Barry Seal: Nebeský gauner

• USA American Made (více)

Barry Seal (Tom Cruise) pracuje jako pilot dopravního letadla a rutina amerických vnitrostátních letů ho čím dále víc ubíjí. I proto nadšeně skočí po nabídce „náhodného kolemjdoucího“, z něhož se vyklube agent CIA (Domhnall Gleeson), aby pilotoval pod záštitou tajných služeb. Barryho čekají sexy přelety nad základnami kolumbijských narkobaronů, ze kterých pořizuje bohatou fotodokumentaci, nutnou pro boj s drogovými kartely. Jenže proč létat takhle naprázdno, když se můžete spojit i s protistranou a kromě fotek pro CIA vozit do Ameriky i drogy? A proč se zároveň nestát informátorem DEA (Národní agentura pro boj s drogami), která má v oblasti také své specifické zájmy? A proč se rovnou nezapojit do jedné z největších tajných operací, které kdy americká vláda posvětila? Barry to prostě hraje na všechny světové strany a jde mu to víc než skvěle. Už dávno se přestal nudit. Má krásnou ženu, topí se v penězích a vůbec si nepřipouští, co se stane, až se tenhle domeček z karet zhroutí. A on se jednoho dne zhroutí. (Cinemart)

SAINTS

Tom Cruise si zahral postavu o ktorej vela toho nevieme,hoci je to postava realna z nedavnej americkej historie a cely film je inšpirovany skutočnymi udalostami.Je to film ktory chce divaka hlavne pobavit čo sa mu dari velmi dobre.Cruise si svoju rolu uživa a ak k tomu pripočitame prijemnu retro atmosferu ktora je značne odlahčena divaka čaka prijemny filmovy zažitok. ()

iz67

Je to nudné, párkrát jsem se sice zasmál, ale vlastně vůbec nevím, proč jsem to viděl. Příběh mě nevtahl, Cruise jen dělal, co mu řekli a hrozně mu to vynaselo, a pak to skončilo aniž by se mě to dotklo. Ale asi to neurazí. ()

macetoma

Dávám 4 hvězdy. Vizuálně i námětem hodně podobné filmu Obchodník se smrtí. Holt nejlepší příběhy napsal sám život. Skvělý Tom Cruise. ()

Mire

Veľmi zaujímavý príbeh. V posledných chvíľach, keď sa Barry ubytovával každý deň v inom moteli, som len tŕpol kedy "to" príde. Alebo či vôbec. ()

Hawaj

Tomáš Cruzů si taky natočil vlastní Kokain čili Blow jako Jeník Deppů, akorát nevím jestli se na to zrovna hodil se svým dobráckým výrazem. ()

PlayEasy

Tak Tomík se opět vrací, jako největší frajer tentokrát do příběhu o pašerákovi drog a zbraní a zároveň agentu CIA. Tento film nás mile překvapil, je totiž vyváženě vtipný i dramatický, ale ze všeho nejvíce to je příjemné retro s perfektní atmosférou. Tohle jsou podle nás opravdu role na míru ušité pro Toma Cruise, naparádění frajírci mu jdou nejlíp. Prostě v této době až vzácně dobrá komedie, kterou všem doporučujeme, však se po zhlédnutí dozvíte proč... 75% ()

Cortesz

Tohle byla jízda, nebo tedy spíš let, Cruise výbornej, role mu sedla a jde vidět, že si to určitě užil. Avšak nemám rád životopisné filmy, takže za 4*. ()

mrclTV

Barry mal šťastie na hlúpu/naivnú manželku (teraz neviem, či bola taká aj v reále alebo si to tvorcovia vo filme zjednodušili), lebo toto, čo on so svojou rodinou vyvádzal, to by u inej neprešlo ani do dvadsatej minúty filmu a už by Barry lietal sám. Čo by mu vlastne ulahčilo život, ale bolo by to pre nás nudné sledovanie. Komediálne podtrhnutie tomu pridalo na zaujímavosti (ono to sa pri takom životnom príbehu aj trochu pýta), ale ani tak to nie je nič, čo by diváka extrémne oslovilo, teda aspon mňa. Nie je to nič, čo by diváka donútilo si podvedome povedať - "Wau, to bolo výborné!" alebo "Táto scéna mala gule!". Pohodové pozretie, ale na TOP ohodnotenie to nie je. ()

borohub

Tom Cruise sice nepatří mezi moje oblíbené herce, ale tahle role mu fakt seděla. Barry Seal mi byl doteď neznámý, nejsem si zcela jistý jak moc se film opírá o skutečnost (co jsem letmo projel wiki, tak asi moc ne), ale i tak to byl skvělý film, který měl výborný spád. Většinou píšu to, že film by měl být kratší, ale tomuto filmu by neuškodilo, kdyby klidně trval tak o 20-30 minut déle, tak by mě to ani nevadilo. Po dlouhé době super podívaná 85% ()

subic

Jako jo jasně mě se Tomík v těchhle rolích líbí. A samozřejmě že jsem sledoval seriál Narcos (2015) a furt mi nebylo jasné, jak oni ty zásilky vozili do států. A on to převážel Tomík, teda Barry Seal s plnou podporou CIA. ()

johnsnow

O tomto filme som vedel už dlho ale nejak ma nelákal avšak vďaka seriálu Narcos (TV seriál) (2015) kde sa seal objavil som sa na to pozrel a spokojnosť. Jeden týpek vyjebal s viacerými ľudmi a keby nenasral Escobara možno by vyjebával systém dlhšie. Cruise boží. Síce my mierne vadilo, že tak drsnú látku pojíma tak uvoľnene až vtipne ale pohoda. ()

marek29

Barry Seal a jeho anabáze s letadly do jižní Ameriky a zpět. Příběh venezuelského Forresta Gumpa tak neuvěřitelný, že se ani nedivím, že se stal. Přesah totální, ale spíš v tom, že divokost a absurditu toho života chceš zažít. Nemám slov. Netflix a bohužel dneska lepší film doma u TV, než v kině za 230,- ()

MartinTerran

Je nedávno co jsem dosledoval Narcos, takže tenhle film mi hezky navazuje a mám i pohled jednoho amerikána co se k tomu připletl jak slepý k houslím. Dokázal se rychle rozkoukat a náležitě toho využít a řeší problém všem nelegálně mega bohatých lidí: "kam s nimi!". Konec mě ani moc nepřekvapil, protože to často tak dopadá, takže bych asi Americké vládě nepomáhal a nevěřil. Hodnocení: 83/100. ()

PlysovyMacko

Pilot Barry sa dostane k pašovaniu drog a zbraní a veľmi dlho mu to prechádza. Film je svižný,  veľmi zábavný s originálnym vizuálom a ťažko uveritelný,  že sa to naozaj takto stalo. Barry je veľký sympaťák, na ktorého nikto nemá a ktorý si poradí zo všetkým. Páčilo sa mi ako nevedel co s peniazmi. ()

hrumsrt

Pakliže jste fanoušci geniálního a svým způsobem už kultovního seriálu Narcos, či obdivujete dobu, kdy americkému kontinentu dominovali drogové kartely a Pablo Escobar, je Barry Seal asi povinnost.. Od Douga Limana jsem viděl jen to nejlepší a nikdy mě nezklamal, ovšem nikdy bych neřekl, že právě Barry Seal bude tím nejlepším, co nám tenhle newyorkský rodák nabídl. Ve spojení s Tomem Cruisem představuje životopisný příběh jedné kontroverzní vedlejší figurky pohybující se okolo narkobaronů.. Vlastně jsem Tomíka neměl rád jako osobnost, ale to především proto, že jsem s ním nevyrůstal, neznal jsem jeho Mission Impossible a vlastně o něm nevěděl nic jako o člověku.. Dneska to mám jinak a nevím, kdo má ve svojí herecké kariéře tolik ikonických a rozdílných rolí (no snad jen Johnny Depp). A rád řeknu, že jeho Barry Seal se přidává ke všem těm Ethanům Huntům, Nathanům Algrenům atd. Barry Seal je paradoxně role, která mu sedí možná úplně nejvíce a s postavou, tak jak ji příběh prodává má docela dost společného. Kromě kontroverzní aury především tu neuvěřitelnou pracovitost a zápal pro věc. Možná si toho v příběhu všiml i sám Tom, který se s postavou tak sžil, že takovou energii nemáte ani z baterie Duracell. Miluji, když si herec svou roli užívá a tohle je přesně ten případ a i když jde o takovou oddechovku o pauze mezi dvěma M:I, Tom předvádí bravurní výkon.. Jako muž - letec, co všechno naloží a doručí, i když to přesáhne povolenou hmotnost letadla, nebo po něm dokonce střílí armáda. I když uznávám, že Tom několikrát uhýbá z role a trošku hraje sám sebe, vlastně mi to přišlo docela úsměvný.. A stejně tak kvůli absurdnosti některých situací a nerafinovanosti skutečných lidských předobrazů, působí některé situace docela zábavné. Nedá se to srovnat s žádnou sérií původního Narcos a vlastně od začátku je to kvůli tematické unavenosti odsouzeno k neúspěchu, ale kolik podobných filmů je? Já znám leda Kokain, který je ještě o stupínek lepší.. 80% ()

ostravak30

To je přesně ten osud, který chcete zpracovat, když jste Hollywoodský producent. Kdyby to nebyla pravda, tak si řeknu, že má scénárista neuvěřitelnou fantazii. Dělat obyčejné lety, přejít k pilotování nad sídly narkobaronů, následně k tomu vozit drogy a pak ještě informovat agenturu, která bojuje s drogami. To je vskutku neuvěřitelné. Všechny ty příhody, včetně setkání s Pablem Escobarem, schováváním peněz, naivita až neschopnost tajných agentur. Film trochu hapruje na hranici s komedií až fraškou. Jednotlivé záběry, komentáře, bizarní scénky a některé postavičky, k tomu film sviští kupředu jako letadla Barryho. Rozhodně to není nuda a když si člověk navíc uvědomí, že je to pravda, tak se tady zase něco povedlo. ()

Tom Cruise se vrací k Warnerům

Tom Cruise se vrací k Warnerům

10.01.2024

Liman a vesmírný Tomb Raider

Liman a vesmírný Tomb Raider

09.06.2017

Doug Liman (Na hraně zítřka) utekl od x-menovského Gambita a DCčkové Justice League Dark a momentálně se soustředí na dystopickou sci-fi Chaos Walking, v níž se po boku Daisy Ridley (Star Wars: Síla… (více)

Kdo natočí x-menovského Gambita?

Kdo natočí x-menovského Gambita?

15.11.2015

Mutantský zlodějíček z New Orleans, který umí manipulovat s kinetickou energií a rád hází karty, dostane už za rok tvář Channinga Tatuma (22 Jump Street). Gambit se sice objevil už v comicsovce X-Men… (více)

Gambit je zpátky ve hře?

Gambit je zpátky ve hře?

21.10.2015

Channing Tatum si už brzy zahraje Gambita, neworleanského mutanta, který ovládá kinetickou energii a s oblibou hází kartami. Pořád ale není jasné, kdo ho bude režírovat, protože nejnovější x-menovský… (více)