Bob Stone (Johnson) byl na střední oplácané „cosi" a sloužil jen jako terč brutální šikany. Calvin (Kevin Hart) stál na úplně opačném konci středoškolského potravního řetězce, ale to jsou teď v jeho případě už jen loňské sněhy, protože se užírá špatně placenou prací v účetní firmě a zoufale sleduje, jak mu život utíká mezi prsty. Léta o sobě neslyšeli, ale nyní se „potkali" na internetu a následně také fyzicky, v hospodě, kde chtějí zavzpomínat na staré dobré časy. Bob Calvina ohromí nejen svou vypracovanou muskulaturou, ale také informací, že jako elitní agent CIA pracuje na těch největších světových případech. Stále ohromený Calvin u sebe nechá Boba přespat, z čehož se vyklube kardinální chyba, protože hned ráno Calvina doma překvapí trestná výprava Bobových kolegů. Ti jdou svému parťákovi po krku, podle nich je až po uši namočený v přípravách na teroristický útok. Zdá se, že Bob Calvinovi tak trochu kecal. Naštěstí si to budou moci vyříkat, protože Bob vezme na úprku před spravedlností Calvina s sebou a s jeho pomocí bude chtít očistit své jméno a jako návdavkem zachránit svět. To by neměl být pro bývalého třídního šprta žádný problém. (CinemArt)

pepo

Je to také nič proti ničomu. Fajn postavy so slušnou vzájomnou chémiou v nezaujímavom filme, ktorý by celkom slušne mohol fungovať v 90. rokoch, no teraz je to dosť mimo. Niektoré fóry sú super, no dosť často prevláda hlušina. Ale dúfam, že to vráti do povedomia jednu nemenovanú pecku s Patrickom Swayzem 6/10 ()

Xmilden

Teda na to jaký režisér tohle točil, tak výsledek tedy nic moc. Dwayne Johnson je pořád veliký sympaťák, ale Kevin Hart to vyvažuje tím, že je otravnější než obvykle. Příliš akční, málo humoru a chybí tomu kvalitnější camea známých herců. Dvojce hlavních hrdinů mě zrovna moc k srdci nepřirostla. 50% ()

cheyene

Dwayne Johnsona mám celkem rád, takže pravděpodobně jen kvůli němu jsem tuto rádoby komedii dokoukal až do konce. Pár momentů se tvůrcům povedlo, ale převážná část snímku hraničí spíše s trapností. Nečetl jsem si, o čem má Centrální inteligence být, tudíž při spuštění tohoto počinu jsem očekával, že bude daleko lepší a s nějakým lehce sociálním podtextem. ()

juta

Johnson a Hart je skvělá, doplňující se dvojka a svůj um výborně prezentují i zde. Bob Stone se z chlapce při těle vykřesal do nabušeného tajného agenta a svými vtípky mě hned několikrát rozesmál. Skvěle jsem se bavil od začátku do konce. ()

Fiftis

Central Intelligence je síce tuctovou a dejovo predvídateľnou záležitosťou, ale rozhodne sa jej podarilo spojiť dvojicu hercov, ktorí sa dopĺňajú, a funguje to medzi nimi. Dwayne Johnson a Kevin Hart sú komediálni parťáci, ktorým sa jednoducho musíme smiať. Je to proste americká letná nenáročná popcornovka, ktorej hlavným cieľom je pobaviť a to sa jej darí. Väčšina vtipov síce vychádza z toho, že Bob a Calvin sa k sebe nehodia ako povahami, tak vzrastom, ale na pľaci to tým dvom naozaj funguje. Tuctová schéma je doplnená nespočetným množstvom hlášok, ktoré si uťahujú zo snímok aj filmových žánrov a ušetrená nie je ani prezývka "The Rock". Úloha pre Dwayna Johnsona, ktorý tu preukázal, že jeho komediálny herecký talent taktiež nie je na zahodenie. Uspel v podstate rovnako dobre, ako kedysi Arnold Schwarzenegger. ()

filmfanouch

Centrální inteligence už z trailerů vypadala na průměrnou americkou komedii která je od režiséra Millerových na tripů (Asi nejlepší komedii roku 2013). Film však nakonec dopadl o trošku lépe. Nejlepší na tomto filmu je hlavní dvojka Hart a Johnson. Zápletka totiž není originální (narozdíl od Millerových na tripů) a tak jedině co může být na tomhle filmu zajímavé je tahle dvojka. Hart tu překvapivě hraje opak všeho co kdy hrál a to samé Johnson. Hart je slušný, inteligentní člověk, zatímco Johnson je infantilní člověk který má rád poníky a zbraně. Ještě jedna dobrá věc na tomhle filmu jsou camea která nikdo nečekal. Dávám tedy čtyři hvězdičky ale jenom kvůli hlavní dvojce a nějakým překvapením. Celou dobu si totiž říkáte jak to teda je- Jestli je Johnson hrdina nebo zloduch. ()

Shakers

Začiatok zaujímavý, stred divný a záver celkom v pohode, takže sám som s toho jeleň ako to hodnotiť. Prečo v tých komédiách nemôžu byť normálne napísané postavy ? Stručne a jasne je to volovina, ktorá vám buď sadne alebo nie. Mne to sadlo iba občas. 50% - 2* ()

Pepinec

Veškerou inteligenci film spotřeboval na název. Pánové Velká huba a Velký svaly by spolu určitě dokázali utáhnout třeba dav demonstrantů nebo námořní tanker, ale z týhle chujoviny by nic nevyčaroval ani kouzelnej dědeček. ()

Pilda17

Na jeden nudný páteční večer dostačující zábava na vypnutí mozku. Nejde o bůhví jak vtipnou komedii, ale místy jsem se pobavil. Dwayne Johnson je záruka dobré zábavy a i z podprůměrného snímku dokáže vyždímat maximum, protože Dwayne je jen jeden a těžko ho někdo může napodobit.. 5/10 = 58% ()

Cappuccino

Neuveriteľné plytké a často krát i trápne. Aj keď od akčno-komediálneho žánru nikdy neočakávam žiadnu genialitu, toto bola naozaj sprostosť. Rocka mám rád a Hart je v mojich očiach znesiteľný, takže v danej dvojici problém naozaj nevidím a úprimne verím, že akčná komédia v ich podaní mala potenciál byť vtipnou, ale ten primitívne podpriemerný scenár zakopal všetko jednoducho pod zem. Na jedno pozretie, s mozgom frčiacim na minimálnych obrátkach, bola Central Intelligence znesiteľná, ale keby viem, čo ma očakáva, tak sa jej vopred vyhnem. Z "bromance" žánru ma určite viac pobavilo 21/22 Jump Street. ()

Foox

Špetku nevyvážená oddychovka se sympatickou dvojkou i velice solidní vzájemnou chemií. S větší koncentrací fórů a s ždibec vypiplanějším příběhem mohlo jít o slušnou letní jízdu. ()

misterz

Je síce pravda, že scenár mohol byť bohatší na vtipné situácie a gagy, ale v rámci odpočinkovej bezmozgovej zábavy potešilo aj to málo. Pohľad na The Rocka vo vypasovanom pyžame stál za to. A na záver prišlo aj na pekné posolstvo - násilníkov treba nakopať do... Lepší priemer. 65/100 ()

kingik

Do života účetního Calvina Joynera vstoupí někdejší školní outsider. Od jejich posledního setkání uplynulo dvacet let, spousta věcí se za tu dobu změnila. Dramatickou změnou prošel i Robbie. Ze školního otloukánka a nechutného tlustoprda je dnes hora svalů, navíc si změnil jméno, k velkému Calvinovu překvapení je agentem CIA - na útěku. Zbývá zjistit, proč se vlastně Bob Stone, jak si dnes říká, rozhodl někdejšího premianta ročníku po tak propastné době kontaktovat. Bude to relativně zábavná jízda, i když hodně nenáročně posazená. Dlouho jsem tenhle film odkládal, nebyl pro mě nijak lákavým zbožím, působil tuctově. Bohužel se ukázalo, že je tuctový. Sympatické herecké obsazení přebíjí tuctové akční scény, které ničím nevynikají a není jich dostatečné množství, z technického hlediska je zradila okatá zadní projekce, chyby ve filmu i ve scénáři jsou poměrně nepřehlédnutelné. SPOILER/Ve finále se ukáže, že někdejší Bobův (proradný) parťák svoji smrt jen zinscenoval a chtěl státní tajemství prodat teroristům, Calvin ho zná jen z vyprávění, nikdy jej neviděl, přesto bez zaváhání neomylně pozná, že je to on, když se objeví znenadání na scéně/KONEC SPOILERU. Příběh nepůsobí úplně ohraným dojmem, má svěží nádech, nějaké originální nápady má, nicméně mu chybí atraktivní uchopení, i co do akčních scén, čímž postupem času sklouzne na tuctovou úroveň. Má něco málo ke dvěma hodinám, jeho přepálená stopáž se stane záhy jeho nepřítelem. Řídký scénář svedl obě herecké hvězdy k "povinné" rádoby vtipné výplni, která spočívala v trapných výstupech, které film brzdily a ubíraly mu na tempu i zajímavosti. Namátkou Johnsonova scénka, v níž dělá falešného terapeuta, sem vůbec nezapadla, veškeré Hartovy výstupy, je to pták, co semlel všechny známé i neznámé afro-americké herce prostřednictvím svého kulometně ukecaného projevu, vše vrcholilo školním srazem a šilhající Melissou McCarthy. Režisér Rawson Marshall Thurber mohl svaly Dwayne Johnsona zužitkovat mnohem akčněji, zkrátka tak výkonně, aby mně nebylo trapně, když se svalovec a bijec nejednou znemožnil a provinilým úsměvem dával najevo, že se nic nestalo. S ústřední hereckou dvojicí jsem byl spokojen, celkem jim to šláplo, z obsahu i náplně filmu jsem už takovou radost neměl. 6/10 ()

Jordan

solídna buddy movie postavená na dobrej chémii a zaujímavo vybudovaných charakteroch... ktorá však sleduje overenú (a vyvarenú) schému a v závere skĺzne do prvotriednej hollywoodskej minerálky... pár fórov pobaví, na mentálny oddych a ako psychohygiena nemôže poškodiť... "it´s not heart... it´s dick!" ()

Frajer42

Těžce přehrávající Dwayne Johnson v dosti atypické roli na jedné straně a věčně pištící Kevin Hart na straně druhé. Těžko odhadovat, který z nich vás začne srát dřív. Postupem času vás však zaručeně začnou obtěžovat oba. Pochválit se dá pouze to, že se párkrát během filmu povede nějaká hláška či jinak legrační situace. Převažuje ovšem v nepěkném poměru trapnost. Nemám rád akci, kdy po sobě všichni střílejí slepými náboji. Pokud jste snad naivně čekali, že někdo umře, tak máte stejnou smůlu jako já. Je to dost trapné. Potom nechápu, proč tam bylo té akce narváno tolik. Děj je strašně nezajímavý a snad i poměrně nudný. Trošku potěší snad jen závěr. Věřím, že během natáčení musela být hrozná legrace. Točit některé scénky musela být hrozná fuška i pro zdejší profíky. Škoda, že se trošku atmosféry nepodařilo přenést i na plátno. Přes dvě si jít netroufnu. ()

Kudly4

Nemám moc ve zvyku si pustit komedii sám od sebe, ale tohle vypadalo dobře a jsem rád, že to nebyla ztráta času. Pohodová komedie u které jsem se několikrát dost zasmál. Dwayne a Kevin super dvojka, kterým to tady dost sedlo. ()

Ratemus

Upřímně? já se skvěle bavil, Harta a jeho grymasy mám rád, tohle mě bavilo, samozřejmě je to plný klišé a hollywodských tuctových průhledností, ale je to prostě vtipné. ()

Yoshitsune

Tak původně sem to čekal horší, a né že by mně stále nemrzelo, to jak Dwayne Johnson před lety sliboval, že bude hrát v drsných akčních filmech a tady je výsledek, hraje v přiblblých komediích. Ale já sem férový, takže uznávám že se mi tohle celkem líbilo, jednak díky režisérovi a velké plus na tom má Kevin Hart, který je prostě skvělý komik. A i ta Dwaynova role tady, byla celkem snesitelná. Parkrát sem se zasmál, a párkrát zase vtipy působily divně, né li trapně, ale příběh byl celkem super, furt sem si říkal jak to celé skončí a kdo je vlastně ten černý jezevec. Akce v kanceláři byla povedená, ale zbytek už takový nebyl, nicméně tak jako tak, tenhle film je nenáročný a docela dobře utekl. Takže zasloužená trojka je na místě. ()

silentname

"Central Intelligence" je ďaľšou komédiou z dielne našich amerických susedov. Ja som asi od filmu nemal žiadne očakávanie. Hlavne, aby ma aspoň trošku pobavil. A musím povedať, že to sa mu celkom podarilo. A najmä za to môže veľmi dobrá kombinácia Dwayna Johnsona a Kevina Harta. Obaja majú medzi sebou skvelú chémiu, výborne sa dopĺňajú, majú charizmu a najmä Johnson je v tomto filme neskutočne nadšený zo všetkého, plný pozitívnej energie a dáva tomuto filmu dobré momenty. Kriminálna zápletka filmu je tiež celkom dobrá. Stále očakávame kto bude skutočným zločincom a kde je pravda, no reálne to nemáme šancu ani trošku odhadnúť a film si necháva nejaké esá v rukáve, aby nás prekvapil. Takže z tohto pohľadu som si film veľmi užil. Ale niektoré veci sú zase na môj vkus veľmi americké. Ako napríklad záverečná stretávka. Až to uvidíte, pochopíte čo myslím. Alebo miestami nie všetky fóry fungujú a človek prevráti očami a povie, že "Bože, robíme toto?" Ale ako celok je to pre mňa ľahko stráviteľná komédia. Ale ak by som mal dať doporučenie, tak by som si radšej asi znovu pozrel tohtoročné Keanu. Mal som pocit, že ten film bol oveľa vtipnejší. Hodnotenie: B- ()

Jumanji s Rockem?

Jumanji s Rockem?

18.04.2016

Remake rodinné klasiky Jumanji měl dorazit už letos v prosinci. Studio Sony ho ale nestihlo dát dohromady, a tak se v lednu posunula premiéra na červenec 2017. Film mezitím dostal režiséra, jímž bude… (více)

The Rock nájemným vrahem

The Rock nájemným vrahem