Vzkaz v láhvi

• Dánsko Flaskepost fra P (více)

Julius

V porovnaní s jedničkou a dvojkou slabšie, ale stále si aj tretie pokračovanie zaslúži hodnotenie 4 hviezd. Tentokrát sa dostávame do vyšetrovania únosu detí s požadovaním výkupného od narušeného kňaza. Carl v tejto časti pôsobí unavene, pravdepodobne to navazuje na druhú časť, kedy sa mu nepodarilo zachrániť hlavného svedka. Môžeme čakať aj výstrelky Assada, ktoré dokážu film trošku odlahčiť. Verím, že ďalšie pokračovanie bude. ()

ČR

Assad běží na souš za vrahem,ten na něj vyskočí s nůžkama odnikud uprostřed vody??? Postřelený vrah si odskočí do nemocnice,sejme tam Elliase i s manželkou,pak si zaběhne na parkoviště kde zabije policistu a dalšího unese. 50% Takhle mi zkurvit minisérii. :-( ()

esmoke

Třetí díl ze série o případech oddělení Q od Jussiho Adlera-Olsena. Knižní předloha se mi líbila z prvních dílů nejvíc a proto jsem měl s filmovým zpracováním minimálně do poloviny filmu dost problémy. Přišlo mi, že filmaři příběh hodně nevhodně přepracovali, některé části vyškrtli a postavy nahradili. Takže pro mě "nejhorší" z filmových zpracování. (2D dabing) Rozpočet: DKK 39,500,000, Tržby: $64,275. ()

brasek

Taká typická severská kriminálka kde filmársky profesionálne všetko klape, ale príbeh z väčšej časti postráda pravú atmosféru. V príbehu nie je veľa balastu ako býva zvykom ale dejová línia nie je veľmi a hlavne na správnych miestach vygradovaná. ()

Kozlowski8

Chlapi z oddělení Q dostanou za úkol rozluštit podivný vzkaz z láhve, kterou vyplavilo moře. Pátrání je přivede k případům zmizení několika dětí z prostředí náboženské sekty... Třetí film se dvěma sympaťáky z oddělení Q Carlem a Assadem. Ano, i Carl je rozhodně sympaťák, i když zde je ještě větší morous než v prvním a druhém filmu. Je to takový sympaťák s dobrým srdcem a protiva v jednom. Bohužel je tento snímek trochu posunem dolů, zvláště oproti "dvojce". Je to hlavně jednodušším příběhem, který neobsahuje příliš zvratů a překvapivých momentů a není prostě a jednoduše tolik poutavý. Přesto dostáváme opět velmi dobrou zábavu se skvělou atmosférou. 70%. ()

Goumen

Minimálně stejně dobré jako předchozí díly. Na celé trilogii Oddělení Q se mi líbí, že i přesto, že prostředí není nijak zajímavé, atmosféra ponurá a postavy buď nevýrazné nebo ne moc sympatické, dokáže to vtáhnout do děje a udržet napětí a dobře vykreslenou atmosféru po celou dobu. ()

Perunwit

Vždycky sem si o dětech myslel, že sou pitomý... Karl Merck. Pro mě nejlepší dil oddělení Q a prefektni krimoška severského střihu. Herci na úrovni. Oškliví, až běda, ale dokonale sympatičtí, scénář takřka bez připomínek a kvalitní kamerová práce. Tadle nesourodá dvojka detektivů baví. ()

kolly13

Depresivní a inteligentní "komisař" odhaluje se svým exotickým kolegou sympatického magora s pomýlenou myslí a zrůdnými činy. Zda ustojí tlak a bolest druhých, to je podtón snímku a my fandíme až do konce. ()

PTuranyi

Témou ďalšieho filmu severskej kriminálnej série dvojice Carl Assad, tentoraz rieši problém únosu detí v náboženských sektách. Produkcia je dobrá podobne ako v ostatných filmoch série. Atmosféra je tentokrát dosť hustá vďaka náboženskému pozadiu celého prípadu a slizkému zločincovi výborne stvárneného Pålom Sverre Hagenom, ktorý už v Boji snežného pluhu s mafiou stvárnil pekne šibnutého týpka. 75% ()

Dvorik

Totalne dopraseny knizni pribeh, spousta nelogicky veci: - jak nasli hned prvni skolu, kde bratri studovali? - uzasna diskretni sledovacka vrtulnikem nad vlakem - strasne neviditelna lodenice (by byla videt i z vesmiru) - zmizel Carla syn. Zatim nejhorsi knizni zpracovani. ()

Easykill

"Lidé věří v různé věci." -"Ale běž, Ježíš je z Texasu, bůh je v jeskyni a chlápek na nebi věří, že je prorok protože mu to řekl týpek s křídly? Vždyť je to magořina!" Tak jsem náhodou narazil na tento kousek a opět mě jen utvrdil v tom, že ze "severu" to fouká opravdu lépe(ostatně jako vždycky). Ať už jde o perfektní dramata, folk horory či thrillery. Vzkaz v láhvi je skvělá, atmosférická kriminálka. Jejímž základním kamenem je otázka víry. Všechno funguje jak má, obsazení povedené, scénář nijak extra "nehapruje", stejně dobře je na tom kamera i prostředí. Za mě hodně povedená záležitost. ()

bigmatko

film si Vás získa hneď od začiatku napriek pomalšiemu rozbehu. ale každá minúta má svoj zmysle a svoju hĺbku. Je to skutočne veľmi dobre spracovaná detektívka. A nepotrebujete tam ani holyvoodske hviezdy lebo film má svoje temné čaro. A keď to vidíte v originálnom znení s titulkami tak sa Váš pocit napätie ešte zosilní. Neviem aké sú tieto severeské filmy nadabované ale určite to nemá také emócie. Postava psychopata je naozaj psycho. Severania majú z čoho čerpať a myslím že keby majú viac financií tak chrlia na nás oveľa viac spracovaní ich knižných hitov. za poslednú dobu je to jeden z najlepších filmov v kine. ()

De Large

Ďalšia skvelá rana severského filmu Hollywoodu. Pretože práve za veľkou mlákou raz niekto múdry (naozaj) povedal, že pre dobrý film stačia tri veci - dobrý scenár, dobrý scenár a dobrý scenár. No a Dáni to zobrali doslova, k tomu pridali skvelú hlavnú dvojicu, pridalo sa k nim 10 psychopatov v jednej osobe, neuveriteľné scenérie Dánska a dostali sme severskú špecialitu, ktorá zase nasadila latku vyššie ako predošlé dva filmy.... Niet čo vytknúť, 112 minút bez sekundy nudy... ()