Předurčenost je klec. O tom ví manželka hokejové hvězdy NHL (Jiří Mádl) a bývalá Miss Severní Čechy (Taťána Kuchařová) své. Nemá dokončené ani gymnázium, což ji trápí. Už se ale pomalu smiřuje s tím, že zvláštní duchaplnost od ní nikdo neočekává. Opravdu ale nepatří už nikam jinam než do sektoru manželek hokejistů? Poté, co potká vysokoškolského profesora (Adrian Jastraban) se zaměřením na vzdělávání dospělých zjišťuje, že všechno může být ještě jinak. (Česká televize)

Colleague odpad!

Dialogy ve stylu Ordinace v růžové zahradě 2. U nás už může být režisér, scénárista nebo herec úplně každý. ()

gumbo

Vynikající. Škoda pro televizi, tohle mohlo jít z fleku do kin. Romantická komedie s celkem zajímavou ústřední myšlenkou a po dlouhé době trošku výstřední postavy, které ale nejsou přestřelené a dá se jim smát aniž by to vypadlo lacině. -bacha v Rusku jsou medvědi a navíc jsou to Rusáci- 80% ()

krabatt76

Dát vedle T.Kuchařové někoho jiného než puberťácky zamrzlého Mádla ,tak bych dal i čtyři hvězdičky,takhle jen tři.Ale koukatelné to docela bylo.Čekal jsem pitomost ,kterou srazí neherecký výkon T.Kuchařové a Mádlovo "vytlemování" což se naštěstí nestalo.Více budu moudřejší až film uvidím podruhé,potřetí.... ()

Olík

Původně jsem čekal trochu větší "Kolečkovinu"....víc ve stylu role Jirky Mádla. Mimochodem, když jsem u Jiřího Mádla, tak jeho postavička rozhodně nekoresponduje s parametry hráčů NHL. Hádám, že mu byla role svěřena na základě jeho hokejové minulosti, ale svůj bruslařský um mohl presentovat asi pouze ve čtyřech sekundách snímku......jinak herecky samozřejmě bez výhrad.Ale zpátky k Správnému dresu. Ona to byla jenom taková malá pondělní televizní romantika.....a to ještě ke všemu stojící na Brzobohatého přítelkyni lomeno modelce Taťáně Kuchařové. I u ní se zastavím. Hodnotit lety otřískanou herečku, tak řeknu tři mínus, ale jako Miss World musím uznat, že šlo o celkem slušnou práci. Zbývá už pouze Adrian Jastraban. Nepamatuji lépe mu padnoucí roly.....opravdu stoprocentní výkon. Jinak jak už jsem se zmínil, čekal jsem houšť okresněpřeboráckého humoru na úkor nerealistických sluníčko a lásku přinášejících situací, ale jako výplň všedního večera beru. ()

rybicka11

Už když to vycházelo, tak jsem si říkal, jaká to bude blbost. Kord když tam hraje Mádl, zamindrákovanej blbeček. Omylem jsem se na to koukl na ČT a ono to nebylo zas tak zlý. Na český poměry výborný. Mádl navíc dost věrohodně napodoboval Petra Koukala. Ne chováním, ale vzhledem. Malý vzrůst, kšiltovka, stejný pohyby a mimika. Fakt úplnej Koukal. :D Takže kdo si myslí, že Mádl nemůže hrát hokejistu, tak jo. :D Hodnotím 5*, protože na český poměry to opravdu vyniká. Jinak bych dal 4*. ()

DAPDO

Nevím, jestli mají slavní hokejisti na hajzlu zlatý prkýnko, jestli říkaj doma starý ty vole a jestli jsou cholerici jako Mádl. Co vím ale jistě, že hokejista s postavou Jiřího Mádla by odehrál za sezónu tak jednu třetinu, protože by ho soupeři roznesli po mantinelech, že by byl zbytek roku ležák. A taky to, že mají hokejisti za partnerky hezký samice, což Kuchařová i přes špatnej hereckej výkon splňuje, je na ní hezkej pohled. Celkově ale naprosto nereálnej příběh, to se nestane asi ani ve snu. Pobavil Matonoha s Vladykou a hláška těsně před koncem, kdy držej Jastrabana na hajzlu - "slávista". Jinak podprůměr a 30%... ()

Ozzy2

Slavia Praha, olé.:) Příjemnej, oddychovej film.Kuchařová překvapila, Mádl ne, od toho jsem skvělý výkon čekal.Všichni současní páni "herci" se styďte.Tenhle kluk je neherec a v pohodě si vás maže na chleba. Jinak hokejoví odborníci, co nevěří Mádlovi postavu hokejisty, tak vězte, že Jirka Mádl je v reálu bývalý,velice talentovaný hokejista, který si zahrál dorosteneckou ligu za Motor České Budějovice, bohužel kvůli zranění musel s hokejem skončit. Nevím, odkud se vzal ten mýtus, že každý hokejista má přes 2 metry a váří 150 KG. Stačí se podívat na Pavla Richtra, Martina Procházku a mnoho dalších.Taky by do nich nikdo neřekl, že to jsou hokejisté-dokonce Mistři Světa. ()

FeroFabus odpad!

Svatá horo! Tak takovýhle paskvil točí ČT za koncesionářské poplatky? Slabomyslný scénář, podprůměrná režie a z herců snad jen Vladyka snese přísnější měřítko a vážně nevím, zda měl Stanislav Zindulka zapotřebí brát roli v takovémhle škváru. Mádl se svojí postavou opravdu nemůže hrát hokejistu z NHL. A že by se nějaká MISSka zamilovala do profesora s vizáží Jastrabana? Podvod na diváka. ()

Schlierkamp

Česká komedie, v níž se hlavní hrdinové pokouší vymanit ze své společenské předurčenosti a změnit tak svůj askriptivní osobní status. Velmi příjemné překvapení mě uchystala Miss Earth T. Kuchařová. hrající Simonu Rychtářovou, manželku hokejové hvězdy NHL a reprezentace, jež po setkání s profesorem andragogiky Ondřejem Vraným (A. Jastraban) začíná na své životní a společenské zařazení pohlížet se stoupající nespokojeností. Její herecké představení mě vskutku mile potěšilo, neboť její projev byl sympatický a přirozený a celkový dojem o její postavě byl na míle vzdálen tradičnímu náhledu na zlatokopky. Paranoidního a cholerického hokejistu, navzdory jeho fyzickým nedostatkům, poměrně přesvědčivě ztvárnil J. Mádl. Zcela jednoznačně nejkomičtější postavu má na svědomí M. Vladyka, jenž představoval Jastrabanova kolegu na Karlově univerzitě s životním cílem vyhrát televizní soutěž AZkviz, k čemuž mu dle jeho speciální teorie má dopomoci jeho nestandartní jméno (Květoň) a unikátní metoda sledování filmů. V komedii se objevuje mnoho herců ze seriálu Ulice, jež si z něho vypůjčili i své charakterové vlastnosti a znaky (bláznivý majitel směnárny T. Matonoha, jeho zlá žena H. Ševčíková a koneckonců i intelektuálněji zaměřený A. Jastraban alias sympaťák Bedřich Liška). Komedie Správnej dres se mi docela líbila, i když k nepříliš realistickému závěru mám své výhrady, oceňuji snahu autorů o navléknutí příběhu do originálního prostředí vztahů hokejistů a zlatokopek a také za jednoduchost a vtipnost. ()

Jakubik

Totální žvást o ničem respektive je to takové okoukané téma. K mému údivu se mi to celkem líbilo. Pár úsměvných scén tu bylo… ()

anitae

Docela dobrá romantická pohádka o miss, hokejistovi, zamilovaném profesorovi a o askriptivním statutu. Naprostá oddychovka. ()

GlamourCat odpad!

Hlavně žádné předsudky! Hlavně žádné "hraní společenských rolí"... až na ty, kteří vaří cizrnu a sójové párky a až na ty, co chtějí mít děti. To není dost zajímavé a cool a moderní, takže tyhle lidi klidně můžeme označit jako losery a směšné ztroskotance, kteří mají ve filmu jen roli toho, co dostane kopačky. Extrémně otravný film s hroznými herci, nepravděpodobný, trapně napodobující americké komedie. Ano a opravdu hrozné provedení písničky Power of Love. ()

Kingjiri

Zvláštní, že v rámci různejch seriálů odvádí Petr Kolečko zábavnější práci, přičemž pro seriál je potřeba rozhodně víc nápadů než pro film. Ale Správnej dres i tak rozhodně neni nezábavnej průšvih, jen se nedaří skvělý nápady naplno prodat (Vladykova postava intelektuála z filozofický fakulty, Matonoha a jeho pochybná partička ze směnárny nebo Mádlova paparazzi paranoia). Stopáž se občas zdá docela dlouhá (objeví se pár nudnějších pasáží) a závěr jsem čekal nápaditější. Ale několik scén pobaví, herecký obsazení je solidní a jeden dlouhej zimní večer dokáže Správnej dres příjemně zkrátit. Více asi v drtivý většině případů nelze od TV filmu čekat, takže za mě výsledek v podobě sympatický žánrový jednohubky dobrej. ()