Jack staví dům

• Dánsko The House That Jack Built (více)

Pro sériového vraha Jacka je každé zabití uměleckým dílem. Své temné mistrovství se snaží během let vybrousit k dokonalosti. I přes jeho vysokou inteligenci se policie pomalu přibližuje, zatímco Jack víc a víc riskuje na cestě k dokonalé vraždě. Ponurý, chytrý i groteskně humorný snímek nás zavádí do USA 70. let. Kontroverzní génius Lars von Trier jej poprvé představil na festivalu v Cannes. (Aerofilms)

V_erus_h

Ne, ne, ne, ne. Einstein definuje šílenství jako dělání stejné věc znovu a znovu s očekáváním jiných výsledků. Tak proč jsem se znovu dobrovolně pustila do dalšího Trierova blábolu. Same s*it movie by movie. :D Nicneříkající artový výjevy, kterých s postupující stopáží přibývá až do stavu, kdy mám chuť film přetáčet, protože koukat minuty na útržky z válek a koncentráků fakt nepotřebuju. Konec, který vypadá jako by mu dealer omylem prohodil pilulky na maniodepresi za nějaký svinstvo. No prostě je to celý špatně, nuda k uzoufání a doufám, že to bylo na dlouhou dobu moje poslední setkání s tímhle dánským pošukem. ()

KajusaK

Jsem někde na hranici "wtf?" a "to byla pecka" .. Tak rozporuplný film jsem už dlouho neviděla. Až na ten závěr to bylo dokonalé. ()

A.Fish

V podstatě stejné jako Nymfomanka, jednotlivé kapitoly proložené rádoby naučnými vsuvkami. Překvapivě to dvě hodiny funguje, potom se ale to smekne do absurdního a nesmyslného finále, jako kdyby Lars prostě natočil dvě hodiny filmu, pak zapoměl co vlastně točil a dal dohromady pár náhodných a abstraktních záběrů aby to mělo konec. ()

Deyw

achjo vole! skvelej jack (role jak krava) skvely vrazdy a provedeni - rozbor loveni jelenu a pouziti na matku s detma je proste genialni :D dobry dzojky co pobavi - jenze spoustu poezie a nabozenstvi a podobnych picovin..predstavte si film o serial killerovi v podani filmu mother! a vznikne jack..ten konec uz byl fakt strasna chcanka a debilovina.. :( se posral ! ()

HorrFi

Lars von Trier je opravdu kontroverzní režisér, protože The House That Jack Built je přesně ten typ filmu kterej spousta lidí nepochopí.. je to provokativní, brutální a zároveň zábavný.. vraždy byly skvělý, ale nepochopil jsem ten konec.. to už si Trier fakt mohl odpustit.. ()

SeanLSD

Jack ten svoj barák nakoniec moc nezvládol a mám pocit, že ani Lars. On je tu ten ozajstný Mr. Sofistication, ktory chcel toho povedať až príliš. Alebo si len robil srandu zo sériových vrahov? ()

kocik1

Jako míval Ján Zákopčaník svého času slunce v duši, Jack tam má to nejčernější peklo a neváhá se s námi o něj podělit. Vidět mu do hlavy a do té jeho zvrácené mysli je přinejmenším zajímavé, občas dokonce i zábavné, kdy se člověk sám pro sebe uchechtne a hned si řekne: panebože, čemu se to vlastně směji? Jack svůj dům nakonec postaví a tím začne to pravé peklo. Snad až příliš doslovné.Každopádně: letos je to první film, který mě opravdu plně zaujal, i když kvalit Antikrista a Prolomit vlny nedosáhl. ()

David.Darco

Rozdelenie na incidenty je výborné. Každý incident ruinuje inú časť ľudskosti Jacka a zobrazuje, prečo je Jack taký, aký je. Zároveň je Jack aj karikatúrou na hluchý a slepý svet v ktorom žijeme, samozrejme... V tej Trierovskej a najextrémnejšie zobrazenej forme. Celý film tak ničí už len záver a jeho zbytočná doslovnosť a naťahovanie.. ja by som to osobne sekol po zoskočení do vody a kruhový svetelný záber na ňu, ale budiž :) ostatok je už len ako spomínam nudná doslovnosť a jediné čo mu kvitujem je posledný negatív ! :) Ale to sa dalo spraviť aj skôr nie ? 😇 75% ()

chelseaman22

Jack staví dům, stylově. Jelikož pořád váhá nad materiálem, který by měl zvolit, tak se vrátí ke kořenům a využije lidské trupy, které nalovil v osamělých lesích státu Wyoming, které jsou bohaté na tron a uran. Jackova rozprava s Vergiliem při cestě peklem je doplňována o vskutku interesantní odbočky z problematiky vinařství či holocaustu. Famózní výkon Jacka a definitivně jeden z nejzajímavějších filmů roku 2018. 80% Celosvětový příjem k 18. 1. 2019: $257,121 ()

maxxxim

Ťažko povedať, čoho alebo koho mal tento film predstavovať analýzu (to by s určitosťou vedel povedať iba sám autor, ak vôbec), ale s určitosťou možno povedať, že ide o vrcholne kontroverzný, krutý, zvrátený, absurdný až abnormálny pohľad na chorú myseľ vyšinuto pôsobiaceho hlavného hrdinu, ktorý mi neumožní ohodnotiť 152 minút v jeho spoločnosti. Nezabudnuteľné scény: 1. Kosci na lúke. 2. Jackova cesta do pekla. 3. Jagten. Btw o jednom človeku, ktorý by prešiel na druhú stranu toho pekelného mosta na dva friendy a možno aj bez nich, by som asi vedel :). P. S.: Aby som nezabudol, úplne zbytočný film to je. ()

Remivsremi

Jeden magor, který se rozhodne podlehnout svým pudům a vyrazí na dlouhou cestu lemovanou krví, cynismem, a všudepřítomnou letargií. Každý krok si navíc dokáže dle své logiky obhájit. Je na vás, jestli si chce poslechnout jeho verzi pravdy a trošku nad ní dumat. 60% ()

Carra

Lars je uplnej kretén. Chvála mu za vytvoření této jedinečné kombinace mezi slasherem, uměním, komedií, thrillerem a jemně groteskním filmem. ()

ivan_drago

...nedovolilo mi to usnout až do půl třetí ráno... ve filmu je cítit cosi nechutného už od první vteřiny a nutí vás to dívat se dál a dál... Filozofování nad sdělenou myšlenkou může být nekonečné a každý si film musí vyřešit po svém... Já si odnáším hnus a cynismus, nechutnost a zděšení... Trier je svůj a nemá cenu si myslet, že se násilnou scénou snaží šokovat, nýbrž ji využívá jen jako prostředek... Film je občas na hranici koukatelnosti, neděsí ani samotné násilí, ale to s jakou plíživou jistotou nastane... Hnus ... Hnus.... a zase hnus... ()

Sfinkter

Trier se vším všudy, znepokojivý, talentovaný, umělecký. Některé scény jsou úsměvné, u některých jen nevěřícně pozorujete dění na plátně. Dillonova životní role. ()

dzira

S kýmkoliv se Jack potká toho zabije. Takže už to ani nestraší ani nešokuje a to ani v případě jeho setkání s rodinou s malými dětmi. Všeho moc škodí a Trier vražděním prostě nudí... ()

Helmutek

Zase by se mohlo zdát, že na námětu nic extra nosnýho nebude - další příběh o psychopatickym a inteligentnim, i když zvrácenym vrahovi možná trochu Hannibalovskýho směru (umělec, tentokrát inženýr a architekt, filozof a intelektuál...), a co dál? Jenže stejně jako to mám u dalších Trierovejch filmů, to sdělení se ke mně navzdory všem předpokladům nakonec nějak přece jen dostalo. Je to nějakej charakteristickej a osobitej neklid, ten zvláštní dialog (monolog?) sama se sebou, kterej Tier do svejch filmů obtiskává - a mě to pokaždý znova a pokaždý trochu jinak fascinuje, a vždycky mě to nakonec nějak zasáhne. Je to zvláštní, a přesně to jsem cejtil i tady - všech pět dějství, těch jeho pokusů a vražd, budování domu a hledání "Dokonalý kompozice", podivně analyticky rozebíranejch s někym "nezúčastněnym", bez nějakýho předem zřejmýho smyslu nebo cíle vplynou do zavrušujícího epilogu, kterej mi vyrazil dech. Tenhle epilog, ve kterym za doprovdou Verga (Vergilia) sestupuje do pekla, plnej fascinujících a epickejch obrazů (zase) ve zpomalenym čase, pro mě (zase) znamenal obrovskej emocionální zásah - ať už tim vizuálem, vrcholící diskuzí Jacka s Vergem, nebo uzavřenim i Jackova příběhu: I on nakonec toužil po Elysejských polích, i ten démonickej Jack, kterýho jsme předtim přes dvě hodiny sledovali, jak bez mrknutní oka dělal s plnym jejich vědomím ty nejhorší představitelný věci, nakonec taky toužil po spáse a vykoupení a přijal tak od Verga u zbořenýho mostu na samym dně pekla tu poslední kafkovskou "výzvu", beznadějnou a poslední možnost se zachránit. Je to zase hloubání nad životem a smrtí, odpovědností a vinou, nad svejma strachama a jejich nezúčastněnym hodnocením... je to zase volání po záchraně, hledání světla na konci tunelu nebo na konci pekla a jeho neustálý ztrácení a opětovný nacházení, a já mám pocit, že tomu volání a tomu rozjímání nějak vzdáleně rozumim, a proto mě ani Jack nenechal klidnym. Stejně, jako mě osobně zasáhly i jiný Trierovy filmy, tak mě nakonec zasáhl i Jack. ()

Johnny.ARN

Triera nemá nikto rád a kto áno, ten klame. Jeho filmy si divák nedá len tak s chlebíkom, dokonca ani vo vajíčku. Hentoto je len klasicky psychologická dráma a sonda do duše jedného psychopata. Napísaná a natočená tak detailne, že aj debil by pochopil. A s tým som mal trochu problém, lebo si nemyslím, že Lars považuje divákov jeho filmov za debilov. Na druhej strane sa mi páčilo, že to bolo ukázané fakt so všetkým. Od začiatkov, zmýšľania, krízových situácií až po stratu súdnosti a obozretnosti. Koniec koncov, stále je to ale sonda, ktorá sa dala natočiť kratšie a možno efektnejšie. Dillon mi tu ale pasoval, vadili mi len tie dlhé pasáže o umení a hrozne a píčovinách. Arťáci si tu asi prišli na svoje, so všetkým tým peklom a "Dantem" a podobne. Dopozeral som to, niečo som si odniesol, ale ďalšieho Larsa tak skoro už nie, prosím. 3 z 5 ()

Ryuuhei

Co mi na tomto filmu vyloženě vadilo nebyla sem tam nijak nešizená krutost, ale části, které až zbytečně na sílu z filmu dělaly rádoby umělecký paskvil. Více mě bavily psychologické hry hlavního představitele, prezentace jeho psychopatické mysli a v neposlední řadě právě vraždy, které se vážně s ničím nepáraly. Žádné zadostiučinění, žádná spravedlnost, snímek zkrátka pojednával o vyšinutém, byť inteligentním psychopatovi a dle toho vypadal i výsledek. Jako celek mě to nebavilo, přes dvě hodiny stopáže byly přepísklé a ta poslední část, která zašla za hranu toho, co bylo možné i nemožné... to pardon, shnilá třešnička na už tak zkyslém dortu. Ale není to tak, že bych odcházel s pocitem, že jsem viděl jen další neoriginální slasher. P. S.: Aha, já si říkal, že podobnou srajdu s nijak nesouvisejícími částmi protahujícími děj jsem už vlastně viděl v podobně úmorné Nymfomance. A hle, stejný režisér. /// Viděno na Paramount Network. ()

S Kreativní Evropou na festival do Cannes

20.05.2018

Lars von Trier a sériový vrah

Lars von Trier a sériový vrah

27.12.2016

Slavný dánský režisér se po Nymfomance na pár let odmlčel, jeho fanoušky tak určitě potěší, že konečně chystá další projekt. Trierův nový film se jmenuje The House That Jack Built, uvidíme ho v roce… (více)