Westworld - The New World

(série)
Sci-Fi / Thriller / Western / Drama / Mysteriózní
USA, 2020, 8 h 3 min (Minutáž: 58–68 min)

Hudba:

Ramin Djawadi

Aaron Paul, Jeffrey Wright, Evan Rachel Wood, James Marsden, Thandiwe Newton, Lena Waithe, Katy O'Brian, Tessa Thompson, John Gallagher Jr., Tommy Flanagan (více)

Epizody(8)

majec4

Po niektorych komentaroch som nevedel ci sa vobec pustit do tretej serie. Nelutujem ale. Drzi si to standart ci uz v kvalite, alebo v rychlosti deja. Stale svojsky pomale, no ku koncu serie to naberalo na poriadnych otackach. Nie je to extra zamotane, ako som cital par nazorov. Dej prekvapi niekolkymi super napadmi, ci uz "zanrovkou", alebo roznymi inymi futuristickymi vecickami. Akcia by vsak mohla byt lepsia. Inak ma to fakt bavi a som zvedavy na dalsi vyvoj. Dovolim si tvrdit, ze tato seria sa mi pacila mozno o trochu viac ako dvojka. Nove moznosti po prechode do realneho sveta boli vyuzite super, vyraznejsie ma nesklamalo nic. ()

bezvim

Jestli v něčem třetí série vyniká nad předchozími, tak bych řekl že v hudebním doprovodu. Ale co se týče vyprávění příběhu, napětí a vývoje charakterů dál, tady to drhne snad na všech frontách. Namísto promyšlených rozhovorů tvůrci sahají, podle mě, až příliš často k akci, která zase tak strhující není, aby zahnala pachuť toho, že už zkrátka dochází buď nápady a nebo péče nad příběhem. Celé tempo třetí série je rozhárané, vykreslený svět budoucnosti působí zjednodušeně a alespoň mě postavy přestávají bavit. Maeve skoro beze změny po celou dobu série. Bernard jako by měl být jednou z hlavních postav, ale pak tvůrcům došly nápady, nebo co. Udělali z něj jen postavu, která kouká do scénáře a divákům ozřejmuje, co se to vlastně v seriálu děje. Herce Wrighta mi u posledních dvou dílů bylo úplně líto. Poslouchat Dolores, jak celou dobu na přímé otázky odpovídá v jinotajích, mě už taky přestávalo bavit. A Williamův vývoj sice herecky opět zajímavý, ale ke konci na něj okolí reagovalo trochu zvláštně a začalo to působit prvoplánově. Zkrátka, konzistentní a skvěle promyšlená jednička, na ni navazující a dovysvětlující dvojka a pak tu máme trojku. Takovou neřízenou střelu. Škoda. ()

warrenur

Samotna seria je velmi slusna, za mna az na uplne zaverecnu epizodu, kde som dufal, v trochu viac domyselnejsi koniec. Obcas je to sice az prilis "nalinkovane" a predvidatelne, ale vcelku sa tomu neda upriet velka snaha tvorcov a uchvatny vizual. Odporucam. Bernardovo precitnutie v zaverecnych sekundach ma rozhodne naplnilo ocakavanim stvrtej serie. Odporucam. 78% ()

HenryIvan

Najväčší problém tretej série ?? Jej diváci. Všetci si už tak zvykli na divoký západ, plno nahoty a sexu, samé plot twisty, že ani nedokážu oceniť kvalitu. Nepáčilo sa mi toto a tamto, chýbalo mi tam toto a tamto, nedali tam hento a toto. V ten istý deň vyšla prvá časť druhej polovice štvrtej série RaM a v nej tvorcovia ukázali všetkým, že si po hlave skákať nedajú a ja len dúfam, že Lisa a Jonathan to urobia tiež a nenechajú sa ovplyvniť. Po technickej stránke toho veľa lepšieho dnes v TV nenájdete. Herci sú ako vždy skvelí a prírastky sadli presne tak ako mali. Niektoré postavy boli odsunuté viac do úzadia, aby mohli viac žiariť v štvrtej sérii. Dej je jednoduchší, no nie menej zaujímavý. Tvorcovia nás aj napriek tomu nechávajú často v napätí a pretože sa jedná o WW, tak nikdy nevieme čo čakať. Ľuďom chýba wow efekt. Dobre, kašlite potom na tento seriál a začnite s novým, ktorý vám vybije dych, pokiaľ vám ide o to. Nároky divákov sú najväčším problémom tento seriálu. Tretia séria bola blast. ()

bearmeedek

Au, au. Proč, když něco dobře funguje, musí se to po čase měnit a nacpat do jiných dimenzí. První řada bylo milé překvapení, originální a hodně pestré. Druhá řada navazovala a tady už tvůrci začali trochu zlobit, protože toužili po umění. No a ve třetí řadě se z milého, zážitkového a kostýmního světa přemístili do světa lidí a dokonce do budoucnosti. Takže i technické sci-fi. Opravdu dobrá kombinace, která posrala, co se dalo. Dějově ubohé a tápající a pár akčních scén to nezachrání. Jak už to bylo kolikrát, druhou řadou měli skončit a slavil bych ještě teď. Místo toho ti blbci budou točit další řadu ... ()

gemi

Nejlepší série. Celý příběh se přesouvá do reálného života futuristického města s autonomními vozidly, futuristickými technologiemi, zbraněmi a superhuman-AI, která se vymkla kontrole. Celé se to posunulo trošku do pozice Black Mirror. ()

Luxocculta

Už nejsme na jatkách, jako v druhé sérii – což je dobře, ale celkově to pro mě byla nemastná, neslaná a dost upovídaná podívaná (párkrát jsem si vzpomněl na nesnesiltelné blábolení v Matrixu 2 a 3). Vše se tak nějak táhlo a protahovalo a vlastně ani nevím, jestli tam za celou dobu k něčemu došlo. Motivace a role některých postav mi byly málo blízké nebo hůře pochopitelné a přehledné. Paradoxně pro mě byla nejsympatičtější postava Lee Sizemora, který se tam jen mihnul. Je možné, že chyba bude ve mně. Na to, abych to celé chápal, vnímal a byl v obraze, jsem zkrátka příliš stará fosilie, které pomalu ale zcela evidentně dosluhuje mozkovna a přišla o emoce. Anebo se prostě už poslední várka nedá žrát, byť to všechno, co do nás tvůrci cpou, stále vypadá skvěle. 55 % ()

adamix

,,Keď chceš dosiahnuť harmóniu vo svete, musíš nastoliť chaos.“ Najprv treba podotknúť, že som do 3. série nešiel s čistou radosťou alebo s veľkým očakávaním. To, čo si seriál budoval počas celých dvoch sérii, pochoval s vytýčeným stredným prstom k divákom pod zem behom jednej epizódy. Prišla táto séria a s ňou aj mnoho obáv, že sa to môže pos*ať. Polovica dielov to svojou monotónnosťou dokazovala. Tá druhá nabrala konečne ten správny švih a konečne som začal Dolores fandiť, keď sa preukázal jej skutočný zámer. Seriál sa stal konečne zaujímavejším a celistvejším bez zbytočných nezrozumiteľných prekrúcovačiek o to, kto je len bábkou a kde sa to vlastne nachádzame. Ale samozrejme, stále to má viacej múch. Aaron Paul ako vedľajší dramatický ťahúň s tým jeho nezaujímavým backstory je nezáživný a toho jeho vojaka oklamaného systémom mu proste nezožerieme. Lepšie mu to pasovalo s Heisenbergom. Skoro stále je to o tom vracaní sa starých postáv do deja a ich prechodom z tých dobrých na tých zlých a o bezhlavom strieľaní týpkov so samopalmi. Niektoré postavy sa vyznačujú nesmrteľnosťou (viď Hemswortha, ktorý prežil guľku do úst, ranu z brokovnice do pŕs, sám premohol šiestich vycvičených vojakov ale neporazil v pästnom súboji hlavnú hrdinku) a niektoré sú prekvapivo málo otravné (Bernard). No a posledným nedostatkom je slabý Djawadiho soundtrack, ktorý aj v tých najmizernejších sériach (GOT S8) dokázal ulahodiť ušiam, ale tu to vyzerá, akoby mu došla nápaditosť. Tá hudba tam aj tak splýva a často ju ani nevnímate a keď už je niečo počúvateľné, je to slávny Bowieho singel v piáno verzii alebo z nepochopiteľného dôvodu ústredná znelka z hororu THE SHINING. Na prvý pohľad to pôsobí odpudzujúco, ale zase ten revolučný moderný feeling to má a vie to upútať. Dokonca sa mi páči, akým smerom sa seriál bude uberať ďalej. Len aby to zase nepokazili. U mňa 60%. ()

MartinTerran

Westworld jsme nadobro opustili což z konce druhé řady bylo jasné, ale spletité plány Dolores jedou dál. Zdálo se mi to že je to až zbytečně moc složité a tím i docela nepřehledné. Je zde nešvar, že výtvory když se to hodí vydrží vše (Terminátor hadra) a i ze samopalu se nepřátelé mnohdy netrefí ani na pár metrů. Závěr plný drámy a patosu. Potitulková scéna zdařilá a jsem zvědav jak si poradí se čtvrtou řadou - poslední. Hodnocení: 64/100. ()

peter316

Tretia séria podobne ako tá druhá u mňa nenaplnila očakávania. Napriek tomu že obe sú výborné a patria k tomu najlepšiemu na "televíznych obrazovkách" tak wow efekt prvej série sa nezopakoval, až na nejaké 2 epizódy z 8, čo je dosť málo. Napriek tomu soundtrack a vizuálna stránka si drží tú najvyššiu úroveň. Stále však verím 4-tej sérii a teším sa, pretože podobný Blade Runner vibe zatiaľ v žiadnom seriály nebol. Len škoda že najskôr až v roku 2022? Fml a fuck corona. ()

PaTeXx

Po famózních několika začátečních epizodách, děj začal místy nudit a zbytečně přetahovat určité akce nad jejich adekvátní délku. Neseděl mi ani terminátorský styl dvou hlavních zabijaček (deset ozbrojených chlapů jsou asi vzduch). Na čtvrtou sérku se těším, ale asi by to měla být poslední. ()

koza3

Očekávání jsem měl velká, ale podle ukončení druhé série a taky faktu, že vyhořel ranč, kde se předchozí série natáčely, bylo jasné, že se na divoký západ už nevrátíme. Byl jsem z toho trošku nesvůj, ale první díly cyberpunkového světa někdy v budoucnosti moje chmury rozprášily. Kulisy, grafický kabátek a i ty reálné kabátky protagonistek byly bombózní. Příběh byl zamotaný a v okamžiku, kdy se na objevil Serac (Vinent Cassel), tak bylo jasné, že nás čeká divoká jízda. Bohužel se však nejelo na plný výkon. Série je přímočařejší, protože zřejmě bylo spousta diváků, kteří to dříve nepobrali, tak se tvůrci rozhodli, že to prostě všechno polopatě více vysvětlí. I tak vzniklo tiséce redditových vláken, kde všichni hledali skryté smysly. Bohužel však nesmyslně, protože to byly často slepé uličky. Finální twist, že Dolores chce pro lidi dobro, byl vysvětlen během série, takže mi to jako twist vůbec nepřišlo. Caleb dostal svoji roli, ale nevěřím mu, že to dokáže pojmout, že dokáže vyvést lidstvo z oblivionu. Celkově se tedy jednalo pořád o vysoký standard, příběh, který Vás nutí se zamyslet nad tí, zda máme svobodnou vůli a zda se lidstvo dočká spíše Ráje nebo apokalypsy. Propojenost postav či jejich častá nesmyslnost chování a zbytečnost byla však tristní a takový Ed Harris (až na scénu, kdy sedí šest Williamů v poradně) nebyl vůbec využit. Bernard se celou sérii pohyboval po kraji jen s tlačítkem a jeho kroky byly naprosto k ničemu. Takže ještě jednou - celkově to není špatné, ale chybí tomu hodně, aby se to honosilo seriálovou korunou. ()

Parabot

Tak tohle se opravdu povedlo. První dvě série mě bavily, resp. témata, kolem kterých se točí děj, ovšem reálie divokého západu mě přišly lehce proti srsti. Třetí řada je ovšem jiné kafe. Regulérní cyberpunk. Děti, hrající si na kovboje a indiány dospěly a byly vrženy do opravdového, nemilosrdného světa. Pohyb ve smyčkách, který v předchozích řadách fungoval jako metafora lidského nevědomí, je zde přímo aplikován na homo sapiens a akcelerován neuronovými sítěmi superpočítače, představujícího něco mezi Googelem a Neuromancerem. Nolan a Joy vzdali řadu klasických i méně obvyklých sci-fi námětů - třeba droga Žánry, hledání práce na způsob Tinderu nebo souboj podporovaný drony, a namíchali skvělý, zábavný, vizuálně podmanivý kybekoktejl. Úvodní sekvence opět fantastická, byť motiv Ikara, ač skvělý, byl mírně zavádějící. Jediné, k čemu bych měl výtku, je postava Jeffrey Wrighta, která v této sérii působila tak nějak bezradně, jako by byla navíc, ale také Eda Harrise, když motiv lidské nesmrtelnosti ustoupil do pozadí. Každopádně, už teď se těším na další řadu. PS...a ta hudba! Ramin zde neustále překonává sám sebe. ()

Dejf4

Nový svět, nové pojetí a musím říct, že se to tvůrcům povedlo. Tentokrát je to celé více přístupnější, ale na zajímavosti to neubralo. Pomalé, upovídané, stále originální nápady (drogový trip), fungující zvraty, jistí herci, zkrátka přesně to v čem je Westworld nejsilnější. Jen škoda, že akce tahá za slabší konec a je tam spíše navíc. Celkově velká spokojenost a těším se na další sérii. 8/10 ()

Muff

Pár slušných momentů a nápadů, povinně pár věcí ukázaných až na konci, aby se všechno jako propojilo (z hlediska děje to byla ale marginalita), část postav úplně zbytečných, nelogicky se chovajících, celej díl postavenej na nějakém tajemném větším plánu, přičemž nakonec to vypadá, že jedinej plán, kterej ani nebyl skrytej, byl sabotovat lidstvo a způsobit chaos a zkázu, ale pak na poslední chvíli jako že ne, i když celej děj předtím tomu nasvědčoval, no nevím, scénáristi se moc nevytáhli. No a ty akční scény, třeba v posledním dílu, to už bylo spíš k smíchu, jak tam grupu po zuby ozbrojených a neustále pálících a nijak se nekryjících komandos Dolores zlikvidovala, no jo, jasně. Sestupná tendence od prvního dílu, kde bylo fantastické to proplétání děje. Třetí série je primitivně přímočará, přecpaná filozofováním, samá nablýskaná akce, ale jinak vlastně nuda. ()

TR4XY_CZ

Největším kámenem úrazu třetí série je, že už zde není Hopkins. Pořád je to ale spektakulární podívaná, kterou dál elevuje Aaron Paul a i když se tu najde pár nesmyslů či zvláštních příběhových uliček, pořád mě to nesmírně baví. Změna prostředí na reálný svět mě fakt překvapila a vizuálně mě to posadilo na zadek. Kvalit prvních dvou sérií to ale už bohužel nedosahuje. 9/10 ()

jackalsc

Jak moc jsem měl strach jak se to celé zmrví už z tak špatné druhé série. Seriál mě opravdu překvapil. Zmrvil se ještě víc než byly má nejčernější očekávání. Zdá se mi, že tvůrci si absolutně zpletli buď název, nebo přišli točit nějaký jiný seriál a omylem se dostavili do štábu Westworldu? Jako toto je asi premiéra. Přeměnit tak úžasnou první sérii v nakonec tak zhovadilou akční slátaninu bez příběhu, kde postavy lítají z jednoho koutu do druhého, kde všichni kromě Dolores jsou vykresleni jako tupci a Dolores bez dívání kosí Seracovou armádu jak masomlejnek, toto se fakt musí umět. Opravdu toto by se mělo asi zapsat do učebnic jako návod, jak kompletně se vším absolutně anihilovat dobrý seriál. Já se opravdu nestačím divit těmto hodnocením. Připadá mi to tak, jak kdyby se lidi dívali na Westworld úplně kvůli něčemu jinému a pak ,,Jo něco tam líta. Roboti kosí zástupy tupců, jóóó! Hustý výbuch! Dávám pět hvězd, toto je hustýý!". Hodnocení na IMDB mě ale už tuplem znepokojuje. Kompletní Shift žánrů. Původní Westworld měl označení Sci-Fi,Thriller,Western,Drama, Mysteriózní. Co z toho zůstalo? Možná tak to Sci-Fi+ přidalo se Akční. Ani Thriller už to není, všechno přešlo do čisté akce a k bezhlavému kosení armád jednotlivci. Ohledně nových postav, použiji mou oblíbenou frázi. I skákající supermario je více 3D, než nově vytvořené charaktery, které jen střílí a občas žbleptnou nějakou blbost typu "Do boje! Teď ti ukážu", úroveň konverzací jak u NPC u Bethesdy. Docela smutné je, že tvůrci seriál prostě asi nenechají na pokoji a asi se bohužel dočkáme zase pokračování. Ale zase, kdo ví. Možná se zas chtějí překonat a dokázat světu, že to může být ještě horší. Čas seriálu dávno vypršel a zdá se, že nikdo z tvůrců si to prostě něchce přiznat. A tvůrci dusí a dusí. Vývar z první série se změnil na vodu bez chuti a zápachu, která je pořád advertisována a prodávána jako série Westworldu. Pokud chtěli tvůrci jít na dlouhou trať, neměli si vyčerpat všechny esa v první sérií, nebo to mělo být po první sérii utnuto. A jméno by zůstalo zachováno. Někdo tu dokonce psal, že jsou oznámeny snad další dvě série. No tak toto si už opravdu nemůžu představit, z čeho dalšího brát. Na sérii jsem našel jen jednu pozitivní věc. Nové soundratcky Ramin Djawadiho, který má pár pěkných předělávek starších ale i úplně jiných songů. Netušil jsem, že to někdy řeknu. Ale je to asi poprvé kde mě něco od Nolana opravdu zklamalo. A to i jak první díl jím režírovaný, který se vůbec nelišil od ostatních. Tak i směr a příběh který v podstatě dělal hlavně Nolan a Lisa Joy. Celá série přetrpěna a to čistě jen kvůli doznívání památek na první sérii. Ty památky jsou teď ale úplně pryč a zůstalo jen znechucení. Bravo! Dokázali jste to. ()

Jirka.Moser

Možná jsem měl moc velká očekávání. Kdo by neměl, když 1. série byla, podle mého názoru, dokonalá a 2. série byla důstojným nástupcem. Tvůrci, bohužel, nedokázali kvalitu udržet. Scénář je poměrně zmatečný a roztahaný. Myšlenka je super, ale není to dotažené. Potenciál poměrně nevyužitý. Naopak výprava byla bohatá, CGI byl "tipťop" a Ramin Djawadi opět předvedl svůj dokonalý hudební um v podobě nádherného soundtracku, který mě nikdy nepřestane bavit. 3/5 ()

NEJ roku dle TOP uživatelů a adminů

NEJ roku dle TOP uživatelů a adminů