Novinářka Kim Baker (Tina Fey) už má dost své rutinní práce, a tak se rozhodne opustit newyorskou redakci a coby válečná zpravodajka se vydává na nebezpečnou misi do Afghánistánu. Ocitá se daleko od domova i známého pohodlí a zažívá kulturní šok. Zároveň nachází přátele, kteří jí pomáhají se v novém prostředí zorientovat: dobrodružnou australskou korespondentkou (Margot Robbie), pragmatického plukovníka (Billy Bob Thornton) a okouzlujícího skotského fotografa (Martin Freeman). Uprostřed chaosu odhaluje Kim svou skutečnou sílu a riskuje vše, aby přišla s dobrou reportáží - v tomto „chytrém a absurdně vtipném filmu." (Pete Hammond, Deadline) (Magic Box)

elimS

40% - komentář 20ti slovy: Válečná reportérka v Afganistánu? To přece musí být dobré drama, že? Houby! Od půlky jenom žvastání a plkání. Absolutně nevyužitý potenciál. ()

Shitonit

Pohled ze zákulisí, realistický děj, a v hlavní roli nesnesiteně sympatická pipka. P.S. Do afgánu nejedu. Nikdy. A dialogy jsou v tom ..superdobrý :-) ()

Najt

Film temer o hovne. Tina Fey byla v pohode, ale Robbie mela roli důležitou asi jako hovno na podrážce, Freeman byl slizskej a trapnej jako použitá šprcka a celkově vzato žádná hlava ani pata, smysl, příběh, akce nic. Konečně někdo natočil film, kde ukázal jací jsou Američani dementi. 1* přidávám za posledních 15 min, jinak by to bylo velice nízké a velice zasloužené hodnocení ()

BardDeLune

Whiskey Tango Foxtrot je film o válce pro ty, kteří toto téma zrovna nesnesou, film je tak neskutečně odlehčený, že v momentech napětí a snahy na ukázání krutosti války v Afghánistánu působí nakonec dost kýčovitě. Nicméně vynikající Martin Freeman, který zahrál Skota opravdu dobře a překvapila mne i Tina Fey, která mne dříve nijak nezaujala. Na to však, aby byl válečný film oddechovka na jedno shlédnutí, nejsem si úplně jistá jestli to sedí. Moc příjemný soundtrack i režie. ()

george82

Upřímně ani nevím, co si z toho filmu mám odnést. Nevím, jestli to mělo být o novinářském pohledu na mariňáky nebo o krizi středního věku zaměstnankyně novin. Ať tak či tak, tak ani jedno ve mě nezanechalo žádný dojem. Film není úplně špatný, ale nic si z něj neodnesete. ()

Locksley

Velmi nezajímavý příběh podle skutečné události. Móóóc zdlouhavýýý. Kecy o ničem, a samá pakáž(libovolná). ()

curfew77

Milé překvapení. A když to už už vypadalo, že se v samém závěru ta zdravá dávka cynismu tak trochu změní na limonádu, ještě to poslední scéna stihla zachránit, takže nakonec klidně a rád dávám pět hvězd. 85 %. PS: Přízvuk Margot Robbie prostě boží. ()

S3MIR

Sklamal my klamlivý marketing filmu. Tešil som sa na komédiu s perfektným hereckým obsadením a dostal som prinajlepšom uvoľnenú drámu s perfektným hereckým obsadením. Film stále celkom fajn, aj keď je pravda, že občas sám nevie, čím chce byť. Ibaže ak stále pri pozeraní čakáte, kedy už začne tá zábavná časť, ani len tú drámu si celkom nevychutnáte. Rozhodne to nie je strata času a herecké výkony sú veľmi sympatické, ale uvoľnenú zábavu, ktorú sľubuje trailer, nečakajte. ()

Facerr

Tenhle film mi dal úplně něco jinýho, než jsem od něj čekal. Musím ale dodat, že mě to moc bavilo. Doslova a do písmene si minimálně do půlky drží statut komedie, než se to zvrzhne na romanťárnu s přesahem do dramatu. Nakonec vám to vyplivne ucelenej slušnej příběh jedný reportérky, která se vám chtě nechtě dostane pod kůži. Co se týče zařazení "válečný" tak to ani náhodou, přesto si WTF:) zaslouží hodně silný tři hvězdy. ()

Sakulnikov

Příjemný film, ale pár týdnů od vidění už trochu mizí z paměti. Ale stojí za to vidět, ukazuje totiž jak jsou média vlastně o ničem. Výborné obsazení. ()

shaacul

Zajímavá a realistická výpověď o životě obyčejné holky která se stane v Afganistanu, protože tam moc jiných žen není, velkou reportérkou. Spíše než o komedii se jedná o drama s komediálními prvky. Film dobře ukazuje jak funguje člověk jako druh, pokud je delší dobu vystaven nenormální situaci, přijme ji za standard a normálnost. Kim se nestydí ani ukázat že se nesnaží ukázat lidem doma realitu, ale to co ji zajistí čas v televizi a tudíž i peníze na další reportáže. Kim se podařilo uniknout a napsat o tom knihu. Nejlepší hláška: Voják v Hummeru"dejte si nohu přes nohu, protože pokud najedeme na minu tak Vám aspoň jedna noha zůstane". ()

diccon

3.5 hvezdy urcite. Cekal jsem uplnou ptakovinu a pustil si to vicemene z dlouhy chvile. A vubec to nebylo spatny. Skoro uplne se to vyhyba klasickejm holywoodskejm klise (az na klasiku ze po ranu jsou vsichni naliceny a upraveny i kdyz predtim chlastali jak dogy a busili do toho az do kuropeni...). Zezacatku me Tina pekne lezla na nervy a tim svym idiotskym honenim senzacnich zaberu bez ohledu na bezpecnost ostatnich vlastne az do konce, ale v konecnym souctu to muzete filmu pricist k dobru, protoze takovy hovada reporteri skutecne jsou. Takze fajn sonda do zivota reporteru a pochybnyho snazeni Americanu v totalne rozmrdanym Afghanistanu. A obcas se i zasmejete. ()

srolyma

Takový trochu jiný pohled na práci válečných zpravodajů. Místo kličkování deštěm kulek a tancem mezi vybuchujícími granáty ve snaze o co nejlepší záběr, hektolitry chlastu, tuny koksu a bezuzdný sex. A to prosím pěkně v ortodoxně muslimském Kábulu. To se pak není čemu divit, že když se jedna postarší americká reportérka místních zpráv, znuděná reportážemi o dojivosti hovězího dobytka, rozhodne pro zpestření profesního života vyrazit na tři měsíce do Afghánistánu, že tam zůstane rovnou tři roky. A pořád nemá dost. ()

fimler

Pro mě ze začátku vlastně nic neříkající film, postupně ještě víc neříkající film až jsem se dopracoval k tomu, že mě vlastně po celou dobu nenudil, ale ani ničím nebavil. Martin Freeman se mi vůbec, ale tím říkám naprosto vůbec nehodil do role, kterou hrál. U mě je neustále zaškatulkovaný jako malé vemeno z Hobita. Jako dvojka s Tinou Fey to nějakým způsobem nezafungovalo. Margot vůbec nechápu, že nějakou takovou roli vzala. Ani její podstatu ve filmu jsem nijak nepochopil, přitom si myslím, že podle knižní předlohy byla mnohem důležitější než podle filmu působila. Ale zase abych jen nekritizoval, tak Thornton konečně v novém filmu a ten mě překvapil. Působil dost sympaticky jen škoda, že měl malou roli. (Jo vím, všude mám že, ale co už.) :) Ještě bych na závěr dodal, filmy mohou být o mnohem mnohem důležitějších, vlivnějších, znaměnšjích nebo dojemnějších lidech, než je nějaká Kim Baker. ()

zissou

Asi tuším, proč se tento film snažili v trailerech prodat jako komedii.. jeho celkem vážná témata jsou stejně neprodejná a neatraktivní jako ta zapomenutá válka v Afghánistánu. A tak se lákalo na Tinu Fey a sexy Margot Robbie. Nakonec je ale mohl hrát kdokoli jiný a nic by se nestalo. Celkově je to moc pěkně natočené, vedlejší role si pánové Freeman a Thornton vychutnali, sountrack tu a tam potěšil. Problémem filmu je bohužel nedotažení předložených témat. Vše se jen nakousne a nic se nedořekne a nevypadá to, že by to byl záměr. Navíc se v druhé polovině filmu nějak rozsypala režie a film trochu ztratil tempo. Ale jinak ok. Říkám si, že je to dobrá ilustrace toho, jak ten Afghánistán vlastně amíci vnímají.. ()

Ace.A.T.L.

Bavilo mě to. Je to nenáročný, ale parádně reálný, aktuální a dobře natočený. Obsazení je taky dobře vybraný. Martin Freeman je ve skvělý roli, ale Tině Fey to prostě sedlo naprosto skvěle. Za mě 3* a DOPORUČUJU ()

hony23

Co se ze začátku zdálo jako zábavná sonda do práce válečné reportérky v Afgánistánu, z toho se postupem času stala užvaněná a nekonečná nuda... ()

Margot Robbie bude bruslit

Margot Robbie bude bruslit