Novinářka Kim Baker (Tina Fey) už má dost své rutinní práce, a tak se rozhodne opustit newyorskou redakci a coby válečná zpravodajka se vydává na nebezpečnou misi do Afghánistánu. Ocitá se daleko od domova i známého pohodlí a zažívá kulturní šok. Zároveň nachází přátele, kteří jí pomáhají se v novém prostředí zorientovat: dobrodružnou australskou korespondentkou (Margot Robbie), pragmatického plukovníka (Billy Bob Thornton) a okouzlujícího skotského fotografa (Martin Freeman). Uprostřed chaosu odhaluje Kim svou skutečnou sílu a riskuje vše, aby přišla s dobrou reportáží - v tomto „chytrém a absurdně vtipném filmu." (Pete Hammond, Deadline) (Magic Box)

Hanys_

Jakoby tvůrci nevěděli jestli mají točit válečné drama nebo komedii. Fakt se to celkem bije a asi by tomu ten temnější tón sedl více. Herecky ale hodně ok, ikdyž je škoda ne moc využitého Thorntona a Robbie._Napodruhé lepší, o dost lepší. ()

ondrula

Film je celkem o hovně, tudíž mi nezbývá než ohodnotit herecké výkony. Ač se vše točí kolem ústřední postavy Kim, vůbec mě nedojímala, Tina Fey je jako herečka nezajímavá a plytká. Margot Robbie je na druhou stranu pozoruhodná držtička, nedomykavost hlasivek je velmi sexy, nicméně ta její předrsnělost mi byla odporná. Martin Freeman hrál opět vycmrndlýho hobita (či Dr. Watsona, to je jedno, hraje furt stejně). Můj oblíbenec B. B. Thornton nedostal žádný prostor a Alfreda Molinu v roli oplzlýho afghánskýho ministra jsem nepoznal. Takže žádná sláva, 3 * jsou až moc. ()

Disease

Příjemná komedie proložená občasnými vážnějšími momenty (inu ta válka holt není samá sranda). Nebýt toho romantického Whiskey Tango Foxtrot konce, bylo by to klidně na 4*. ()

lucijelucije

Tahle životopisná komedie byla pro mě zábavná. Nenudila ani chvilinku. Navíc zajímavé poznatky z jiné kultury. A M. Freeman byl famózní. Nenásilné komediální rozptýlení. ()

Nikar

Americká reportérka je komerční a dost nudný film. Margot Robbie je před kamerou minimálně, Tina Fey je hrozně nesympatická a neumí projevit city. Film je absolutně zbytečný. Za Margot dávám 30%. ()

Mimomisu

Dokazal bych si to predstavit kratsi, an druhou stranu to (pro me) vylozene hluche momenty nemelo. Stridani a mix zanru mam rad a tady to vcelku funguje, takze me zarazi jedina vec vlastne. Opet se to neobjevilo v ceske distribuci. ()

suzanne1997

Tenhle film byl jako na houpačce, v jednu chvíli si myslíte, že víte, co bude následovat, jindy nikoli. Kim provází diváka válečným Afgánistánem, kdy se pořád snaží ulovit nějaké téma pro skvělou reportáž. Ze třech měsíců se najednou stanou dva roky a jí začíná život tam připadat všední. Potřebuje jak se říká vypadnout a to se jí také povede. Na tomhle filmu mi něco nesedělo, chvilku se na něj dalo dívat a hned nato jsem byla ráda za tlačítko pro posun. Film mi prostě připadal táhlý, místy komplikovaný a zamotaný a nepsala bych o něm jako o nějak výjimečném počinu. Doporučení psát nebudu, sama totiž nevím, jestli film doporučit nebo ne. Vždyť já ani nevím, jaké hodnocení mu mám dát, takže tohle je z mého pohledu asi všechno. ()

mira007

Tak tohle mne bavilo. čekal jsem nějakou americkou angažovanou kravinu, která bude velebit nebo proklínat americký angažování v Afganistánu, nebo upozornění na nějaký palčivý problém v tý zemi ale dostala se mi svěží, vtipná, skvěle plynule vyprávěná paráda která má hlavní gro ve střetu holky z amerického velkoměsta se špinavou metropolí, mužským afgánským světem, mužským vojenským světem, haštaření s kolegy a celá tahle zábavná mozaika má v meziřádcích refleksy vážných věcí spojených s konfliktem v Afganistánu. Komedie, životopis, romantika ( bohužel americká - plno keců o sexu erotika nula). Dávám čtyři hvězdy i za Margot Robbie. ()

warrenur

Mily filmik so zaujimavych pribehom a mierne komedialnou az naivnou linkou, ktora k zaveru zvaznie a dokonca mierne "sklisoidne". :) Rad som videl oboch predstavitelov s genialnej prvej serie Farga. Boli pre mna ako zjavenie. Asi preto mal pre mna film osobitne caro. Takmer stvorhviezdie. Urcite nadpriemer. Odporucam. ()

theSaint

Plakát i zařazení do žánru komedie je mimo mísu. Na cestě Dubai-Kenya mi to sedlo náramně. Inteligentní, s nadhledem, uvěřitelné, poctivé. Tinu Fey vidím snad prvně v kvalitním filmu. ()

barteca

Realistický pohled na fungování war correspondentskou smečku ve válečném Afganistánu. V mnoha ohledech zajímavé, výtečný casting. ()

simon84

Clovek cte Tina Fey, komedie... ok, z Afghanistanu, ale i tak. Cekal jsem proste taskarici ve stylu Studia Rock. Ne, ze by tam nebyly vtipny hlasky, ale film hooooodne dobrej. A zajimavej a dost seriozni o zivote valecne zpravodajky v Afghanistanu. kazdopadne muzu doporucit No nic, jdu objednavat predlohu... (o ktere jsem si pred shlednutim neprecetl). ()

Rehooo

Jásat či plakat, to jest otázkou... Jásám, jak krásný trailer k tomuto filmu dokázali tvůrci vytvořit. A pláču, že je to to nejlepší z celého filmu. Čekal jsem komedii z válečného prostředí a dostalo se mi hořkosladkého příběhu z válečné zóny. Film to není špatný, ale když se nejlepší karty odkryjí ještě před začátkem hry, těžko se dá na to nějak slušně navazovat. Herci, kulisy i hudební podklad se parádní, ale film už nic extra bohužel nenabídne. ()

MiniMinion

V první části se mi zdálo, že film úplně neví, čím přesně má být. Cynická komedie? Válečné drama? Cynismus fungoval, ovšem vtipy ne vždy dopadly jak měly a nějakou velkou váhu nebo tíhu jsem z toho také moc necítil. V druhé polovině ovšem naštěstí do sebe všechno začalo zapadat. Kim si prošla určitým vývojem, který se promítl v potemnění a zvážnění tónu, a zpětně jsem pochopil i tu lehkovážnost první části, dává to smysl. Hlavní trojice postav Tina Fey, Martin Freeman a Margot Robbie výborná, jen snad Margot mohla být využita více a lépe. Billy Bob Thornton si trochu kradl scény pro sebe, byl skvělý. Plusem byla také kamera, některé záběry byly skutečně slast na pohled. 70%, příjemný film na znuděné odpoledne, nemám potřebu si ho hned tak pouštět znovu, ale neurazil. ()

Margot Robbie bude bruslit

Margot Robbie bude bruslit