• jefff
  *****

  Zatím jednoznačně nejlepší díl. Hodně to zvedl Karel Dobrý, který hraje charismatického šéfa četníků. To neznamená, že by byl Jaškow špatný herec, ale jeho velitel Stavinoha byl taková karikaturka. Navíc v Tabačce se konečně pořádně pátralo, bylo to napínavé a s pointou, která nedrtila mozek diváka. Snad se laťka udrží i nadále.(30.1.2017)

 • Cheeter
  *****

  Přijde mi, že tenhle seriál zraje jako víno. První díl nic moc. Druhý už byl lepší, ale taky by se na něm nechalo udělat více práce. Třetí už byl dobrý a tenhle mě fakt bavil. Ono dělat tento seriál ve stínu jde asi těžko. Podle mě se ale tvůrci s touto problematikou vypořádali dobře. Teda až na tu nešťastnou první epizodu.(27.1.2017)

 • mosem
  ****

  Musím uznat, že díl od dílu je seriál lepší. A tak jsem i za celkový seriál změnil hodnocení o hvězdičku výš. Zajímavý příběh ( u kterého jsem se v kontextu dnešní doby jen usmál - 50 kg tabáku, to by dnes celníky ani ze židle nezvedlo), dobré natočení, herecké výkony. Snad to nebyl vrchol, po kterém bude následovat ústup.To by byla škoda. Jinak je zajímavé sledovat nejen příběh současný, ale i historický kontext - pro našince jen těžce představitelné podmínky práce a bydlení v tehdejší (státní) továrně, chování strážných...ale i autoritu tehdejších četníků. Výhrady (nejen v tomhle díle) mám trošku k prostředí - většina domů je rozpadajících se, neudržovaných. Nemyslím si, že by tohle odpovídalo tehdejší realitě. A je to škoda. Myslím, že domy ve stavu odpovídající té době by se daly najít.(27.1.2017)

 • otík
  ***

  Změnil se velitel (Stavinohu Roberta Jaškówa střídá Vlach Karla Dobrého) a s ním také konečně přišel rozumný a zajímavý případ krádeže 50ti kilogramů řezaného tabáku z tabačky. Vyšetřování nejednou končí ve slepé uličce, ale nakonec přinese nečekaný a tak trošku úsměvný konec. Velmi slušný díl, v rámci série asi zatím nejlepší.(3.2.2017)

 • Jara.Cimrman.jr
  ****

  "Německej pes, rakouskej četník, českej legionář. Kdo by to řekl, že si budeme rozumět?" Velitel Vlach si ihned získal mé sympatie tím, že se dokázal postavit nejen zlodějům, ale i spolubojovníkovi a ministerskému páprdovi. Navíc přitom dokázal projevit pochopení pro cucflek podřízeného a tak se má správný velitel chovat. Přiznám se, že jsem nečekal, že by se luhačovičtí četníci mohli takhle zvednout a už vůbec nečekám, že nasazenou laťku udrží, ale tuto epizodu považuju za velmi zdařilou.(4.2.2017)

 • - Natáčelo se v Jimramově, Vílanci, zámku Lesní Hluboké, Luhačovicích. [Zdroj: Filmovamista.cz] (M.B)