Meryl Streep v roli závratně bohaté ženy, jejímž jediným snem je zpívat. Bohužel její hudební nadání a hlas jsou jednoznačně příšerné. Když se v roce 1944 rozhodne uspořádat svůj velkolepý koncert v Carnegie Hall, její přítel a manažer Hugh Grant, který ji láskyplně chránil před krutou pravdou o jejím talentu, nyní čelí obtížné výzvě... (Bioscop)

widla

Pal čert Meryl, ta je skvělá skoro ve všem, ale Simon? Wow, paradni vykon, komediální ale ne groteskní, díky němu přidávám hvězdu navíc. Jinak film jako takový je fajn, na klidný večer ideál. ()

sedm.1

Tvůrci tohoto snímku zřejmě již dopředu tušili, že samotný životní příběh Florence Foster Jenkins není natolik silný, aby dokázali oslovit publikum jen jeho prostřednictvím, a tak si úspěch pojistili hvězdným castingem, což se nakonec ve výsledku ukázalo jako vážně spásný nápad, jelikož vsadit skutečně jen na osud F. F. Jenkinsové, tak by se žádné terno nejspíš nekonalo, ovšem s Meryl Streep a Hughem Grantem je to jiná písnička a právě především toto ústředí duo posunulo kvalitativně tuto podívanou skutečně zcela jinam. Tím sice nechci tvrdit, že ona zápletka kolem hlavní hrdinky je úplně mimo, či že není zajímavá, nicméně bez těchto herců by určitě nepůsobila tak výrazným a poutavým dojmem. Vytknout bych jinak ještě měl absenci emočně vypjatějších a dramatičtějších scén, jelikož se to tak odehrává ve zbytečně až příliš pohodové náladě, a pokud právě o ní tvůrci usilovali, tak bych pak musel vytknout nefunkčnost odlehčenosti, natož pak vtipnosti, jinými slovy mě to prostě nedokázalo vyloženě zaujmout v žádném žánrovém ohledu. Atmosféru, respektive vizuální podobu filmu, ovšem musím hodnotit velmi kladně, naopak zklamání mi přinesl celkový spád, jenž trpěl hlavně značnými výkyvy v tempu vyprávění a střídání silných a naopak zcela zbytečných, či natahovaných scén. Celkově jde ale i tak o zajímavou podívanou, která sice nejspíš neosloví davy, ale kinofilové si myslím přijdou jistě na své. ()

Wally

Nelíbilo....asi nejhorší film s M. Streep, který jsem viděl. Nebo možná film ve kterém mi byla nejvíce nesympatická. Herecky to možná zahrála dobře, H. Grant taky nebyl jen do počtu, ale bylo to celé děsně otravné. Když už se má natočit film podle nějaké skutečné osoby, tak by tato osoba měla dle mého být inspirativní, něčím výjimečná, přínosná, pamětihodná....tato paní to určitě nebyla... ()

Hanys_

Bizarní životopis jedné uječené ženské. Chvilku to docela baví a asi tak do půlky filmu jsem se nenápadně uculoval společně s Wolowitzem. Jenže celý film už dal docela zabrat. ()

Přemek

Příběh ženy, která si koupila život ve lži. Herecky výborné, jen nechápu, co tím chtěli tvůrci vlastně říct. ()

Rejže

Dost mi mrzí ta dnešní politika X versus Y = kdo komu první vypálí rybník. Vzpomeňme na kauzu Tmavomodrý svět vs. Pearl Harbor. I v tomto případě někdo musel od někoho špetku opisovat neboť hlavní postava je zpěvačka, která šeredně zpívá a kostým, který nesmí ani v jednom filmu chybět je "okřídlený anděl". Na jedné straně stojí Božská Florence, která nás uvádí do New Yorku 40.let a na té druhé evropská verze Marguerite z let 20. Který film mít raději? To je asi na divákovi. Křivdy stále existují. Nemůžu se sama rozhodnout. Každopádně Meryl Streep opět si u mne získala srdce a dokázala se báječně transformovat do ženy, která si snaží zpestřit své křehké zdraví zpěvem. U Božské Florence se zasmějete, uvolníte, je to oddychovka i klasika zároveň v jednom balíčku. ()

derryl

Bez Meryl Streep si nedokáži představit dnešní filmový svět... a tento snímek je toho důkazem. Díky Meryl. ()

buzzwoody

Taková Dánská dívka loňského roku, jen méně záživnější. Vznikla s předem danými ambicemi na Oscary, z nichž se ovšem nejvýše vyšplhají ty herecké, jelikož výkony herců jsou to hlavní, kvůli čemu se dá na Dánskou dívku či na Florence Foster Jenkins koukat. Příběh je převážně nudnou výplní a skutečně zaujme až v tragickém, byť nevyhnutelném finále. Každopádně co se týče herců, ústřední trojice předvádí skvělou práci, tradičně už Meryl Streep, kterou ovšem zde převyšují Hugh Grant (že by první Oscarová nominace?) a ještě překvapivěji Simon Helberg jako poněkud zvláštní pianista. Snímek ničím nepřevyšuje nad průměr, ale není také nijak špatný. Spíš lehce zavání termínem "zbytečný". ()

Lionheart

Dlouho jsem odolával Meryl Streep, ale v tomto filmu musím uznat, že je excelentní. Ten film stojí na ní a přestože ostatní postavy jí velmi dobře sekundují, tak ona je opravdu božská, přesně jak zní český název. Velmi příjemný film (který mi místy trochu trhal uši, ale zároveň i dráždil bránici a občas dojímal). ()

Paldiny

Frears zrežíroval skvostnú “freaks show“ s takým zápalom a entuziazmom, až som si spomenul na Burtonovho Wooda. Herecký koncert šlape do plných, snobský výraz nahráva a vy s úsmevom na tvári a úškľabkom v duši tolerujete absenciu jediného čistého tónu. Skvelé dielo a soundtrack v predpredaji. ()

Renfield

A tak mě více než příběh Florence, zaujal příběh St Clair Bayfielda... Florence je sice velice dobře zahraná (což se ani jinak nedalo čekat), ale její život je vcelku normální... samozřejmě až na její vystupování, nejděsivější to části filmu. Za to St Clair a jeho neustálá snaha, aby Florence nevěděla a mohla si svůj život v klidu žít, to byly ty lepší části filmu. Za vůbec nejzajímavější ale považuji St Clairovi vztahy. Vztah s Florence, pro kterou dělal první poslední a jeho druhý, pro něj méně důležitý, ale jak už to tak bývá, podstatně normálnější vztah s Kathleen. Škoda, že se Stephen Frears nevěnoval více právě tomuto tématu, klidně mohlo ubýt Florence (především zpěvu), film by tak byl více jiný, zajímavější. Přesto je to pěkně natočené, především kostýmy, kulisy a celková atmosféra doby opravdu stojí za to. Herecky ještě více než Meryl Streep zaujal právě Hugh Grant v pro mě hlavní roli. 60% ()

mira007

Posmutnělý film z důvodu klamu pocitu, že je dobrá zpěvačka a z důvodu že od osmnácti má syfilis a její vztah s milovaným manželem je bez intimností. Přesto se jedná o parádní retro,na které se hezky kouká. Výprava, vtipy, excelentní herecké výkony a skutečnost, že to byla skutečnost. Kdybych měl dát nějaká adjektiva tak bych dal slova: citlivé, dojemné, smutné, obrazově nádherné. ()

aLPaC

Dost podhodnocené. Meryl je tradičně skvělá a při jejích pěveckých vystoupeních jsem se mohl potrhat smíchy. Hugh Grant do konceptu filmu též skvěle zapadal a jeho na jednu stranu péče o Florence a na stranu druhou organizování večírků a záletnictví bylo rovněž neodolatelné. Skvělá komedie. Rozhodně můžu doporučit. ()

KM Phoenix

Film je příliš sentimentální a až příliš laskavý k osobě Florence Jenkinsové, její osud (i osudy lidí jí obklopující) je velmi zajímavý a zasloužil by si jiné zpracování. Patosu je v některých scénách opravdu moc - např. extrémně tragicky se usmívající Hugh Grant a "andělská" Meryl Streep v závěrečných scénách. Historické nepřesnosti filmu také nepřidávají - viz množství černochů zamíchaných do publika Carneggie Hall v roce 1944. Navrch bych odsoudil toho kdo navrhl český název filmu jako "Božská Florence" - s filmem souvisí jen vlažně a naopak velmi neférově odkazuje na český film "Božská Ema", který oproti tomuto je o opravdové operní hvězdě. Jinak např. herecké výkony jsou obstojné ať už jde od Simona Helberga, Hugha Granta či Meryl Streepovou. Výprava je také na slušné úrovni, i když třeba takové detaily jako, že všechny taxíky (i ty co jezdí v horších čtvrtích) na sobě nemají ani škrábnutí jsou trochu do očí bijící. ()

filipvrbik

Docela svým způsobem krutý film... je to celkem tagikomické. Na začátku se člověk směje, stejně jako Howard Wolowitz, ale postupem času mu začíná být Florance líto (alespoň mně)..Hugh Grant se pro tuto roli snad narodil a Meryl Streep pochopitelně zahraje vše, včetně nejhorší zpěvačky, aniž by hnula brvou...To, že je v popisku napsáno komedie je přece jen nemístné, když použiji etiketu ze 40cátých let..Je to spíš smutné drama, ale film výborný..80% ()

dee.n

Podle popisu to vypadalo na vcelku zábavný film, navíc životopisný, to já ráda. Ale dá se říci, že pak přišlo celkem zklamání. Film není dostatečně zajímavý, nic se v něm prakticky nestane a Florence asi není osoba natolik působivá, že o ní musím vidět celovečerní film. Navíc mi byla i trochu nesympatická a vůbec, nesnáším když si někdo žije ve své bublině. Ano, konec byl dojemný, ale to trvalo asi 2 minuty a prokousat se k tomuto konci trvalo dalších 108. Meryl Streep nemusím od dob Mamma Mia, dívat se na Hugha Granta je trochu smutné, když vidíme jak zestárl a Simon Helberg je v tomto filmu hrozně roztomilý, ale to celý film neutáhne. Čekala jsem od toho víc, takže bych ohodnotila tak na 55%. P.S. z toho vytí jsem dostala migrénu :D, takže to bylo ztvárněno skvěle :D. ()

naxicka

Úžasný, skutečně úžasný Simon Helberg!! A musím říct, že jedna z prvních rolí Hugha Granta, kde předvedl něco skutečně skvělého.. A Meryl? Dechberoucí jako vždy:) ()

Startuje Best Film Fest

Startuje Best Film Fest