• jungewolf
  *****

  V tomhle dílu (dávám mu 4,5 * a 76 %) byl nenápadně připomenutý těžký úděl Slováků z donedávna (do listopadu 1918) Horních Uher, kde např. negramotnost v západní části, tj. na Slovensku byla jen o něco málo nižší než na východě, čili na Podkarpatské Rusi (od r. 1938 Karpatské Ukrajině) - tam ještě r.1911 alarmujících 92 procent !!! .... , do r. 1930 ji tam úřady ČSR snížily na necelých 40 % .... . Zapomenutý kout Uherska se skokově přenesl ze 16. (či spíše 15.) století na skutečný začátek století 20. * P.S.: Jinak velmi trefný komentář - VIZ : Jara.Cimrman.jr .... .(8.2.2017)

 • Alagaesie
  ****

  Vedoucí v továrně těžce připomínal jistého Forejta. „Vás bije manžel – tak my mu to zkusíme rozmluvit…“ Vlach byl dobře ráznej. Četnickej pes v akci ... Tomicová zas perlila. Líbilo se mi řezání bajonetem. Hudček byl dobrej. Před povoz pad jak podťatej. V tabačce to fofrovalo jak po drátech. No jasně, nikdo za nic nemůže a nakonec to odnese člověk, u kterýho bych to čekal nejmíň.(28.1.2017)

 • otík
  ***

  Změnil se velitel (Stavinohu Roberta Jaškówa střídá Vlach Karla Dobrého) a s ním také konečně přišel rozumný a zajímavý případ krádeže 50ti kilogramů řezaného tabáku z tabačky. Vyšetřování nejednou končí ve slepé uličce, ale nakonec přinese nečekaný a tak trošku úsměvný konec. Velmi slušný díl, v rámci série asi zatím nejlepší.(3.2.2017)

 • Cheeter
  *****

  Přijde mi, že tenhle seriál zraje jako víno. První díl nic moc. Druhý už byl lepší, ale taky by se na něm nechalo udělat více práce. Třetí už byl dobrý a tenhle mě fakt bavil. Ono dělat tento seriál ve stínu jde asi těžko. Podle mě se ale tvůrci s touto problematikou vypořádali dobře. Teda až na tu nešťastnou první epizodu.(27.1.2017)

 • jefff
  *****

  Zatím jednoznačně nejlepší díl. Hodně to zvedl Karel Dobrý, který hraje charismatického šéfa četníků. To neznamená, že by byl Jaškow špatný herec, ale jeho velitel Stavinoha byl taková karikaturka. Navíc v Tabačce se konečně pořádně pátralo, bylo to napínavé a s pointou, která nedrtila mozek diváka. Snad se laťka udrží i nadále.(30.1.2017)

 • - Natáčelo se v Jimramově, Vílanci, zámku Lesní Hluboké, Luhačovicích. [Zdroj: Filmovamista.cz] (M.B)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace