Ready Player One: Hra začíná

• USA Ready Player One (více)
USA / Indie, 2018, 140 min

Děj filmu legendárního režiséra Stevena Spielberga je zasazen do roku 2045, kdy se svět ocitá na pokraji chaosu a kolapsu. Lidé však nalezli spásu v OASIS, rozsáhlém světě virtuální reality, který vytvořil geniální a excentrický James Halliday (Mark Rylance). Když Halliday zemře, odkáže své nesmírné bohatství prvnímu člověku, který najde Velikonoční vajíčko ukryté někde v OASIS. Odstartuje tak zběsilý závod, který pohltí celý svět. Když se k závodu o nalezení Velikonočního vajíčka rozhodne přidat nenápadný mladý hrdina Wade Watts (Tye Sheridan), je vržen do šílené, realitě na hony vzdálené honby za pokladem ve fantaskním světě mystérií, nečekaných objevů a nebezpečí. (Vertical Entertainment)

Predator77

85 Procent, Stevan opět nezklamal a naservíroval nám opravdu skvělou podívanou na kterou se stojí za to podívat, už kvůli příběhu, vizuálu, akci nebo i skvělému tempu který tenhle film má tak že se ani nestihnete nudit. ()

oiuoiu

Pan Spielberg mne opět dostal, takže v závěru jsem měla slzy v očích, ale krom toho jsem se i zamyslela. To je celý on! Film přitom působí jako brilantně natočený a překrásný - prvoplánový kýč. Evidentně pan Spielberg se toho nebojí. Jediné, co mi vadilo: pokyn pedagogické povahy, nalepený na závěr. To tam být nemuselo, když už jsme se předtím dozvěděli, že realita je jediné místo, kde si člověk pořádně - pochutná, chápeme se. ()

v.indruchova

V první polovině filmu jsem nečekala že tomu dám plnou palbu. Ale zaslouží si to. Spoustu narážek na starý časy hraní. A taky hodně moudra. Taková pohádka pro dospělé,  a to nemyslím hanlivě.  Jen jako naučný příběh v kterém se naučíte číst, mezi spousty odkazů a metafor, ale kterým rozumíte. Je to vaše řeč které rozumíte. Pokud nejste snílek a neznáte hry, tak sem prostě nezapadnete. Protože skutečné pohádky a báje jsou také plné krutosti a pravdy, kterou nechceme slyšet. (nejen Erben, Němcová..) Ze začátku to vypadalo prvoplánově ale zdání naštěstí zklamalo. Mnoho mouder čteno mezi řádky. Občas sníme, ale nesmíme zapomenout vyjít ven. ()

TesterX

Nemam rad oznaceni guilty pleasure, ale v tomhle pripade ho rad poprve pouziju. Propojeni nostalgie a vize budoucnosti funguje paradoxne naprosto paradne. Ve trech minutach videt Deloraine, King Konga, TRexe, ci Batmana je naprosto uzasny zazitek, at uz nostalgicky, tak ten vizualni. S kadenci kulometu tu litaji kulky popkulturnich odkazu na zname postavy, hudbu, filmy, hry a technologie, nebo treba rezisery. Takovy pelmel vseho na pevne kostre, kterou drzi chytre promysleny pribeh. Pro me jednoznacny jednorozec za posledni dobu a poprve si neco za dlouhou dobu moc rad zopakuji. ()

PTuranyi

Úžasná vizuálna show natrieskaná popkúltúrnymi odkazmi s naivitou 80-tych rokov, ale efektami nového milénia. Keďže som nečítal knihu, neviem posúdiť vernosť predlohe. Žiaľ príbeh hŕstky tínedžerov hrajúcich hru vo virtuálnej realite a riešiacich hádanky v štýle z nuly majstrom sveta sa mi zdá príliš plytký, hoci nesie hlboké posolstvo. 70% ()

KolarikKing

Tomuhle říkám zábava! Přes 2 hodiny easter eggů, výborné hudby a všech druhů emocí. Spielberg tady vytvořil něco na co můžu koukat stále dokola. 9/10 ()

Marllone

"Vypadá to, že io interactive ten Hitman hodně vydělá" Mohu s klidem říci, že se mi RPO jako hardcore hráči velmi líbil, i když jsem nečetl předlohu a ani neviděl jediný trailer. Vpodstatě je to takový milý příjemný rodinný film, který definuje současné směřování filmů - nerdská masová popkultura. Všechno tu lítá, svítí, bliká a lagy nejsou moc poznat, je to tedy jazda od začátku do konce. Muzika extratřída, a směřuje i více do rocku než jsem čekal, což je dobře. Příběh jede v nejklasičtějším pojetí (špílberg), ale tu a tam jsem zahlédl i témata, která mě jako hráče zajímají a také mi hodně říkají. Krom odtrženosti od reality, která ač s VRkem posledních let nabírá na síle, tady byla vždycky, jsou to i megakorporace, které jdou po monetizaci, takže film odehrávající se v budoucnosti má hodně co říci i o stavu světa dnes. Takovéhle zlé korporace totiž opravdu existují, a je třeba na ně dávat pozor. Jediné výtky mám k jakési "romantizaci" hráčství, které mi přišlo místy až moc okaté. Je to sice virtuální svět ve virtuálním světě (či hrad z písku v hradě z písku), ale svět byl jaksi vybarven až moc hezky a optimisticky, a to mi přijde při znalosti současných poměrů (typu VR chat) jako dost zkreslená představa. Ale to bych chtěl od pohádky asi už moc. Stejně tak jsem byl nadšen z mnoha nerdovských symbolů, ale nepřišly mi zase tak aktuální a tak jako by něco, co by na mě promlouvalo, mi tam zkrátka chybělo (je možné, že to bylo 3Déčkem, uvidím, jestli se to po opětovném zhlédnutí změní, nebo jsem zkrátka jiný typ hráče, než na kterého to bylo směřované). Sečteno podtrženo, velká hitparáda, která rozhodně stojí za to na plátně vidět. Kromě super zážitku a dobrého pocitu si odnáším z kina i víru do budoucna, že tahleta kultůra kriplů už má nějaké to slovo. A to je docela fajn. ()

aldairek

V kině pěkné, ale nic víc. Mě přehlídka postaviček a narážek na osmdesátky nestačí. Jako vážně by si někdo, kdo jezdí v DeLoreanu, vybral za avatara potetovaného idiota? Boříme domy, střílíme, honíme se v autech a policie se objeví v poslední minutě filmu? Virtuální svět bez pravidel, kdy si můžu v klidu zastřílet v tanečním klubu a nikdo nedostane ban? V roce 2045 chodí lidé s virtuálníma brýlema po ulicích? :-) Máme rádi retro a proto planeta Doom vypadá jako Doom z roku 2017??? Teda to byla ale hovadina, ty tři hvězdy jsou nakonec vlastně hodně. ()

UncleMorty

Tohle by měl vidět každý kdo rád vzpomíná na zlaté časy dětství, protože o tomhle celý film je - o návratu k tomu dobrému na co vzpomínáme. ()

mrGhostly

Zlaté Spielbergovy ručičky. Sci-fi posledních dvou, tří let se docela dusí, když se zrovna nečiní D. Villeneuve, takže tato čerstvá dávka kyslíku byla hodně žádoucí. Na Ready Player One vidím strašně moc super věcí. Námět filmu je velmi aktuální, je s podivem, že se něčeho podobného doposud moc nevyužilo. Animovaná virtuální realita, hodně ve stylu počítačových her, což si myslím, že obecně při použití ve filmech lidem docela často vadí, je zde zcela nerušivá a pohlcující - až si říkám, že je škoda, že nešlo pracovat s 3D IMAX digitálem a upraveným poměrem obrazu pro IMAX. To bývalo mohlo posunout vizuálním zážitkem tento film někam na úroveň Avatara a vlastně otevřít cestu k VR i lidem, co se s ní třeba běžně nesetkají. Možná se jedná také o předzvěst toho, že se v budoucnu dočkáme full-CGI "hraných" filmů. Spielberg je vizionář. Skvělá byla i akce, která ale opět nerušila a prostě sem celkově zapadla a nebyla jenom nutnou vábničkou pro masy. Taky spousta pomrknutí a odkazů, kde si každý najde své...filmy, autoři, songy, počítačové hry...Jediné, co mě strašně mrzí, a taky důvod proč nemůžu jít na "plnou palbu" je, že se z toho prostě podle mě dalo vytřískat ještě víc. A to nejenom v ohledu strašně přímočarého příběhu, ale i v "poselství", které film určitě má, ale stojí hodně v pozadí. // 2D // orig. znění // 29. 3. 2018 // 85% P.S.: Co kdybychom taky v úterý a ve čtvrtek vypínali sociální sítě? ()

SaMaeL98

Film skvele okomentoval dnesni situaci ve videohernim svete. Konkretne velke spolecnosti zneuzivajici hry pro vetsi vydelek, konkretne reklamy a mikrotransakce. Celkove skvele zpracovano, obzvlaste v ohledu komedie. Neni to jak dnesni marvelovky, ktere se snazi byt porad strasne vtipne, az je z filmu naprosta sracka. 10/10, doporucuji shlednout. ()

pisvejc

Poprvé jsem se dostal do 4DX kina a zrovna na tento film. Pečlivě jsem si vybral tento film. A s velkým očekáváním jsem se na něj šel podívat. Byl jsem neskutečně překvapen z toho co jsem viděl. NOVÝ ŽÁNR!!!!! V životě jsem nečekal, že někdo vymyslí tento typ žánru, který mi bude tak extra sedět. Easter eggy na filmy, hry, osobnosti, prostě na všechno. Filmu prostě dávám 100%. Takhle perfektní film se nevidí... ()

Sidenius

Spielberg umí udělat příběh. Ale ohle bylo pro mě mic umělý. Nulový scénář. Good max Efekty a hudba ( rockové pecky 80. let) ()

Geckucz_csfd

Super film 100% doporučuji lidem kteří vyrůstali v 70. Až 90. letech a pro dnešní nerdy a hráče animace velice velice krásné a plynulé s postavou persivala jsem se hned vžil a poté i s ostatními postavami. Zažije srandu,strach (já jsem jednou vyskočil ze sedadla) akci a napětí. Teď možná bude hodně lidí nesouhlasit ale Kazdy má svůj názor. S tímto názorem nemusí souhlasit každý a pokud se vám to nelíbí tak víte kam máte jít ano přesně napsat si vlastní komentář.=100% ()

Natar

Bezduchá megaslátanina s množstvím WTF momentů a dementních dialogů. Spielberg se určitě otáčí v hrobě. I když moment... On vlastně ještě žije a dokonce to režíroval! Takže je buď dementní, nebo má nutkavou potřebu vydělat megachechtáky a je mu jedno, že se na stará kolena takhle zesměšňuje. Nemám většinou ve zvyku nikoho kritizovat za jeho filmový vkus, páč proti gustu žádný dišputát, ale v tomhle případě: kdo tomuhle komerčnímu výronu dal víc než tři hvězdy, je buď 12leté dítě (což se dá samozřejmě odpustit), nebo má mozek totálně „popkulturně“ vymytý. Vzhledem k tomu, že se dokážu pobavit i u ovečky Shaun, tak moje znechucení patrně nebude způsobeno tím, že nejsem v prepubescentním věku. Tohle může směle soutěžit s pokémony – Harry Potrat nebo Hladová Dženy Lórenců jsou proti tomu zlatá díla moderní kinematografie. Bylo to nevtipné, nesympatické, jalové, nepříjemně předvídatelné a přes skvělé efekty brutálně nudné. Navíc technická stránka 3D dost mizerná – např. oproti Valerianovi o třídu níž. Jednu hvězdu dávám jen proto, že existují „filmy“ od Asylum. ()

Marakoss

Představte si, že máte k dispozici prostředky jako peníze, čas a nejlepší talenty z celého světa, abyste vytvořili filmovou reprezentaci pop kultůry a virtuální reality, na kterou by jen tak někdo nezapomněl. A vy místo toho vytvoříte Jurskej Park. To i TRON: Legacy odvedl lepší práci, a myšlenka na jeho svět ve mě doznívala ještě týdny. Asi je to důkaz, že nemůžete vytvořit nové mistrovské dílo, pokud do toho (re)mixu nevlozíte i nějakou novou ingredienci. Citovat tenhle film stejně nikdo nebude, protože raději budou citovat původní zdroj. Mindfuck se nekoná. Je to pěkné a uhlazené, ale nemá to obsah a hloubku. 6/10 P.S. za to candy-cruhosový sbírání penízek jsem měl chuť dát ještě o hvězdu míň. ()

Nej filmy roku a PF 2019!

Nej filmy roku a PF 2019!

31.12.2018

TOP 2018 dle TOP uživatelů ČSFD.cz

TOP 2018 dle TOP uživatelů ČSFD.cz

29.12.2018

Spielberg, DiCaprio a generál Grant

Spielberg, DiCaprio a generál Grant

20.05.2018

Spielberg se vrátí do druhé světové?

Spielberg se vrátí do druhé světové?

19.04.2018