Co se stane na horách, zůstane na horách, a dole ať si dělaj, co chtěj. Opravdovým kořením Krkonoš jsou místní horalé, kteří zde žijí, ať už je sezóna jakákoliv. Lyžařka s jednou nohou, rolbař, jenž na Tři krále nepije, legendární lovec žen ozdobený neplodností, barman se zálibou ve věštění. A také Pavka, nejstarší žijící člen tradiční běžkařské rodiny Bulánů. Vždyť jeho otec zlomil během padesátky hůlku a stejně doběh jedenáctej, a svého syna nechal Pavka porodit na Sněžce ve vysoké nadmořské výšce, aby se rychleji okysličoval. Jenže právě syn Jura mu dělá starosti. Místo běžkování totiž nahání úplně jiné padesátky. Je závislý na svádění zralých žen, jimž vyhání mráz z duší. Na závod, který Jura asi znovu nedokončí, přijíždí se svou matkou Jan Hilský a vedle skvělého času má i jeden osobní cíl. Za jeho splněním se vydává „nahoru" - do zasněženého světa horských chat. Spustí tam lavinu událostí a vzpomínek a v neposlední řadě se naučí, jak se proflusává mlha. (Bontonfilm)

KuceraJohny

První pořádný režisérský debut Vojty Kotka. Dopadl v podstatě jako všechny české filmy téhle doby, průměrně. Začátek filmu je super, hezká atmosféra závodu ukazuje jak může být běžkařství super. Komplikace postavy Kuby Prachaře je z počátku vtipná ale postupně s filmem přestane být nějak zábavná nebo zajímavá. Vím že to mělo sloužit jako komediální nástroj, ale na filmu je asi nejlepší ten zápal Pavky. Miluje běžky víc než svého syna a je hezký sledovat jak někdo dokáže takhle propadnout nějakému sportu ať je jakýkoliv. Zábavné jsou retrospektivní vstupy do minulosti. Ale ani ony nedokázaly film zachránit. Od padesátky začíná být film nudný a v polovině už spíš čekáte na konec. Žádná postava mi nebyla sympatická, bohužel a to tam hráli skvělý herci jako třeba Tereza Voříšková nebo Marek Taclík ale nikdo se moc nepředvedl. Mám rád české filmy z prostředí hor. Jenomže padesátka nedosahuje kvalit kterých by měla. Radši budu na Vojtu Kotka vzpomínat z filmu Snowboarďáci ()

draxxi

Za mě dobrý. Hory chtěly, abych se bavil, a stalo se. Párkrát jsem se vážně zasmál, chvílemi jsem byl napjatej a užíval si retro záběry i to, jak do sebe postupně jednotlivý osudy zapadaly. Dobrej scénář, vynikající obsazení.... ()

karmvill

Dlouho se mi netsalo, že bych se setkal s filmem, který bude hezky zpracovaný, vizuálně i hudebně sladěný, ale bude mít příběh tak špatný, až se divím že jsem to dokoukal do konce. Pár ohraných vtipů neurazí, krize a katarze jsou tam jen aby byly... ()

motyka52

Na lyžařských výcvicích se mi dařilo se celých sedm let běžkám vyhýbat, film jsem viděl v Polabské nížině a stejně jsem se bavil. Za mě dobrý. Guilty pleasure až na půdu. ()

vinducha

Snowborďáci nám začali režírovat a ani 1 není úplně mimo . Atraktivní horské prostředí a docela příjemná komedie. ()

Milo384

Správně černá komedie o nátuře horalů. Líbily se mně vzpomínkové příběhy a celkově děj. Provázanost všech postav byla také zajímavá. Film pobavil. ()

kraslovec

Slušný český film. Kotek celkem překvapil že umí natočit film který je trochu smyslnější než filmy v kterých hrál. Možná až moc se film zaobírá sexem a ničím jiným. To můžu jít na pivko s kámošema ty o sexu mluvěj furt, na to nemusím do kina. Jinak některý hlášky dobrý, docela sem se smál. Ale znovu bych na film nešel. ()

Pettte69

Je to za poslední roky trochu nadstandartní komedie z pohledu humoru, fakt jsem se párkrát zasmál, nicméně kdo hledá nějaký příběh, či něco hlubšího, tak bude zklamán. Kotek se svým humorem balancuje na hranici humoru a trapnosti, ale stále to není za hranou, takže ok. Ti, kteří mají určité předsudky, tak asi nebudou nadšení, jelikož celý film je o sexu a 85 minut z 97 se tam pořád chlastá, každopádně takových 60% si to za pár slušných hlášek Pavelky a Schmitzera zaslouží. ()

hhavlass

Jeden z nejlepších CZ filmů za poslední dobu. Rozhodně se nenechte odradit zdejším hodnocením "odborníků" a zajděte na to do kina. Budete se řezat smíchy od začátku do konce! ()

luku88

Mnoho jsem od tohoto filmu neočekával, ale byl jsem mile překvapen. Je pravda, že každému nemusí film sednou, ale za mne určitě stojí za to ne něj do kina vyrazit. Hodnotím v rámci české kinematografie, kde mnohdy daleko horší filmy bývají přeceňovány a komedie typu "Padesátka" bývá zatracována. Občas možná trochu úchylný humor, ale jinak fajn komedie. ()

14. ročník Duhové kuličky ocenil Gangster Ku

14. ročník Duhové kuličky ocenil Gangster Ku