Bobby (Jesse Eisenberg) pochází z Bronxu. Žije s věčně se hašteřícími rodiči a bratrem Benem (Corey Stoll), který jako čistokrevný amorální gangster zastává názor, že každý problém se dá snadno vyřešit hrubou silou. Bobbymu je jasné, že potřebuje změnit prostředí. Odlétá do Hollywoodu, kde začne pracovat jako poslíček pro strýčka Phila (Steve Carell), který je mocným agentem filmových hvězd. Vstupuje do světa opojných večírků, plných celebrit, modelek, playboyů, producentů a politiků. Na první pohled se však zamiluje do strýcovy půvabné asistentky Vonnie (Kristen Stewart). Problém je, že Vonnie má vážný vztah, takže se Ben musí spokojit s pouhým kamarádstvím. Ale nic netrvá věčně, Vonnie se s přítelem rozejde a velmi rychle opětuje Benovy city. Jeho nabídku k sňatku však odmítá. Zlomený Bobby se vrací do New Yorku, kde začne pracovat s bratrem Benem, který si otevřel noční klub. Z Bobbyho se stává velmi schopný impresário a z klubu Les Tropiques jeden z nejvyhledávanějších ve městě. Přestože Bobby stále miluje Vonnie, sblíží se s Veronikou (Blake Lively), okouzlující dámou z vyšší společnosti. Svatba. Veroničino těhotenství. Benův život se zdá šťastný. Ale jen do toho večera, kdy do dveří Les Tropiques vstoupí Vonnie... (Bioscop)

adam9

Woodyho filmy prostě poznáte svou charakterističností stejně jako ty od Tarantina nebo Luhrmanna. Tento film dělí od plného počtu až příliš velké klišé. Vše bylo až moc prediktabilní. Zároveň mi to však nabídlo kromě tradičně výborné Allenovské konverzačky skvělého Jesseho Eisenberga a zachycení starého Hollywoodu. I ta Kristen Stewart se mi líbila! ()

klukluka

Woody, to bylo fakt všechno? Příběh o nenaplněné lásce, ze které se nakonec stal mimomanželský milostný poměr? To se na mě nezlob, ale to je trochu málo. Udělaný jste to měli hezky, s výpravou a kostýmy jste si vážně vyhráli, ale ten příběh je o ničem. Je to jako chtít se vykoupat v bazénu hlubokým 10 centimetrů. Takhle mělký jste to měli, není se do čeho nořit, není co objevovat, není se nad čím zamýšlet. Pokládal jsem si jednu jedinou otázku, což je málo. Navíc, Woody, vlastně ani tolik nesouvisí s tímhle tvým filmem. Ptal jsem se sám sebe, jestli by se Blake Lively mohla zamilovat do Jesseho Eisenberga. A narozdíl od tebe si, Woody, myslím, že nemohla. A za to ti body taky nepřidám. Chovám k tobě obdiv, ale už dávno pro mě nejsi sázka na jistotu. ()

Hanys_

Atmosféra Hollywoodu 30. let je parádní, o to víc zamrzí dost odbytý příběh, který je obyčejným milostným trojúhelníkem. Herecky paráda, Jesse u Woodyho umí a i taková Stewartka tady asi poprvé konečně není na pár facek. P.S., docela bych byl zvědavý na čistokrevnou gangsterku v Allenově podání. ()

SpaceOdyseus

Cafe Society je vizualne tak krasne retro a staromodni, radost pohledet. Dlouhe zabery obcas pripominaji svou kompozici divadelni inscenaci ale stale za pouziti viditelnych filmovych postupu a propriet. Herecky jde, jak je u Allena zvykem, o spicku. Eisenberg se hodne inspiroval ve svem vyrazu u samotneho rezisera. Je to videt krasne ve scene s prostitutkou, kde jeho etuda nechala vzpomenout na nejlepsi sceny neurotickeho Allena. Nekomu se muze mozna zdat, ze vedlejsi gangsterska linie byla navic. Po pribeove strance mozna ano, ale jednotlive obrazy byly tak krasne natocene, ze mi prijde strasna skoda, ze Woody nenatocil cistokrevnou dobovou gangsterku. ()

F.W.Colqhoun

Your not afraid to die because you're too stupid to appreciate the implications. Woodyho kostýmní kus se od těch ostatních, též velmi dobrých liší jednotlivostmi: Situován do Hollywoodu, nekomentuje jej čistš jízlivě, Woody se poprvé od Radio Days (jak jsem se dočetl) situuje do voiceoveru a jindy hematofobní tvůrce v též experimentuje se výjevy skoro coppolovského násilí. Zápletka okolo vztahového víceúhelníku je prostě vytržená z deníku cynického chlíváka (rodina filmů okolo Vicky Cristina Barcelona), který nabyté, neotřesitelné vědění o ženách, mužích a dospívání nemůže přestat srovnávat s vytouženým kýčem stříbrného plátna: Dreams are [just] dreams, konstatuje nelynchovsky Woody Allen, nikoliv bez lítosti a jisté pochybnosti, ale dosti pevně přesto. Smutné jsou jistoty starého komika a fóry těžknou nikoliv scházejícím humorem, nýbrž přidruženou závažností: Socrates said, "The unexamined life is not worth living." But the examined one is no bargain. Anebo trochu hravější: You've never heard of me, I'm a writer. Proti srsti výborného nej-pozdnějšího Woodyho mi šlo jen opětovné obsazení Jessieho Eisenberga, který Woodyovskou manýru po letech cviku zvládá do pozoruhodných detailů, jeho neurotické poloze ale schází původní hřejivost. Jeden v prázdných očích herce, který je čím dál podobnější Brandonu Flowersovi z The Killers, nemůže nevidět záměr vymyslet Facebook. Oč těžší je mu potom věřit, že by dal přednost romantickému, neduživému charisma Kristen Stewart před vyboulenými kozami Blake Lively. Live every day like it's your last, and one day you'll be right. ()

Stružák

Jednoduchá oddychovka v Allenově typickým stylu. Romanťárna v prostředí (nejen) New Yorku, sem tam nějakej vtípek, trošku jazzu, trošku kecání do prázdna – hele, ono to docela funguje, ale Allen umí (uměl?) líp. Film rád doporučím jinde, ale sám se na něj podruhý spíš nepodívám. ➡️ A ejhle, tři týdny po mojí premiéře mi ten film pořád ležel v hlavě, natolik, že jsem si ho musel pustit znova. Takže zvyšuju hodnocení, protože myslím, že tenhle film bude ještě zrát. 😊 ()

Paldiny

Banálny dej je asi najväčšia slabina filmu. Inak sa nedá naň hnevať, fajn herci, príjemná jazzová hudba a prostredie, ktorého súčasťou by ste chceli byť. Líznutie mafiánskym svetom je akosi navyše, dokonca sa s hlavnou zápletkou ani nestretne. Čo potom tá hlavná? Moc nedovolí, pod kožu sa nedostane, kľudne by som ju nazval povrchnou. Párik mladých sa do seba zamiluje, odlúči a po rokoch znovu stretne, len už so záväzkami k niekomu inému. Film našťastie netlačí na pílu, čím je divák ušetrený návalu falošných emócií, zároveň tiež toho, čo by s ním vážnejšie zamávalo. ()

derryl

Ano, sny jsou jenom sny. Tento sen o novém a skvělém filmu Woodyho Allena se rozplynul a zůstal jenom snem. Je to velká škoda. Byly v něm krásné momenty a nenaplněná láska mě dostala, je tu však více "ale" než pověstných "wow"... Bohužel. Jelikož jsem Woodyho fanoušek nemohu se dočkat dalšího jeho filmu. Bude to opět sen? ... Musím uznat, že Jesse Eisenberg byl opravu skvělým alteregem Woodyho Allena z jeho starších filmů, muže z New Yorku. Z filmu Café Society opět vystupuje hlavní motiv Woodyho filmů: New York (tzn. kdo nebyl v New Yorku a nemiluje ho, jako by nežil). ()

mclenin

"Life is a comedy written by a sadistic comedy writer." Café Society je snímok Woodyho Allena, ktorý by potreboval viac Woodyho Allena. Oceňujem Woodyho "výročný" tvoriaci prístup, mám rád atmosféru jeho filmov, ich prirodzenosť a nenútenosť, no niekedy by som radšej počkal o rok dlhšie, ak by to malo pomôcť zaujímavosti námetu, štruktúre príbehu a samotnému puncu Woodyho Allena - Café Society ma zaujal len atmosférou a niektorými replikami (“First a murderer! Now a Christian! What did I do to deserve this?” ). Slabšie 3* ()

ArthasKarfa

Klasická pohádka z dílny Woodyho Allena, který nám představí sérii zapletených lidských osudů tentokrát zasazených do mafiánských dob minulého století v americkém NY. Budete se bavit naivitou hlavního představitele, okouzlí Vás neskutečně krásné kostýmy a podmanivá svůdnost Kristen Stewart. Vezměte přítelkyni/přítele a jděte si odpočinout k nenáročné romantické 96 minutové Love story. ()

Startuje Best Film Fest

Startuje Best Film Fest