Francouzský kreslený film vypráví další smyšlený příběh ze starověkého Říma. Představiteli nepoddajných Gálů jsou tu malý Asterix a velký Obelix, kteří s věrným psíkem Idefixem procházejí řadou střetnutí s horlivými a Césarovi oddanými Římany. V římském táboře zuří Centurio nad opakovanými nezdary v boji s neporazitelnými, hrdými Galy. Posílá do galské vesnice další bojovou hlídku, tentokrát aby unesla kmenového kouzelníka Panoramixe. Ten jediný totiž dokáže připravit zázračný nápoj, po němž je každý bojovník několikanásobně silnější. Ale mága nešťastně zraní Obelix menhirem, takže se stařec pomátne… (Česká televize)

Nancy

Já nevim, jak vy, ale mě se to líbilo. Panoramixovy pokusy s kotlíkem jsou jedna z nejlepších scén filmu. Sice se mi to líbilo víc jako komixové zpracování, ale i tak to nebyl zas takový průšvih. ()

BoPo

Animovaná klasika. Pre všetky vekové skupiny. Mal som to rád ako dieťa a v dôchode si to určite pozriem s radosťou zas. Len ešte netuším v akom formáte. ()

Ajinka126

Tohle je skutečné a jediné mistrovské dílo, co se týče Asterixe a Obelixe. Když jsem viděla tohle, tak teprve teď mohu s klidným srdcem o této hrané podobě tvrdit, že je velmi nevydařená. Ale tato originální kreslená tvorba je dokonalá! Bravo! ()

mis-ko

Temný, to teda áno. Napriek tomu zábavný a pri scéne Panoramixových pokusach na úbohom Rimanovi absolútne šialený. V roli side-kicka sova (nie MUDr. :-). ()

jondzavid

Slušný animovaný Astérix - len sa stále sám seba pýtam, prečo neviem nejak dôjsť na chuť týmto jeho príbehom. Ale ak porovnám z 12 úlohami a kúskom z Asterix a Briti, tak viac ako na ľahký nadpriemer to nevidím. ()

gogos

Nemuzu si pomoct, ale pro me je to druhy nejhorsi Asterix (po Americe). Jedine co je kvalitni, je pribeh. Jinak hudebni stranka je naprt, bitvy tady nejsou temer zadne, zasmal sem se za celej film asi 2x a uprime Panoramix me celej film (az na konec) lezl uplne na nervy. Pro me je to velke zklamani. Cekal jsem dle mistnich komentaru lepsi uroven. Jako Asterix me to celkem zklamalo, jako normalni animak je to prumer. Celkove to u me vic jak 3* nehodi! ()

kaylin

Tohle je jeden z těch Asterixů, který má místy docela dobré momenty, jsou zde zábavné prvky, ale stejně tak jsou zde místa, která jsou naprosto hluchá a nezajímavá. Za tu nezajímavou postavu považuji věštce, což je trochu problém, protože je důležitý pro celý příběh. Právě díky němu mě ale film tolik nebavil. ()

MCZ

Takovou kombinaci strašidelné atmosféry, infantilního humoru a místy až psychedelicky působících scén jsem u Asterixe ještě neviděl. Na začátku jsem z toho taky byl trochu v rozpacích, jenže pak jsem si uvědomil, že ono to dohromady kupodivu dost dobře funguje a u mnohých fórů a fórků se dokonce chechtám s upřímností malého dítěte, takže i za tohle dávám hodně spokojenou osmičku (a skoro bych chtěl jít výš, uvidíme příště). 8/10 ()

tomtomtoma

Astérix a velký boj je nejtřaskavějším z filmových kousků animovaného fenoménu. Vedle pravoslavných reků Astérixe a Obélixe zde má mnoho prostoru i druid Panoramix v přechodném zatmění mysli a šibalský věštec Prolix, který ze všeho nejvíce touží po lenošivém životě v pohodlí blahobytu. Již jednou rozdané karty se vzájemně promísí a náhodně vynášené trumfy vše dokonale znejistí a zakalí. Vzduchem nebezpečně létají menhiry i těžké kovové kotle, zaskočeně se rozkoukává vojín ve stavu beztíže a ohromující zázraky jsou na každodenním pořádku. Vidina dobytí posledního zbytku odporu je natolik lákavá, že i potřebná obezřetnost ustupuje stranou a v energickém nadšení se vyhrožuje širokému a dalekému okolí. Římani jsou blázni, filutové se dostávají do zajetí vlastního stínu slov a šoková léčba menhirem není všelékem. Ocenit lze důvtip a nadsázku, hodnotit cokoli jiného není zapotřebí. ()

MarekT

Sice tento film nedosahuje kvality některých svých předchůdců, nicméně je to ještě důstojné zpracování, tentokrát zase slepence. Po tomto filmu už nebylo povedeného nic, když nepřimhouřím oko nad prvním hraným filmem. Zážitek mi také ztěžovala změna dabéra Asterixe v české verzi. ()

mortak

Inteligentně napsaný příběh. Do klasického schématu (římané lítají vzduchem) je díky postavě vlčího věštce vpletena bajka o svůdnosti pochlebování. A Panoramixův výsledek při pokusech uvařit kouzelný nápoj v šílenství je vždy velmi zábavný (jak zkouška na římském vojákovi, tak psychotická barevnost toho druhého). Francouzský název tohoto dílu je výstižnější: Asterix a rána menhirem. ()