Dívka ve vlaku

• USA The Girl on the Train (více)

Každý den na cestě do práce jezdí Rachel Watson vlakem kolem města Witney. Vlak projíždí kolem jejího starého domu, kde bydlí její exmanžel se svou novou manželkou Annou. O pár domů dál každý den vidí jiný manželský pár. Rachel si postupně tento pár oblíbí a sama pro sebe si je pojmenuje ‚Jess a Jason'. Zdá se, že mají dokonalý život, a Rachel jim zároveň závidí i přeje jejich štěstí. Jednoho dne, když projíždí kolem jejich domu, stane se svědkem něčeho, co od základu změní vše, co si dosud o tomto páru myslela. . (Freeman Ent.)

Whitebeard

Ubrečenej film. Chování postav je takový dost zvláštní, vyprávění dost chaotický, i když k tomu nebyl moc důvod. Na druhou stranu se z jednoduchý zápletky scénáristé snažili udělat zapeklitost. Ale vyšla z toho poměrně slušná nuda, kterou drží nad vodou snad jenom holčiny co tam hrajou. 3 s hodně velkým mínusem. ()

Jakubik

Průměrný thriller. Popravdě jsem čekal trochu více. Zhruba od půlky začíná být děj trochu předvídatelný a konec byl jen těžko uvěřitelný. ()

chrispe

Kniha pro mě byla trochu nudná, ale filmu jsem stejně neodolala. První polovina filmu je dost rozvláčná, druhá už dostává nějaký spád a musím říct, že některé scény na mě působily dost brutálně, i když jsem věděla, co čekat. Kamera byla fajn, Emily jsem alkoholičku fakt věřila, blondýny byly krásný a příběh se držel knihy - to jsou plusy. Ale i tak jsem se docela nudila. Dost možná to bylo ovlivněno tím, že jsem příběh znala a ten, kdo neví o co jde, bude hodnotit i o hvězdu výš. Who knows... ()

madejja1

Viděl jsem to v letním kině s Mámou, ta četla knížku a nově objevila letní kino tak nadšeně chtěla jít :-D Začátek je docela nudný, dlouho se nic neděje, musí se představit spousta postav z čeho 50% je nějaká ženská 50% její chlap, ok, chvilku se trpí než se začne něco dít, pak jsem měl alespoň zájem na tom jak to dopadne. No nic tak úžasnýho se neděje ani potom, ale mám rád Emily tak alespoň to. No o přestávce jsem uhodl kdo ji zabil (na základě jedný indicie, kde to pak bylo docela jasný - ale do tý doby to člověk čekat nemohl - fuck you) takže jsme šli domů, konec jsem teda ani neviděl. Nevím jestli přestávka byla uprostřed ale mohlo zbývat min 45 minut. Takže celkem nuda, celkově mi to připomínalo horší gone girl. Obsazení slušný a viděl bych to jako největší plus filmu. ()

Cryptkeeper

Za mě strašně zle natočené. Chaos,zmatenost,nesouladost. Samozřejmě,předloha není jednoduchá na zfilmování,ale tohle byl totální skok mimo. Unudilo mě to k smrti.. ()

Hpatrik

Zručná režie, poetická kamera, výborní herci a solidní scénář. Vyvrcholení je ale předvídatelné a s tou hrstkou postav se kterou film pracuje, se není ani čemu divit. Má to ale výbornou atmosféru a diváka udrží napnutého téměř celý film. ()

ICTS

Atmosférou velice připomínajíc film Zmizelá od Finchere. Ze začátku se objevuje oddramatizování (dedramatization), proto také většina lidí film ani ne u poloviny vypne, avšak je to velká chyba. Později to nabere rychlý spád a vy si připadáte jako detektiv, který chce na danou záhadu přijít. Co mě velice překvapilo bylo to, že jsem měla plno tipů, kdo je vrah. Ale Hawkins mě silně přechytračila, což naprosto cením na rozdíl od takového kultovního filmu Sedm. Herecký výkon Emily Blunt se silně vymyká od standardu a mně tak nezbývá hodnotit pěti hvězdičkami. Tohle se dost povedlo. ()

Vabr

Nic jsem od toho tolik nečekal, když je ta knížka tak hrozně slavná, ale nakonec se mi to hodně líbilo (bráchovi se to moc nelíbilo, přišlo mu to nudný a říká, že to bylo o ničem). Knížku jsem nečetl, takže nemůžu srovnávat, ale rád bych si ji jednou přečetl. Možná někomu může připadat úvod nudný, ale mně se líbilo tempo, kterým to pomalu postupně nabíhalo. Nejde o typický thriller, kde se to ke konci vyvrcholí v nějakou několikaminutovou honičku. Jde o takový ,,chytrý'' nebo to trochu přeženu, ale nemyslím to nějak velkolepě, ,,inteligentní'' film, což se mi moc líbilo. Styl vyprávění je skvělý a postupem se posouváte dál a máte náhled do tří různých pohledů. Neliší se od sebe názorem a pohledem na danou věc, ale každý trochu mění děj filmu. Všechny postavy se mi líbily a bylo to moc zajímavé. Konec je super a rozuzlení zápletky je senza. Všechno do sebe zapadá a líbí se mi, že film působí reálně a hodně dramaticky. VYHODNOCENÍ: ŠKODA, ŽE SE V ŽÁNRU DRAMA NEPOHYBUJU TAK DOBŘE A ČASTO JAKO V HORORU, TAKŽE PAK NARAZÍM NA TAK DOBRÉ DRAMA MÁLOKDY ()

Razzor_82

Dívka ve vlaku je průměrný thriller s těkavým scénářem. Vše zachraňuje výtečná Emily Blunt v roli roztřesené alkoholičky. Už od půlky filmu, aniž bych četl román Pauly Hawkinsové, jsem věděl, kdo bude vrah. Slabší rozjezd a zbytečně moc zamotaných útržků paměti a nočních můr. Absence nápověd a přemýšlení pro diváka. Jako žánrová podívaná ale neurazí. 6/10 ()

haWranka

Jako první jsem četla knihu, takže se samozřejmě srovnání nevyhnu. Film je adaptací hodně zdařilou, předlohy se drží zuby nehty (což mi vyhovuje). Jenže faktem je, že první cca dvě třetiny knihy jsou hlavně sbírkou myšlenek hlavních postav - jejich zážitky, které je vedou k současnému chování, jejich vzpomínky i střípky minulosti, které z hlavy trochu vypadly. V knize je to v pořádku, člověk si rád počte. Ve filmu už to tak fajn není, protože ty toky myšlenek se filmují jen hodně těžko. Takže člověka, který knihu nečetl a nezná motivy, může první půlka filmu nudit. Za mě filmařsky mírný nadprůměr, herci skvělí a hudba, no, Danny nezklamal! ()

Mouchal

První polovina filmu se nesla na trochu zmatečné vlně, kdy divák pouze tápe a postupně si spojuje souvislosti dohromady. Zatímco druhá polovina se s ničím nepáře a hned na svém začátku nám odhalí celou pravdu. Tudíž jakékoliv do té doby budované napětí je pryč a člověk už pak jen sleduje nevyhnutelné. On celý koncept stavění zápletky kolem nevyrovnané alkoholičky, která jezdí nesmyslně vlakem a stalkeruje své předešlé skoro-sousedy za moc nestojí. Dokonce ani ta vražda neproběhla tak dobře, jak by mohla (vrah se spoléhá na podnapilost svědka, pořádně se nezbaví těla ikdyž stojí pár metrů od jezera...). Postavy ve filmu jsou buď násilníci, alkoholici nebo nevěrníci a člověk prostě hledá a hledá někoho s kým alespoň malinko souzní a komu by mohl fandit. Bohužel nikdo takový se počas celého filmu neobjeví a já tak pouze sledoval případ vraždy s lidmi, kteří mi byli dost ukradení. Nicméně i tak film skýtá několik dobrých momentů. Pro dámy tu je několik milostných scén, pro pány je tu pár nahých scén a pro mě osobně je tu dost hustá dramatická atmosféra. A Lisa. Lisa Kudrow, kterou jsem v něčem viděl po dloooouhé době a byla to radost prostě. #fanatikpratel 65% ()

Jolee

Dle traileru se film tváří jako mysteriozní thriller, ale přitom by se dalo říct, že jde spíš o drama jedné ženy nebo vlastně několika žen. Postavy jsou vyobrazeny hodně emotivně, hlavně charakter Emily Blunt a Haley Bennett. Detailní záběry tváře při emotivním vypětí, soustředění na pocity, člověk by řekl, že byl snímek natočen pod taktovkou ženy. Slyšela jsem přirovnání k Fincherově Gone Girl, ovšem Gone girl je naprosto chladná a vypočítavá filmová bitch, která vás na konci totálně zmrazí, za to Dívka ve vlaku je spíš ubrečenost s lehce překvapivým i když očekávatelným koncem. ()

Simomon

POSLEDNI SLOVO: Diky nechronologickemu vypraveni je film narocnejsi na pozornost a neni to film kterejch bych si pustil v nedeli vecer na usnuti. Ale vlastne jsem se dost bavil, vsechna zmatecnost se casem vysvetli a krimi zapletka ma relativne necekanou pointu. 75% 4/5* ()

Acrobat

Niekto napísal, niekto chytil kameru. Tlaci sa na senzáciu, ktora po unudenom deji ani nepríde, lebo ak pijete len brandy, čím ho zabijete ? Myslel som si, že alkoholom potužení ľudia vždy len prežijú. A oni aj odhaľujú iracionálny, v realite nemožný stret filozoficky prehnaných vecí. Slabé a prvoplánové. (videné CINEMAX 10.2016) ()

Demonic189

Dievča Vo Vlaku má u mna minimálne jedno prvenstvo = najdlhších 112 minút môjho života! Tak nudne sa ťahajúci film som totiž este nevidel. Postavy neuveritelne nesympatické (dokonca aj moja oblúbena Emily), vyšetrovanie bez štipky energie, napätie, nulová atmosféra (cely dej stoji na jednom náhodnom vypadnu pamäte) a totalne odbitý koniec. Sklamanie... ()

bakeero

Ty 4* nejsou zářivé, ale takhle poctivý thriller si zaslouží, abych hodnocení trochu nadsadil. Podobnost se Zmizelou je evidentní, nicméně tady se nehraje na notu satirickou, nýbrž smrtelně vážnou. Více na Filmfanatic.cz. ()

Franc1s

Já furt říkám chlast je svinstvo!! Pak máš okno a další den nevíš co jsi dělal... Pěkný příběh z ranku Zmizelé. Pěkně postupně se odkrývají všechny tajemství a zakončí se to povedeným finále, kde ženy drží při sobě.. :) 8/10 ()

Startuje Best Film Fest

Startuje Best Film Fest