Naivní, povrchní a nereálné, jako celý tenhle seriál, ale poslední díl byl alespoň trochu akční. Do příští série prosím tvůrce, pokud chtějí budovat hutnou atmosféru a nedaří se jim to pochytit ze zahraničí, aby se podívali na český seriál Pustina. Možná pak nebudou postavy v luxusně zařízených domech (v chudém pohraničí!) chodit na podpatkách a ve značkových riflích. A možná pak nebudou dělat podobné debiloviny, jako, například, že drogovému bossovi doprovázeného gorilami, budou neozbrojeni jenom tak sdělovat, že s ním končí obchod. Nikdy by mě nenapadlo, co by se tak podobnému člověku, v opuštěné lokalitě staré továrny, mohlo asi přihodit. Linka Wagnerové byla navíc neskutečně odbytá a dala se odhadnout nejméně v polovině seriálu, takže dohromady nic moc.(27.11.2016)

• Ozzy2

Tak to je škoda! dvojka bude bez Kuneše,který dostal laso do S.W.A.T.Ten bude rozpuštěn a Kuneš bude v této jednotce sám...protože za několik hodin osvobodit rukojmí a zlikvidovat jugoslávskou drogovou mafii by nezvládl ani Rambo s Terminátorem a navrch s Chuckem Norrisem. Kágébák bude svatořečen, protože v sedě na stole, stále ve stejném ošuntělém svetříku podržel šéfa ve funkci..vždyť se nic nestalo, za bráchu nikdo nemůže:)) No a Mácha také odchází..jde dělat au-pair do Anglie, protože se kromě žraní a prozrazování tajných informací v médiích k ničemu jinému nehodí, kdežto o dcerku šéfa Jáchymovské mordparty Lupínka se postaral úžasně.:)) Mimochodem-Lupínek fakt borec!!!!Zatímco Rohan s Kunešem likvidují podsvětí, on si vyřizuje za pomocí kněze-finančního poradce v klídku soukromé záležitosti.Ten podraz na podvodnici byl fakt originální:)))Jsem rád, že jsem to dokoukal, nikdy jsem se u žádné "krimi" tolik nenasmál.A za ten happy end na všech frontách, který by nesesmolili ani v Hollywoodu dávám pět hvězd!!!!Všechno dobře dopadlo, oběť je jen prst bývalé alkoholičky, šeredné paní Rohanové.Té měli snad raději uříznout hlavu, ošklivější hereču u nás snad ani nemáme.Sbohem a už nikdy více!!(22.11.2016)

60% — Velká očekávání občas přinesou velká zklamání. Tady to dopadlo tak nějak na plichtu. Všechny otevřené linky byly sice uzavřeny, ale dílem očekávaně (vrah Hany W.), dílem banálně (peníze, které Johana sebrala v bytě matky a jejího přítele, půjčka Lupínkovy manželky u lichváře, jugoslávská drogová mafie) a u některých se dokonce ukázalo, že jsem je za otevřené považoval snad pouze já, rozhodně nikoliv autoři (smrt pasáka v uzavřeném pokoji, role Vanessy a Lupínka v případu Hany W., autonehoda Johaniny matky a jejího přítele). Odmyslím-li si tedy to, že jsem očekával nemožné, a podívám-li se na tento díl optikou autorů, dostanu standardní díl s mírně nadstandardní akcí, který však nepřinesl žádné překvapení na závěr, vše tak nějak hladce zapadlo do sebe, prostě klasický epilog. U minulého dílu kdosi napsal, že být o pár minut delší, mohl být klidně i dílem posledním, a tváří v tvář skutečnému závěru to beru za velmi trefné. K „vypůjčení“ zabavených drog a obrácení postavy Lukáše Vaculíka o 180° bych měl asi nějaké výhrady, kdybych zrovna v neděli poprvé neviděl Purpurové řeky, kde těch nelogičností bylo mnohem víc.(22.11.2016)

Poslední díl sliboval velkou akci. Ta ale bohužel nenastala, Kuneš se na rapla nezměnil, pomineme-li jednu menší akci, kterou jsme ale viděli již v téměř každém z minulých dílů. Rozuzlení ale bylo uspokojivé, i když trochu zkratkovité, navíc poslední scéna bez obrazu mě skutečně nepotěšila. Vtip tentokrát obstaral bývalý farář. Chci více!(21.11.2016)

• huspenina33

Tak tohle se hodně nepovedlo. V okamžiku kdy si Alexej Pyško s Raplem nasadil na hlavu masku a šli vykrást policejní služebnu to šlo a 100 % dolů, samá blbost, Raplova dcera, které že jí unesly ani moc nevadí, prostě jedná, zaměří na domě znak, který Rapl zrovna náhodou zná, snaží se utéct po prostěradlech, to že ukradli 28 kg perníku ani moc nevyšetřují, jen koukaj na služebně na přeřezaný mříže, Pyško dá zkušenýmu mafiánovi do kufru telefon, ten si ničeho nevšimne, Vaculík, který do 12-týho dílu chtěl zavřít i svojí babičku za spiknutí, najednou je milosrdný a všem to promine.Blbost na blbost. To že to byl Etzler, že zabil Wagnerovou, nějak vyšumělo do ztracena atd. Škoda, díl od dílu to šlo dolů.(22.11.2016)

• - Natáčelo se v Dolním Litvínově, elektrárně Mělník, Březové, bývalém dole František Josef na Kladně -Dubí, Jáchymově. [Zdroj: Filmovamista.cz] (M.B)

• - Spoiler: Scéna zatýkání gangu překupníků drog se odehrála na krytém historickém dřevěném mostě přes řeku Ohři v Radošově. (rakovnik)

• - Máchu (Tomáš Jeřábek) je v rádiovém rozhovoru představí posluchačům pod pseudonymem Karel Hynek. (Šéfik)