Veril som, že Červený kapitán bude skvelý film, námet podľa knihy D. dána bol veľmi sľubný. Je veľká škoda, že sa dobrý príbeh nepodarilo skĺbiť s filmovým materiálom k spokojnosti diváka. Jednoznačne treba pochváliť vizuál a atmosféru. S tým si tvorcovia dali prácu a výsledok naozaj poteší. Ďalším veľkým plusom sú skvelé herecké výkony všetkých zúčastnených, najmä O. Kaisera a nečakane i M. Suchánka. Kto by to do neho povedal, že? V tak dobrej roli som ho nikdy nevidel a jednoznačne odkryl svoj skutočný potenciál. Prvá vyšetrovacia polovica filmu má spád a je zaujímavá. V druhej sa režisér unáhlil a chcel to vyriešiť na spôsob "USA thriller" , čo bola veľká chyba. Príbeh sa akosi vytratil, už ani nebolo dôležité kto a prečo. Je to škoda, pretože našliapnuté bolo k skvelému filmu, no vyšiel priemer. 60%.(17.4.2017)

• Fretakata

Mohlo sa to volat "Domysli si". Hlavny dojem: chaos . Neprijemny, nekonecny. Bitky mozu ulahodit naturalistom, pre mna zbytocne dlhe aj nelogicke. Priserna kvalita zvuku reci ! Oni proste brblali. Uloha postav sa uplne nevyjasnila pocas celeho filmu, len neisto tusim, co bol kto zač. Az na druhe vzhliadnutie som zachytila, kto zatlkol klinec do hlavy. (az doteraz som s chapavostou problemy nemala). Ze biskup kryl uchylneho knaza ... dobre. Ze kostolnika dunutili mucenim donasat na knazov .. dobre. Ale niekolko rokov si nevytiahol ihly spod nechtov? A ked uz konecne donasal, tak ho dali medzi traktory ? Co by z toho mali? Kaiserov brat - masiar v Olumouci nechal svojho cca 10 rocneho syna tyrat uchylnemu Kaiserovi?? Na konci filmu si strelbu na stanici nik nevsimal ? Vlak na konci nebrzdil, rozporcoval Kronerovu a nezastavill? A hlavny hrdina sa spod iduceho vlaku - nahodou sa trafil taky s vysokym naraznikom, aby si mohol lahnut na kolaje, heh - po dlzke za milisekundu pregulal pomedzi kolesa doboku mimo kolaj ?? Ja viem, ze efekt obcas dostane prednost pred logikou - ale co im sibe !? Asi novy Chuck Norris.... Hviezdicka je pre kameru (zabery Bratislavy zhora boli bozske), Suchanka a Kaisera, tiez pre niektore dobove rekvizity. Ale vidiet este niekedy tento nelogicky a nezrozumitelny film? Nikdy viac.(3.4.2017)

Zatímco kniha mě vtáhla do děje od prvních řádků, film se vydal na svou šílenou pouť aniž by se mě dotknul. (3.4.2017) S odstupem času vyvanul dojem z knihy a film jsem viděla jako by to bylo poprvé. Už jsem neměla potřebu srovnávat sknižní předlohou, vnímala jsem film. Chápu filmovou zkratku, často je ku propspěchu věci, ale zdá se, že tady to poněkud znečitelnilo děj. Přimlouvala bych se příště za minisérii, která by umožnila podrobnější zpracování. Viděla slovenská i česká verze. (21.1.2018)(3.4.2017)

Najlepší slovenský film od Nvotovej Muziky (2007). Výborné prenesenie horúceho leta ´92 do chladnej Jari ´16. Dobové autá, budovy, kulisy, oblečenie.. toto všetko pôsobilo prirodzene a veril som všetkému čo som videl. Dobrá akcia a akčnejšie scény, napätie počas celého filmu, zaujímavá kamera, ktorá sa nebála experimentovať a mať drsný hollywoodsky look a tá hudba.. toto sa naozaj podarilo. Herecky nie je čo vytknúť. 90%(23.3.2016)

Syrový a dobře natočený film o době nedávno minulé. Doba napomohla natočení dobré tvrdé kriminálky ze které čiší deprese. Herecké výkony podpořila dobrá hudba, jen škoda některých přehnaných a trochu nesmyslných scén jako bitka u v bytě, či únos auta i se Suchánkem. Mělo to dodat filmu akčnost, ale vyznělo to podivně. Ta temná atmosféra byla dobrým základem a u kriminálky jako takové to mělo zůstat, ty pokusy o akčnost thrilleru jen uškodily.(20.3.2016)

• - Spoiler: Napriek odlišnému vypointovaniu (bez templárskeho motívu) sa záver odohráva, rovnako ako kniha, na vlakovej stanici, kde dochádza k úmrtiu. V knihe ide o dcéru Karola Kloknera. Vo filme je to iná postava. (giaruj)

• - Krauz uteká po Kamennom námestí v Bratislave popri Prioru. V pravej časti však chýbajú minimálne dva stánky, ktoré tam v roku 1992 stáli. Jeden bol stánok PNS, druhý, modernejší, stánok stál kúsok ďalej a predávali v ňom sezónne hot-dogy, langoše a varenú kukuricu. (BlueNeon81)

• - Natáčanie scény, v ktorej na Richarda Krauza zaútočí rozzúrený pes, museli prerušiť z nezvyklého dôvodu – pes už nevládal. (patrik1177)