Reklama

Reklama

Obsahy(1)

Prodá český stát největší luhačovický hotel německému zájemci? Čeští vlastenci jsou proti, zvlášť když jde o fabrikanta, který nechal za války střílet do českých dělníků. Ve vypjaté atmosféře veřejné dražby se pro jednoho z mladých četníků dramaticky uzavírá příběh jeho pobytu na četnické stanici v Luhačovicích. Závěrečná epizoda, ve které se ukáže, kdo nakonec vyzrál nad všemi, jejichž životní soudy jsme po dvanáct večerů sledovali. (Česká televize)

(více)

Recenze (15)

GeusX 

všechny recenze uživatele (k tomuto seriálu)

Skandální dramatické vyústění vztahu ala "zkroucená" hora na mne působilo dost prvoplánovaně, jako mrkej jak dnes společnost pokročila a je tolerantní... To mne docela otrávilo, to mne totiž do četnického příběhu vůbec neštimovalo. Krimi zápletka i komické scény by jinak byly vcelku fajn, na vyšší hodnocení. ()

Jara.Cimrman.jr 

všechny recenze uživatele (k tomuto seriálu)

"Jako četník, hlavně křesťan a katolík, něco takového nemohu strpět." Takže si to shrňme: máme tady jeden § 129 Smilstvo proti přírodě, jednoho otráveného Němce a jednu burzovní prostitutku. Za mě je to špatné téma chlapů se zkříženými bodáky, slušný případ a neuzavřený útěk Faňkové. A taky bych neměl zapomínat na taškařici s ohňostrojem, ale mě tyto pokusy o grotesku zase tak moc neberou. ()

Reklama

IvcaSammet 

všechny recenze uživatele (k tomuto seriálu)

Další díl, který nebylo snadné hodnotit. Původně jsem se přikláněla ke čtyřem hvězdičkám, nakonec ale epizodu hodnotím průměrem. Námět kriminální zápletky sice možná zajímavý a i vcelku originální byl, bohužel ale její vyšetřování zapadlo mezi všemi ostatnímu dějovými linkami, které musely být s posledním dílem uzavřeny. Absolutně nevěrohodná a naprosto předvídatelná dějová linka s postavou Vicy Kerekes mě nebavila už od prvního dílu a dějová linka okolo ohňostroje zase srazila seriál na úroveň parodie. Naopak uzavření dějových linek postav Martina Donutila a Pavla Zedníčka bylo vcelku emotivní, protože i přesto, že jsem je při prvním sledování všechny považovala za idioty, nakonec mi tyto dvě postavy přece jenom trochu přirostly k srdci. ()

Alagaesie 

všechny recenze uživatele (k tomuto seriálu)

„Vyzývám Tě – spadni!“ Tak závěrem se draží hotel. Josek tajnůstkařil. Hotel zavřít - hygiénu na ně! Okrádat spícího je o to větší humus, ale nereálný to není. Nebezpečí hrozí vždycky a všude. Velitel bavil: „Ale s rozumem, pane přednosto.“ Továrník byl těžce paranoidní. Fire! „Ty Vaše kšefty si dělejte třeba na náměstí – teda tam taky ne!" Tak tohle Cmíral nedá... Takže s hotelem se bude dražit mrtvola? Kdo ten věneček pokousal? Četník na zkoušku skončil zkouška-nezkouška v léčebně. Erney vzala roha. Takže křesťan lhal – klasika. Osobní život a práce se NE-MÍ-CHAJ! Akcie je co? Bezcenný papír? Bengálský ohně. Josek byl blb. Asi to byl normální houbovej čaj, no. Já si nemůžu pomoct, ženský v seriálu byly svině. Hájek fakt není blbej. Šína se cukal hezky. Přišla mi škoda, že kromě „nemocného“ Cmírala v Luhačovicích skončil i Gebrt – nicméně chápu, že něják to skončit muselo. ()

quixote 

všechny recenze uživatele (k tomuto seriálu)

Jeden z nejlepších dílů, ani ne kvůli samotnému případu, spíš kvůli celkovému rozuzlení napjatých vztahů mezi postavami. „Skandální“ zápletka Polívky a Cmírala nakonec dala především podnět k přemýšlení, jak to ten Polívka vlastně myslel a proč jednal, jak jednal. Některé momenty byly opravdu emotivní a působivé. Konec skoro dojemný, jak už loučení někdy bývá. Velmi dobře napsané i zahrané! ()

Galerie (21)

Zajímavosti (3)

  • Filmovalo se v Luhačovicích, Prostějově, u chrámu Tři Grácie v Břeclavi. [Zdroj: Filmovamista.cz] (M.B)
  • K otevření pramene Ottovka došlo ve skutečnosti v roce v roce 1905, kdy byl zachycen v kamenném sklepení. V roce 1929 byl postaven pro pramen kruhový pavilon. Další úprava je z roku 1939, kdy byla postavena kamenná jeskyně. V době natáčení seriálu byl pramen uzavřen, protože voda byla závadná, v současné době je opět v provozu. Název získal pramen po Hraběti Ottovi Szerenyim. (sator)
  • Četníku Cmíralovi (Martin Donutil) hrozilo za homosexualitu až 10 let odnětí svobody na základě § 129 trestního zákoníku z roku 1852. Po vyhlášení Československa byly návrhy zákon přepracovat, ale nedošlo k tomu. Během 2. světové války nacisté homosexuály zavírali do vězení či posílali do koncentračních táborů na základě § 175. V roce 1961 dochází k legalizaci homosexuálního styku díky  výzkumu Kurta Freunda, který prokázal, že sexuální orientace není otázkou volby. (sator)

Reklama

Reklama