Dívka ve vlaku

• USA The Girl on the Train (více)

Každý den na cestě do práce jezdí Rachel Watson vlakem kolem města Witney. Vlak projíždí kolem jejího starého domu, kde bydlí její exmanžel se svou novou manželkou Annou. O pár domů dál každý den vidí jiný manželský pár. Rachel si postupně tento pár oblíbí a sama pro sebe si je pojmenuje ‚Jess a Jason'. Zdá se, že mají dokonalý život, a Rachel jim zároveň závidí i přeje jejich štěstí. Jednoho dne, když projíždí kolem jejich domu, stane se svědkem něčeho, co od základu změní vše, co si dosud o tomto páru myslela. . (Freeman Ent.)

Jazz06

Film se hodně drží předlohy a asi hlavně kvůli tomu nestojí za nic. Jak knížka tak film neumí využít dobrého nápadu a všechno jen tak nudně plyne. Celý film chybí jakékoli napětí a předvídatelné odhalení je taky podáno strašně fádně. Herečky dobré, technicky dobré natočené, ale jinak film nemá co nabídnout. ()

boni

Dívka ve vlaku má zcela zásadní problém - zajímavé to je až poslední půl hodinu. Bohužel do té doby to je k smrti ubíjející nuda, která je prokládána monotónně psychedelickými alko výjevy, a vůbec nás nevtáhne do děje, respektive v nás nevzbudí byť jen nepatrné emoce. Každopádně to zlepšení v poslední dejme tomu třetině filmu celkový dojem opravdu nijak zásadně neovlivní. Vyzdvihnout je třeba ženskou část herectva, která celý film obrovským způsobem táhne, hlavně tradičně bezchybná Emily Blunt. U mužské části jsem měl trochu problém s obsazením Justina Therouxe, do jehož role by se lépe stylizoval Luke Evans, který tady dostal zbytečně málo prostoru. Jinak se ale potvrdilo, že Tate Taylor je opravdu tragický režisér a doufám, že už mu nikdo byť jen malinko zajímavý scénář nesvěří, neb vidíme, jak to dopadá. ()

samkko

5.9/10 a lituju, že jsem si přece jen nepřečet tu knihu. Dívka ve vlaku je film, který sice má v žánrech thriller a mysteriózní, jenže jak to u podobných filmů bývá, je to jen vypjatější drama. Emily Blunt tady z počátku hraje tu lidskou trosku fantasticky, ale jak čas plyne, z Emily už není tak velká troska a já se začínám nudit. Dějový twist tady je (no ještě aby ne, když je to hlavně twist movie že), jenže to není nic u čeho byste měli otevřenou hubu, ve zkratce to je prostě jen výsledek toho co se stane když si ženské lezou do života. ()

RAFT

Dívka ve vlaku sice více se mi lepší zpracování měla Zmizelá ,tenhle film není vůbec špatný ,akorát má trochu nedostatků.Začátek film nebo -li jak byl film v půlce ,tak mě to nějak nechytlo ,ale pak to dostalo ten správný směr a nějak sem se do filmu zadíval .Emily Blunt je ve filmu parádní o tom žádná, i ostatní herci podaly nějaké výkony.Závěr filmu opravdu skvělý .Za mě 70% ()

neo250

Mám rád takéto filmy, no na "Stratené dievča" to nemalo. Film strhujúci dejom alkoholičky, ktorá si ničí život a jej exmanželom, ktorý má šťastnú rodinku. Jednej cesty vlakom Rachel uvidí niečo nevídané v blízkosti domu v ktorom žila a v tom okamihu sa začína šokujúci príbeh. Film hodnotím na 75% ()

hamir0

Skvěle řemeslně provedené odvyprávění slušné psychothrillerové zápletky, které mi pomocí flashbacků a střídání „vypravěček“ v první hodině slušně zamotalo hlavu. Na závěr ale všichni dílky skládačky dobře zapadnou do sebe, takže peněz za kino rozhodně nelituji. Závěrem jen poznámka, že bych chtěl mít tak skvělý zrak jako hlavní hrdinka. ()

1mArc0

Všetky tie malé fragmenty nakoniec vyústia do jedného veľkého celku, kde nakoniec tí ktorý sú vinný ostanú nevinný. Normálna detektívka, ktorá dobre napísaná a celkom slušne zrežírovaná. Ku podivu si pamätám dosť veľa informácií z tohto filmu, čo znamená, že je to celkom dobrý film.. Prvých 10 minút má človek absolútny guľáš z toho, čo sa vôbec deje na obrazovke. do popredia sa dostáva ako inak láska, rodinný život, nevera.... možno to pripomína absolútne lacnú telenovelu, ktorá je tak naivná, že až oči a uši z toho bolia. Kamera je bohovská, hudba je celkom dobrá a réžia sa drží. Skúste. /70 %/ ()

MAAUZ

Hezky zpracovaná předloha něčeho, co jsme už v x filmech viděli.. Emily Blunt hrála psycho alkoholičku velmi dobře, chvílema se mi fakt i na pohled nelíbila.. Scéna s vývrtkou film vtipně zakončila.. ()

Clark_Kent

DÍVKA VE VLAKU mě okouzlila! Před pár hodinami jsem přišel z kina, ano měl jsem možnost schlédnout, nejlepší psychologický thriller posledních let vůbec. Kniha mě minula, ale po pocitech z fimu po ní určitě sáhnu. Upřímně nechci srovnávat jako většina diváků, film Dívka ve vlaku se Zmizelou. Tady je to úplně jiné kafe! Celý příběh je velmi chytlavý a stylově natočený. Zkrátka napínavý jak kšandy, naprosto nepředvídatelný. Tři zoufalé ženy, které bojují se svými vnitřními démony. Emily Blunt je neskutečně charismatická herečka. ()

Dantte..

Knihu jsem přečetl téměř jedním dechem, takže Dívka ve vlaku byla moje kino povinnost. Film mi přišel fajn a pro diváka co nečetl předlohu je to dobrá interpretace knihy. Herecké obsazení je precizní a mile mě překvapila Haley Bennett - pro mne téměř neznámá herečka ukázala ve filmu hodně ze svého hereckého umění i sex-appealu....70 % ()

hynopes

Tak já vlastně nevím co si mám myslet. Asi kdybych nečetla tu knihu, tak mě to tak nezaujme. Ale co si budeme povídat, knížka je vždycky lepší. Napětí tam trochu bylo, herecké výkony byly zdařilé, ale čekala jsem od toho trochu víc. ()

Lavinia

Dosedněmež do kino-sedadla, pozerejmež dílo filmové. Vlastně 3 díla: Nejprve syrové drama, které dokazuje, že ženy jsou vlastně živočišný druh. Potřebují sex, nebo aspoň dítě, nedostává-li se toho, dávají se na alkohol či rovnou vyšilují. Náhle škyt! Je tu tuctová detektivka, kde chlap podvádí každou ženskou s každou jinou ženskou, a když mu jedna vyhrožuje kvůli zplozenému děcku, rázně se jí zbaví. Zpracování takové, že televizní seriál by se rděl. A tu škyt! Je tu obrazový snivý svět jak od asiatů, kde bláznivé ženské lezou na hřbitov, aby šly na hrobeček ... komu? Tomu holomkovi? Nebo té jeho milence? Nebo něco jiného? Nevím, oblékala jsem se urychleně do kabátu a hleděla, kde je východ z kina. Tohle určitě vyjde na DVD za tak 299 a do dvou měsíců to bude ležet všude za 49 a nikdo o to ani nezavadí. Prostě adept na pár oscarů. ()

Looka

80% Dobrá detektivka skandinávského střihu. Podezření padá postupně na všechny. Vrah je ale manžel který zneužívá alkoholická okna své exmanželky, která si díky nim nic nepamatuje. ()

dannyd14

Spočiatku som si myslel, že sa dej bude odohrávať skoro stále len vo vlaku alebo že pôjde o náhodne vybrané voyeuristické sledovanie neznámych ľudí. Našťastie sa tak nestalo, ale bola by to sranda :D. Začiatok filmu mi málo chutil, mal som skôr chuť odísť z kina ako sa trápiť sledovaním ničím zaujímavých príbehov postáv, ktoré sú nám predostreté na plátne. V ďalších momentoch mi už chuť napravila samotná zápletka, kedy som neustále rozmýšľal a snažil sa zachytiť každý kľúčový moment v jednotlivých scénach. Emily Blunt s nepekným výrazom tváre a svojou rolou, ktorá je v očiach abstinentov negatívnym javom podala nadštandardný výkon. Áčkarske duo skvele doplnila aj Haley Bennett, ktorá sa objavuje väčšinu času vo flashbackoch, z ktorých ale cítiť veľké napätie. Akurát Justin Theroux sa mohol viac snažiť hlavne na konci filmu. Napriek tomu, vďaka hudbe Dannyho Elfmana bola stále cítiť mysteriózna sila tohto filmu. Gone Girl u mňa veľmi neobstála, ale toto prevýšilo všetky moje očakávania a zmarilo moje počiatočné pochybnosti. ()

Misulka93 odpad!

Tak moc pěkná knížka to byla! Tak moc! A tak otřesný film z toho udělali.. Možná, že kdyby do filmu zapojili vnitřní monolog postav, který je v té knížce vlastně klíčový, vyšplhalo by se to u mě aspoň na 3 hvězdy.. Ale v tomto podání vypadá Rachel opravdu jen jako alkoholička bez jakéhokoliv vnitřního prožívání, Anna je děsivě nevýrazná a Megan vypadá jen jako levná coura.. A to vše jen proto, že do filmu nebyly převedeny myšlenky a cítění právě těchto klíčových postav.. Brak, brak... ()

Ravenus

Super námět, předpokládám kvůli knižní předloze. A dále už jen velmi zajímavé podání, originalita co se týče obsahu a Emily Blunt. Jinak, velmi průměrně natočené, místy zbytečně zdlouhavé, místy zbytečně rychlé, špatně vykreslující motivy hlavních protagonistů. Chopit se toho jiný režisér a scénarista, mohlo to být perfektní převední moderního thrilleru z knižní do filmové podoby. ()

joelly01

Dostat se pres prvni skorohodinu pro me bylo dost utrpeni a i kdyz jsem film vybirala ja, tak jsem hned nekolikrat stouchla do vedle pospavajiciho Klenota se slovy "Nic moc, klidne to vypni a dej si tam co sam chces!". Nastesti Klenot byl liny, procez film jel dal a pak se nahodou docela rozjel a docela me to i bavilo. Bohuzel jsem odhadla dost brzy kdo a proc asi bude podlym vrahem. Takovy slabsi prumer, ale jak rikam, mohlo to dopadnout hur. I Klenot se pak vzbudil a rekl ze jak se to pak rozjelo ze to bavilo i jeho. Skoda toho unyleho a pomaleho rozjezdu. ()

Cooller

začlo to bejt zajimave až tak na poslednich 15 minut a i relativně zabavne ale jinak nuda a o ničem to se mužu na běžné strasti života zeptat kolemjdoucich na ulici... ()

sethi

Prvně sem si přečetla román. Kdybych to neudělala, dost bych se v tom ztrácela. Polovina chytroňů prý objevila vraha v půlce. Ha! Do detektivní kanceláře s nima. Tíživá atmosféra, skoky vpřed a vzad... téměř opis knihy, ale jak říkám, kdybych ji nečetla, nevím, jak bych hodnotila. Takhle se mi to líbilo. ()

Startuje Best Film Fest

Startuje Best Film Fest