Co se stane na horách, zůstane na horách, a dole ať si dělaj, co chtěj. Opravdovým kořením Krkonoš jsou místní horalé, kteří zde žijí, ať už je sezóna jakákoliv. Lyžařka s jednou nohou, rolbař, jenž na Tři krále nepije, legendární lovec žen ozdobený neplodností, barman se zálibou ve věštění. A také Pavka, nejstarší žijící člen tradiční běžkařské rodiny Bulánů. Vždyť jeho otec zlomil během padesátky hůlku a stejně doběh jedenáctej, a svého syna nechal Pavka porodit na Sněžce ve vysoké nadmořské výšce, aby se rychleji okysličoval. Jenže právě syn Jura mu dělá starosti. Místo běžkování totiž nahání úplně jiné padesátky. Je závislý na svádění zralých žen, jimž vyhání mráz z duší. Na závod, který Jura asi znovu nedokončí, přijíždí se svou matkou Jan Hilský a vedle skvělého času má i jeden osobní cíl. Za jeho splněním se vydává „nahoru" - do zasněženého světa horských chat. Spustí tam lavinu událostí a vzpomínek a v neposlední řadě se naučí, jak se proflusává mlha. (Bontonfilm)

bigmatko

padesátka ma milo prekvapila kedže som od tohto filmu nečakal nič výnimočné lebo posledné české a slovenské filmy boli skôr sklamaním. padesátka má úsmevne a niekedy priam zábavne pasáže ale celkovo si len tak pokulháva po zasnežených kopcoch a je postavená podľa mna hlavne na Pracharovi. Horský humor a návraty do minulých časov tiež udržujú film na znesitelnej úrovni a v končenom dôsledku to vôebc nie je zlé a dá sa na tom zasmiať. ak chcete uvolnenie a nenáročnú zábavu cez sviatky tak padesátka je na to vhodná. ()

ajlonka

Vcelku podařená komedie s retro vsuvkou. Režijní styl Vojty Kotka zdá se býti zajímavým. Těším se na další snímek. ()

M_crha

Pro mě to bylo zklamání, že to bylo tak nějak o ničem. Určitě je tam vidět talent který v Kotkovi je ale jinak ten film jsou jen hlášky a děj nějak pokulhává. ()

hanca.uh

Tak za prvé moc nerozumím tomu, proč má tato komedie tak málo %. Na český film, na to, že je to pod vedením Kotkovi režie, na to, že je to jeho 1. celovečerní režijní debut a po českých filmových doslova sračkách Babovřesek, Kameňáků nebo monstrózně propagovaných jiných "klenotů", je tohle dílko opravdu dost dobré ve všech směrech. Výstižná, netradiční a netypická komedie. Tady se pobavíte na 100% (pokud teda máte trochu absurdní smsl pro černý humor, nevadí vám nějaké ty drsnější slovní výrazy a netřepete se nedočkavostí nad dalším připravovaným Troškovým filmem). Skvěle a suprově jsou tady představeni hlavní postavy filmu - Taclík, Pavelka, Prachař, Cibulková (ty 2 první jmenované jsem v první chvíli díky skvělému maskování ani nepoznala:-)) - dokonalé obsazení, které tomuto filmu padlo jako ulité. Fakt mě (hlavně kluci) super bavili. Filmem procházejí skvělé "hlášky", které ale nejsou všechny jen tak bezduše vyřčeny, jen aby pobavily (jak by se mohlo prvořadě zdát), ale mají svůj další smysl a záměr. Podstata filmu podle mě tedy stojí na jednoduchosti, "nenačančanosti" a vtipném scénáři. A mladému Kotkovi dík za to, že se pustil do režie jak filmu, tak písně Sněhulák od M. Hrůzy - oboje velice povedené. Za mě tedy dávám filmu jednoznačně plný počet........i proto, že znám druhý význam označení K+M+B :-) (kurva musíš běžet) :-))) ()

koldin

Skvělá komedie. Fakt povedená adaptace divadelní hry (víceméně všechny scény, kde hraje Taclík, Pavelka a Prachař v chatě je převzato ze hry). I ten zbytek se povedl. Jsem zvědavej na další Kotkovi počiny, protoe tenhle se mu režijně povedl. Jsem zvědavej, jestli to někdy budou dávat v TV od 20.00, polovinu by museli vypípat :D ()

tereskaa

Pro mě netypická česká komedie s přisprostlejší tématikou a poměrně dobrým obsazením. Některé vtipy byly zábavné, některé trapné. Dojmy po shlédnutí filmu byly příjemné, ale příliš brzy opadly. Scény byly chvilkami nudné a zdlouhavé. Zajímavé bylo prolínání přítomnosti s minulostí a i originální hlášky. Přesto tohle není můj šálek čaje a film mne nijak zádadně nenadchl, ale ani neurazil. 60% ()

sarianna

"Nikdy nevíš, koho trefíš stromkem". Nevím, o co tady komu zase jde, ale mě se tahle ptákovina přijde dobrá. Není to sice veledílo a nejspíš to není tip komedie na kterou se neomrzí člověku dívat ani po sté, ale já jsem se docela pobavila (jako v kině na českém filmu už dlouho né). Místy to sice bylo trochu divný a "padesátek" už tam ke konci bylo trochu moc, ale jinak vřele doporučuju. ()

Xinn

Černý humor přesně takový, jaký mám rád :-) I když to byla - co si budeme povídat - občas ptákovina, tak jsem se v kině slušně pobavil a k Troškovi bych to určitě nepřirovnával, tento film hodnotím minimálně o stupínek výše, než všelijaké ty Kameňáky či Babovřesky. Závěrečná Taclíkova hláška "Seš nějakej studenej" a odpověď "To víš, hory jsou hory" (nebo jak to přesně bylo), to byl teda fakt nářez :-) ()

JJaannee

Zrovna jsem se vrátila z této rádoby komedie a jsem trochu zklamaná...bohužel těch směšných pasáží je tam velice málo na komedii a to mě ještě překvapil celkem tragický konec...Nějak se budu muset smířit, že české filmy nejsou nic na co bych měla chodit do kina...Je to tak 50/50...Bohužel tento film se mi asi brzy vytratí z paměti... ()

Lecho

Viděla jsem skvělou divadelní verzi a film mě vůbec nezklamal, naopak skvěle doplnil děj o barevná 70. léta! Film je čirou zábavou, nehraje si na umění, prostě oddechovka jak má být. ()

MIHLIK

Nevym jestli su blbej Já, že sem se díval ,až do konca,nebo Kotek ,že to vubec natočil.Zase se někdy podívám na českou tvorbu...ale letos,letos to nebude. ()

Mark1983

No ze začátku to vypadalo na další nový nudný český film, ale pak se to docela dalo. Některé hlášky ujdou a určitý děj je ve filmu též jakž takž snesitelný. A to dohromady vytváří jeden průměr. ()

Pavelkedar

Vůůůůůbec to nebylo špatný, i když z počátku rozpačité, ale dál to mělo chvílema dost dobrý momenty, hvězdné obsazení s velmi dobrými a zajímavými výkony - Pavelka,Schmitzer,mladej Prachař, ale i Taclík. Nevím ale, proč mi tam tak nějak nesedla Vilma. Myslím, že se to Kolečkovi s Kotkem docela povedlo. A dobrej "saundtrek"............. ()

zekon

Obrovské překvapení. Nevěřil jsem Kotkovi, chyba. Autor scénáře Přeboru a Hvězdy se opět předvedl. Sice by asi pomohl Prušinovský, ale co už :) Posledních 20min teda oproti předchozím zafrkovaným minutám lehce vázne, tempo dost pokleslo, ale finální Šmoula to napravil :) Neherce Prachaře sice mohli vynechat, nicméně ostatní váleli. Celkově na český film správná a akorátní ujetina. Srovnat to s Babovřeskama nebo Kameňákem a sestřelit pod 3 může jen fanda Růžovky a Ordinace, nemůžu si pomoct. Po delším (co naděláme) čase se shoduji s Malarkeym a Enšpíglem a jsem tomu rád :) ()

Nathaniel8

No co bych tak o tom napsal... Hory, horalové, "padesátka vs. padesátky" atd. Ondřej Pavelka super a celkově ta aktuální dějová linie slušná. Bohužel to pak sráží ta část Kotek/Mádl/Voříšková a pekelná Linhartová... Pěkně je popsán vztah mezi skoro 40 letým Taclíkem a jeho matkou v podání Cibulkové (pozn. Mít takovou matku raději bych taky na horách umrznul). Co oceňuji je celkem černý horalský humor. PS: Nejvíce mě pobavil šmoula. ()

Jarda68

Určitě povedený debut talentovaného tvůrce....Pomalejší děj,podivné,úchylné postavy,drsný kraj a ještě drsnější humor..... "NIKDY NEPIJ NA TŘI KRÁLE,NEVÍŠ,KOHO TREFÍŠ STROMEČKEM":-) 70% ()

olgab

Vojtu Kotka mám ráda, ale budiž omluvou, že to byla jeho prvotina. Byl to takový špatný Román pro ženy. Obsazení fajn, ale kromě režie byl i (tentokrát) nepovedený scénář Petra Kolečka. Celkově slabotina. ()

trx2010

Když si vezmu, co tu ostřílení matadoři točí za komedie, musím debutu Vojty Kotka uznat určitou originalitu a místy velmi dobrý vtip. Mohl bych vynechat všechny scény s Vilmou Cibulkovou i s Prachařem, u něhož si asi zatím nikdo nevšiml, že vůbec neumí hrát. A to vůbec by mělo být třikrát podtrženo. Perfektní byl Ondřej Pavelka, kterému jsem roli podivína naprosto sežral. ()

14. ročník Duhové kuličky ocenil Gangster Ku

14. ročník Duhové kuličky ocenil Gangster Ku