Novinářka Kim Baker (Tina Fey) už má dost své rutinní práce, a tak se rozhodne opustit newyorskou redakci a coby válečná zpravodajka se vydává na nebezpečnou misi do Afghánistánu. Ocitá se daleko od domova i známého pohodlí a zažívá kulturní šok. Zároveň nachází přátele, kteří jí pomáhají se v novém prostředí zorientovat: dobrodružnou australskou korespondentkou (Margot Robbie), pragmatického plukovníka (Billy Bob Thornton) a okouzlujícího skotského fotografa (Martin Freeman). Uprostřed chaosu odhaluje Kim svou skutečnou sílu a riskuje vše, aby přišla s dobrou reportáží - v tomto „chytrém a absurdně vtipném filmu." (Pete Hammond, Deadline) (Magic Box)

BlackAdder87

Dobře namíchaný poměr dramatu a humoru pro odlehčení, povedený soudtrack, optimální délka i tempo, bez zbytečné agitky a moralizování, co víc by jste chtěli. ()

rigby

Spíše než válečné drama se jedná o romantický film v kulisách Afghánistánu. Až na několik drsnějších scén je to příjemně oddychové a zábavné. Na všechny hlavní protagonisty se pěkně dívá, neřeší se až tak vážné věci, jako spíš mezilidské vztahy. Příjemně strávený večer. ()

bonovox

Mierne nevyvážená sonda do života reportérky v Afgánistane. Tentoraz kvalitní herci nedvíhajú úroveň filmu do výšin. ()

JeffScylla

Nic jsem od toho nečekal. Ale musím přiznat že mne to velmi mile překvapilo. na celý 4 to úplně není ale rozhodně víc než 3* si to u mně zaslouží. ()

esmoke

Neznámá televizní "produkční" se rozhodne dělat reportérku v Afghánistánu, kde s ostatními reportéry kalí o sto šest a sem tam jí odvysílají nějakou reportáž. Prvních 15 minut to je poměrně zajímavé, ale pak už je to jede nudnou, klasickou, nedramatickou kolejí. (2D titulky) Rozpočet: $ 35 miliónů, Tržby: $ 23,083 miliónů. ()

hufnagel

Oddychovka s príchuťou islámu.Jedno ponaučenie ale z toho plynie,že Afganistán sa už snažil dobyť kdekto a vieme ako to dopadlo. ()

allegria

Díky janabel za tip, sama od sebe bych se nikdy nedívala na valečnej film... Skvěle natočeno, líbila se mi i hudba, jejíž volba byla místy hodně originální, výborné herecké výkony... Ale pro mě osobně největším přínosem je, že jsem se dozvěděla, jak to jinde chodí, až mě zas vytočí nějaká místní prkotina... ()

Kozlowski8

Reportérka TV stanice, která dosud točila jen domácí zprávy, odlétá do Afghánistánu, kde má působit jako válečná reportérka... Samotný příběh by byl v pohodě, nebýt těch "vtipných" momentů, které asi měly přinést legraci a satirické odlehčení. Mě to ale nějak neladilo. Nesedla mi ani Tina Fey v hlavní roli a vlastně ani ostatní herci, snad kromě Margot Robbie. Tento fil mne prostě a jednoduše neoslovil. 50%. ()

Dzedzy

Zas jeden film od kterého jsem čekala něco víc a ono nic. O čem ten film vlastně je? O jedné reportérce co jela do Afghánistánu a stala se z ní válečná zpravodajka. Hmmm a co jako? Takových jsou stovky. Co je na Kim Barkerové tak mimořádnèho, že je o ní film? Stále jsem tam čekala nějakou akci, něco co jí proslavilo nebo tak něco a ono furt nic a pak najednou konec. Takže pro mě film o ničem, proto dávám jen dvě hvězdičky. ()

Declen

Všechny vtipné situace byly sice už v traileru, ale tohle mě vcelku sedlo. Možná prostě tím, že celý film trochu "voněl" cestováním a já už nikde dlouho nebyl. ()

Pythonator

Nadprůměrná zábava z nezáživného tématu. Vyždímáno opravdu maximum. Tina Fey je vskutku charismatiická herečka, která utáhne kdejakou kravinu a celé to dolaďuje svou hříšnou přitažlivostí sladká Margotka. Bilbo to uhrál taky na jedničku a postaral se o to, aby film o Afgánistánu neupadl někam až na Dno pytle. Samozřejmě tam nezapomněli zmínit sračkoidní proamerické propagandy, že americká válka v Afgánistánu je skvělá a ochraňuje občany, zatímco ta o dvacet let starší ruská válka v Afgánistánu byla zlá a všem občanům asi prý i škodila. O tom, že západní Velký bratr ve spolupráci s britským namyšleným snobem založili Taliban, nepadlo zajisté ani slovo. Proč taky točit filmy o pravdě, když je tak nepohodlná? ()

Sidenius

já obecně mam rád filmy podle skutečné události.. obzvlášť když v tom hraje můj nejoblíbenější brit (hobit ) a nejobl. američan ( Fargo) takže fakt prostě super.. moc se mi to líbilo.. ()

Lazy87

Americká reportérka? WTF! No nechci hodnotit překlad názvu, ale to se trochu posrali. Jinak prostě stále a pořád mám slabost pro Tinu Fey, takže toto hodnocení asi není úplně adekvátní. Ale to je jedno, však kdo tu píše adekvátní hodnocení? A co, sakra, znamená adekvátní? ()

Margot Robbie bude bruslit

Margot Robbie bude bruslit