Živí mrtví: Počátek konce - Série 1

(série)
USA, 2015, 5 h 2 min (Minutáž: 43–65 min)

Epizody(6)

Majoslav11

Nevyužitý potenciál. Jednak na tom vidno oveľa nižší rozpočet oproti Walking Dead vo všetkých oblastiach, jednak je scenár jednoduchý a nezáživný. Postavy dosť nezaujímavé, vskutku niet komu fandiť, smrť niektorej z postáv ma nijako neberie. Zrod postapo sveta sa mohol teda zobraziť oveľa zaujímavejšie. Za jednu hviezdu. ()

TesterX

Ve všech směrech béčkovější, lacinější a nudnější alternace originálu. Naprosto tragický pilot, který nás seznámí s nejnesympatičtější, nejzabedněnější a nejdementnější hlavní postavou ever, což potvrzuje více a více v dalších dílech - příkladem kouká na nemrtváka, co žere psa zaživa a když se na něj vrhne, tak on mu opětuje slovy, že je nemocný a pomůže mu. :-D Počátek apokalypsy se odehrává všehovšudy ve třech lokacích - školní chodba, obývák a druhý obývák a za čtyři díly dojde ke konfliktu asi s třemi nemrtvými a to ještě velmi směšným způsobem. Nicméně relativní zvrat nastává s pátou epizodou, kdy se zrodí nová postava jednáním a vystupováním připomínající Negana (úvodní proslov o pojištění), vloží se do děje hodně armáda a poslední epizoda opět navrací naději, že i z odpadu se dá něco vyrobit. Vzhledem k tomu, že už jsem ale načal druhou sérii, tak to nejspíš byl první a poslední záblesk naděje. ()

Mistr119

Trošku trvalo než se to pořádně rozjelo, ale tak je to v pořádku. :) Konečně zombie apokalypsa, kde se řeší i její počátky (pozn. že pův. řadu Walking dead jsem ještě neviděl, ale prý má taky pomalý rozjezd... :) ). Ale morálních dilemat, kdy má umřít jedna z hl. postav mohlo být trochu víc. :) ()

NikiVai

Kdybych nevěděla, že se to rozjede a seriál nabere na obrátkách, tak bych to po první sérii vzdala. Ano, začíná apokalypsa a se světem se děje něco velmi zvláštního. Tady je to OK a je fajn vidět, kde to vše začalo. Ale ty hlavní postavy to je tragédie. Snad jen Travis působí tak nějak normálně a Alicia je taky jakž takž v pohodě. Ale Madison je protivná a ten její nejdražší Nick, tomu bych dala každou z jedný strany a nechala ho, ať si ho první zombík sežere :)))) Ani Salazarovci u mě nijak extra nebodují. Ještě, že už se na konci série objevil Strand... ()

klukcz

nápady a potenciál první sérii rozhodně nechybí a postupný úpadek společnosti je fajn - jen by ho měli hrát jiní herci. vlastně jsem si přál aby tam pomřeli všichni a především "hlavní hrdina". ten mám jedinou kliku že má kolem sebe poslušnou rodinu. jinak nechápu proč by měl někdo takovéha mamlase následovat. ()