Sněhová královna 2

The Snow Queen 2

Snehová kráľovná 2

Animovaný / Pohádka / Rodinný / Fantasy

Rusko, 2014, 78 min

Tradične o niečo slabšie ako jednotka. Vizuál je pritom identický. Celkovo jednoduchý príbeh ujde, ale zápletka varí iba zvody, namiesto Snehovej kráľovnej je tu boj sám so sebou, so svojím klamstvom. Príbeh je o čosi zábavnejší ako prvý film, aj má viac nápadov (aj keď ručná brzda na lodi či pirátska loď na zľadovatenej ''bobovej'' dráhe už boli trochu priveľa), ale točí sa jedine okolo jednej postavy - Orma. Názov zavádza, malo sa to radšej volať napr. Orm sa vracia. Inak skvelý Marcinov dabingový výkon.(14.1.2017)

• kaylin

Pokračování, které by klidně mohlo tát jako samostatný film, protože zde sice jsou nějaké ty postavy z minulého dílu, ale ta návaznost je taková celkem volná. Animace je pořád docela dobrá, ale ten příběh mě prostě nebaví. Je to takové předvídatelné a já se u toho docela nudím. Navíc ten hlavní hrdina mi tu přijde otravný.(27.10.2015)

Po dějové stránce méně zajímavé a povedené než byl první díl. Hlavní myšlenka byla poměrně jednoduchá, zápletka a její rozuzlení dost očekávané. Pokud mě první díl zaujal, tak tady jsem se místy trochu nudil a fakt že hlavní postavou měl být Orm, který se mi v prvním díle líbil, tomu nepomohl a skřítek to podle mě sám příliš zajímavým ani zábavným neudržel. Animace zhruba stejná jako u prvního dílu, hudba se mi líbila o něco víc. Pro děti to nemusí být špatné, pro mě však jen slabší průměr 4,5/10.(19.2.2017)

Pokračovanie ruskej snehovej kráľovnej v celkom zaujímavom vizuálnom prevedení a taktiež so zaujímavým námetom. Avšak miestami som sa už dosť strácal a niektoré scény boli doslova zbytočné. Každopádne svoje kúzlo to malo, aj keď jednotka je vždy len jedna a toto je už len priživovanie sa na niečom obohranom. 55 %(27.5.2017)

7/10 - vzhľadom na cieľovku. Posledná časť do ktorej nekecal ten Američan s Pixaru je prekvapivo najlepšia zo série. Dobré pre deti, dobre sa to dá pozrieť viac krát, žiadne zbytočné detské vtipy, plynulý, pohodový aj keď predvídateľný dej, koniec výborný, najlepšia je tá hlavná myšlienka ktorá vám na konci pri preslove jednej postavy vpáli do očí to že sa postavy nezachovali úplne správne napriek tomu čo si mysleli a ako to vyzeralo a v tých momentoch s nimi divák navyše aj súhlasil.(6.12.2019)

• - Pro Sněhovou královnu 2 bylo vytvořeno 5 tisíc obrázků. (Hannahh)