Monstra, démoni, duchové, upíři a kdovíco ještě se klidně potuluje po ulicích tohoto apokalyptického fantasy New Yorku a jediný kdo se je snaží udržet na uzdě a udržet křehkou rovnováhu a klid je tajemná organizace Libra... No a já můžu říct, že prostředí je velmi zajímavé a všechny ty nejrůznější potvory co se tu pohybují mají docela rozmanitý a zajímavý design, také se mi líbí ta atmosféra jakou se to snaží navodit, a i hudba je podle mého velmi dobře vybraná ale to je zatím asi tak vše, co je pro mě pozitivním. I když... Příběh se nikam příliš nehrne a má spíš episodický ráz, kdy se nám postupně objevují různé případy, které spojuje jistá tenká linka hlavního příběhu, kterou ale autoři velmi dobře skrývají a tak se divák pouze velmi pomalu dozvídá o co tady vlastně jde... No a ukazuje se, že tahle nejistota (nebo spíš ten pocit, že nevím co si o tom vlastně mám myslet), která mě původně spíše odrazovala mě začíná docela bavit a tento styl vyprávění a rozkrývání příběhu i postav mi přijde velmi povedený. Navíc se mi s přibývajícími díly začínají líbit i některé postavy, které mě na první pohled nezaujali, zkrátka čím víc je poznávám, tím je mám radši a tím zajímavější mi přijdou. No a když k tomu přidám i fakt, že některé díly, jako třeba ten 6. s "houbou" Nejem mi přijdou opravdu hodně dobré a u některých (např. episoda 9) jsem se zase nemohl nabažit vizuálního zpracování, tak zkrátka musím zákonitě zase zvednout své hodnocení, takže z prvotních 2* přes lepší 3* jsem se nyní dostal na solidní 4* (7,5/10) a pokud bude pokračovat nastavený trend možná se dostanu i na 5*, pokud se tedy ovšem na tu poslední 12. episodu vůbec někdy dostane. Takhle dlouhé čekání na poslední díl jsem ještě neviděl, tak snad to bude stát za to a snad tvůrcům nedošli peníze a poslední díl nakonec bude... EDIT 6.10.2015 - Konečně po několika měsících čekání dorazilo velké finále. Musím říct, že samotný finiš mě stejně jako celé anime vcelku přesvědčil. Některé věci jsem trochu tušil, jiné vůbec nečekal, ale finální příběh, zkrátka to kam mě autoři nakonec dovedli, se mi docela líbil. Mělo to atmosféru a i emoce, (což bych od závěru vcelku čekal) a tak celkové vyznění příběhu (hlavní dějové linie) pro mě bylo mírně nadprůměrné. Animace se mi velmi líbila, ono všeobecně na tomhle anime si s designem a animací vůbec někdo hodně vyhrál a je to opravdu znát a tou barevností a nápady, které se zde ukazují si mě autoři získali. Stejně tak hudba se mi líbila, v poslední episodě je té hudby opravdu hodně a povětšinou mi tam docela dobře seděla, tedy i hudba za mě nadprůměrná. Když to shrnu tak se mi anime líbilo a ty 4* si dle mého plně zaslouží a díky tomu, že se dle mého i ten konec povedl, zvednu naposledy hodnocení a skončím na 8/10, což je ale stále za 4*.(25.4.2015)

• kirmakX6on

Celkem souhlasím s komentářem Zízy. Svými slovy bych dodal, že mi to přišlo jak anime od zkušeného člověka, který prostě potřeboval vydělat další peníze a tak udělal další anime ..přestože mu scházel nápad. Pro mě to bylo anime bez duše. Těsně pod tři hvězdičky. 49%(1.5.2017)

Dost dlouho jsem si zvykal na to, že přes neustálé chaotické výkřiky nejrůznějších charakterů mám problém chytit do hrsti podstatu ústřední dějové linky. Kekkai Sensen je totiž divoký, rozjívený a chvílemi už doslova a do písmene bláznivý. Jakmile se ale zvážní nebo se Leo zamyslí nad osudem svým či nad směřováním celé organizace Libra, je to hned jiná písnička. Atmosféra ke mně najednou promlouvá hodně zblízka ve všech možných náladách a ať se jde po akční fantazii v případě Klause zápasícího v aréně, nebo po bláznivém humoru v podání Zappa, funguje to. Ať už při příjemně nadnesených zvratech nebo při openingu i endingu, díky kterým mám radost, že jsem na půl hodinky součástí tohoto jinak tuze neutěšeného světa.(5.11.2016)

• Zíza

Rozhodně to není špatné anime. Pěkná animace, opening jsem přeskočila jen dvakrát, naopak ending jsem si pustila vždy a hrozně si ho užívala. Příběh i postavy patří do takového průměru, nic nového nepřináší, ale nemusí se za svou existenci stydět. Jenomže i přes poměrně pozitivní hodnocení jsem se bohužel u anime nudila a měla jsem pocit, že snad tři čtyři díly jsou fillery, nebo alespoň z části. Takové prázdné nic. Jestliže si chcete zabojovat s nadpřirozenýma potvůrkama a nechcete to dělat moc dlouho, je tenhle seriál ideální. Lepší 2*.(25.2.2016)

První to dobré: jako shounen je to nadprůměrně zábavné, i když nijak revoluční, hlavně díky prostředí, většinou dobré režii a rychlému tempu; postavy jsou sice standard, ale charakterizace je na docela dobré úrovni a tak nějak to celkem funguje. Taky animace je kvalitní a zmínit lze i opening od Bump of Chicken a ending od Unison Square Garden. A pak to špatné: je tu částečná epizodičnost, což docela omezuje celkový potenciál (navíc ty lepší a horší epizody mezi sebou dost kontrastují), seriál neví vůbec kam má směřovat (pro příště by bylo dobré srovnat priority) a finále je neskutečný bordel, který dost škodí celkovému dojmu - nakonec je to 6/10 s malým plusem.(14.1.2018)

• - Spoiler: V 11. epizodě se na fotografii objeví trojice starých mužů, kteří se pravidelně objevují napříč seriálem Kovboj Bebop: Lovec odměn (1998). (novoten)

• - Scénárista Yasuhiro Nightow původně plánoval napsat příběh o lovu upírů, zasazený do prostředí moderního velkoměsta. Celý seriál pak nakonec vyznívá humorněji a fantastičtěji, než bylo původně zamýšleno a vzdáleně se inspiruje jiným Nightowovým seriálem jménem Trigun. (novoten)