Ready Player One: Hra začíná

• USA Ready Player One (více)
USA / Indie, 2018, 140 min

Děj filmu legendárního režiséra Stevena Spielberga je zasazen do roku 2045, kdy se svět ocitá na pokraji chaosu a kolapsu. Lidé však nalezli spásu v OASIS, rozsáhlém světě virtuální reality, který vytvořil geniální a excentrický James Halliday (Mark Rylance). Když Halliday zemře, odkáže své nesmírné bohatství prvnímu člověku, který najde Velikonoční vajíčko ukryté někde v OASIS. Odstartuje tak zběsilý závod, který pohltí celý svět. Když se k závodu o nalezení Velikonočního vajíčka rozhodne přidat nenápadný mladý hrdina Wade Watts (Tye Sheridan), je vržen do šílené, realitě na hony vzdálené honby za pokladem ve fantaskním světě mystérií, nečekaných objevů a nebezpečí. (Vertical Entertainment)

Radeck

Nejsem fanouškem ani hráčem písíček či xboxů ale můj syn je hraje třebas GTA 5ku online takže vím že se dá dost dobře tomu propadnout hyhy. Pan Spielberg natočil opravdu skvěle poskládanou s CGI herci vytvořenou, suprovními efekty vymazlenou,, nenudící se podívanou na kterou je radost se dívat. Jsem moc rád že filmu nechybí ani emoce a srdce to by potom nebyl prostě u mně Spielberg kdyby to vše nedal zas do jednoho krásného akčního sci-fi bijáku s dějem zasazeným ve virtuálním světě kde je možné téměř vše. ()

SLPHR

Film a kniha, které jsou plné popkulturních narážek bude bavit každého kdo se aspoň trochu zajímá a tento směr. Zpět k filmu. Spielberg natočil film plný CGI prvků, bitev a honěním se za Easter egg, ale nakonec film měl mnohem hlubší poselství. Celé to bylo relativně dobře zpracované, ale něco tomu chybělo. Avšak určitě neuděláte chybu pokud se na film kouknete. ()

str0001

Musím uznat, že to není jednoduché hodnocení. Tento film je kvalitní, dobře natočený, dobré obsazení, je zde i dost napínavých scén. Romantika zde také nevázne. Trochu to ale kazí to klasické americké protahování, které film odpoutává od naší reality. Řekl bych, že zde už to bylo za hranou.  Celkový dojem je ale více než dobrý. ()

Telchar

Moc jsem od toho nečekal a o to příjemnější překvapení to pro mě bylo. Jediná věc mě zklamala - při použití Holy Grenade se má ozvat klasické - HALELUJAH... bum... Tak to by byla asi největší výtka... ()

F_FF_Brukner

Steven dokazuje, že zraje jak to víno. Tak našlápnutou filmovou jízdu jen tak neuvidíte. Přehršel popkulturních odkazů převážně z 80. let potěší pamětníky, zajímavé téma s dost aktuálním přesahem - meta alternativní svět - může zaujmout napříč generacemi. Silvestri odvádí u hudební taktovky setsakramentsky dobrou práci a člověk nemá prostor se nudit od první titule až k té poslední. 4 z 5 praček Whirpool. ()

Johnny.Wolf

Tak jsem si dal tuhle pecku znovu na velkém plátně, s celou 6členou rodinou (7,9,12,14,37,45) a pořádně to oroštoval. Tenhle film dokonale propojuje generace a každý kdo zažil éru 80’ a 90’ let u toho musí být rozteklej jak máslo na parapetě. Vizuál WOW, film šlape jak hodinky, hudebních pecek bych tam mohl mít nasázeno ještě víc. V některých pasážích bych snad jen vytknul hudbu A. Sivestriho, který ač je můj oblíbenec tady nenahodil, žádnou originální ústřední melodii, kterou byste si zapamatovali, což je velká škoda u filmu jako je tenhle. Ready Player One je famózní pocta osmdesátkovým blockbusterům a budete se u něj vždy zaručeně bavit. Spielberg prostě umí a i když mu často vyčítám přecitlivělost a tady to mohl naopak ještě mnohem víc “poždímat”, pohrál si s tím tak pěkně, źe Vám film vykouzlí mnoho radosti. Výsledek tržeb 583mil. dolarů, rozhodně bych čekal víc. Nicméně stejně za mě plnej počet hvězd za parádní rodinný multigenerační biják! 🌠 ()

konwor

Ready Player One kniha byla jedna z nejdelších a zároveň nejlepších, které jsem kdy četl a v moment co jsem viděl film, tak jsem byl natěšený jako dítě na vánoce. Film jako takový je skvělý, herecké výkony ujdou a samotné ukázání celého světa Ready Player One úžasný. Celkem děsivá budoucnost pro lidstvo jako takové, kterému se možná nevyhneme, děti budou chtít novou VR hru, konkrétně planeta Doom a my budeme sedět na PS4 a hrát Dooma 2016. Celkový koncept toho, jak ta hra v realitě vůbec vypadá, byla skvělá. Samozřejmě Tye Sheridan, kterého jsem viděl tak max v X-men apocalypse, zahrál hlavní postavu docela dobře. Je opravdu smutné, že zrovna tento film dostal pouhých 81%, dal bych tomu upřímně více. Taktéž se mi líbí, jak jsou tam ukázané filmy, hry, hudba na které jsme mi jako ty starší zvyklý, ale také pro ty mladší, třeba zmíněný Doom, Halo, Overwatch a nebo arcade hry. Spielberg znovu nezklamal. ()

los_ajajos

Bylo to svěží, zábavné, výborně obsazené a vyvedené v krásných barvách - co víc si přát. Virtuální svět zajímavý pro mladší ročníky, popkulturní narážky potěší zase ty starší. Viděno potřetí, troufám si říct, že ne naposledy. ()

milos82

Ready Player One: Hra začíná je opravdu fenomenální. Na tento film jsem měl velká očekávání a právě proto jsem se bál že je nenaplní. Opak je, ale pravdou vyplnil je na jedničku. Skvělý režisér Steven Spielberg je opravdu génius. Příběh je propracovaný s promyšlenou zápletkou, všude vše sedí a zapadá. Příběh je také doprovázen výbornou grafickou vizáží, která se do zasazení světa velmi hodí a rezonuje se scénami. Fanoušci herních postav budou plesat, jelikož film je jimi přímo posetý a také zde najdeme velké množství odkazů i na jiné filmy. Podle mé recenze máte asi dojem, že film je zcela dokonalý a ano podle mě ano. Má úplně vše co dobrý film potřebuje. Chytlavý příběh, zápletku, skvělé vizuální efekty a vtahující hudbu. Za mě film 10/10. ()

Danik_

Ready Player One Hra začíná" je prostě brilantní film, který přináší vše, co byste si mohli přát od sci-fi dobrodružství! Tento nádherně natočený snímek režírovaný legendou Stevenem Spielbergem je jedním z těch filmů, které vás od prvního okamžiku vtáhnou do svého světa a nepustí vás až do konce. Vizuální efekty v tomto filmu jsou naprosto ohromující. Virtuální svět OASIS je tak realistický a bohatý na detaily, že budete mít pocit, že jste tam sami. Akční scény jsou nabitou adrenalínem a hravostí, což je ideální pro fanoušky videoher a dobrodružství. Hlavní postavy, Wade Watts a Samantha Cook, jsou skvěle obsazeny a jejich charisma a schopnost vás emocionálně naladit na jejich příběhy jsou nádherné. Příběh filmu, který spočívá v odhalení tajemného Easter egg v OASIS, má perfektní tempo a udržuje vás v napětí až do samého závěru. Nemohu nezmínit výborný soundtrack, který obsahuje skvělé skladby z 80. a 90. let a dodává filmu ještě víc atmosféry. Celý film je také plný odkazů na populární kulturu, což dodává filmu další vrstvu zábavy pro fanoušky nostalgických vzpomínek. Ready Player One Hra začíná" je prostě dokonalým zážitkem pro všechny, kteří milují výpravná dobrodružství, sci-fi světy a videohry. Je to film, který vás nejen pobaví a ohromí svou vizuální nádherou, ale také vás zanechá nadšenými a plnými energie. Toto je jednoznačně jeden z nejlepších filmů, jaké jsem kdy viděl! ()

leafroller

Pominu-li tu fantastickou oslavu popkultury, kterou všichni milujeme a kterou je tento film doslova prošpikován, zůstane nám úžasný virtuální svět. Svět bez rasismu, bez oficiálního náboženství a bez svazujících omezení, ve kterých si my – dospělci tak libujeme. Svět mladých lidí. Není tajemstvím, že do tohoto světa stále více mladých utíká před realitou. Ale proč? Je naše realita opravdu tak nesnesitelná? Nebo nám mladí touto cestou vzkazují, v jakém světě by chtěli žít? Ve světě osvobozeném a skutečně svobodném. Ano, někdo by mohl namítnout, že je to svět plný násilí, jenže já myslím, že tohle je násilí "léčivé". Způsob odpočinku vyjadřuje způsob života, jaký sami vedeme. A život mladých lidí je dnes nesmírně rychlý a nepřátelský. Musí se mít pořád na pozoru a cokoli řeknou nebo udělají je do 5 vteřin zveřejněno na internetu. To my, dospělí, odmítáme pochopit a akceptovat. Zamysleme se tedy nad tím, jestli svět směrujeme tím správným směrem, protože ho nesměrujeme pro nás, ale právě pro mladé. ()

midway

S bušícím srdcem usedám na dřevěnou židli. Bleskovým pohledem shlédnu rozložení stolu, zatímco pravačka už netrpělivě spočívá na malé myšce. Aktivní stereo repro Sound Blaster 2 kontrolka svítí. Vzrušeně ale s citem mačkám tlačítko na čelní straně desktopu PC 386, 2 Mega RAM. Rozhučí se zadní ventilátor a ozve se uklidňující chroupání pevného disku Western Digital 120 MB. Otevírá se brána do mého tehdejšího virtuálního světa. Je mi 13 let a zde jsem už ostřílený veterán. Byl jsem u zrodu PC v ČR, obrazně řečeno - kopal jsem diamanty na PMD 85 (Boulder Dash), proletěl mnoho vesmírů a bitev na ATARI (Elite), mnohokrát zvítězil na stroji COMMODORE, bojoval s draky na AMIGA 1200 (Myth) a stal se Emperorem na PC 386 DX, 40MHz. V tu dobu jsem ani v nejmenším netušil, kolik velkolepých bitev mě ještě čeká. Následovalo setkání se zákeřnou a proradnou Shodan na stanici Von Braun. Dobývání Civilizací. Vyčištění země od UFO a úklid nekonečných podzemních kobek v Dungeonech. Vývoj šel neskutečně rychle... a vystupňoval se až do „smrtelného“ tempa. Jedni se probudili do reálného světa včas a jiní v něm uvízli na věky. Ready Player One část těch emocí přináší zpět a není pro každého, současně ale přináší nostalgii a vzpomínky na staré "pařanské" časy. A jak víme, minulost je temná, žijme v přítomnosti. ()

karelondatra

U tohodle filmu jsem prožil jedno z nej filmových zklamání posledních let (řečeno slušně). Podle zdejších recenzí jsem se dobře naladil, a pak už jen přicházela jedna sprcha za druhou. Jednak film vypadá jako natočený o dvacet let dřív než skutečně byl. Netuším, proč, ale je to tak. Druhak je to od prvních okamžiků naprosté Béčko, se vším, co k Bé nechvalně patří. Herecké výkony, ale nejen ty, na úrovni telenovely a horší. Vše totálně povrchní a toporné, takže ať se děje cokoli, působí to naivně a pitomě — dialogy, postavy, mimika, emoce, zápletky, vztahy… A to vše se nese na vlnách jednoho klišé za druhým, díky čemuž to působí ještě o třídu debilněji. Přitom námět není zlý, ale to zpracování je trestuhodně diletantnské. Koukání na to všechno svrbí jako vyrážka, a to svrbění se stále stupňuje, až už to nejde vydržet. Nechci to tu pranýřovat, respekt k tvůrcům, ale… No nic,, život jde dál. ()

Cermyk

RPO je film ke kterýmu se pravidelně vracim a je vtipný že se k němu každym rokem začíname přibližovat. Nicméně k filmu. Za mě krásně zvládnutá atmosféra, při sledování se člověk na film napojí a až do konce všechno prožívá, nebo tak to aspoň bylo u mě. Spielberg tohle prostě umí. Za mě krásná 9! ()

Updated_Cake

Jakožto nadšenec do sci-fi, VR, virtuálních světů a elektroniky obecně, mi tento film sedl přesně do noty. Těžko bych hledal na této více jak 2 hodinové radosti něco negativního. Je tam romantická linka, skvělý záporák, skvělý svět, tak bambilion známých, očividných i méně zjevných narážek na hry, filmy, seriály a anime všeho druhu. Korunu tomu prakticky nasazuje to, že to dostal pod svá křídla Spielberg. Více než akční film je tohle vlhký sen každého, kdo sní alespoň o vzdáleně podobném VR systému a každého fanouška sci-fi dobrodružných filmů. ()

Nej filmy roku a PF 2019!

Nej filmy roku a PF 2019!

31.12.2018

TOP 2018 dle TOP uživatelů ČSFD.cz

TOP 2018 dle TOP uživatelů ČSFD.cz

29.12.2018

Spielberg, DiCaprio a generál Grant

Spielberg, DiCaprio a generál Grant

20.05.2018

Spielberg se vrátí do druhé světové?

Spielberg se vrátí do druhé světové?

19.04.2018