Mladý papež

• Itálie Il giovane papa (více)
Itálie / Francie / Španělsko / USA, 2016, 8 h 38 min (Minutáž: 50–55 min)

Tvůrci:

Paolo Sorrentino

Kamera:

Luca Bigazzi

Jude Law, Diane Keaton, Silvio Orlando, Javier Cámara, Scott Shepherd, Cécile de France, Ludivine Sagnier, Toni Bertorelli, James Cromwell, Ignazio Oliva (více)

Epizody(10)

Nový seriál od režiséra oscarového snímku Velká nádhera vypráví kontroverzní příběh o začátku pontifikátu hlavy katolické církve Pia XIII., vlastním jménem Lennyho Belarda. První americký papež je složitá a rozporuplná postava, která je ve svém počínání tak konzervativní, že to hraničí až s obskurností. Přesto má ale hluboký soucit s chudými a potřebnými. Je to velice vlivný muž, který si zatvrzele drží odstup od vatikánských pochlebovačů, aniž si připouští možné důsledky svého postoje. V desetidílné sérii se představí držitel dvou nominací na Oscara Jude Law v hlavní roli Pia XIII. a oscarová Diane Keaton jako řádová sestra Mary, jeptiška ze Spojených států žijící ve Vatikánu. (HBO Europe)

Gurtha

Končím v polovině, především proto, že nejde o oddychovou zábavu. Ano, Jude Law je úžasný a kamera je dech beroucí. Problém pro mě znamená klesající počet absurdních výjevů, které nahrazují stále absurdnější rozhovory. Sečteno podtrženo, začíná se to docela táhnout, kouzlo se vytrácí a přestávám mít dojem, že čas a pozornost, které tomu věnuji se vyplatí. ()

TroiMae

Habemus Papam! Asi už nemiluju Františka, ale Lennyho. Jude Law ve své střídmosti nabízí obžerství (a to zdaleka nejde o „jeho“ zadek) a s Diane Keaton je to opravdu Velká nádhera. Asi jako kdyby American Horror Story: Vatikán točila Lady Gaga. A speciální poděkování pro Giorgio Armani. „A ještě jedna věc, na kterou zapomínáme, vedle žen, dětí a potřebných…. na masturbaci.“ Tohle není televize, žvýkačka pro oči, to je HBO. A věřím, že půlce Katolické ligy z toho praskla žilka v oku. ()

Babous

Trochu jako House of Cards, ovšem zatímco u Franka Underwooda od začátku víme, co je jeho cílem, u Mladého papeže nikoliv. A je zábavné to pozorovat a hádat. ()

BMAJTZ

Je to hodně dobré, ale je potřeba se připravit na to, že to táhnou hlavně herci a perfektní dialogy. Nějaká silnější nosná linka, která zde víceméně není, by rozhodně neškodila. ()

Circumscriptor

Priznám sa, že celkom som zmyslu a myšlienke Mladého Pápeža nepochopil, keďže sa jedná len o akúsi surrealistickú blbinu v štýle antihumanizmu a antirenesancie, kde sa síce artovo zachytáva ľudský duch a sila ľudského vedomia, ale v prípade tohto seriálu tak trochu egoinihilistickým spôsobom. S niečím podobným som sa stretol pri ďalšom geniálnom seriáliku BoJack Horseman. Nuž, ale umelecký potenciál tejto blbiny asi aktivuje presne tie mozgové neurotransmitery, ktoré má, pretože všetko šlape ako hodinky a v konečnom dôsledku je to jeden z najlepších seriálov, aké kedy vznikli. ()

LuciusWlk

Úžasně pronikavý příběh, samolibého papeže, který sám sebe povýšil na božskou bytost. Law je úchvatný ve své roli a už jen svou mladiství a přístupem, je značně provokativní. Přesto, že církev jako takovou nemám rád, věřím, že podstata tohoto příběhu je hodně blízká realitě, co se týče provozu a řízení církve. Zároveň jsem si těměř jist, že to, co představuje Law jako Pius XIII, by i dnes hodně duchovních uvítalo. Opět ta středověká, nesmlouvavá, krutá, zastrašující a vše ovládající církev. Ani se nedivím, že Vatikán neprotestoval. ()

SheenaStaley

Nejsom ešte ani v polovičke druhej epizódy, ale musela som všetko pauznúť a napísať koment, aby som si to v hlave trochu spracovala. :) Obrovské prekvapenie... Jude Law fantastický! Pápež s osobnosťou rockovej hviezdy? Áno prosím! Ale absolútnym pokladom tohto seriálu je absolútne majstrovsky napísaný scenár. Nielen pre svoj obsah, ktorý mi nádherným spôsobom svojou kvalitou a humorom vyráža dych ale dáva tiež celému deju, ktorý môže na prvý pohlad pôsobiť zdĺhavo extrémne svieže tempo, takže epizóda končí skôr ako by sme chceli. Ťažko slovami opísať ako výborné to po všetkých stránkach je, ale rozhodne odporúčam! :)) ()

Zagros

Sorrentino je borec a po snímku Velká nádhera mě nadchnul i tentokrát. Jeho režie ve spojení s kamerou a hudbou působí chvílemi jako umění. Navíc to herecké obsazení je parádní a společně s dobře napsanými dialogy dokáže spolehlivě upoutat. K dokonalosti chybělo málo, přemýšlím o nějakých nedostatcích... Možná absence uceleného příběhu? I když i bez něj dokázal seriál udržet mou pozornost až do konce. Možná jen mé nesplněné očekávání (ostrá kritika církve)? Ale i to dokázal nakonec lépe. Nepoužil kritiku, ale nádherně zfilmoval současný stav a s pokorou nám vše nechal k posouzení. Zaslouženě silné čtyři hvězdy. ()

Sygi

Revolta ve Vatikánu! Pius XIII. je skvělá postava, která se vydala bořit vatikánské struktury, byť při zachování vlastního silného konzervatismu. Pohled na kardinály, zápolící s jeho náturou, je tak příznačný v tom, že konec konců jde jen o udržení moci a teokracie. Byla to příjemná minisérie a doufám, že následovník jménem "The New Pope" spatří světla, jelikož bych se do světa rád vrátil. Velkým plusem seriálu je vynikající soundtrack, ze kterého jsem si odnesl hned několik výborných hudebních kousků. ()

Wally

Nejlepší byli první tři čtyři díly, kdy docházelo k božímu špičkování mezi papežem a jeho sekretářem v podání Silvia Orlanda, který byl vyloženě skvělý. Postupně však z děje zmizel a s tím i ta troška milého humoru a začalo to být moc vážné. Ne špatné, ale ke konci už moc nebavilo. Původní znělka s titulní písní mi v uších bude znít ještě dlouho. Super! ()

Merkin

Vůbec bych se nedivila, kdyby vysoké hodnocení seriálu odráželo spíš vztah dnešní "západní" většiny k církvi, než aby šlo o skutečnou reflexi kvalit série. Nejsem sice věřící a dovedu si představit, že to vše funguje právě tak, jak snímek ukazuje, nicméně, takovým způsobem jednají všichni lidé ve všech profesích po celé věky. Tvůrci vybírají krásné interiéry, mají k dispozici pestrou paletu kostýmů, šokují některými výroky (mnohdy takovými, které si protiřečí), ale nemohu si pomoci, za každým slovem, za každým krokem, cítím, jak se autoři snaží zavděčit obecenstvu dychtícímu po zkorumpování a odhalení nepřítele, než aby vytvářeli skutečné umění, na něž si hrají a za něž jsou na oko považování. ()

Hanys_

Nádherné obrazy, parádní hudební podkres (už jen ty úvodní titulky!), hodně dobrý Law a vlastně všichni kolem něj. Jen to na můj vkus bylo asi až příliš umělecké, filosofické..nebo naopak málo? Prozatím za tři, jestli se ale někdy přistihnu, že si v hlavě některé scénky znovu přehrávám, tak přihodím. s01 3/5. ()

Itar

Nějak jsme se tady s režisérem minuli. Pravda, prostředí Vatikánu je vskutku okouzlující, stejně jako Jude Law ve své roli, nemůžu se však zbavit pocitu, že je to celé sic řádně pozlacený, ale přesto místy natahovaný průměr. ()

wayd

Tak slibný námět a přesto tak nezajímavé a nudné. Seriál v prvé řadě postrádá postavu, které by mohl člověk přát. Můj oblíbený herec Jude Law se zde objevuje v roli arogantního, zcela neokouzlujícího kreténa, který se překvapivě stal mladým papežem, aby zcela rozvrátil zakonzervovaný řád slizkých stařešinů v centru matičky církve a to tím, že bude...striktně konzervativní. Nápad dobrý, ale při absenci postavy, se kterou by člověk mohl sympatizovat a zajímavého děje to je prostě hrozně málo. Nicméně párkrát jsem se zasmál tomu, jak gigantického ko(k)ota dokázal Law zahrát. Horší 3*, víc ani ň. ()

MatoFILM

Seriálový darček Paola Sorrentina pre všetkých milovníkov tej najkvalitnejšej televíznej tvorby. The Young Pope je divácky prístupnejší ako napríklad La Grande Bellezza, ale stále rámcovaný režisérovým dokonalým formálnym rukopisom. Kamera, práca so svetlom, hudba (LMFAO !), všetko má Sorrentino v malíčku a neprestáva v každej epizóde vyťahovať niečo nové, osviežujúce a originálne. Niekedy až balansuje na hrane gýču, nikdy ju však neprekročí. Príbehovú stránku je ťažko opísať slovami, treba to vidieť, precítiť, prežiť. Témy, ktoré seriál rieši sú súčasné i nadčasové, osobné i globálne, kontroverzné i tradičné. Dialógy neskutočné, Jude Law fenomenálny. Jeden z TOP seriálov roka 2016 (a že ich nebolo málo). ()

derryl

Papež Pius XIII. Excentrický a přesto dítě Boží. Tajuplný a přesto vše odkrývající. Tvrdý a přesto citlivý, plačící... Papež ve stínu, avšak plný světla, svatý muž. To je on. Mladý papež. Sirotek, který dospěl. Cena za "dospělost" je velmi vysoká. ()

John Malkovich a Nový papež

John Malkovich a Nový papež

05.07.2018

Kontroverzní seriál Mladý papež s Judem Lawem (Král Artuš: Legenda o meči, Sherlock Holmes) zaznamenal před dvěma lety na kabelovce HBO relativní úspěch, oceňovaný režisér a scenárista Paolo… (více)

HBO a jaderná katastrofa

HBO a jaderná katastrofa

08.06.2018

HBO ve spolupráci s britskou Sky Televion začalo natáčet novou pětidílnou minisérii o jaderné katastrofě v Černobylu. Natáčení momentálně probíhá v Litvě, v hlavních rolích se objeví herci Jared… (více)

Co chystá Paolo Sorrentino?

Co chystá Paolo Sorrentino?

07.09.2016

V současnosti nejopěvovanější italský režisér nezahálí. Loni nám nadělil Mládí, letos vytasí minisérii The Young Pope (ohlasy z Cannes jsou náramně spokojené) a už nyní chystá svůj další film. O co… (více)