Atomic Blonde: Bez lítosti

• USA Atomic Blonde (více)

Agentka MI6 Lorraine Broughton (Charlize Theron) je vyslána během studené války do Berlína, aby vyšetřila vraždu kolegy. (Vertical Entertainment)

Praxis

Sexy lesbická scéna, sexy akční scéna - nejen roku, ale jedna z těch scén, které si dáváte s chutí znovu a znovu. Zbytek podivný pseudošpionský guláš na pozadí rozpadu berlínské zdi. Prostě je to o tom, jak jedni špioni se snaží ochcat druhé špiony, třetí a čtvrté špiony, a prostě je to dost divný... Charlize ale topíček... 55% ()

Ellmariachi

Člověk si musí položit otázku pro koho že tenhle film vlastně je. Ono je to totiž od všeho něco a myslím, že právě to je největší chyba. Často se vysmívám popiskům zde na CSFD jako: Akční / drama / špionážní / thriller.... Jenže dá se říct, že AB tohle vše splňuje. Dobrá s tím dramatem možná přeháním, ale zbytek sedí. A když se někdo bude chtít podívat na špionážní thriller kde postavy mění strany častěji než spodní prádlo, může. Jenže bude brát i ty akční scény, které jsou prvotřídní a já si je vychutnal, ale potřeboval jsem k tomu tolik té omáčky? Mohu mluvit za druhou skupinu a můžu říct, že dvě třetiny by stačily. Možná i polovina. No každopádně se ale nejedná o špatný kousek a tvrdit, že stojí za to film vidět jen kvůli lesbické scéně a finální bitce je nepřesné. Na druhou stranu i chápu proč se to říká. Za mě 69 procent. ()

Laxik

Jeden z těch filmů, které jsou překombinované až hanba (nabízí se tu ze 20. století pocházející výraz slátanina), ale musíte mu to odpustit zkrátka proto, že je cool. Jako fakt neskutečně cool. Cool postavy, cool design a stylizace, cool kamera, ale hlavně brutální a maximálně cool akce. ()

UncleG

Koukatelnej výplach z dob kdy nám železná opona dávala dobrou noc. Film, kterej se bohužel snaží mixovat gritty špionážní thriller se supercool komiksovým stylem.  Což je jako stavět autíčko z plastelíny a Lega dohromady. Jakože "jde to uplácat" do uspokojivýho tvaru a možná to bude i jezdit, ale víc po tom chtít nemůžeme. Tenhle podivnej slepenec úplně nejvíc drží pohromadě kvůli Karličce Theronový. Věřím jí nejenom emoce, ale i to, že by byla při troše štěstí schopná ztřískat pár východoněmeckejch goril. Závěrečnej "superpřekvapivej" twist je bohužel jeden z nejzbytečnějších "superpřekvapivejch" twistů, zasazenej do příběhu jenom proto, aby tam nějkej byl. Akce dobrá, napětí skoro nula, příběh kulhavej. I tak dokoukatelné bez duševní újmy. ()

Freemind

Všechno špatně. Atomová blondýna se snažila být kůl a trendy, tak si oblékla bordelky, neonovou bundu a perlový náhrdelník, namíchala pivo s vodkou a myslela si, že takhle budou všichni spokojení. Prdlajs. Skončilo to klasickým nesourodým mixem stylů a inspirací, atmosféru osmdesátek se snaží marně (a povětšinou trapně) navodit náhodná kompozice dobových šlágrů a popkulturních artefaktů. Čarlíza dobrá, jinak velký špatný. ()

kaylin

Na jednu stranu je super, jak jsou zvládnuté akční scény, protože ty jsou zvládnuté prostě dobře, Charlize Theron je v nich úchvatná, ale na druhou stranu mě nedokázal zaujmout příběh, který zde byl vyprávěn. Když to skončilo, tak jsem si tak nějak říkal, jako je to fajn, ale co? Nic víc než dobrou akci mi to nedalo, ale ta ani nemusela mít příběh. ()

gogos

Z počátku nenápadná a nevýrazná kriminálka, která víceméně ničím nezaujme se ve druhé polovině zlomí do šílené jízdy takřka na jeden záběr, až místy připomíná asijský Zátah. Charlie to kosí hlava nehlava, choreografie bojů je obstojná a místy je akce i zábavná. V podstatě tak film působí tak, že první polovina je takový obří prolog k závěrečné řežbě, které je pro změnu takřka bez chyby. Ve filmu se bohužel nezbavíme tradičních klišé, že všichni stojí za prt, jen ta naše bezpečnostní agentura je top. Atomic Blonde mě tedy nijak zvlášť nepřekvapilo, ale zároveň neurazilo a nenudilo. Škoda velké nevyváženosti mezi oběma polovinami. ()

Kaluž

Výborný špionážní film, který se bere setsakra vážně, vypadá zhruba nějak takhle. Špionážní film, který se zase tak moc vážně nebere a přesto dokáže bořit hranice zažitého stereotypu, pak vypadá třeba takto. Atomic Blonde je někde mezi, tváří se vážněji než farář na nedělní mši a zároveň si hraje na rozverný akční videoklip á la John Wick. Ale ani jedno neumí divákovi prodat a tak se v tom jenom plácá a maskuje to samply starých hudebních fláků, případně zadkem Sofie Butellové. Zápletka se ztrácí pod tunou zbytečných a ne zrovna zručně naroubovaných podzápletek a až na tu jednu ryze spektakulární bojovou scénu a kulisy východního Berlína je to nuda k uzívání. A moc to nezachrání ani ten výživný soundtrack, bo David Leitch zkrátka není Matthew Vaughn. A to je celý problém. Charlize Theronová s kvérem může být kdovíjak cool a hip, může vám imponovat i ten věčně maniakální škleb Jamese McAvoye, ale pokud je nepovede dostatečně zkušený tvůrčí tým s dobrým nápadem, dopadne to pokaždé takhle lacině. Naštěstí se tam na chvilku mihne i John Goodman. A ten je vždycky fajn. ()

Remedy

Nápaditá špionská akční jízda, která je ve svém neonovém retro hávu skvěle zábavná a nadhled z ní trčí na sto honů. David Leitch sice nikdy nebude režisérem intimních psychologických dramat, nicméně na poli akční performance je to hotový virtuóz. Oproti Johnu Wickovi je to na pár místech navíc příjemně odlehčené a na Charlize Theron se pořád pěkně kouká. ()

slunicko2

Nepovedená napodobenina Ritchieho filmů. 1) Vnějškové znaky jsou přítomny (například fajn herci), ale snímku chybí duše. 2) Pěkný 38letý James McAvoy (berlínská spojka David Percival) si pozornost zaslouží, ale sám o sobě nestačí. 3) Sovětský šéfšpión v Paříži poslouchající Vysockého je už jen taková třešinka na dortu. ()

AffectedFace

Jestli čekáte ženskou verzi Johna Wicka, tak jí bohužel nedostanete. Příběh kolísá jednoduchou zápletkou, která nemá co říct, ale ten 10 minutovej záběr na schodem beze střihu, ok, Gratuluju Leitchi. Normálně bych dal za 3, ale tahle scéna to prostě vykopla nahoru. 75% ()

runner85

Ten kto sa v tom filme strácal mal by prestať chľastať, poprípade fetovať. Neviem čo tam bolo nejasné. A okrem toho skvelá akcia, super dialógy. Queen ♥ ()

beran-ek

Škoda. Kdyby se to nesnažilo hrát si na hrozně zamotaný špionážní thriller s nečekaným a překvapivým rozuzlením a raději se dal klidně větší prostor akci, kdy parádní Charlize někoho mlátí nebo někdo mlátí Charlize. Takhle se to, i přes poměrně jednoduchý děj, zbytečně zamotává samo v sobě. Přirovnání k Johnu Wickovi je nemístné a poukazuje to na nový trend, kdy se s ním bude srovnávat každá kontaktnější nebo "body to body" akce. 6/10. ()

Derek

ak by tvorci zostrihali takych 15 minut plot twistov, alebo dokonca skratili nejake tie akcne sceny (ktore mi prisli na jedno brdo) tak idem z hodnotenim este vyssie... ()

salalala

Typický příklad filmu, který doplácí na to, že místo akčního béčka chce být chytrým thrillerem. Leitchovi tu totiž funguje mnoho věcí - atmosféra chaosu rozpadající se Berlínské zdi a končícího komunismu je vynikající, stejně tak dobová výprava a kostýmy, úžasný je též hitový soundtrack. Vrcholem je pak akce, které není moc, ale když tu je, tak bez výjimky stojí za to, vždy je nápaditá, s propracovanou choreografií a úžasně syrová a realistická, kdy každá rána bolí a tím, že nemá žádný hudební doprovod, ale využívá jen zvuky a ruchy, dosahuje Leitch maximálního účinku, který vygraduje v závěrečné bitce na schodech, která je famózní a naprosto sebejistá. Výborné jsou i herecké výkony, jimž dominuje chladná, minimalistická a sexy Charlize Theron, neztratí se ale ani lehce maniakální McAvoy, skvělá Boutella nebo John Goodman. Zmínit se musí ještě elektrizující lesbická scéna, která je hodně vzrušující. O to víc pak mrzí, že příběh je úplně zbytečně překombinovaný, přináší jeden zvrat za druhým, hodně těžko se v něm orientuje a vlastně nedává moc smysl. Tím pádem není vůbec tak inteligentní a chytrý, jak by chtěl být a vysoké ambice, které evidentně měl, nenaplňuje. A je to škoda, protože kdyby se Leitch malinko nepřecenil, mohla vzniknout skvělá žánrovka s nádechem na moderní klasiku, takhle je ale výsledek "jen" dobrý a takový rozpačitý. 60 % ()

Druhý Old Guard nabírá posily

Druhý Old Guard nabírá posily

11.06.2022

Dvojka Atomic Blond je na cestě

Dvojka Atomic Blond je na cestě

12.07.2020

Herečka Charlize Theron, jejíž novinka Old Guard: Nesmiřitelní tento víkend dorazila na Netflix, potvrdila zprávy, že pokračování k jejímu akčnímu hitu Atomic Blond je na cestě. Herečka se měla… (více)

PF 2018

PF 2018

24.12.2017

Na Filmovém víkendu ČSFD rozdáme 1000 plakátů!

Na Filmovém víkendu ČSFD rozdáme 1000 plakátů!

01.08.2017