Bob Stone (Johnson) byl na střední oplácané „cosi" a sloužil jen jako terč brutální šikany. Calvin (Kevin Hart) stál na úplně opačném konci středoškolského potravního řetězce, ale to jsou teď v jeho případě už jen loňské sněhy, protože se užírá špatně placenou prací v účetní firmě a zoufale sleduje, jak mu život utíká mezi prsty. Léta o sobě neslyšeli, ale nyní se „potkali" na internetu a následně také fyzicky, v hospodě, kde chtějí zavzpomínat na staré dobré časy. Bob Calvina ohromí nejen svou vypracovanou muskulaturou, ale také informací, že jako elitní agent CIA pracuje na těch největších světových případech. Stále ohromený Calvin u sebe nechá Boba přespat, z čehož se vyklube kardinální chyba, protože hned ráno Calvina doma překvapí trestná výprava Bobových kolegů. Ti jdou svému parťákovi po krku, podle nich je až po uši namočený v přípravách na teroristický útok. Zdá se, že Bob Calvinovi tak trochu kecal. Naštěstí si to budou moci vyříkat, protože Bob vezme na úprku před spravedlností Calvina s sebou a s jeho pomocí bude chtít očistit své jméno a jako návdavkem zachránit svět. To by neměl být pro bývalého třídního šprta žádný problém. (CinemArt)

SeBig

Na tuhle dvojku jsem teda čekal větší prdel. Začínají mě iritovat zápletky ohledně toho že jeden z hl. Hrdinu pracuje pro cia. To je tak ohrany téma...parkrat jsem se zasmál, ale ze bych si to někdy chtěl pustit znovu? Ne. ()

Chrustyn

Po celou dobu jsem se nahlas nezasmál, na druhou stranu film příjemně utíká a je to taková ta nenáročná pohodička. Dwaynovi tyhle role sedí. ()

Stanislaus

Centrální inteligence by se dala pojmout a ohodnotit jako valná většina dnešní komediální produkce z Hollywoodu, a sice nemastným a neslaným průměrným hodnocením. Film je založen zejména na naprosto ambivalentním vzhledu a povaze obou hlavních postav v podání Johnsona a Harta, což občas moc nefungovalo, ale i tak jsem se zasmál. Příběh obsahuje lehce průhlednou krimi-zápletku, která neurazí, ale ani neohromí, plus je tady nakousnuto téma vztahů, šikany a mindráků z mládí, což jsou tak trochu plusové body. Kdybych se měl zmínit o nejvýraznějších mínusech filmu, tak mi vadilo občasné Johnsonovo přehrávání a tak trochu hloupá "striptýzová" scéna z konce filmu (kterou vyvážil Johnsonův úvodní taneček ve sprše v latexovém špeko-obleku). Zkrátka snímek, který je sice průměrný a předvídatelný, ale což - člověk se u něj dobře odreaguje. ()

BMW12

To je blbina, ale fakt zábavná! Kevin Hart to opět zabíjí, on je neskutečnej, kdykoliv otevře hubu, tak se musím smát. :-D Dwayne Johnsnon roli komika také dobře zvládl, i když samozřejmě akční filmy mu jdou lépe. Ale povedlo se to, samozřejmě scénář v některých ohledech mohl být lépe napsán, ale jde hlavně o komedii a já se bavil. ()

honajz

Jak rád bych zas viděl s Dwaynem Johnsonem obyčejný akčňák, kde vymlátí v klidu nějakou partičku zlosynů. Ale on ne, pořád má potřebu točit komedie, většinou rodinné, a je to asi tak podobné, jako kdyby Myšpulín ve Čtyřlístku provozoval kung-fu. Tentokrát navíc je to komedie ve stylu, který děsně nesnáším, a to s užvaněným a věčně uječeným černochem, který zmrví na co sáhne, i když by měl a mohl být trochu frajer. Příběh samotný je zbytečně natažený na hodinu a tři čtvrtě, přitom 70 minut by v cajku stačilo na tu pitomoučkou vyprávěnku. A ta závěrečná totálně trapná scéna na maturiťáku o 20 letech, kde všichni dělají jen stafáž, to už byla trapnost nad trapnost. Jinak by mě zajímalo, jak cvičením z malého, tlustého černouška vznikne urostlý a vysoký hispánec, fakt jo. Akčních scén moc není, a ty, co jsou, nejsou nijak povedené. Celkově to připomíná celé spíš nějaký pokus o telenovelu. Nejlepší na celém filmu je poslední nepovedená scéna pod závěrečnými titulky (ta, kde se mluví o přezdívkách jako The Rock). ()

eraserhead666

Mohl by, prosím vás, někdo natočit film, kde by Kevina Harta zastřelili hned na začátku (nejlépe do ksichtu) a pak by zbytek stopáže tančili a káleli na jeho hrobě? Hodně suchá a tragická verze Chrise Rocka... Dwayne Johnson pobavil ale překvapivě nepřekvapil, což by mě asi trochu zarazilo, kdybych ho nějak žral. Jason Bateman byl skvělý každou vteřinu na place. Film mi trochu zkazilo zjištění, koho asi bude hrát Melissa McCarthy, kvůli které jsem do něj šel, a že se před kamerou asi moc neohřeje. V poměru k zábavnosti zbytečně dlouhé. ()

ARI50

Dva šílení blázni se sešly v akční komedii a dodaly skoro skvělou zábavu ale je škoda že nedokázaly držet humor a akci celou dobu přesto se povedlo. ()

luka4615

Central Inteligence je filmem, který svůj veškerý potenciál a gagy odhalil již v traileru. Jistě, sice se pár dalších vydařených scének najde, ale spočítáte je na prstech jedné ruky, přičemž budete kroutit hlavou nad přemrštěnou stopáží a nepochopitelnou účastí The Rocka a Aarona Paula. ()

Morholt

Čekal jsem víc gagů a hlavně víc hlášek. Hart sice nezavřel hubu, ale nic, co by stálo za zapamatování, z něho nevylezlo. Budiž mu přičteno ke cti, že mi ta jeho užvaněnost oproti jiným případům nelezla na nervy. To bohužel obstarával celkem překvapivě Johnson resp. jeho postava. Chápu, že v podobně laděné komedii se s nějakým přehráváním musí počítat, ale tady toho na mě bylo moc. Nicméně i přes zmíněná negativa film frčí svižným tempem, pár důvodů pro zasmání se tu také najde, ale především je Central Intelligence tím typem filmu, ze kterého čiší naprostá pohoda. A to se počítá. 65% ()

Lucasion

Hrozný. Ač Rockovy filmy miluju, tak jsem se hodně namlsal u Red Notice (2021). Pak jsem se vrátil k dalšímu filmu z žánrů akční komedie. A ten střet s realitou velmi bolel. Tenhle film nemá nic z toho. Není zábavný, nemá šťávu, není vlastně ani vtipný a hodně vtipu spíše sklouzává do trapnosti. Může být fajn, že skutečně nevíte, zda postava Rocka je agentem nebo vyšinutým člověkem. Přesto mi film nenabídl vůbec nic, co bych ocenil. Nikdy více. (25 %) ()

ScarPoul

Čakal som niečo podstatne záživnejšie. Chémia medzi dvojicou nefunguje ako by mala. A tých pár podarených scén je vzápätí pokazených tradičným žánrovým klišé. Poteší štek Batemana, ale inak taká šeď. Jediné plus patrí tomu že som stále nevedel či je teda Bob dobrý, alebo zlý. Čokoľvek od Willa Ferrella je o sto krát vtipnejšie. ()

Lacike

Priemerna komedia bez poriadneho scenara a s nudnou reziou, ktoru zachanuje iba snaha ustrednej dvojky o miestami vtipne improvizacie. Ale fakt to vyzera, ze to nema ziadny scenar a tocili to, co ich momentalne napadlo a modlili sa, aby to aspon trochu davalo zmysel. K tomu film pôsobi strasne lacno. Skoro jak epizoda tuctoveho serialu. Akcnych scen tiez nie je vela a pôsobia tuctovo. Takze najviac ma bavili narazky na filmy a hlavne stylizacia Rocka do postavy naivky Molly Ringwald z filmu Sixteen Candles, takze pôsobi neskutocne roztomilo. Kevin Hart je tentoraz za toho rozumnejsieho, takze sadne aj ludom, ktory ho nemusia. Len vdaka chemii medzi ustrednou dvojkou to je pozeratelna jednohubka, ale potencial tu bol stokrat väcsi. Tretiu hviezdicku nedam, lebo to uz druhykrat vidiet nechcem a potom za odpornu Melissu McCarthy, ktora sa musi nasackovat uplne vsade. 5/10. ()

BoPo

Dwayne Johnson si strihol sociálne nezdatného, ale fyzicky nezdolateľného bývalého tlustoprda. Kevin Hart sa zaradil do radu nevtipných čerňochov, ktorí oslňujú jedine bezchybným chrupom. Centrální inteligence ma zaujala predovšetkým faktom, že ju má na svedomí režísér vydarenej komédie Millerovi na tripu. Tentoraz však zaujatie prešlo do ľahko zabudnuteľného zážitku. A keďže tvorcovia moc dobre vedeli, že vtipu do filmu veľa nenacpali, tak na záver prihodili divákmi "zbožňované" nevydarené scény. Pachuť za ktorú uberám jednu hviezdu navyše. ()

GeusX

No..., až na pár vtipných okamžiků to zas tak moc zábavné, jak se zřejmě tvůrci domnívali, není. Nebo jsme tu ve středu Starého kontinentu pěkní suchaři a tento emerický humor nedokážeme řádně ocenit. Takové zabití času u televize. Dá se na to dívat, ale to je tak všechno. Vidět a zapomenout. Za mne 55% (1x DVD cz) ()

JohnCZ

Scénář sice hodně slabej, ale dvojka the Rock a Kevin Hart to docela táhnou a sem tam se objeví i záchvěvy solidní akce. Aaron Paul se svou charakteristickou nadávkou potěšil. ()

corpsy

Už by som sa opakoval, ak by som napísal, že ide o kryštalicky čistú, komerčnú americkú srandu, ktorá je nalajnová presne podľa rovnakej šablóny, ako tucty takýchto podobných výkrikov. Čo už, toto chceme. ()

ConanVJ

Tak mě opět The Rock nezklamal. Celkem svižný filmek, ve kterém jsou povedené vtipné scény, klasický špionský příběh, docela dost akčních pasáží a sem tam i nějaká ta vtipná hláška. Hart je místy až dost otravný, ale dá se to přežít. The Rock celý film táhne, ale pro lidi, kteří ho nemusí, to bude jen další průměrná akční komedie. Já se u filmu bavil a dávám 85% :) ()

FFilipCZ

Ale jo, já se bavil. Typický Kevin Hart, nevšední Rock, spousta povedených vtípků a scének, žádné oplzlosti nebo trapný humor. Film svižně utíkal i na svou celkem dlouhou stopáž. ()

schizmo

Střelená komedie, která díky zajímavé dvojici hlavních herců a dostatku povededých fórů, táhne od začátku do konce. ()

Jumanji s Rockem?

Jumanji s Rockem?

18.04.2016

Remake rodinné klasiky Jumanji měl dorazit už letos v prosinci. Studio Sony ho ale nestihlo dát dohromady, a tak se v lednu posunula premiéra na červenec 2017. Film mezitím dostal režiséra, jímž bude… (více)

The Rock nájemným vrahem

The Rock nájemným vrahem