Novinářka Kim Baker (Tina Fey) už má dost své rutinní práce, a tak se rozhodne opustit newyorskou redakci a coby válečná zpravodajka se vydává na nebezpečnou misi do Afghánistánu. Ocitá se daleko od domova i známého pohodlí a zažívá kulturní šok. Zároveň nachází přátele, kteří jí pomáhají se v novém prostředí zorientovat: dobrodružnou australskou korespondentkou (Margot Robbie), pragmatického plukovníka (Billy Bob Thornton) a okouzlujícího skotského fotografa (Martin Freeman). Uprostřed chaosu odhaluje Kim svou skutečnou sílu a riskuje vše, aby přišla s dobrou reportáží - v tomto „chytrém a absurdně vtipném filmu." (Pete Hammond, Deadline) (Magic Box)

sofiapetra

Je to tak na tři a půl hvězdy, ale dám 4 - protože na rozdíl od ostatních mi Tina Fey připadala sympatická a občas mě i pobavila. A hobit taky. ()

Aljak

Takže W.T.F. podľa knihy založenej na skutočných udalostiach? Popis k filmu a taktiež zohľadnené prostredie, kde sa to celé odohrávalo sľubovalo skvelý film, na ktorý som sa tešil. Bohužiaľ, vysoké očakávania naplnené neboli. Atmosféra zákulisia afgánskej vojny z tohto reportérskeho uhlu pohľadu ma síce bavila, ale v podstate zápletka dosť nevýrazná a tým pádom aj dejová línia dosť oslabená. No to bezhlavé vrhanie sa do nebezpečných situácií počas vojenských misií mi prišlo fakt prehnané, neuvážené a najmä bezohľadné voči okoliu. Na mieste tých vojakov by som tým reportérom riadne vynadal a poslal ich kade ľahšie, keby sa mi ta počas prestrelky drbali pod nohy len aby ulovili nejakú senzáciu. Najsympatickejšia postava celého filmu - jednoznačne tlmočník Fahim (Christopher Abbott). ()

M.i.k.e

hodně zvláštní film...čekal jsem komedii a místo toho jsem dostal regulérní drama,které je v určitých momentech zbytečně dehonestováno špatně zvolenou hudbou,nebo zbytečným rádoby vtipem.Pokud by se tvůrci drželi formátu dramatu o tom jak se někde válčí,umírají lidé ale nikde to nikoho nezajímá,protože už to je okoukané udělali by lépe.Tina Fey svojí roli ustála s přehledem,Margot Robbie trošku zbytečná,ale stále sexy...60% ()

Havaj8

Vlastně jsem čekal, že tam Margot Robbie dostane mnohem víc prostoru, ačkoli pravda je taková, že ve filmu mi moc sympatická nebyla. Ten příběh je především o jiný zpravodajce a to Tině Fey alias Kim, která se snaží posunout někam dál v životě. Osud si pro ní přichystá 3-letou cestu do Afghánistánu, kde se i přes těžký podmínky nežije úplně špatně, když se tomu přizpůsobíte. Takže to není vyloženě tvrdý válečný drama, ale taková pohodka, která má rychlej spád a dobře se na to kouká. Proč se to jmenuje Whiskey Tango Foxtrot, to netuším. ()

bourec

Nic sem vod toho nečekal,ale nakonec to bylo víc než poutavý vyprávění,celkově zručně natočený,vyvážený,skoro pecka ve svym žánru.70%. ()

carlos 2010

Miestami je to síce vtipné, ale komédia to rozhodne nie je. Ale je to pozerateľný originálny, miestami dokonca aj objektívny filmík. ()

Pajky3

Ale jo, koukat se na to dalo, jen bych to určitě nenazval komedií. Na druhou stranu to určitě není ani nic akčního, i když se tam od obojího trochu najde. Jestli vás baví filmy o Afghánistánu, tak tenhle se určitě dá zařadit mezi ty odlehčené. Tina Fey mi nevadí, ale coby zapálenou vojenskou reportérku jsem si ji neuměl představit a v roli mi moc neseděla. ()

laik_60

vo filme ma skôr zaujala atmosféra mesta, krajina, stret dvoch kultúr .... ako sa musí nemoslim správať moslimsky aby po ňom nehodili kameň. Jediný úsmev na tvári mi vyvolala veta Rusi sú teraz čierny. Komediálnych prvkov bolo vo filme pomenej a zdali sa mi tak trochu nasilu "vtláčané" do deja. U mňa len priemer. ()

dr.fish

Romantická komedie z Afghánistánu? Je to tak. Novinářka po čtyřicítce, která ve své životě nevidí smyslu, vyrazí do Kábulu v touze po změně. Změní se všechno. Příběh je všechno jen ne realistický, ale to v tomto případě vůbec nevadí, jelikož by to ani soudný divák neměl očekávat. Je ale napsaný docela dobře, napůl jako parodie, napůl ale vážně. Ten náhled na věc je dost podivný, ale nějakou záhadou to pro mě funguje. Skoro jsem se nenudil a většinu času i bavil. Banální příběh, který bývá obvykle zasazen do New Yorku v zimě nebo tak něco, trapný a nudný, na pozadí Afghánistánu dostává úplně jiný náboj. Takže verdikt zní: slušná romantika a zároveň i docela dobré drama o krizi středního věku. 75% ()

Doudis19

Od tohoto dua režisérů docela zklamání. Oproti traileru znatelně ubylo humoru a hraje se převážně na vážnou notu. Což není v tomhle konfliktu nic nového :-(. Takže sledujeme spíš deformaci osobnosti jedné nedoceněné reportérky, která se hrozně diví, že nikoho už Afgán nezajímá. Co vedlo k účasti Freemana a Robbie snad nevědí ani oni samy :-). ()

chelseaman22

Velice nevšední snímek, jež těží z nemohoucnosti hlavní herečky zahrát připitomnělou roli v podivně zrežírovaném filmu. Nebál bych se tvrdit, že hlavní herečka je stejně jako novicka v klášteře k ničemu: otčenáše nezná a stravovací návyky abatyše jakbysmet. Proto se musím velice podivovat, že jsem neusnul či nestrčil hlavu do elektrické trouby. 58% ()

Script

Děj filmu je plochej, hrozně nezáživnej a krom toho bez pointy. Když uvidíte film s názvem Americká reportérka, tak čekáte od toho že děj se bude točit okolo jedné reportérky, která buď nahraje to co neměla, nebo odvysílala záležitost, která by na veřejnosti neměla co dělat. Kromě toho věci, ke kterým dělá hlavní postava reportáž, tak nemají vůbec žádné souvislosti. Bohužel mám pocit, že tvůrci ani vůbec nevěděli co točili, protože z filmu nevyústilo nic. Půlka věcí, která byla ve filmu vůbec být nemusela. Zbytečná ztráta času. Jediný moment, který byl na filmu OK byl moment kdy Margot Robbie seděla v autě a před ní došlo na útok dronu, který nahrála se svým týmem. ()

Johnny.ARN

Celkom v pohode, len po čase to už bolo pre mňa pridlhé. Ale zaujímavý pohľad do života novinárov, ako si nažívajú vo vojnových zónach, koľko chlastajú a kde kto koho šuká. A keď máte vzťahy s ministrom obrany, reportáže nemôžu byť lepšie. 3 z 5 ()

LadyPupu

Opět se mi potvrdilo, že je někdy lepší nečíst anotace a komentáře předem, nic v podstatě nečekat. Film o válce, novinářích a jednom fotografovi, který vyznává lásku stylem "Chci se s tebou milovat při písních Sade... hraných na dudy..." a kde je použita jedna z nejromantičtějších skladeb všech dob v okamžiku, kdy by jinej režisér použil nějakej pořádnej rockovej nářez..., tak takovej film mě hodně baví. ()

venison

Produkce filmu "Americká reportérka" pravděpodobně hodně pokaňhala marketing.. Už jen podle úvodních posterů, kde je především zobrazovaná Margot Robbie ve stylu céčkového seriálu, jsem byla přesvědčená, že raději tuhle červenou válečnou knihovnu raději přeskočím.. Naštěstí mě ukecal můj muž, abych dala filmu malou šanci a já si tuhle příjemnou ironickou vcelku průměrnou záležitost s nadprůměrným obsazením pustila.. Tina Fey byla naprosto perfektně vybraná do role válečné reportérky, která vede poměrně všední americký život a nějakým omylem se rozhodne zkusit postrčit svou kariéru nebezpečnou misí do Afghánistánu. Velmi rychle se adaptuje na zdejší podmínky a s lehkostí naskočí na tuhle zběsilou jízdu, která je poháněna jedinou opravdovou potřebou - získat co nejadrenalinovější zážitek díky nějaké opravdu hodně exkluzivní reportáži.. Na Východě to pro ženy není jednoduché, tak musí být drsnější než mužský a vzniká z toho řada relativně vtipných situací.. Billy Bob Thornton má roli šitou na tělo.. Rozjíždějící love story mezi Tinou Fey a Martinem Freemanem mě bavila.. Margot Robbie byla perfektně otravná a ztvárnila velmi sympatickou mrchu :-) Nic převratného, ale tuhle uvolněnou a pohodovou životopisnou blbinu bych se podruhé pustit nebála.. Celkem fajn vidět komerčním a mainstreamovým okem vidět afghánskou problematiku - lepší než klasické střílečky ;-) Btw, název filmu spíše vystihuje originál než zpaznechtěný český překlad - "Whiskey Tango Foxtrot" zamená ve fonetické abecedě WTF.. :-) ()

JohnSmith

Jedna etapa života reportérky, která jí změnila život. Krom pár výletů za dobrodružstvím je to spíš o sexu a pařbách. Nepřijde mi, že by to musel být zrovna námět filmu. ()

3 AM Code

Označení "komedie" se moc nehodí a trailer je hodně zavádějící. Zasmějete se - většinou absurditám života ve válečné zóně - ale nikdy to není nucený humor. Parádní a překvapivě pohodovej film. Tina Fey válí, Robbie, Thornton a Freeman jsou taky dobří. Speciální uznání za minimalistický výkon Christophera Abbotta jako Fahima. Příjemné překvapení - škoda že to vypadá, že u nás film nebude uveden. I když čemu se divit, jak je řečeno ve filmu, Afgánistán je zapomenutá válka. S velkým Z a velkým V. ()

sedm.1

V dobrém slova smyslu skutečně zvláštní podívaná, a já se musím přiznat, že něco tak ojedinělého a originálního jsem už dlouho neviděl. Žánrově by se to celé dalo v podstatě zařadit mezi válečné satiry, což rozhodně, ale opravdu rozhodně není můj šálek kávy, ovšem tohle je mimořádně povedený počin, v tom ohledu, že se zde vážně trefný a vtipný humor pravidelně střídá s těmi nejsmutnějšími a nejděsivějšími důsledky a následky válečných konfliktů, žijí si tu ve vzájemné symbióze a ani trochu se neruší. Onen humor pak není nijak třeskutý, či vyplývající z nevhodných situací, jde spíš o kousavé poznámky a narážky, které se ale vždy trefují do černého a co se dramatických válečných momentů týče, i v tomto ohledu se tvůrci dokázali udržet na uzdě, nijak zbytečně netlačí na pilu a veškeré tyto momenty vycházejí ze skutečných faktů a uvěřitelných „příhod“, kde se člověk chtě, nechtě musí zamyslet nad nesmyslností a krutostí jakýchkoliv rozbrojů. Hodně mě oslovilo i zachycení života veškerých lidí, a to nejen zde ústředních zpravodajů, kteří se v těchto místech, ať už dobrovolně, či nedobrovolně vyskytují, ano, přesně takto jsem si představoval, že se to tam nejspíš všechno odehrává. Život na hraně, kdy si člověk nemůže být jistý následující vteřinou a přesto bez tohoto adrenalinu nemůže prakticky existovat. S tím vším je pak spojena i velice působivě navozená atmosféra, která je stejně tak pohodová, jako naprosto nekompromisní, ovšem za každé situace vždy funkční. Herecky mě zde jinak velmi překvapila Tina Fey, kterou jsem dříve v jiných filmech viděl zatím jenom párkrát, a to ještě vždy převážně ve vedlejší roli, ovšem této postavy se zmocnila parádně a celý tento film si prakticky ukradla pro sebe, i když ani Margot Robbie, Martin Freeman, či výborný Alfred Molina příliš nezaostávají a i oni film velmi pozitivně ovlivňují. Whiskey Tango Foxtrot je zkrátka velice působivá podívaná, která jistě není určená pro každého, mě ale vážně hodně mile překvapila a já jí beru jako opravdu významný filmový zážitek. ()

Margot Robbie bude bruslit

Margot Robbie bude bruslit