Snowden

Julius

Nechcem napísať, že ma film až tak nebavil, ale boli časti, kedy som mal nutkanie film vypnúť. Podľa ukážky som čakal viac akcie. Film je založený na skutočnosti a Levitt ukázal čo Snowden prežival, čo obetoval a akú mal odvahu svetu ukázať pravdu - klobúk dole. Celkový dojem z filmu za 3* ()

Saxos

Na Stona dost průměr. Nikdo z herců také moc nevyniknul. Klady: nahlédnutí do obyčejného nudného života agenta. ()

hony23

Začátek vcelku zajímavý, ale postupem času se z toho stala unylá chujovina plná agentů, hackerů a šifer, takže jsem se v tom začal ztrácet. Už zhruba po půl hodině jsem začal litovat, že nemám gumovou páteř a nemůžu se tak kousat nudou do prdele! Přiznám se na rovinu, nedokoukal jsem to, takže jestli jsem přišel o nějaký ultimativně strhující závěr, tak se tvůrcům za to nízké hodnocení omlouvám. ()

Staple

Myšlenka filmu je nádherná. Herci jsou skvělý, ale nudnější životopisný film sem jak živ neviděl. Jestli o problematice nic nevíte pusťte si Citizenfour, kde se vyhnete nudné cestě do Snowdenovi duše a bude se to soustředit na fakta. Vy jste potom schopni udělat si vlastni názor a ne koukat na Stonuv pohled na věc. ()

rigby

Výborně natočený příběh a pohled do hloubi duše a života Edwarda Snowdena. Neustále je na co se dívat, film se stále posouvá kupředu a stále odhaluje nové a nové skutečnosti, které udržují diváka v pozornosti a částečném napětí. Jen ten konec je trochu rozvláčný, až americky patetický, ale to se dá v tomto případě překousnout. Výborná práce. ()

kyrysar

Ale jo, bylo to pěkný. Sice bez děje, ale jako poselství lidem, že velký bratr je a bude. Doufám, že mi to nevymažou... ()

Tomas_PO

Pomerne povrchne spracovaná, inak veľmi zaujímavá, kontroverzná a čiastočne nevyriešiteľná téma sloboda vs bezpečie. Cieľom filmu však zjavne nebolo polemizovať o týchto otázkach do hĺbky, ale skôr hollywoodsky spracovať Snowdenov príbeh. To, že elektronická komunikácia je sledovateľná a sledovaná, je už dnes snáď každému jasné. Otázka je, nakoľko k tomu prispel Snowden, nakoľko Windows 10 :). Zaujala ma skôr myšlienka, že je nezmysel si myslieť že ma sledovanie nezaujíma, nakoľko nemám čo skrývať. Zo zozbieraných informácií sa totiť dá vyfabrikovať kde-čo. ()

zigy

Mám rád filmy, které jsou o "něčem" a to většinou Stoneovy filmy splňují. Nejinak to je v tomto případě, kdy je hlavní myšlenkou varování před tím, že jsme všichni sledováni. Stone sice říká jen A, už tolik ne B, totiž co k tomu výzvědné služby USA vedlo. To ale nevadí, celkem se s tím dá souhlasit a hlavní hrdina je dobře zahraný, takže mu musíte fandit. někdy je to ale trochu počítačová nuda, a zbytečně natahované. ()

paradoxman

Respekt. Respekt Snowdenovi za to, co udělal. Dokonce mu i věřím, že to stálo za to. Smutné ovšem je, že to běží dál.. ()

Dawydov

Není to úplně převratné, ale je to velmi dobré, je to na hranici pěti hvězd (80-85%). Částečně i proto, že mě toto téma zajímá, ale i čistě filmařsky to dobře funguje, jak příběhově, tak podáním základního poselství (film je poměrně jednoznačný, možná by neškodilo více relativizace). Funguje to i na osobní rovině, hlavní hrdina tu není jen zaměstnanec CIA, ale i člověk, který řeší osobní život, partnerský vztah atd. A je to vše velmi dobře zahrané (nejen Levittem, který je mimořádně skvělý) i záživně zrežírované. Stone to ještě pořád umí. Za mě dobrý. ()

Franki69

Tak nevím jak vy, ale já si čočku kamery na noťásku raději po shlédnutí Snowdena přelepil. Film je ve své výpovědi o zneužívání technologií vládami ke špehování kohokoli (v tomto snímku je na paškálu vláda USA, ale těžko věřit, že jiné to nedělají, že?) velmi sugestivní. Pokud neznáte příběh E.Snowdena, doplňte si před filmem základní znalosti, je dobré se dívat připravený. Režisér Oliver Stone s tím počítá a moc se s nějakým vysvětlujícím backgroundem ve svém politickém trihlleru o událostech starých jen několik let nezdržuje. Film je přiměřeně dynamický, nenudí a hlavní hrdina do své postavy opravdu uvěřitelně vžil. Dávám 90%. ()

moriero

První film, který mě donutil už během jeho sledování přelepit si webku. Snímek je natočen dost jednostranně a Snowden je v něm vykreslen jako totální sympaťák, který je jediný, kdo vidí věci správně v pokřiveném světě. Kdoví. Třeba jo. Gordon-Levitt je často sázka na castingovou jistotu, taky se mi moc líbily hrátky s kamerou (oko) a na konci nenásilné prolínání Gordona-Levitta se skutečným Snowdenem. A překvapilo mě často nečekané hvězdné obsazení vedlejších rolí. I když snímek vzbuzuje vesměs úzkost, jeho sledování je dost příjemnou záležitostí. ()

bonovox

Snowdenov príbeh si pýtal sfilmovanie a je dobré že ho natočil Oliver Stone, ktorý rád točí kontroverzné snímky. Levitt v hlavnej úlohe bol tiež dobrou voľbou. ()

Heywood

Jenom poznámka: Hodnocení průběhů norimberských procesů je ve filmu od Snowdena chybné. Nebylo to práci a rozkazech soudcům a úředníků, kteří posílali statisíce lidí na smrt. Byly to úmyslné zločiny, které páchali vědomě a s cílem podpořit nacismus. Vyučuje se to na právech už v prvním ročníku zcela správně. ()