Snowden

kyblik2

Vcelku zaujimavy filmik kopirujuci udalosti nie tak davne. Aky bol zmysel a ucel film natocit je mi nezname. Obama byť stale prezidentom by asi nebol nadseny. Ktohovie ci to bolo takto politicky zamerane. Celkova stopaz filmu mi prisla prestrelena a udrzat pozornost divaka sa nedarilo stale. Jednohubka na nudny vecer. ()

kodwin

Těžce stravitelná forma zajímavého příběhu. Líbila se mi hudba a dva hlavní představitelé, ale to je tak všechno. Za odvahu ale Stoneovi jednu hvězdu přidám, ačkoliv tohle se mu moc nepovedlo. ()

Chlo0opek

...aneb taková svoboda made in USA. Z počátku hodně nepřehledné, člověk se v tom dost ztrácí, ale pak již těch odborných termínů není zas až tak moc, tak se to lépe sleduje. Chtěl jsem dát za to horší hodnocení, ale za tu odvahu Snowdena nakonec dávám plný počet, i když je to hodně o prsa. Každopádně na základě tohoto filmu už mám teď kameru také zalepenou;). ()

Kulivier

Velká škoda. Téma s velkým potenciálem, bohužel zpracováno jako nejtuctovější hollywoodský cajdák. Pokud bych měl hodnotit, samotný čin, podstatu a sdělení, šel bych hodnotit článek na wikipedii, filmové zpracování však téma naprosto deklasuje. ()

Margay

Já chci rozhodně svobodu, víc než bezpečí. Freedom over your security, my FBI guy. Dramatická hudba se sice snaží, seč může, víceméně tichým událostem ale spíše ubližuje. Jinak je film zpracovaná skvěle a jsem vážně ráda, že existuje. ()

Feacher

Poměrně hezky udělaný životopisný film, pro mě trochu edukativní, respektive zhlédnutý za účelem rozšíření obzorů, což se určitě povedlo. Vyhnu se úplnému komentáři podstaty osobnosti Edwarda Snowdena, tudíž čistě k filmu - kvalitně zahraný i natočený, trochu tomu chybí ale něco, co by mě nutilo se na to podívat někdy znova. Taková hrana 4*/5*, ale jak už je u mě zvykem, většinou se přiklánim nahoru. Dobře odvedená práce! ()

pretorij odpad!

No... rekneme ze by se to dalo brat... neco jako "zalozeno na skutecne udalosti". Jen to ma jeden drobny hacek- a to, ze nikdo nevi jaka ta skutecnost. Natocene ucelove. Natocte to s Asadem a vynechte vsechny ostatni strany a dostanete to same. Jak muze byt tohle v cervenem?! To uz se vsichni docista pomatli? To0 skutecne vyrazime do fasounske vesnicke klubovny v bavorsku a budeme diskutovat o profilu Adolfa Hitlera? Nikdo poradne nevi, co se vlastne stalo a cele je to pribeh o nekom, kdo nevime kdo je, nevime co kdy delal a proc. I tak ale tradaaa, hlavne ze se to prodava a tluchubove se ukjeji predstavami novodobeho Janosika, ktery dost mozna (a mozna ze ne) bude mit za par let uplne jinou podobu. ()

doom.cz

Témata uvedená ve filmu rozhodně stojí za zamyšlení, ale... film jako takový je strašně rozvláčný. A hlavní postava je zahrátá tak prkenně a nesympaticky, že bych jí nevěřil ani dobrý den. ()

maxs

Obama měl být naděje. Yes we can! Jenže jak ukázal čas, správný slogan měl znít "Yes we scan". Příběh Eduarda Snowdena snad ještě nenapsal poslední kapitolu. To je zbožné přání člověka, který geopolitické dění na planetě (i vnitropolitické dění v USA) se zájmem pozoruje. Aféra, která zveřejněním utajovaných informacích o odposlechu KOHOKOLIV, KDYKOLIV a bez JAKÉHOKOLIV soudního svolení, podle mě sotva dosáhla rozměrů, které by si zasloužila. Přinejmenším její přesah byl poměrně zdárně utlumen. Kdyby Snowden tušil, že i tři roky po zveřejnění utajovaných informací bude žít v Moskvě a jeho vlast jej bude stíhat za vlastizradu, těžko říct, jestli by se tak rozhodl znova. On tvrdí, že ano. Ale s rukou na srdci, asi očekával větší procitnutí spícího (a špehovaného) národa / lidstva. Volba hlavního hrdiny je vynikající. Gordon-Levitt je velmi věrohodný a uvěřitelný. Ztvárnit trochu (hodně) geniálního a trochu introvertního jedince s vysoce vyvinutým smyslem pro spravedlnost, který ještě ke všemu dokáže povstat proti davu, se mu podařilo dokonale. Od Olivera Stona jsme nečekal nic méně, než střelbu do vlastních řad ostrými. To se ovšem naplnilo jen z části. Kdyby se tomuto bojovníkovi proti vládnoucímu establishmentu zachtělo, mohl ještě o dvě třídy přitvrdit. Tím by sice ještě víc namočil kapající roucho své vlastní vlády, ale současně by tím odvedl pozornost od hrdinského činu (nebo vlastizrady - záleží na osobě pozorovatele) Eduarda Snowdena. Tyhle filmy podle skutečné události, které líčí jistý milník v globální evoluci lidstva (tedy zejména CIA a NSA), pro mě mají vždy hluboký přesah a pokud se pokusím oddělit věcnou a technickou stránku filmu, ta věcná vždy zastíní tu technickou. I proto se mi obtížně hodnotí.. Za film jako takový dávám 4, za odvahu Snowdena a i vzhledem k tomu, že jeho příběh ještě není dopsán, dávám 5. Celkově 4,5* a vřelé doporučení každému.. ()

hujerita

stone natočil dokonale nudný film, ktorý sprevádzajú pekné obrázky a solídna kamera, Napätie takmer žiadne, ale náznak tam akože bol. Herci boli aj celkom fajn, niektorý potešili. Na dvojhodinový film je to ale stále málo. Myslím že Michael Moore by to ako hodinový dokument zmákol lepšie. Vyzerá to tak že Oliver Stone zmäkol a zvädol dokonale. Zabité dve hodiny života, ()

Alagaesie

Levitt nezklamal. Pobavila už kostka, která se táhla příběhem jako červená nit. Do třiceti toho Eda teda stih ... Bezpečí je to hlavní. Data jsou ve větším nebezpečí než lidi, protože ukradený data můžou ovládat kroky původního vlastníka (a můžou ho i ohrozit). Kur.., jak moh ve zlomku času udělat něco tak komplexního?! Woodley ... K čertu, mělo to bejt drama a ne dobejvání se do nějáký sebestředný krávy. U klece ‚uchcávám‘ už pár let. Kostka level 2. V bezpečí není v podstatě nic. Ani my sami. Amíci chtěj bezpečí ... Tak to asi nejsou jediný. Ty vole to bylo dat! Ifans (O´Brian) celkem bavil. Největší průser je, že v bezpečí kolikrát nejsme ani ve vlastním bytě. "Jsi chráněn tím, že nic nevíš." - To je ale přesně vono(!) Levitt měl kliku a kostka pobavila podruhé. Snowden ukázal, že prakticky veškerá elektronická komunikace je sledována (ať v zájmu lidu nebo ne). Upřímně se nedivim, že po něm NSA jde. Film o Snowdenovi měl zajímavý poselství. There´s no safe place to go. ()

Aidzi

Toto by si mal pozrieť každý už len z princípu. Skvelý film, názorná ukážka toho, ako nás sledujú. Hlavný predstaviteľ zapadol,nikto iný by sa tam nehodil lepšie. Trošku mi tam chýbalo viac napätia ale tak čo by človek čakal od IT thrilleru. Štyri hviezdy zaslúžene. ()

Tempter

Prázdná až nudná politická agitka kdysi dobrého režiséra aneb jak hodný zrádce prchnouce ze jha zlých amíků k svému štěstí v náruči laskavého medvěda došel... ()

SeeSaw

Stoneovsky ambiciózní, seriózní a docela i záživné podání, jednoho z nejvýjimečnějších příběhů poslední doby. Po zhlédnutí mám obrovský respekt k tomu co tento IT expert udělal. Postavit se proti celé vládě vyžaduje bezpochyby koule a ty Snowden má. Levitt parádní a Ifans rovněž vynikající. Filmaři jako Stone si možná nevybírají ty nejzábavnější témata, ale film umějí perfektně podložit hlavní myšlenkou. Souhlasím s tím, že lidé by měli znát více než jen polovinu pravdy. ()

floppy4

Film sa snaží poukázať na otázku medzi ochranou bezpečnosti a práva na súkromie, avšak veľmi .... ale skutočne nezaujímavým spôsobom. Keďže väčšina aj tak pozná Snowdenov príbeh, celý čas vieme čo bude nasledovať a pokiaľ to mal byť insight do detailov Snowdenovho príbehu, tak dalo sa to urobiť ďaleko lepšie (viď Narcos, kde napriek predvídavosti je dej mimoriadne záživný). Celé to malo byť skrátené na maximálne hodinu ako úvod a začať sa to malo pri leaknutí toho rozhovoru. Celkovo som očakával ďaleko viac. ()

Rob318

Chápu že by to mělo být podle skutečných událostí, ale to přeci není důvod, aby to bylo tak neskutečně utahaný. ()

zdenda87

Na snímek jsem se asi moc těšil. Ale za to si můžu sám, co Snowden provedl jsem se dozvěděl ze zpráv a internetu, trochu se snažil vygooglit i nějaké ty podrobnosti a pozadí, viděl jsem i dokument a tak nějak film nepřinesl nic nového. Ze způsobu vyprávění jsem moc nadšený nebyl a z Josepha v hlavní roli taky moc ne, prostě mi to úplně nesedlo, ale tím bych ten film nechtěl úplně zavrhnout. Začátek solidní, genialita Snowdena a nábor do tajné agentury, ale zbytek mi byl více méně protivnej, jak osobní život, tak podrobnosti, jak to asi bylo s vynášením informací a morálním prozřením hlavní postavy, a těch pár světlých záblesků to ale nezachránilo, všechny byly totiž v traileru. ()