Co se stane na horách, zůstane na horách, a dole ať si dělaj, co chtěj. Opravdovým kořením Krkonoš jsou místní horalé, kteří zde žijí, ať už je sezóna jakákoliv. Lyžařka s jednou nohou, rolbař, jenž na Tři krále nepije, legendární lovec žen ozdobený neplodností, barman se zálibou ve věštění. A také Pavka, nejstarší žijící člen tradiční běžkařské rodiny Bulánů. Vždyť jeho otec zlomil během padesátky hůlku a stejně doběh jedenáctej, a svého syna nechal Pavka porodit na Sněžce ve vysoké nadmořské výšce, aby se rychleji okysličoval. Jenže právě syn Jura mu dělá starosti. Místo běžkování totiž nahání úplně jiné padesátky. Je závislý na svádění zralých žen, jimž vyhání mráz z duší. Na závod, který Jura asi znovu nedokončí, přijíždí se svou matkou Jan Hilský a vedle skvělého času má i jeden osobní cíl. Za jeho splněním se vydává „nahoru" - do zasněženého světa horských chat. Spustí tam lavinu událostí a vzpomínek a v neposlední řadě se naučí, jak se proflusává mlha. (Bontonfilm)

dopita

Není to špatný. Je tam spousta neduhů, ale je to Kotkův debut a koukatelnej film rozhodně je. Jen by to chtělo v mnoha ohledech vypilovat. Především scénář (působí nedodělaně) a vedení herců (občas dost křeč). Ale řemeslně to není špatný, jsem docela zvědavej co Kotek vypotí příště. Podobně jako Mádl by to, doufejme, mohl bejt spíš zajímavej režisér, než prachbídnej herec. ()

Hanys_ odpad!

Na horách to asi prostě funguje trošku jinak. Klátit se všichni chodí do krmelců, znásilnění ženské je normální věc...Fakt nevím, co si mám z Padesátky odnést. Jako drama hodně slabé, jako komedie ještě horší. Navíc mi asi půlka postav lezla permanentně na nervy. ()

F.W.Colqhoun

To je takovej horskej humor. Vojta Kotek, směřující sveřepě k vysněné režii, tak ve svém debutu činí logicky ve znamení největších minulých úspěchů a společně s dramatikem Petrem Kolečko vzývá ducha Snowboarďáků. Odhodlal jsem se zmámen nejasným dojmem, že film o fenoménu ze sousedství bych vidět měl. Nezatížen toho večera očekáváním a vkusem, přistoupil jsem na nefér hru podle pravidel u českého filmu nepřemýšlej a docela jsem se bavil. Fóry kompenzují svou slabomyslnost kadencí, naprostou odtrženost od reality triliónem odkazů na krkonošské reálie, podivnůstky a kolorit, včetně toho cimrmanovsky smyšleného, ale v rámci potrhlosti regionu i tak věrohodného. Šťastná ruka zafungovala při volbě retro soundtracku. Nemohl jsem se zbavit dojmu, že by z Kotka mohl vyrůst béčkařský machr. Asi by mu to nepolichotilo, ale myslím to dobře. Někoho, kdo jde proti dobrému vkusu a vypočítavosti stejně jako snobismu jen na základě nezatížené svévole, potřebuje česká kinematografie jako sůl. Ekvivalent will-ferrelovin, bez Ferella, sandersovek bez Sanderse, s Pavelkou, který ční nad vše a všechny vysoko jako Vosecká nad zamrzlou Mumlavou. K+M+B = kurva musíš běžet! ()

SHit4U

Kotek opět potvrdil, že z uličnické dvojce Madl&Kotek je ten tvurčně slabší. Vlastně ani nevím, co by Padesátka měla být. Černohumorná severská komedie? Povídkový film? Klasická česká zimní komedie? Je tam od všeho něco akorát to pohromadě nefunguje. Na druhou stranu některé sketche jsou výborné, těch slabích až vyloženě trapných je ale víc. Zkrátka a jednoduše je to jakoby to natocil Troška, ktery chytil druhy dech. Pokud by to tak bylo šel bych o hvezdu výš, ale jelikož tenhle přihlouplý humor by mel opravdu tocit jen výše zmíněný kudrnatý buzík a ne mladý perspektivní muž s filmovou školou, hodnotim za 2*. P.S. Dejte Schmitzerovi kulovnici, vysaďte do lesa s chatou plnou teenagerů a rikám vám, že se z toho posereme všichni! Scény, kdy chodil jako nasraný myslivec Kuna po lese byly asi nejlepší ()

tterez

Já mám černý humor děsně ráda. Jenže tady mi to přišlo násilně poskládáno. Jakoby se Kolečko snažil udělat Kameňák a zároveň Snowboarďáky. Fakt jsem nic nečekala, i přesto to byly těžce vyhozené peníze za kino. ()

Asmodin odpad!

Bože to je hrůza! Tak jestli je tohle komedie, tak to mají Češi hodně špatný smysl pro humor. Mě tenhle film rozhodně nepobavil a jsem ráda, že jsem na něj nešla do kina jinak bych byla nasraná, že jsem zbytečně vyhodila prachy. Vilma Cibulková byla na pěst! Opravdu si nejsem jistá čím jsem to zabyla čas. Po celou dobu sledování jsem měla tupý nechápavý výraz v obličeji a celá napnutá jsem čekala na nějakou vtipnou scénu, bohužel se dostavil konec. A já nejsem schopna určit co za žánr jsem to viděla - rozhodně to není komedie, ale spíš rodiný film od 15 let snad. ()

iampatrik

30% V kině jsem viděl trailer, který mě až překvapivě utkvěl v hlavě a vím, že jsem se u něj i zasmál. Jenže u filmu jsem nevydržel ani 60 minut. Ve výsledku ale bez trailerového vtipu, příběhově nudné a plytké. ()

peetriss

Překvapivě budu k Padesátce smířlivý- v jádru se nejedná o vůbec špatný počin, na poměry skomírající české komedie už vůbec ne! Takovéto nadnesené hry s náhodami, omyly a vztahy mně nejsou vůbec nepříjemné. K dobru přičtu ještě občasné vtipné situační polohy či pohodovou atmosféru podtrženou překrásnými scenériemi českých hor. Proč ale nemohu jít ani na ty tři hvězdy? Pro nepříjemnou infikaci extrastupidními rádobyvtipnými prvky z naší komerční televizní scény, některé dialogové výměny byly svou debilitou až do nebe volající (např. troškoidní "Koukal. Kam?") a zbytečnými prvoplánovitými odbočkami k pohlavním aktům. Vojtěch Kotek tuto taškařici prostě nezvládl zcela s čistým štítem, a svým retro-rohlíkem mě opravdu neopije! Herecké obsazení je povedené (samozřejmě jsou zde výjimky), ale Annu Linhartovou bych skoro nepoznal. Dopilovat scénář, vyvarovat se debilitám vydávajícími se za humor, angažovat zkušenějšího režiséra a možná trochu nadopovat stylovostí a mohla to být výborná oddychovka. Snad příště. ()

derryl

Tak trochu jiný film i humor. Je to závan dobré filmařiny s výborným scénářem do světa českého filmu. Jen tak dál. ()

.baris.

Poměrně velká spousta vtipných gagů, která ale nedávala smysl jako celek. Problém taky bylo hodně moc hluchých míst, při kterých můžu bohužel se zcela čistým svědomím říct, že jsem se prostě nudila. Škoda, potenciál a myšlenku to mělo, příběh se taky povedlo celkem propracovat (aneb všichni se se všemi znají), ač je to ve své podstatě neskutečná blbost (což by mi za určitých okolností vůbec nevadilo). Závěr super, celkově jsem ale hodně zklamaná. ()

cmenda

Průměrná možná mírně nadprůměrná česká komedie která se vám nijak nevrije pod kůži ale zároveň neurazí takže na zahnání nudy , nebo jako kulisa celkem slušný . ()

Prochy38

Zajímalo by mě, jestli fakt ještě umíme natočit něco, na co se bude dat koukat... prostředí super, originální téma a dobrá herecká sestava. Tak proč to zase musí celé posrat scénář? Ale zásadní a už pomalu tradiční chyba je, udělat z hlavní postavy, postavu nesnesitelnou... O. Pavelka hraje fanatického lyžaře a mně ty jeho řeči začaly štvát po 10 minutách... zbytek super. Prachař opět výborný, Taclík skvělý, prostřihy z minulosti perfektně na točené... tak proč tak debilní scénář?? ()

Renfield

V posledních měsících jsem zde pochválil několik českých filmů. Proto se zákonitě muselo stát, že brzy narazím a narazil jsem na Padesátku, jejíž kvalita padesáti procent zdaleka nedosahuje. Náraz to naštěstí nebyl tak velký, protože jsem ho očekával... čekal jsem "klasickou" českou komedii pro většinu. Tedy, nic náročného a především díky hereckému obsazení, snad ani nic moc trapného. Náročné to rozhodně není, trapné často ano. Hlavně přemýšlím, o co vlastně tvůrcům šlo? O komedii? Dle traileru a většiny filmu ano. Zbytek je nějaký pokus o drama? Či horor? S humorem myšleno, ale závěrečná scéna je díky Jiřímu Schmitzerovi vcelku povedená. Tedy asi tak, film má několik dobrých vtipů a hlavně má Ondřeje Pavelku a Jiřího Schmitzera, což je tak vše, za co dávám ono "vysoké" hodnocení. Zbytek raději nekomentovat. Snad jen, že taktéž nechápu, proč do toho po přečtení scénáře šlo tolik známých herců. 30% ()

mira007 odpad!

Dal bych jednu hvězdu za skvělé obsazení, ale za tu glorifikaci vtipu znásilnění, jsem se utvrdil, že i to je škoda. Komedie o pindání o sexu ( a bez nahoty jako v americkém filmu ) , o fingovaném umírání a hledání otce. Čekal jsem, že aspoň té horské přírody tam bude víc, ale celé to je dialog v jedné chatě mezi otcem zapáleným běžkařem a synem, který rád souloží se staršími a znovuobjeveným synem homosexuál. Těžké zklamání - ani trochu něco vtipného, retro linka roku 1977 je minimalistická. Čekal jsem, že mladý tvůrce natočí něco svižného, vtipného aspoň jako je Vorlova Vejška, ale tohle zaprděný nevtipný nic o spoustě oplzlejch keců hodných nadržených důchodců je těžká bída. ()

Jimmy15

Přesvědčil jsem se o tom, že Vojta Kotek je hrozný herec a tragický režisér. V některých částech jsem se opravdu dost nasmál, ale u některých mi bylo trapně. Ale abych film nezatracoval úplně, scénář se docela povedl a ty hlášky tam dodávají filmu docela legrační atmosféru. ()

bobstock

Čekal jsem něco střeštěného ve stylu Snowboarďáků a dostal jakýsi experimentální film z českohorského prostředí. Kotek s Kolečkem skákají překvapivě z komedie do chvílemi velmi vážného dramatu až thrileru, opepřeného hrubou mluvou, lidskými strachy, tajemstvými a výstřednostmi. Celé to zaobalili padesátkou (nebo Taclíkem :), z které/ho je třeba v krmelci vymrdat zmrzlou duši a já jen doplním, že blbé to není. Kotek ukázal, že má cit, jen to také s citem poskládat. Jinak stále zajímavější než pokračování Sněženek a machrů. 60% ()

filipvrbik odpad!

Bože, chce se mi zvracet- to, co Vojta Kotek natočil, je doslova obludné, trapné, sprosté a úchylné. Někdy jsem měl pocit, že jsem se přeslechl, jindy zas, že mám halucinace- v porovnání s tímto je i 50 odstínů čehosi "mistrovským dílem"....0% ()

IvcaSammet

Tak tohle bylo opravdu překvapení roku! Když jsem o filmu slyšela poprvé, úplně jsem jej ignorovala. Nevím proč, ale automaticky jsem jej zařadila do škatulky "hovadina", aniž bych si o filmu cokoliv zjistila - v tomto směru jsem bohužel nepoučitelná. Jenže když jsem pak zjistila, že ve filmu hraje i Kryštof Hádek, okamžitě jsem věděla, že film musím vidět. Bylo mi jedno, o čem film vůbec je, hlavní bylo, že tam hraje Kryštof a že se to právě vysílá v kině ... A musím se přiznat, že mě ani trailer nijak zvlášť neuchvátil ... Samozřejmě ale čím víc se blížil termín mé rezervace v kině, tím víc jsem se na film těšila. A že jsem měla důvod! ... Ze začátku mě humor této komedie trochu vadil, ale buď jsem si časem zvykla a nebo se po pár minutách vytratil, ale za chvíli jsem se už smála se všemi ostatními. Z námětu se nakonec vyklubal opravdu skvělý film, který bravurně zapadá jak do komedie, tak i do komediálního dramatu (thrillerem bych to teda rozhodně nenazývala). Snad úplně nejvíc mě ale potěšil Marek Taclík. Vždycky to byl můj oblíbený herec, ale touto rolí se mě opravdu hodně zaryl do srdce. Nejen proto, že mě překvapil svým "tajemstvím", ale hlavně proto, že tu maximálně herecky exceloval. Samozřejmě mě ale svým hereckým výkonem nepotěšil jenom Marek, všichni herci zde opravdu zářili. Co se týče samotného Kryštofa, jediné, co mě mrzelo bylo to, že nedostal větší roli ... Protože mu to v tom barmanském obleku opravdu moc slušelo :) ... Celkově jsem se u filmu skvěle bavila a jsem opravdu moc ráda, že jsem na film do kina zašla. Snad úplně jedinou věcí, která byla až moc přehnaná, byla scéna s "vůní padesátky" a její "vyhánění mrazu ze srdce" ... Myslím, že tohle si Vojta a spol mohli klidně odpustit ... A co se týče samotné závěrečné scény ... Marku, si borec! ()

14. ročník Duhové kuličky ocenil Gangster Ku

14. ročník Duhové kuličky ocenil Gangster Ku