• SOLOM.
  ***

  „Zazvonil zvonec a jedné pohádky je konec“…A nebo ne? Nakonec to v rámci možností vcelku dobře dopadlo a to nejen díky KGBákovi…Kuneš a Rohan to vzali do vlastních rukou a akce z říše scénáristových snů byla na světě. Co na tom, že realita by byla dost odlišná. Poslední díl první série se nesl v duchu většiny ostatních – tudíž průměrné podívané. Tak uvidíme, co přinese ta druhá…(27.3.2019)

 • Jara.Cimrman.jr
  ****

  "Tak konec hry. Tohle je válka." Rohan s Kunešem ve válce proti drogové mafii a GIBsu mě bavili. Sice to žádní ukrutní bouchači nejsou, ale postavili se tomu čelem a toho si cením. Taky slyšet Katapulty z gramofonové desky ve mně vyvolalo hezké vzpomínky. A pokud někdo stále odmítá milionové majetky z dědictví po Lukasi Rohanovi, tak mám jisté podezření, že to byl můj otec, strýc nebo bratr a cítím povinnost se o ty pozemky, domy a auta postarat.(22.11.2016)

 • Mark1983
  ****

  Celkem uspokojivé zakončení třináctidílného seriálu, i když má člověk pocit, že těch dílů mohlo být více. Avšak nakonec existují celkem obstojné seriály, i když já seriálový typ moc nejsem, u nichž téměř nekonečné řady epizod, jelikož není stále co vymýšlet, ztrácejí své kouzlo, takže - 13 epizod - proč ne? Stačí.(24.11.2016)

 • Silence
  **

  Poslední díl tedy dává jinak sympaticky atmosférické a v určitých mezích realistické sérii zabrat... Přeplácané, překotné a místy až směšné zakončení série, která vlastně mohla se zdviženou hlavou klidně skončit již dílem předcházejícím. Sice by zůstaly některé nezodpovězené otázky, ale to je přeci úplně normální. Místo toho je tu tenhle zbytečný přílepek, ve kterém se toho stane více, než ve všech ostatních epizodách dohromady...(24.11.2016)

 • mh.mail
  ***

  60% — Velká očekávání občas přinesou velká zklamání. Tady to dopadlo tak nějak na plichtu. Všechny otevřené linky byly sice uzavřeny, ale dílem očekávaně (vrah Hany W.), dílem banálně (peníze, které Johana sebrala v bytě matky a jejího přítele, půjčka Lupínkovy manželky u lichváře, jugoslávská drogová mafie) a u některých se dokonce ukázalo, že jsem je za otevřené považoval snad pouze já, rozhodně nikoliv autoři (smrt pasáka v uzavřeném pokoji, role Vanessy a Lupínka v případu Hany W., autonehoda Johaniny matky a jejího přítele). Odmyslím-li si tedy to, že jsem očekával nemožné, a podívám-li se na tento díl optikou autorů, dostanu standardní díl s mírně nadstandardní akcí, který však nepřinesl žádné překvapení na závěr, vše tak nějak hladce zapadlo do sebe, prostě klasický epilog. U minulého dílu kdosi napsal, že být o pár minut delší, mohl být klidně i dílem posledním, a tváří v tvář skutečnému závěru to beru za velmi trefné. K „vypůjčení“ zabavených drog a obrácení postavy Lukáše Vaculíka o 180° bych měl asi nějaké výhrady, kdybych zrovna v neděli poprvé neviděl Purpurové řeky, kde těch nelogičností bylo mnohem víc.(22.11.2016)

 • - Spoiler: Scéna zatýkání gangu překupníků drog se odehrála na krytém historickém dřevěném mostě přes řeku Ohři v Radošově. (rakovnik)

 • - Natáčelo se v Dolním Litvínově, elektrárně Mělník, Březové, bývalém dole František Josef na Kladně -Dubí, Jáchymově. [Zdroj: Filmovamista.cz] (M.B)

 • - Máchu (Tomáš Jeřábek) je v rádiovém rozhovoru představí posluchačům pod pseudonymem Karel Hynek. (Šéfik)

 
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace