Turbotarantule: Láva poraženým (TV film)

Lavalantula

Lavalantula

Horor / Sci-Fi

USA, 2015, 83 min

• beso74

Žiara akčnej hviezdy Alla Coltona zhasla ešte niekde v minulom tisícročí. Teraz sa rozmaznaná ex-hviezda rozhodla vrátiť pred kamery, čo mu aj napol vyšlo. Síce jeho najnovšie angažovanie vo filme nevydržalo dlhšie ako novoročné predsavzatie, pred kamery sapredsa len dostal, kvôli svojmu hrubému správaniu si na ňom zhustli redaktori televizných novín. Ale teraz prichádza tá skutočná príležitosť - pavúky chrliace lávu a ničiaceho jeho rodné L.A. Film kráčajúci v šľapajách žraločích tornád a nemŕtvych bobrov je ako jazda na husenkovej dráhe, celý čas je to nevyvážené a nesúrodé, v rýchlom tempe sa striedajú scény zábavné s tými menej zábavnými i úplne katastrofálnymi. Ani samotné angažovanie hercov z policajných misii sa mi úplne nepozdávalo, predovšetkým Michael Winslow snažiaci sa o všakovaké zvuky bol neskutočne trápny. Samotný príbeh spočiatku sleduje tri dejové línie otec, matka a syn, aby sa tie nakoniec preťali a postarali sa o záver. Hoci tu bolo niekoľko výborných gagov, v tejto lige to na Sharknado a Zombeavers určite nemá.(1.10.2017)

• SOLOM.

Jak vidno, režisér Mendez našel zalíbení v natáčení céčkových spiders filmů. Stejně jako starší Big Ass Spider! (2013) tak i tento kousek se snaží diváka alespoň částečně uspokojit svým „komickým“ pojetím, přestože zde žánr komedie není uveden.Nicméně zkázou pro tento film jsou nejenom nemastné - neslané herecké výkony, ale i CGI efekty a vzhled samotných pavouků. Přitom právě herecké obsazení, bylo tím největším lákadlem. Když jsem zjistil, že se tam má objevit „stará parta“ z Policejní akademie (Guttenberg, Leslie Easterbrook, Michael Winslow a Marion Ramsey), mé srdce doslova zaplesalo radostí. Jenže chyba lávky, protože poslední tři jmenovaní tu byli stejně jako celá řada dalších spíš jen do počtu. No a Steve Guttenberg už dávno není tím skvělým hercem, kterým býval. Přesto se však snažil, co mu ještě síly stačily, aby z toho nebyl úplný propadák. Pokud se však nemůžete opřít o dobrý scénář a hlavně není po ruce potřebný balík peněz, tak toho moc nezmůžete. Největší klacky pod nohy tu naházelo hned trio scénáristů (mezi nimi i sám režisér Mendez), kteří si pro nás připravili spoustu nezáživných dialogů a místy až nehorázně trapnou podívanou. Za vůbec nejlepší považuji část kdy hlavní hrdina unese autobus a započne „válka“ v ulicích L.A.(6.8.2017)

Celkem dost jsem se těšil na to že uvidím partu z Policejní akademie znova v akci. A navíc s pavoukama? Nemohl jsem šáhnout špatně. Jen mě celkem zklamaly dvě věci Winslow a Easterbrook měly hodně málo prostoru a to byla škoda, a maximálně nevyužito. Druhá věc která mě celkem nasrala byl konec kterej byl prostě až moc hloupej. Nicméně celkově je zábava zaručena, efekty zábavné, akce je tu pořád a sem tam film překvapí camee ať už Whannella nebo Zieringa. JE to béčko u kterýho jsem se bavil a potěšilo mě že ten u koho jsem myslel že bude famme fatale umřela :-)(1.11.2015)

Mne toto sebareflexívne béčko až céčko prišlo nesmierne zábavné. Mendez presne chápe, čo točí a aj Guttenberg a jeho starí známi. Los Angeles je proste mesto zhmotnených filmových snov a preto sa tento "dej" musí odohrávať práve tu a práve s vyhasnutými filmovými hviezdami. Je to tak zlé, až je to dobré, ale tentokrát je to nakrútené tak, aby to bolo zlé, až to bude dobré a to je ojedinelá výnimka. Neviem prečo, ale na um mi prišlo slovo Birdman, čo je teda poriadny fór...(13.4.2016)

• Zombi

Viděl jsem jen kousek, protože mě fascinoval českej název a to, že jsem ve filmu poznal ksychty z policejní akademie v důchodu. Asi bych neměl hodnotit, když jsem to neviděl celý, ale mě to stačilo. Brutální, v tom špatným slova smyslu, dialogy, herecký výkony i triky, no prostě všechno. Chápu, že po pár pivech to musí být hrozná prča, ale neměl jsem je a ani čas na takovou blbinu koukat.(19.2.2017)