Co se stane na horách, zůstane na horách, a dole ať si dělaj, co chtěj. Opravdovým kořením Krkonoš jsou místní horalé, kteří zde žijí, ať už je sezóna jakákoliv. Lyžařka s jednou nohou, rolbař, jenž na Tři krále nepije, legendární lovec žen ozdobený neplodností, barman se zálibou ve věštění. A také Pavka, nejstarší žijící člen tradiční běžkařské rodiny Bulánů. Vždyť jeho otec zlomil během padesátky hůlku a stejně doběh jedenáctej, a svého syna nechal Pavka porodit na Sněžce ve vysoké nadmořské výšce, aby se rychleji okysličoval. Jenže právě syn Jura mu dělá starosti. Místo běžkování totiž nahání úplně jiné padesátky. Je závislý na svádění zralých žen, jimž vyhání mráz z duší. Na závod, který Jura asi znovu nedokončí, přijíždí se svou matkou Jan Hilský a vedle skvělého času má i jeden osobní cíl. Za jeho splněním se vydává „nahoru" - do zasněženého světa horských chat. Spustí tam lavinu událostí a vzpomínek a v neposlední řadě se naučí, jak se proflusává mlha. (Bontonfilm)

Kozlowski8

Režisérský debut (filmový) Vojtěcha Kotka v humorném krkonošském příběhu lidí, kteří se setkávají na tradičním tříkrálovém závodě na běžkách...Příběh je dobře napsaný, obsahuje mnoho krásných, nápaditě vykreslených postaviček (i těch malých vedlejších), jejichž osudy se krásně vzájemně prolínají a to i díky vtipným a vhodně vloženým vsuvkám ze 70. let. Celé to má hlavu a patu. Nápadité a vtipné jsou i dialogy a atmosféra horalů a nadšených běžkařů, podpořená působivým prostředím zasněžených Krkonoš, je rovněž úžasná. Tyto všechny přednosti navíc skvěle zhodnotili herci, kteří byli - téměř všichni - výborní. Pavelka s Prachařem ještě o něco lepší. Nebýt občasných hlušších a rozvleklejších pasáží, uvažoval bych o nejvyšším hodnocení. Vojta Kotek rozhodně není mým oblíbencem, ale jako režisér začal výtečně. 80%. ()

gpx

Rychlej rozjezd, pak postupně tempo upadá, ale pořád si to drží slušnou úroveň až do konce. Kurva Musíš Běžet! ()

Ironhead

Skvele az hvezdne obsazeni, hezka kamera i prostredi... Do cca prvni tretiny filmu jsem byl skoro az nadseny a kralovsky se bavil, ale pak to zaclo znatlene upadat, zpomalovat a co do kvality deje/scenare moje nadseni na lepsi ctyri hvezdicky razem slo o stupen dolu. Nicmene jako rezijni debut Vojty Kotka je to slusny prislib do budoucna *palec nahore* ;) ()

Nugat

Určitě to mělo slabší momenty, uznávám, ale mělo to šťávu. Možná zbytečně příliš sprosté a příliš zaneřáděné harampádím, ale dobře zahrané. ()

Merenre

nechapu tak nízké hodnocení. čekal sem že to bude pičovina na entou.... a jak nemam rad kotka a prachaře tak musím být objetivní ; bylo to skvělé...a zcela bez prdele, nejlepší český film za posledních 20 let ()

Syndrom

Hory no. Připosraně striktně na publikum cílící, další v řadě lidová komedie o tom jak Kotek s Mádlem chtějí vobtáhnout kočandu Voříškovou a to nejlépe asi v trojce (sorry hoši, ale ten podtext - který je tak viditelný až se stává textem - tam prostě je). Prušinovský to neni ani náhodou, takže řemeslně na půli cesty mezi normálním pseudokinovým filmem našeho současného, nestudiového nuzného formátu s Kolečkovou důstojnější dramaturgií, ale prostinkými, neautenticky vedenými postavami. Kotkův rádoby cynicky moudrý humor evidentně těžící z výchovy starší generace hereckých prostopášníků a vlastní milf zkušenosti (potěž pánbůh). Neuráží mě to - protože narozdíl od mravokárců, co si v životě moc neužili, mě uráží jen neschopnost - ale je to neplodná komerce. Tim nemyslim holywoodsky unávná, kdy se celej ten kolos pořád valí kupředu, ale komerce zpátečnická. K ničemu. Dokud tu nepřestaneme točit komedie z lidového života, které už nejsou potřeba, když je společnost čím dál svobodnější a různorodější - národní filmy jsou mrtvé a nereflektují realitu - a nezačneme se soustředit na standardní žánry a árt, nemá cenu se zlobit jak je to furt nízký. To dělá jako obvykle řemeslný koncept a nic víc. Pokud chcete kritizovat co tomu předchází kritizujte Českou republiku jako takovou. Kotek s tím těžko něco nadělá. ()

Igy007

samí snobáci přitraplí tady ... takovej pěknej film !! natočit to vámi "odborníky" nějaký uznávaný šašour, dali byste tomu mnohem víc - ale Kotek holt vadí ... jděte se ... ()

Crust

První polovina filmu je běžkařská variace na klasickou dementní béčkovou komedii českého vzoru posledních dvaceti let, kdy třetina fórů je trapně absurdních, další třetina působí jak interní humor pro štáb, takže pro diváka nerozklíčovatelné a u zbyle třetiny se maximálně lehce pousmějete. Takže tak 25%. Druhá polovina filmu působí jako parodie na severské thrillery zasazené do horského prostředí, ale aspoň to má trochu atmosféru a zmizel při sledování takový ten nepříjemný sebemrskačský pocit. Tam dávám max 50%. Čili se zavřením obou očí ve výsledku 40%, takže dvě hvězdy z pěti. ()

titix

Jako debut Vojty Kotka je to výborný, je vidět, že Kotek opravdu v sobě talent má pokud to srovnám s Tomášem Svobodou také debutantem tak za Vojtou je cítít více řemeslo a filmařina. Nejsem prudérní ale , přišlo mi to řešení sexu s padesátkama dost rozvleklé. Nemůžu říct, že bych se nudil, ale nějak to bylo trochu dokola. ()

navel

Předložit takhle špatný scénář tolika dobrým hercům a všichni jsou ochotni na to kývnout, v tom musí být kus umění. ()

pidla

Na filmu je až příliš vidět, že předlohou je divadelní hra. Ale co funguje na divadle, automaticky nefunguje ve filmu. A navíc se scénárista s režizérem nedokázali rozhodnout jaký žánr vlastně točí a tak vznikl paskvil, který selhává ve všech směrech. Jako bláznivá komedie by to možná nemuselo být špatné, ale snaha naroubovat na Kolečkovu zálibu v bizarnostech beze smyslu nějaký hlubší význam zoufale nevychází. Kotek si obstojně osvojil základy řemesla, ale na víc evidentně nemá. Jako u celé řady dalších začínajících českých režizérů (Řehořek, Chlupáček, Viktora, Šmíd, atd. atd.) se tu projevuje myšlenková prázdnota. Oni by rádi světu něco důležitého řekli - vědí jak, ale nevědí co. ()

sparrow1

Po precteni prvnich recenzi tady jsem se zacal tesit a film jak jsem predpokladal nezklamal.Na 5 hvezd to neni ale solidni 4 ano.Dobre jsem se bavil stejne jako slusne naplneny sal.Uz se tesim az si film na dvd vychutnam jeste jednou a objevim dalsi vtipne hlasky.A to ze nekdo pise ze je film samy sex no hodne se o nem mluvi a obcas nejaka scena ale prsa natoz neco vic nebyli videt ani jednou. ()

LukeN73

První polovina filmu vám nedá oddechnout. Je to vtip za vtipem, rovnou od začátku. Jako film si to čtyři hvězdy nezaslouží. Jako komedie ano. ()

14. ročník Duhové kuličky ocenil Gangster Ku

14. ročník Duhové kuličky ocenil Gangster Ku