Turbotarantule: Láva poraženým (TV film)

Lavalantula

Lavalantula

Horor / Sci-Fi

USA, 2015, 83 min

• hous.enka

Zhrzený herec horší jak zhrzená milenka, který ale nakonec dokáže nemožné a postaví se děsuplným strašidelným pavoukům, kteří plivou lávu. Mohlo to dopadnout buď skvěle, nebo katastrofálně. Výsledek je takový na půl cesty k výbornému béčku. Ano, scéna se Stevem z Beverly Hills, co kosí létající žraloky motorovou pilou, je prostě báječná, ale ten zbytek byl málo násilný a málo sebeparodizující na to, aby mě to zaujalo. Žraloci trhaj lávovým tarantulím zadky.(14.3.2016)

Podobně jako žraločí tornáda jde o parodii na podobné filmy - což ne každý, zdá se, pochopil. Ale našinci z Ameriky chápali velmi dobře - ostatně, scény na Hollywood Blvd. mluví za vše, pokud tam člověk byl a ví, jaký to má význam. :-) Ok, ale přes velmi dobrou snůšku gagů (matka a rozbíjení zasklených bojových propriet) nebo fakt, že nikdy nevíte, kdo přežije, či ne, se objevují občas hluchá místa (třeba mládež v tom skladišti) a ne všechny fórky jsou dovedně vygradovány do dobré pointy. Ale přesto je to zábavný kousek a nečekal bych, že Steve Guttenberg to utáhne.(27.6.2017)

• JohnMiller

V podstate vám predstavujem najhorší film tohoto roka. Pokiaľ som to tvrdil pri iných odpadoch, čo sa tento rok nakrútili, tak to všetko beriem späť, pretože tento je zaručene najnajnajhorší!!!! Ide o štandartnú SyFy produkciu, zo všetkým zlom na ktoré je divák v týchto filmoch zvyknutý ale ten scenár je tak zlý, tak nezáživný, tak chcene na silu vtipný ale nieje na smiech, tak neoriginálny, že až to bolí. Celí čas som mal s toho pocit akoby sa ani samotným tvorcom nechcelo nakrúcať. Entuziazmus? Tak také niečo tu rozhodne nieje. Tvorcom sa nejakým zázrakom, alebo skôr finančným nezabezpečením týchto ľudí, podarilo dať dokopy štyroch beznájdených hercov z Policajnej akadémie. Kult v 80´s rokoch však dneska vo filmovom priemysle očividne nič neznamená. Hlavnú postavu si zahral Steve Guttenberg. Hral parodicky herca akčných filmov, ktorého sláva upadala a tak hrá v béčkových prepadákoch. Ďalej môžeme vidieť toho černocha ktorý vydával také tie čudné zvuky, potom tú malú ujačanú černošku a nakoniec tú kozatú blondínu Leslie Easterbrook, ktorú zub času skántril a ohlodal na nepoznanie. Ešte, že tam bola iba chvíľku. Ako, dej je zbytočné rozoberať. V Los Angeles vybuchne sopka s ktorej sa vyslobodia pavúky, ktoré chrlia oheň. Dosť ma prekvapilo, že animácie pavúkov neboli tak zlé ako v ich bežnej produkcii, na čo som od SyFy zvyknutý, neopakovali sa vo väčšine a neboli vyslovene na smiech, ale to celé okolo toho... Akoby si štáb a všetci herci vymýšľali na placi v priamom prenose. Iba improvizoval dialógy, nakrúcali v exteriéroch, ktoré našli po ceste, a všetko okolo toho nakrúcali iba tak... akože. Hrôza a des. Verím tomu, že s takými možnosťami by som sám dokázal nakrútiť lepší film. A to sa určite nechválim.(1.9.2015)

Popravdě doufám, že podobných filmů bude SyFy TV natáčet ještě více, protože mě prostě baví. Tohle jsou béčka, která si ze sebe dělají srandu, která se neberou vážně, ale přitom jsou zábavná a je na nich vidět, že tvůrci, všichni, chtějí diváka pobavit. V mém případě se tohle naplno povedlo, skvělá je i stopáž, která nedovoluje žádná hluchá místa. Prostě televizní monster béčko, jak má být.(29.9.2015)

Krutopřísnej digitální zábavný bordel parodující samo sebe, který prostě baví.... To porovnání ze Spiders mě nezkutečně pobavilo. :D už se moc těším na dvojku.. COOL tomu dá vždycky upoutávkový grády že se prostě musíte těšit! 85% - Nízkorospočťák... No a koukám než to na cool běželo tak to mělo 58% No vy jste fakt banda... Č..... -_-(23.2.2017)

• - Ve snímku se sešli Steve Guttenberg, Michael Winslow, Marion Ramsey a Leslie Easterbrook, které v 80. letech 20. století proslavila filmová série Policejní akademie. Nešlo však o náhodu. Producenti řekli Guttenbergovi, ať si vybere a osloví kolegy z minulosti, aby si zahráli bok po boku v jednom filmu. (Stanislaus)

• - Steve Guttenberg (Colton West) přijal nabídku k účasti ve filmu poté, co se s lítostí vyjádřil k odmítnutí role v prvním Žralokonádu (2013), ze kterého se později stala kultovní série s nejedním pokračováním. V jedné ze scén jeho postava potká Iana Zieringa, který je právě zaneprázdněný bojem se žraloky, což je přímá narážka na výše zmíněné Žralokonádo, v němž Ziering ztvárnil hlavní roli. (Stanislaus)