teď mám chuť nastrkat špendlíky pod nehty kokotovi, který rozhodl o dabování slovenského filmu do češtiny (jako rodilého Čechoslováka mě to uráží a teenagerům, kteří slovensky nerozumí, film určen není). A hřebík bych zatloukl do hlavy zvukařům. Kvůli jejich diletantství je hercům rozumět jen každé páté slovo. P.S. Přátelé, klidně spoilerujte a prozraďte mi, oč ve filmu šlo a kdo je pachatelem. Já to ani po 115 minutách čumění na plátno nevím. ()

kamals

Zfilmovany roman slovenskeho autora detektivek "Dominika Dana" (pise pod pseudonymem, siroke verejnosti neni jeho identita znama). Roman jsem cetl, moje prvni kniha z pera tohoho autora. Celkem zajimave se to cetlo i rozvijelo, nez si zacal Dan, zrejme pote co zacal pit jak Dan, hrat na slovenskeho Dana Browna a za vsim nakonec stali oblibeni templari - nejedna se o spoiler - film jde po jine linii. Coz byl pro mne v kine problem, prestoze jsem se kniznim templarum smal, tak v knize byl dej cisty a jasny, a vse melo svoji logiku, romam se udrzel v kolejich, u filmu mi prislo, ze zapletka se tak zapletla (mozne me matlo me predporozumeni) a ztratila logiku veci, sebekriticnost autoru scenare se pro mne vytratila, ze se pro me z vyusteni filmu stala fraska. Byt to tema - spoluprace cirkve a byvaleho rezimu (a jeste k tomu na Slovensku) - je tak silne a i v knize je rozpracovano (byt se nejedna o hlavni linii) lepe nez ve filmu, ktery vsak na tomto tematu stavi i bohuzel pada. Proste jako obvykle v nasich luzich a hajich, dobre tema, vyborny nastup, ale finale se rozplyzne nekam do neurcita. Technicky byl film zvladnuty vyborne, realie vynikajici - byt uprimne, ona Bratislava - Nase Mesto - zase az tolik pocitacovych uprav, abychom se dostali do atmosfery let devadesatych, nepotrebuje. Uvodni titulky, to bylo dilko samo o sobe (ty se mi asi z celeho filmu libily nejvice). Herecky to bylo zvladnute obstojne, ale z potencialu Stuhra (podivejte se na Poklosie, Oblawu, nebo i Noc plnou zazraku - jak je tento potateny herec universalni), Kaisera, Kronerove, Geisberga to bylo na 50%. Chudik, Suchanek, Kubec, Vlasak, zahrali sve maximum, u pana Chudika doslovne, se vsi uctou. Fingerova slovencina, kdyz jsem to ve slovenskem kine slysel i ja, to byl ulet, tato postava mi nejvic nesedla (v porovni s romanovou predlohou). No nebudu dal mlatit prazdnou slamu, potencial byl, zustal nevyjadren a tak nezbyva nez doufat, ze s panem Kaiserem prijde kouzelnik kina priste. ()

Kino na hranici: hvězdy na těšínském nebi

Kino na hranici: hvězdy na těšínském nebi