Reklama

Reklama

Obsahy(1)

Ohně hoří, láva se valí. Gigantické sopečné tarantule chrlí žíravou lávu a ohnivým dechem spalují své oběti zaživa. Staré sopky, které staletí dřímaly v horách na pobřeží Kalifornie u Santa Moniky, se probudí a v mohutných erupcích vyvrhují na Los Angeles oheň, lávu a gigantické pavouky lavalantule, kteří doteď žili v roztaveném magmatu pod zemským povrchem. Po výbuchu sopek se dostali ven a chrlí smrt na Los Angeles a jeho obyvatele. Spálené město andělů se ocitlo na pokraji totální zkázy. Jediný, kdo se dokáže postavit z očí do očí létajícím žralokům a monstrózním rojům krvelačných lávových tarantulí, je zapomenutý herec a bývalý akční hrdina Colton West. Jeho sláva sice už dávno pohasla, ale má skvělou příležitost, aby ji vzkřísil a zachránil svět. Svým hrdinstvím tak může znovu získat nejen fanoušky, ale i přízeň své rodiny, ztracených přátel a staré lásky, kterou kdysi nehezky zavrhl a zranil. (TV Prima)

(více)

Recenze (75)

darkrobyk 

všechny recenze uživatele

,,Zničili Modrou ústřici!" Přesně ten typ filmů, kde záleží na úhlu pohledu. Můžu ho označit za srajdu, nebo se nad vše povznesu a nechám se bavit. Jaktože v kolonce žánr není KOMEDIE? Já už se dlouho tak nenasmál. A v jisté chvíli jsem měl pocit, jako bych sledoval důchodovou Policejní akademii zpět v akci. Jasně, většina triků za moc nestojí, příběh je jednoduchý, dialogy příšerný. Ale to mne tentokrát opravdu pobavilo. Pavouci plivající oheň a spousty odkazů pro filmové fanoušky (Pavouci útočí, Arachnofobia a vůbec většina pavoučích filmů, Creepshow, King Kong, Zemětřesení...). ()

castor 

všechny recenze uživatele

Když si chce divák ublinknout, tyhle kousky to většinou spolehlivě zajistí. Nebudeme tak bláhoví, abychom očekávali nějaký příběh, prostě sopečné tarantule chrlí žíravou lávu, Los Angeles je na pokraji zkázy, takže musí zasáhnout bývalý policejní zelenáč Mahoney. Další flák, u kterého budou diváci vřískat a skákat blahem. Tempo je vražedné, triky kouzelné. ()

Reklama

MM_Ramone 

všechny recenze uživatele

"Lavalantula" je obrovský pavúk, ktorý chŕli lávu. Tieto zvláštne a mimoriadne nebezpečné tvory začali terorizovať obyvateľov Los Angeles. Do mesta sa dostali počas sopečne erupcie a následného zemetrasenia. Na odpor sa im postaví starý, pupkatý policajný akademik Steve Guttenberg. Musí zastaviť tieto monštrózne lávové pavúky. Je to nízkorozpočtové, poriadne absurdné, ale popri tom i celkom zábavné. Nezávislá filmová spoločnosť The Asylum, týmto snímkom určite potešila všetkých svojich verných divákov. ** ()

Bloody13 

všechny recenze uživatele

V podstatě to samé, co Mendezův předchozí Big Ass Spider; jen jednoho obřího pavouka nahradila armáda menších, kteří navíc slintají žhnoucí lávu a plivají napalm. I tentokrát se s nimi dostaví kupa chtěného humoru, ale už to naštěstí není tak dementní jako Sharknado (to má totiž svou vlastní "filmovou" kategorii). Lavalantula odsýpá až překvapivě svižně, sympatických osminožců je nespočet, ale co nejvíc práskne do očí, je obsazení - hned čtyři ksichty ze série Policejní akademie, Leigh "co tu kurva dělám" Whannell a samozřejmě nechybí ani Steve Sanders, jenž začíná být pro SyFy nepopiratelnou ikonou. Takže ve výsledku jasná trojka: je to celkem prdel a Bloody pavouky rád, což je taky jasná věc. ()

Wacoslav1 

všechny recenze uživatele

Podobně jako u Big ass spidera který je od stejného režiséra jsem to čekal trochu zábavnější. Trailer se nám snaží říct, že tu máme srandu jaká tu v oblasti trashe ještě nebyla, ale zdaleka tomu tak není. Tenhle žánr už je asi taky nenávratně mrtvej, ale zase pavouci co flusají lávu pobaví, takže jako jednorázovka ještě jo.45% ()

Galerie (13)

Zajímavosti (2)

  • Steve Guttenberg (Colton West) přijal nabídku k účasti ve filmu poté, co se s lítostí vyjádřil k odmítnutí role v prvním Žralokonádu (2013), ze kterého se později stala kultovní série s nejedním pokračováním. V jedné ze scén jeho postava potká Iana Zieringa, který je právě zaneprázdněný bojem se žraloky, což je přímá narážka na výše zmíněné Žralokonádo, v němž Ziering ztvárnil hlavní roli. (Stanislaus)

Reklama

Reklama