• SOLOM.
  ***

  Jezdit do německého bordelu, stejně jako kšeftovat s drogami či půjčovat si prachy od lichvářů se nevyplácí – ostatně o tom se přesvědčí hned několik důležitých postav tohoto seriálu. Jedny problémy se možná vyřeší, ale další na sebe nenechají dlouho čekat. Konečně to mělo zas jakžtakž slušnou atmosféru i děj, které se poslední dva díly začali jaksi vytrácet. Inu uvidíme, s čím přijde další Rapl.(26.3.2019)

 • mh.mail
  ***

  60% — Aneb „Smrt darebáka“. Tak a teď už jsem zvědavej, jak v posledním díle tvůrci uzavřou všechny otevřené otazníky. A že jich není málo. Jen doufám, že vraždu Hany W. nepřipíšou na triko Lucasovi, to by mě fakt zklamali. Hlavně čekám na to, jak se vysvětlí smrt Kunešovy manželky a jejího přítele (nechce se mi věřit tomu, že by to bylo běžná nehoda) a jak se vyřeší to, že dceruška sebrala schované peníze (odkud pocházejí?). Dále si rád počkám na to, jak to vlastně tenkrát bylo v tom pokoji, kde Gregor údajně zabil pasáka své pozdější přítelkyně (už si nepamatuju, jestli se stala i jeho manželkou). A taky doufám, že to, že se Lupínkova manželka upsala lichváři, bude mít nějaký hlubší význam, ideálně pak přímo vztah k hlavnímu případu. No, nemají to autoři lehké. Očekávání jsou velká.(15.11.2016)

 • rakovnik
  ****

  Kruh se uzavírá, rodinné vztahy se vyjasnily a seriál spěje k finále - uvidíme, jak moc dramatickému a velkolepému a jak se podaří tvůrcům naplnit úvodní zápletku. Tento díl byl dost akční, kromě rozuzlení velkého případu ale opět přinesl několik otázek, jakoby nás nechtěli nechat autoři ani na chvíli vydechnout. Na naše domácí poměry skvěle natočená akce.(14.11.2016)

 • Necrotongue
  *

  Neuvěřitelné se stalo skutkem! Jan Pachl mě rozesmál a nebyl to smích škodolibý. Poručík Lupínek mi totiž při zpovídání prostitutky připomněl postavu Jindřicha Hlaváčka z "Vraždy v salónním coupé", už chyběla jen ztracená tužka. Jáchymov mi začíná připadat jako ideální místo pro test nukleárních zbraní: furt je tam hnusně, a kdo nevraždí dělá do drog. Jitka Ježková a Miroslav Etzler by si zasloužili nějakou cenu za překrásné melodrama, Lukáš Vaculík by ji měl obdržet za svou roli Mystery Mana.(26.4.2018)

 • Jara.Cimrman.jr
  ***

  "Mám zavolat Interpol? Nebo vytvořit rojnici?" Tak se nám zatoulal velitel, proběhla nějaká ta rodinná pouta, odhalila se zrádkyně, gangy se pomlátily, manželé Lupínkovi prokázali svou naivitu a mě to nijak zvlášť nebavilo. Ovšem to jen do chvíle, než si Kuneš v Německu otevřel své tradiční lingvistické okénko: Меня зовут Кунеш.(16.11.2016)

 • - Kapitán Gregor (Jan Dolanský), se v této epizodě „objeví“, i když je už po smrti. To když Rohan v nemocnici zapne televizi a objeví se ukázka z filmu Jan Hus. (milad80)

 • - Natáčelo se v lokalitách: Drážďany, Stará Voda, šachta Bytíz, elektrárna Horní Počaply, Karlovy Vary, kaple Suchá, elektrárna Prunéřov, Boží Dar, Pramen y- U Tří křížů, Jáchymov. [Zdroj: Filmovamista.cz] (M.B)