Hrdinský akční thriller Do posledního dechu vypráví pozoruhodný příběh nejodvážnější plavby malého záchranného člunu v historii pobřežní stráže. Novou Anglii zasáhla 18. února 1952 rozsáhlá bouře, označovaná též místními jako nor'easter. Města na východním pobřeží byla bičována vlnami a bouře ničila vše, co jí přišlo do cesty, včetně lodi SS Pendleton, ropného tankeru třídy T2, mířící do Bostonu. Ta byla doslova roztržena vedví a ve svém rychle se potápějícím trupu uvěznila více než 30 námořníků. Zástupce hlavního strojníka Ray Sybert (Casey Affleck) si jakožto nejvýše postavený lodní důstojník na palubě záhy uvědomuje, že je jen na něm, aby se ujal velení nad vystrašenou posádkou, a přiměl ji k tomu aby její členové zapomněli na své neshory a společnými silami udrželi loď na hladině během jedné z nejhorších bouří, jaké kdy východní pobřeží USA zasáhly. Zatímco se bouře blíží k základně americké pobřežní stráže v Chathamu v Massachusetts, nařizuje velící důstojník Daniel Cluff (Eric Bana) odvážnou operaci ve snaze ztroskotanou posádku zachránit. Navzdory obrovským potížím se čtyři muži pod vedením kapitána Bernieho Webbera (Chris Pine) vydávají na moře ve dřevěném člunu se špatným motorem a mizivými, pokud vůbec nějakými možnostmi navigace, aby společně čelili mrazivému počasí, dvacetimetrovým vlnám a vichru o síle hurikánu. (Falcon)

Wacoslav1

Rutinérsky udělaná, tisíckrát viděná velká nuda. Hlavně to nezapomeneme švihnout do naprosto zbytečnýho 3déčka a opatřit nezbytným sloganem : Based on true story. Já se pekelně nudil strhující survival či hrdinský akční thriller jak se nám snaží nakdákat distributor se nekoná ani náhodou. Vlastně to na mě působilo jako totální pohoda s absencí čehokoliv jako je strach o postavy nebo obavy o jejich život. Prostě rodinej Walt Disney kterej střídavě nudí, střídavě uspává, občas nabídne nějakou tu digitální vlnu a dokonce se snad aspoň místy snaží o nějakou dramatičnost, ale vy prostě víte, že to nakonec stejně dopadne nechutně dobře a žádnýmu z těch hrdinů kteří jsou u vám u prdele a chtěli by jste je vidět na dně oceánu se nemůže nic stát. A jak už jsem zmínil 3D úplně na nic. Akorát mě boleli oči a uši z těch brejlí debilních. Jednou a dost.40% ()

Davies182

Tak tenhle ledovej a zatraceně mokrej bordel jsem si ve výborně ozvučený vichřici v 5.1kách užil dokonce ještě o chlup víc než novej Den Nezávislosti. In the heart of the storm indeed. Ale jako jo, kratší to klidně bejt mohlo. A těch známejch ksichtů co tam hraje! ()

gogo76

Mám slabosť pre tento typ dobrodružných filmov. Rozbúrené more, odvaha, riskovanie či záchrana života, navyše v krásnych 50-tych rokoch. Ja som si to dobrodružstvo celkom užil, no samozrejme vnímam aj kritické ohlasy a súhlasím aj s nimi. Ch. Pine môže hrať kohokoľvek, ale nie skúseného záchrancu pobrežnej stráže. Neveril som mu ho, ale akceptoval som ho. Veľkým sklamaním je účasť B. Fostera ale aj E. Banu. To vážne musíte platiť takéto hviezdy, aby si odštekli svojich 5 minút?? Bena Fostera mohol nahradiť ktorýkoľvek turista, ktorý sa motal okolo natáčania. C. Afflecka mám rád, ale úprimne, videli sme od neho aj lepšie výkony. Našťastie tento film až takéto herecké výkony nepotrebuje. Nahradia ich nadľudské činy, neskutočná sila prírody a vôľa prežiť. Zrežírovať sa to dalo určite lepšie, filmári si asi mnohé veci trochu upravili podľa seba, ale tento príbeh za sfilmovanie určite stál, keďže je natočený podľa skutočného príbehu. Čo všetko je vo filme reálne a čo nie by museli posúdiť skúsení námorníci, ktorí v takejto búrke niečo na člnoch skúsili. Mnoho ich nebude, ísť tam je takmer samovražda...My ostatní sa môžeme iba dohadovať. Fakt je ten, že sa to stalo a tí chlapi to dokázali, to je historický fakt, ktorý približuje záver filmu s fotografiami skutočných hrdinov. Prikláňam sa k slabším 4*. 70%. ()

Xmilden

"Miluju tyhle hrdinné americké eposy, kterými si staví pomníky svým hrdinům". No zase možná je tolik nemiluju, ale koukat se na to podle mě bez újmy dá. Jasně, přitažené za vlasy to určitě bude a pochybuju že by do podobně obrovských vln ti záchranáři tehdy šli, ale nic to nemění na faktu, že přestože tohle točil Disney, tak pro milovníky námořních filmů se bude jednat o příjemně strávené 2 hodinky a k mému zděšení mě to možná bavilo o chloupek více než slavný Moby Dick. Jedno jméno musím vyzdvihnout a to Casey Affleck, který lehce strčil do kapsy i hlavní postavu Chrise Pine. 60% ()

Fiftis

Historická dráma je vlastne príbehom dvoch mužov, ktorí sa náhle ocitnú v situácii, kedy musia úplne prehodnotiť svoje doterajšie správanie a vrhnú sa do neznámych vôd, zvaných hrdinstvo. Akčná dráma tak viditeľne stavia skôr na zážitkoch zainteresovaných, než na samotnú záchranu ľudí z lode SS Pendleton, na odvahu, odhodlaniu, vieru v sama seba a predovšetkým vôľu to nevzdať a bojovať do posledného dychu. More je a vždy bolo jedným z najsilnejších a najmocnejších živlov na tejto planéte. Svoje o tom bezpochyby vedela aj posádka tankera triedy T-2 SS Pendleton, ktorý sa roku 1952 pri svojej plavbe po úplne rozbúrenom mori rozlomil napoly. Rozhodne stojí za pozretie a zaslúži si naše uznanie, pretože v bodoch, ktoré si film vytýčiť ako prioritu, doslova exceluje a v tých ostatných rozhodne nezapadá do priemeru. ()

Shakers

Celkom sklamanie. Príbeh fajn, proste hrdinská záchrana a herci tiež čo to zahrali (taký Eric Bana mi tu prišiel zbytočný), ale verím tomu, že ta hrdinská záchrana obsahovala v reále trošku viac napätia a neistoty ako v tomto nevýraznom filme. Dosť slabé, nevýrazné a samotný film ničím moc nestrhne. 60% - 3* ()

Pepinec

Asi nikdy jsem neviděl debilnější film podle skutečný události. Craig si hraje na jelena v říji, skáče z jedný věci na druhou a ještě se navíc musel praštit o futra svýho hodně malýho světa, pokud má pocit, že docílil reálnosti. Nějak se to tenkrát asi vážně odehrálo, tenhle film je ale spíš o tom, jak to bejt nemohlo. Přirozenější je totiž i Babiš při vysvětlování svejch příjmů. ()

Big Bear

Mám v nesmírné úctě všechny ty, kteří vyráží tam, odkud většinou všichni zdrhají, nebo už dokonce utekli. A těm, kteří utéct nemohli jsou jedinou nadějí na přežití. Ano, mluvím o záchranných jednotkách všeho druhu, hasičskými počínaje po všeliké záchranáře konče. A Coast Guard z toho samozřejmě  nevyjímaje. Mimochodem o to více mám v úctě prince Williama z Walesu, protože je to mimochodem pilot Sea Kingu a nejednou už zachraňoval za jeho kniplem životy z rozbouřeného oceánu. Tedy žádné palácové princátko jak by si asi někdo mohl myslet. Příběh tohoto filmu nás zavádí do poválečných let na hodně nehostinné pobřeží, toho času během zimní bouře. Ke dvěma potápějícím se tankerům vyráží záchranné lodě US Coast Guard a toto je příběh (skutečný !) jedné z nich. Upřímně nechápu jak to tu někdo mohl okomentovat jako nuda nebo dokonce filmový průser. Já jsem u toho napětím opravdu nedýchal. Člověk až nechápal, jak ta malá lodička dokázala vydržet pohromadě v tom rozbouřeném moři a vůbec, že nebyla jinak konstruována. Jasně asi to byla nějaká poválečná modifikace nějakého torpéďáku, ale přeci jen vyrazit na moře s vlnami velikosti baráku, do orkánu s plátěnou stříškou nad hlavou... To jsem nechápal.  Dle fotek z návratu ale holt tehdy muži pobřežní stráže takové lodi používali. Trochu mne mrzelo, že konec do sebe začal najednou po tom všem moc pěkně zapadat.počasí se náhle uklidnilo  a to připlutí přímo proti přístavu...  Tohle si asi páni filmaři trochu doupravili. Jináč to ale bylo super a kdo má rád katastrofické a survival filmy, měl by si Do posledního dechu dát! Beru z žebříku vraku na palubu 4 námořníky . * * * * ()

Foox

Promarněná příležitost v podobě solidně odvedeného technického řemesla, kterou sráží především nerozhodnost, čím má film vlastně být, v druhé fázi drásají oči špatně podaná postavy, jak z psané i hrané podoby. Nápis v titulcích "true story" a několik původních fotografií, přeci jenom lehce obměkčí na ten průměr. ()

S.Quentin QUALE

Jako příběh to asi zfilmování hodný je, ale takto impotentně jsem si to teda nepředstavoval. Tuna tmavýho digitálního bordelu pokřížená se statikama, kteří točí vším možným. Jako nic moc. Fakticky to přesný celkem je, ale kdejakej půlhodinovej dokument s autentickýma fotkama poslouží líp než tento pokus o survival. 60% ()

misterz

Príjemné na oddych a relax, no nečakajte nič viac... Dejová linka síce nebola žiadne terno, no aspoň nenudila a dokonca ponúkla aj pár lepších a napínavejších scénok, len škoda, že väčšina z nich bola utopená v čiernote, preto o nejakej lepšej a súvislejšej, survivalovej atmosfére nemôže byť ani reči. Našťastie Chris Pine mi tu nešiel tak na nervy ako obvykle, preto myslím, že to na ten priemer vydá. 60/100 ()

Vančura

Velké emoce a velký filmový zážitek - hlavně ve 3D je to vážně pecka. Film navzdory předvídatelnému závěru neztrácí na napínavosti a celkově na mě zapůsobil jako výborné drama, kde se objeví celá řada skvělých herců. Z nich mě nejvíc zaujal herecký zjev Holliday Grainger, do které jsem se okamžitě zamiloval. (Já ji sice znal už z Popelky, ale tam hrála jen takovou hloupou pipinku a v tom filmu jsem měl oči jen pro Lily James). Nádherná baba a velká radost mít ji před očima na velkém plátně. Velmi se mi líbil i soundtrack a speciální efekty - toto je film, který si o velké plátno přímo říká a který si jde užít naplno jen v kině. Za mě spokojenost a 4 hvězdy. P. S. Na rozdíl od nedávno uvedeného podobného filmu V srdci moře, jehož postavy mi byly hodně nesympatické, nemám problém u tohoto filmu napsat, že ti chlapíci byli hrdinové a mám velký respekt k tomu, co dokázali - komu čest, tomu čest! Jejich úžasný a povzbudivý příběh si o zfilmování přímo říkal. ()

mzss1

|50%| Ani se mi do tohoto moc nechtělo, ale přesto jsem to riskl. Celkově na zabití sobotního dopoledne to bylo celkem ideální, místy trochu zdlouhavé, ale nebylo to nic, co by mě nějak pohoršilo. Čistě průměrná záležitost. Nejdřív hlavní herec. Chris Pine podle mého názoru, vůbec neumí hrát. Osobně ho nechci moc kritizovat, prostě je to takové trdlo, snad v každé scéně je na něm vidět jak se stydí atd. Ve filmu Jack Ryan jsem ho asi moc tvrdě kritizoval, ale do akčního žánru se prostě nehodí. Třeba ve filmu Nezastavitelný, tam celkem ušel. Zde se nemohl kolikrát ani vymáčknout, no přežil jsem to. Někdy si s ním musím dát ty novější Star Treky, třeba tam nebude tak špatný, ale pochybuju. Ostatní herci v pohodě. No, tak se vrátíme k tomuto katastrofickému dílku. Nějak mě to celkově nechytlo, ale nutno uznat, že scény, kdy se loď potápí a postupně ničí jednotlivé části lodi, tak to bylo natočeno velmi dobře a přehledně. Sice to nebylo vůbec dechberoucí a emočně napjaté, bylo to alespoň uvěřitelné a mírné. Skoro žádné napětí, film se pozvolna ubíral jedním směrem a tak skončil. Takže bych to měl vlastně po této stránce zhodnotit ještě trochu kritičtěji, ale neurazilo mě to, nemělo to žádnou nelogičnost, prostě jednohubka. Toť vše. ()

kingik

Já mám posádku náramně...hrdinnou. Vypadalo to na solidní spektákl na moři. Hodnocení mně přišlo neadekvátní, po zhlédnutí se nedivím, když dal někdo i odpad. Zdlouhavé, nechtěně směšné, a ještě se jim do toho vloudila Rosamunde Pilcher se svojí zabijáckou romantikou. Je rok 1952. Parta maníků z pobřežní stráže vyráží ve čtyřech lidech na kocábce na moře zachránit partu maníků z havarovaného ropného tankeru, která je evidentně v přesile. Kocábka by sotva převezla mateřskou školku, nyní má dovézt do bezpečí něco málo přes třicet mužů. Je noc, chladno, sněží, panuje vlnob(l)ití. Umřít se nikomu nechce. V daných podmínkách se asi áčkovým hercům nechtělo moc hrát. Chris Pine by toporný až hrůza, nesympatický paňáca, v návalech vyčerpání šilhal, Casey Affleck působil ospale, znuděně. Prostě děs ty dva dvě hodiny sledovat. O nic lépe na tom nebyl ani film. Ten se pořád ne a ne rozjet. Na souši to byla nuda a bídné dialogy, na moři o něco lepší. Spektakulárních scén bylo pomálu. Krajina, pára z úst, moře, to vše bylo vylepšeno CGI. Maník (Chris Pine) z pobřežní stráže se měl ženit, tak ho jeho milá pořád vyhlížela z břehu, prostřihy na ni a její konání byly nadbytečné. Carter Burwell alespoň vyloudil tklivé melodie. Zajímavá byla disproporce záchranného člunu, ten se zpočátku jevil o dost menší. Rázem to byla loď, na kterou by mohli nabrat tučňáky, tuleně i celou partu z Pobřežní hlídky, a pořád by bylo ještě dost místa. Já vím, že příběh je natočen podle skutečné události, a muži byli hrdinní a stateční, nicméně zrežírováno to bylo groteskně. Craig Gillespie zřejmě ochořel mořskou nemocí. Dvě hodiny byly prostě moc. Dané téma vystačilo sotva na hodinu. Závěrečné titulky nabídly obrazové srovnání herců a jejich skutečných předobrazů. Přišlo mně to zajímavější než celý film. Z něj mám průměrný dojem. 5/10 ()

Anderton

Ťažko povedať, ako to prebiehalo v reáli, keďže záchranná akcia a dianie na všetkých pľacoch pôsobí značne nedôveryhodne. Všetky nástrahy sa prekonávajú silou vôle, ale predovšetkým šikovným strihom a digitálnymi trikmi. Niežeby sa nebolo na čo pozerať, len reálne hrozí, že po tomto zážitku vyjdete s baretkou a bez šála na rozbúrené more počas snehovej búrky a budete pochopiteľne očakávať, že sa vám nič nestane, pretože The Finest Hours bolo nakrútené podľa skutočných udalostí a jeho hrdinovia nepodliehajú fyzikálnym ani biologickým zákonom. Milostná linka je úplne, ale úplne zbytočná a nerozumiem, prečo šéfovia štúdií neustále opakujú niektoré extrémne otravne klišé, pričom každého akurát tak otravujú a filmy brzdia. Ale opakujem, ide o solídnu zábavu so super trikmi určenú výhradne do kina a samozrejme sa dozviete o jednej výnimočnej akcii z minulosti. Poctu títo skutoční hrdinovia mali ale dostať radšej napríklad od takého Greengrassa. ()

silentname

Disney ma celkom prekvapili, že sa postarali o produkciu tohto filmu. Musím povedať, že je to celkom netradičná voľba filmu, ale to je téma na inokedy. Musím povedať, že som od filmu očakával dobré dobrodružstvo podľa skutočnej udalosti a reálne som ju tu asi aj dostal. Musím povedať, že sú tu veci, ktoré sa mi veľmi páčili a to najmä Casey Affleck ako Ray Sybert. Veľmi inteligentný a človek s dobrými nápadmi, no súčasne akosi nepopulárny medzi posádkou. Ale možno táto noc zmení celý jeho život. A rozhodne je vo svojej role náhradného kapitána výborný. Efekty sú vo filme veľmi obstojné a musím povedať, že ma film veľmi dobre presvedčil o tom, že sme na šírom mori a bojujeme o život. A to veľmi uznávam, lebo s efektami je to často ťažké presvedčiť ľudské oko. Ale "The Finest Hours" to zvláda veľmi dobre. Páči sa mi aj priateľstvo medzi našimi štyrmi záchranármi a majú veľkú charizmu. Film však trošku zlyháva v rámci postáv a to najmä medzi našim hlavnými hrdinami. Sú podaní ako v Disney filme. A to je trošku problém, že človek cíti, že štúdio chcelo podať tento príbeh a so svojimi postavami. Žiadne fajčenie, alkohol či nadávanie. A občas mám pocit, že by to tomuto filmu dvihlo trošku chuť. Pôsobil by uveriteľnejšie. Čo sa love story týka, tak tá mi bola maximálne ukradnutá a nemal som pocit, že reálne tomu niečo pridala. Ale ešte pochválim záverečnú scénku s rozsvietenými svetlami áut. Ale aj tak je to jeden z niekoľkých momentov, ktoré môžete predpokladať, že prídu. Nie je to otravné ani nič, len čakáte kedy tie momenty prídu. Aby som to zhrnul, "The Finest Hours" je podľa mňa schopným filmom s veľa dobrými momentami, no nemyslím si, že je to film, ktorý by nás posadil na zadok. Atmosféra v tankeri je skvelá, a rovnako aj v závere je skvelé vidieť čln s 36-timi ľuďmi. A film má veľmi dobré efekty. Ale s nezaujímavými postavami a predvídateľnými momentkami je toto film, ktorý je dobrý, ale asi by som sa k nemu už viac nevrátil. Hodnotenie: B ()

Yoshitsune

Tak to bychom měli Deepwater Horizon, In the Heart of the Sea a teď The Finest Hour, a ty dva předchozí filmy sou těžce chlapský film. Takže sem i od tohohle filmu, který nese drsňácký název "Do posledního dechu" sem očekával velice drsný chlapský film. Očekával sem natahovaní lana, souboj s mořem, i s posádkou, očekával zduřelé mužské bradavky jak se silně pnou a muži by byli zpocení a napínali svoje svaly a ty bradavky ohhh !!! Tohle sem čekal, ale tenhle film, jako by točili dva režiséři, jeden příčetný a naprosto psychicky v pořádku, ano to na tom tankeru bylo ucházející. Nicméně když se je rozhodla zachránit, ta malá lodička tak jako by to režíroval nepříčetný magor s masturbační poruchou. Ano dávám přednost Affleckovi a jeho mužné čelisti, souměrnému čelu a jeho sexy kostním lícům, než nagelovanému, neschopnému a hloupě chovajícímu Chrisovi, který usrkává polívčičku a neumí požádat slečnu o ruku. Bouře roztrhne dva tankery vejpůl jako nic a pobřežní stráž vyšle čtyř člennou posádku na loďce, která nápadně připomíná tu, kterou sem měl když sem byl malý a brával sem si ji do vany a víte co, vždycky se potopila. Chris se filmu chová hloupě, dělá hlouposti a všem chce něco dokázat. Nechci nijak znemožňovat to co ti muži ve skutečnosti dokázali, ale tahle rádoby "pocta" stojí za hovno. Tedy ta část s Chrisem rozhodně, ta s Affleckem ne, jenže Chris je tady mnohem častěji a mnohem více .Tak aspoň mi tenhle film pomohl, jak mám ohodnotit film In the Heart of the Sea. Takže tenhle film se sice tváří jako přežívák, ale neni, nevěřte trailerům a ani těm co to vychvalují, tenhle film je špatný. ()

eLeR

Trošku som tým manévrom, či už veľkej, alebo tej malej loďky, nerozumela, takže sama som prekvapená, že akcia dopadla tak úspešne. Na konci zostali len hrdinovia. Ja by som do toho počasia ani psa nevyhnala. ()

Larrysbride

"To bylo strašidelnější než kdejaký horor!" Prohlásila po závěrečných titulcích jedna z divaček v kině. A měla pravdu. Jestli něco tenhle film dokáže, tak je to vtáhnutí vás na rozbouřené zimní moře, kde nezmůžete nic víc, než tajit dech. A uvědomíte-li si, že jde o zfilmování skutečného příběhu, tenhle pocit se ve vás ještě umocní. Velmi dobře utracených $11! ( RealD 3D) ()