Snowden

Blackhawks

Hodně dlouho jsem se na tenhle film těšil, kontroverzní téma, o kterém jsme hodně slyšeli nebylo asi nejlehčí převést na filmové plátno nejakým zajímavým způsobem, tak aby to nezaujatého diváka oslovilo a hlavně nenudilo. Mě to oslovilo už v době, kdy jsem viděl první ukázky a četl o tom, jak práce na filmu pokračují. Čekal jsem od toho hodně a přesně toho jsem se také dočkal. Ovšem obešel bych se bez závěrečného potlesku ve stoje, který se mi v těchle filmech skoro až hnusí. Ale to je jen detail, kterým si dojem z celého filmu rohodně zkazit nenechám. Skvělý film a skvělé herecké výkony. Joseph Gordon-Levitt už dávno vyzrál pro velké filmy se závažnými tématy. Jen tak dále.. ()

owwidius

Dost silno citit Stone-ov postoj voci americkej vlade, a tiez neviem ci uplne verit tomu trochu jednostrannemu (dobrackemu) vykresleniu Edwarda Snowdena. Ale mozno taky naozaj je, neviem. V kazdom pripade je to dobre natocene, zaujimave, poucne, napinave. [#46/2016] ()

BOURQUE

Inteligentný a z hľadiska komplexnosti veci, pomerne jednoducho natočený film. Meno Snowdena a jeho príbeh asi pred každým je známy, takže divák tuší, že čo ho čaká/čo bude vidieť. J. Gordon-Levitt fantastický, ktorému skvele asistuje S. Woodely. Veľmi šikovné zakomponovanie do príbehu skutočného Snowdena. Malá ale dobrá vedľajšia rola pre N. Cage. O. Stone veľmi správne nechá záverečnú odpoveď na divákovi. Že na akú otázku? To asi každý vie. PS.: Malé scénky pred/popri záverečnými titulkami boli dobrou voľbou. Osobné hodnotenie: 80% (****) ()

Gaia.M

Mně úplně stačí, když někam jedu a facebook se mě o pár hodin později zeptá, zda jsem tam opravdu byla a jak se mi tam líbilo. A to je předpokládám pouze zásluha GPS, ale i tak! Je to děs, člověk si musí sakra dávat pozor, co a kam píše, protože velký bratr je všude :D :D No ne, nejsem tak paranoidní, ale je pravda, že do vyhledavače nikdy nedám: Jak se vyrábí bomba, nebo Jak zabít prezidenta :D A teď k filmu, no bylo to skvělý. Já tyhle filmy mám opravdu moc ráda. Člověk se i něco dozví, poučí se. Je to super oddechovka od všech těch komedií a animáků. Shailene je prostě skvělá, tu mám fakt ráda. A Joseph je fešák, no jo, přiznávám, že můj typ jsou tihle hubení intelektuálové. Film má dvě hodiny, ale přišlo mi, že to uteklo hrozně rychle. Tak pěkně to plulo a vtáhlo mě to do děje, že to prostě rychle uteklo a zanechalo to ve mně dobrý pocit. Takže za mě určitě dobrý! ()

hazaba

Popravdě to není zas až takový zázrak. Ano, výkony herců jsou dobré a scénář taky (jestli se to takhle opravdu událo), nicméně mě celou dobu sledování a i poté napadalo, proč se tam vracel, když to bylo tak strašné? Zajímavá scéna z kostkou, ale víc z filmu asi v hlavě neutkne. ()

Faila

Místy mi trochu vadila ta jednostrannost, chyběl mi i jiný než Snowdenův pohled a asi jsem měla tendence brát to jeho hrdinství s rezervou. Ale nakonec mě tenhle film, svým zpracováním i Gordon-Levittovým výkonem přesvědčil. ()

Ihuj

Je to dobré, ale ne tolik, jako Aaron Schwartz: Zázračné dítě internetu. Emoce loudící scény jsou skoro kýč a úplně chybí kontroverze. Je mi šumák, jestli Snowden nakonec nebyl ruský agent, ale tohle téma tam mělo zaznít. ()

Dm1tr1j

Úvod stručný, jadro pomalé a nudné relatívne pre niekoho, kto o edovom hrdinstve už vedel. Záver dobrý, naozaj pozdvihol obeť akú tento mladý muž poloźil za lepší svet. Hviezdička dole len za to, že je to už film so skreslenou skutočnosťou a nie presný dokument. ()

Pantata

Dávám slabé tři s ohledem na to, že si myslím, že líp to téma natočit nešlo, Gordon-Levitt si Snowdena také nastudoval perfektně, ale to nic nemění na tom, že tenhle film jako dvouhodinové dílo prostě a jednoduše nudí... ()

Stíba

První půlka mě bavila, měla tempo a Stoneův rukopis, pak film ale trochu začal ztrácet šťávu. Citizenfour bude asi brzo následovat. Stone umí i lépe. ()

tomik99

Krásný film pro ty, kteří vůbec netuší, co je hlavní úlohou CIA. Tento film vám vše osvětlí a nutí vás přemýšlet o každém kroku ve vašem životě. Všichni jsme sledováni, ačkoliv většina z nás žije naprosto prosté životy a neznamenáme pro vládu vůbec nic. Každá doba se vyvíjí určitým směrem, tok dnešních informací je rychlý, všichni jsme pod drobnohledem, i když si říkáme, proč bych zrovna my měli být sledováni. Posledních dvacet minut filmu je velmi strhujících. „Snowden“ je velice silný příběh o statečném člověku, který se nebál vyjít s „určitou“ pravdou ven, i když věděl následky. Posouzení, zda je to hrdina či zrádce, je na každém z nás. Film žene kupředu opravdu hvězdné obsazení v čele s Josephem Gordonem-Levittem, Zacharym Quintem, Rhysem Ifansem, Shailene Woodley a hromadou dalších. ()

DAPDO

Snowden byl v tajných službách génius, film o něm mě ale nenadchnul. Né, že bych se nudil, ale nekonečný dialogy mě dávali chvílema zabrat. Když nad tím tak přemejšlím, ono to snad ani jinak natočit nešlo. ()

Kingjiri

Oliver Stone ani životopisný bijáky nejsou mý šálky čaje. K mýmu překvapení je ale Snowden sympatickou žánrovou jednohubkou, o což se zasloužillo předevšim herecký obsazení. Jenže jak už to u filmů dle skutečnejch událostí bývá, scházej nějaký lehce přehnaný scény, který by se postaraly o víc napětí (nicméně Snowdenův odchod s paměťovkou z NSA byl pěkně nakroucenej). Z NSA se pak podle mě dělá mnohem větší zlo, než ve skutečnosti je a taky mi pro aspoň minimální vyváženost v příběhu chyběla nějaká postava, která by kopala za druhou stranu (což mě ale vzhledem k Stoneovym názorům vlastně nepřekvapilo). Za casting a filmařinu třetí hvězda. ()

HenryIvan

Človek žije svoj každodenný život a vôbec sa nezamýšľa nad možnosťami, že je niekým vzdialeným sledovaný alebo že je v podstate v nejakom, nazvyme to, nebezpečí. Táto udalosť sa udiala len relatívne nedávno a ja v svojej obmedzenosti som to nepostrehol. Jednoducho som sa v tom čase vôbec nezaoberal takýmito udalosťami vo svete. Záležitosť to je však vážna, často nami, obyčajnými ľuďmi, ľahostajne prehliadaná. To, či sme aj v tejto chvíli sledovaný zahraničnými agentúrami je vec síce desivá, no bohužiaľ asi bežná. Film je dosť dobrý, nenudíte sa, Gordon-Levitt je presvedčivý, no viac než o filme človek rozmýšľa práve už o spomenutých (ne)skutočnostiach. A tak na záver by som dodal, že ak sme naozaj sledovaný, aj v tejto chvíli, tak chcem povedať, že milujem krajinu, ktorá ma sleduje a vážne verím, že bezpečnosť je sloboda a ak nie sme, tak im na diaľku odkazujem, nech sa pojebú. 80 %. ()

Biopler

Film je veľmi dobrý, vie zaujať a priniesť napätie aj keď sledujeme len bežný život ďalšieho týpka, ktorý najprv chcel vlastným telom brániť vlasť, no skončil niekde úplne inde, v Rusku. Na prvé pozretie nie je Snowdenov príbeh až tak cool a tak treba Stoneovi udeliť kredit, že z nie príliš filmového námetu vytvoril film, ktorý nenudí. Vsadil do neho vedľajšie postavy, ktoré ho zdatne podopierajú.  Keď som videl v zaprdenom kancli Nica Cagea, hovorím si paráda, skvele tu sedí, skvele odľahčuje hustotu, ktorá doľahne neskôr. Hustotu, ktorú vytvorí najprv nečitateľný mentor v podaní skvelého Rhysa Ifansa, neskôr zákazky, do ktorých sa Snowden, v podaní taktiež bezchybného Levitta, púšťa. Kľúčovou vedľajšou postavou je Lindsay, v podaní príjemnej Woodley, ktorá je nekonvenčne, vo filme o temnom svedomí americkej vlády a jej orgánov, nie pre odľahčenie, ale pre fakt, že na podklade partnerského života vykresľuje Snowdenove osobné zmeny, nedôveru, priam až paranoju. Navyše je Lindsay oveľa pevnejšia v postojoch a presadzuje ich natoľko, že nemám problém zhltnúť snímke, že práve ona stojí za hrdinovým rozhodnutím vyjsť so všetkým von. A ten fór s Rubikovou kockou, to je parádička! Trochu mi vadí, že počiatok ich vzťahu je zbúchaný na kolene, ani neviem čo jeden na druhom videli... no čo už, IT man a žienka, ktorá sa mu nejako zjavila v živote :) Čudujem sa Stoneovi za patetický záver, to akoby ani nebolo z jeho filmu. Nemám rád ak niekto strčí reálnu postavu namiesto hereckej kdesi do filmu. OK, tu je to v závere, no aj tak. Stačí kľudne fotka :) ()

Gardenboy

Príjemne odsýpajúca dráma. Len dúfam, že ma na základe mojich komentárov na csfd.cz nebude hľadať CIA, FBI, NSA, DHL, HTTP, DPH alebo iná organizácia. ()