Skvělý seriál, co skvělý - TEN NEJLEPŠÍ!(7.2.2016)

Výborný seriál s ještě lepším hereckým obsazením, kde má každá postava duši a dovede zaujmout, ať je to dobrák, chudák nebo záporák, to v české produkci jen tak (asi nikdy) neuvidíme. Dickensovo dílo zde doslova ožívá.(10.4.2016)

Na tento seriál jsem se velmi těšila, a o to víc jsem byla zklamaná. V seriálu vystupuje mnoho rozličných postav z Dickensových děl, ale přesto mi přišlo, že se v jednotlivých epizodách skoro nic neděje. A je to velká škoda, protože se jedná o velmi zajímavý a originální námět. Z postav mě dokázali zaujmout pouze Fagin a Amelia Havisham. Chyba je možná v mé neznalosti postav vystupujících v seriálu, poněvadž z Dickensových děl jsem četla nebo viděla opravdu málo. Sledování seriálu jsem nakonec po pěti epizodách vzdala.(7.7.2016)

Hezký seriál, postavy vypůjčené převážně z Dickensových románů jsou ztvárněny geniálně, tedy s výjimkou ubrečeného latentního homosexuála Arthura, ten mi lezl od začátku na nervy. Děj je tvořen několika liniemi, které se rozmanitě proplétají a v průběhu první poloviny dílů i pěkně rozvíjejí, ovšem s blížícím se koncem se rozplizují a ztrácí dech s tím, jak jsou jedny zakončovány a zbývajícím je věnováno více místa až do vyplnění celého dílu jedinou dějovou linií, jak je tomu např. v „porodním“ díle. Nedostatkem pro čtenáře Dickensových románů je též značná předvídatelnost děje, neboť jak si jistě nejeden divák při sledování seriálu všimne, dějové linie buď směřují (občas poněkud násilně) do stavu, v němž začínají děje příslušných románů, nebo dokonce úvod románového příběhu zachycují. Každopádně seriál stojí za zhlédnutí, s manželkou jsme u něj strávili hezké vánoční večery. – Upozornění: Délka není 20 × 60 min, jak je tu uvedeno, ale 19 × 30 min plus 50 min.(4.1.2017)

Kdo by neznal do detailu všechny příběhy Charlese Dickense. No, popravdě, u nás prakticky nikdo. V Anglii se ovšem jeho dílo probírá ve školách do nejmenšího detailu, takže všechny postavy, vystupující v tomto seriálu, jsou divákům důvěrně známé. Český divák je tu a tam o něco ochuzen, ale hlavní hrdiny Davida Coperfielda, pana Scrooge či Cratchitovy z Vánoční koledy nebo Olivera Twista nejspíš identifikuje i on. Pokud ano, teprve docení propletené osudy, kombinující známé postavy a příběhy v nových souvislostech. Dozvíme se tedy například, jak vlastně zemřel Jacob Marley, který ve Vánoční koledě vyleká svého obchodního partnera návštěvou ze světa duchů. Zjistíme, proč stará slečna Havishamová z Nadějných vyhlídek nikdy nesvléká své svatební šaty a proč se vzdala lady Deadlocková z Ponurého domu své dcery (už jste se ztratili? Já vás varovala - mimochodem BBC adaptace Ponurého domu s Gillian Andersonovou v roli právě lady Deadlock stojí docela za kouknutí). I pokud Dickense neznáte jako své boty, je to příjemné viktoriánské pokoukání s kriminální zápletkou a starosvětskou atmosférou.(6.9.2016)