Bobby (Jesse Eisenberg) pochází z Bronxu. Žije s věčně se hašteřícími rodiči a bratrem Benem (Corey Stoll), který jako čistokrevný amorální gangster zastává názor, že každý problém se dá snadno vyřešit hrubou silou. Bobbymu je jasné, že potřebuje změnit prostředí. Odlétá do Hollywoodu, kde začne pracovat jako poslíček pro strýčka Phila (Steve Carell), který je mocným agentem filmových hvězd. Vstupuje do světa opojných večírků, plných celebrit, modelek, playboyů, producentů a politiků. Na první pohled se však zamiluje do strýcovy půvabné asistentky Vonnie (Kristen Stewart). Problém je, že Vonnie má vážný vztah, takže se Ben musí spokojit s pouhým kamarádstvím. Ale nic netrvá věčně, Vonnie se s přítelem rozejde a velmi rychle opětuje Benovy city. Jeho nabídku k sňatku však odmítá. Zlomený Bobby se vrací do New Yorku, kde začne pracovat s bratrem Benem, který si otevřel noční klub. Z Bobbyho se stává velmi schopný impresário a z klubu Les Tropiques jeden z nejvyhledávanějších ve městě. Přestože Bobby stále miluje Vonnie, sblíží se s Veronikou (Blake Lively), okouzlující dámou z vyšší společnosti. Svatba. Veroničino těhotenství. Benův život se zdá šťastný. Ale jen do toho večera, kdy do dveří Les Tropiques vstoupí Vonnie... (Bioscop)

Johnny.ARN

Cafe society alebo slabší Woody. S dobrou dobovou atmoškou, nádhernými autami a už klasicky solídnym obsadením. Ale nič viac. Príbeh veľmi ňuňavý a sladký, ktorý len tak plynul, bez lepšej emočnej scény alebo solídneho hereckého výstupu. Slabé 3 z 5 ()

Dado

Nenútene vyrozprávaný ľúbostný príbeh s niekoľkými zaujímavými odbočkami (gangsterský brat), ktorý však veľmi rýchlo vyfučí z hlavy a všetko, čo po ňom zostane, je spomienka na krásne spracovanú atmosféru 30. rokov minulého storočia. Ale aspoň som prišiel k zaujímavému zisteniu, že na svete naozaj môže existovať blázon, ktorý by uprednostnil Kristen Stewart pred Blake Lively. (60%) ()

Pavlínka9

Miluji filmy o filmovém prostředí a tohle je pro mě pecka :) Tohle je Woody, kterého zbožňuji a ani on si nemohl nechat uniknout se nechat zasadit do filmu v podobě vypravěče. Jesseho Eisenberga vidím jako mladého Woodyho a ten jeho postoj s rukama v bok - ten kluk je fakt skvělý :) Hudba - skvělá, prostředí a výprava - vynikající, téma - hmmm...náročné a tak lidsky reálné. Bavila jsem se a ráda to uvidím znovu :) ()

sahe

Zápletka je jasná. Docela klasický Woody. Jediný, kdo mi tam fakt nesedí je Blake, která prostě v každém filmu vypadá a "hraje" stejně. Stejně nudně. Nevím, co jí zbude až bude starší. Bude ještě obsazovaná? ()

VasaX

Klasická tonická dikce Jesseho tentokrát v prostředí smetánky zlaté éry Hollywoodu. Je to tak nějak vtipné a otravné jako všude jinde. Zbytek herců podává tak nějak přiměřený výkon své kvalitě a ač je příběh zajímavý, nemá to obecně velký WOW faktor, natož na poměry Woodyho Allena. Největší problém mám s tuctovými obyčejnými charaktery, které jsou tak mdlé, že si pár dní po shlédnutí nepamatuji více jak ústřední trio a bratra mafiána. Natož číkoli jméno. Celé je to hezké a řemeslně zdatné, ale tak tak obyčejné. Co na závěr - shlédnutí vás nezničí, naopak, bude to přijatelný zážitek, ale pokud opomenete, vůbec o nic nepřijdete. ()

VanTom

Zářivě vybarvená "krajinomalba" idealizované hollywoodské a newyorské smetánky 30. let. Allenovi záleželo více na sytě vykresleném duchu doby, než na nějakém osudovém dramatu milostného trojúhelníku (natož střípků z - nejen gangsterského - zázemí Bobbyho židovské rodiny). Ale právě tak udržel velké city na hraně civilní melancholie, jelikož ani v životě láska nedopadá "jako ve snech" (a pak střízlivýma očima vypadá, že o nic nejde). Eisenberg svého lehce neurotického, umluveného "Woodyho" zvládl s přehledem, ještě víc potěšil sevřený výkon Stewartové. ()

Timak

Mňam mňam, Blake je k nakousnutí. Jinak je to typický (a bohužel) nudný Allen. Úplně zbytečný film. ()

NoFiction

Co tady musím W. Allenovi vytknout, tak je obsazení hl. role J. Eisenbergem. Vůbec se do této role nehodí, nepůsobil věrohodně ani vyspěle. Představoval jsem si zde plno jiných schopnějších herců. ()

blackJag

Tohle skoro vypadá jako na rychlo spíchnutá story, jen aby Mr. Allen naplnil svou kvótu a aby bylo jak zaplatit činži. Naštěstí to není úplně špatné (Allen si umí i ty "výplňkové" filmy celkem pohlídat) a je zajímavé, jak hodně dokáže zachránit samotný Allenův komentář, který by v jiném provedení (jak formou, tak obsahem) mohl vyznít násilně nebo bezradně, tady ale jednoznačně tvrdí chatrný příběh. 60% ()

venca163

"Židi nevěří v posmrtný život." - "To je asi ta chyba, možná kdyby věřili, tak má židovství víc příznivců." Zase Woody - zase vlastně banální příběh, zase dialogy o životě, smrtelnosti, víře, židech, filmu, hollywoodu, lásce, zase skvěle vybraní herci (Jesse je skvělej, Twilight jsem neviděl a Kristen Stewart to sluší), zase celkem uvěřitelně vypointovaný rozuzlení. Zase jsem se skvěle bavil. Příští rok jdu určitě zase! PS: Na "zbytečnou linii s bratrem gangsterem" nadávají tak akorát ufňukaný filmoví akademici. (80%) ()

andalin

Woody Allen asi fakt není pro mě. Nějak v jeho filmech nevidím pointu a je to nuda... Prostředí Hollywoodu bylo zpočátku zajímavé, ale nezanechalo ve mě pranic. ()

jefff

Slabší Woody, kterému chybí zejména tempo a vyšperkovanější dialogy. Příběh dobrý, humor nechybí a paleta postav pestrá. Líbila se mi typická allenovská nejednoznačnost postav i pro něj typický hudební doprovod. Ale režijně si tentokrát vybral slabší moment. ()

Tejkina

Začalo to docela zajímavě, ale postupem času jsem se už vážně nudila a těšila jsem se, až to skončí. Příběh mě taky moc nezaujal. Možná mě film nezastihnul v té správné náladě, protože špatný film to není, ale prostě mě nebavil.. To je taky důvod proč nepůjdu pod průměr a taky za ukázku těch 30. let v Hollywoodu.. V kině by se mi to asi líbilo víc. ()

sedm.1

Obrovské překvapení a pro mě zatím jednoznačně nejlepší Woody Allen vůbec. On se tedy upřímně tento jeho snímek nějak výrazně či zásadně neliší od jeho veškeré předchozí tvorby, ale mě se s Café Society zkrátka trefil prostě tak neuvěřitelně do mého vkusu, že nemohu jinak, než být absolutně nadšený. Perfektní zápletka, úžasný casting a především to prostředí, doba a s tím spojený vizuál a atmosféra, prostě fantazie. Ale konkrétněji, zápletka je tedy dost taková allenovská klasika, tedy řešení lidských vztahů, jejich vývoj a poté i následky, ovšem zde mi to celé přišlo mnohem ucelenější, nápaditější, zajímavější, dynamičtější a i zábavnější, než tomu je v jeho předchozích vztahových dramokomediích. Žádné zvraty, nic šokujícího, ale přesto působivější a funkčnější. Obsazení je též klasika, tedy spousta hereckých hvězd, ikdyž nejdříve jsem měl po pravdě velké obavy, neboť ani jeden z dvojice Eisenberg a Carrell mi nikdy neseděli, ovšem zde byli vážně skvělý, a především Eisenberg opravdu překvapil a podal zde fakt přesvědčivý super výkon. Zato z dámského castingu jsem byl nadšený už předem a i ve finále jsem si ho nehorázně užil, protože jak Kristen Stewart, tak Blake Lively jsou okouzlující a ani zde tomu nebylo jinak, nádherné a skvěle hrající, co chtít víc. Nicméně, to hlavní, čím mě s Café Society dostal Woody do kolen, bylo prostředí a doba, do které svůj film zasadil. Pro toto období, životní styl a dobovou atmosféru mám jednoduše neuvěřitelnou slabost a Allen si tu s tím pohrál tak famózním způsobem, že se mi po celou dobu vkrádaly slzy do očí a chtěl jsem víc a víc a víc. Prostě jsem z toho zpracování byl v totálním rauši a užíval si to fakt na maximum. Já nemám zkrátka co dodat, pro ostatní se sice nejedná o žádný allenovský speciál, pro mě se Café Society ale stal ve všech ohledech skutečným filmovým zážitkem. ()

herr_carter

I když místy nemastné neslané, pořád koukatelné...Woody umí tyhle lidská dramata většinou z vyšších kruhů prostě dobře vyprávět.................moje hodnocení = 6,5 z 10. ()

Startuje Best Film Fest

Startuje Best Film Fest