Dvojica tínedžerov Zach (Joel Courtney) a Randy (Calum Worthy) vyrábajú videá o ich nudnom a pokojnom mestečku dúfajúc, že z nich vďaka tomu budú slávni youtuberi. Náhodou sa stanú svedkami niekoľkých zvláštnych incidentov, ktoré ich dovedú k poznaniu, že ich susedia sú jeden po druhom nahradzovaní svojimi takmer dokonalými kópiami. Spoločne s kamarátkou Kaylou (Andi Matichak) stojí pred nimi neľahká úloha – presvedčiť svoje okolie, že tu ide o viac ako len o reklamu na ich fádnu internetovú šou. (beso74)

darkrobyk

„My jsme nebyli první..., ale poslední." Snímek je sice variací na Invazi zlodějů těl, ale má zejména v poslední třetině patřičné napětí, což se počítá. Příchod mimozemšťanů je podobný, napoví již první záběry na rostliny, nechybí ani kokony s kopiemi lidí. Zajímavý je způsob získávání nejprve DNA a následně paměti a vzpomínek obětí. Film se obešel bez gore efektů, těch pár počítačových za mnoho nestojí, ale nevadí to. Obklíčení připomene Noc živých mrtvých, konec potěšil. Příjemná jednohubka o zoufalství, touze a beznaději. ()

LIVINGDEAD

Dobře natočený horror, podobný Invazi, ale tady máme nějaké hnusné brouky. Žádná amatérská sračka. Je tu i napětí. Jo a pobavila mne věta na konci filmu: "Praha padla, jdeme na východ..." 🤣 🤣 🤣 Tři přátelé, kteří vytvářejí internetovou sérii o svém městě, zjistí, že jejich sousedé jsou zabiti a nahrazeni tvory, kteří jsou dokonalými kopiemi jejich obětí. ()

kingik

Vítězství kreativity nad originalitou. Netřeba lkát nad množstvím "výpůjček", kterými film disponuje. Scenáristický tandem John Murlovski a Steven Palmer Peterson mají dokonale nakoukanou klasiku "Invaze lupičů těl" a další úctyhodnou řádku filmů pojednávajících na jedno téma - tedy "krádež" tělesné schránky. Za 20 let už stejně nebude kde brát originální náměty, vše se bude točit jen kolem rebootů a remaků, tudíž mně absolutně nevadí "opáčko" provařené látky, když se jej zhostí schopný tvůrčí štáb. A jelikož ani financí jistě nebylo nazbyt, prim hrál kreativní přístup, který nasoukal do neoriginálního námětu porci odlišnosti, a sympatické herecké obsazení zajistilo divácký komfort. Při představě, že jsem pokousán jakousi potvorou a za určitou periodu si pro mě přijde replikant, co mě vytahá za varlata, jsem byl rozkošně pobaven, čímž se sešel důležitý divácký faktor, tolik potřebný právě pro takový druh filmů. A film se mně začal zamlouvat v jednotlivostech, přičemž Murlovski docílil určité režijní kompaktnosti. Nočních sekvencí je sice nemálo, ovšem posloužily mnohokrát k napínavému průběhu, načež se do hlavních i vedlejších rolí podařilo obsadit kvalitní omladinu. Andi Matichak je z ústřední trojice tou herečkou, která už začíná pokukovat po vyšší lize. Její herečtí partneři Joel Courtney a Calum Worthy si na herecký průlom budou muset nějaký ten čásek ještě počkat, ale vůbec nevadí, když se v budoucnu sejdou před kamerou a nabídnou podobné neokoukané kousky. Ve vedlejších rolích je hlavní hvězdnou akvizicí Cam Gigandet v roli šerifa. Povědomými tvářemi, co už mají nějaký ten "béčkový" zářez na kontě, se film hemží, nicméně omladina oproti nim dostala nepoměrně větší prostor. Rozpočet na hýření určitě nebyl, což je nejvíce znát u limitovaného počtu režijně nápaditých sekvencí, např. "vylíhnutí" replikanta si tak divák užije jen jednou (ve stodole). Ovšem prostor dostane i nějaká ta nahotinka, mě například vůbec nepobouřilo vidět Andi Matichak v rouše Evině. John Murlovski se neopřel o originální námět, oblast scifi/horor neobohatil o nedostižné a převratné dílo, nicméně má talent tahat tvůrčí neotřelost i nápaditost tam, kde by ji nikdo hned tak nečekal. 10/10 ()

tron

Pôvodne som okolo toho chcel chodiť ako okolo horúcej kaše, ale vlastne to tvorcovia vyspoilerovali už v názve. Napriek tomu nepôjdem do detailov a iba dodám, že ak aj vy máte slabosť pre tento hororový (občas skombinovaný so sci-fi) podžáner, prídete si na svoje. Mne pripadá hrozne nepríjemný, strašidelný, zlovestný, mrazivý a znepokojivý, takže som si prišiel na svoje a užil som si to a chcel som dať aj štvrtú hviezdu, ale proste to na to nemalo. Herci boli takí voľajakí divní (až na Andi Matichak) a scenár plný klišé. Oceňujem vidiecku atmosféru. ()

dr.horrible

Guilty pleasure. Tri hviezdy, lebo to má svoje nápady a je to zábava. Ale je to strašne amatérske, kameraman zaberá väčšinu filmu úplne nezmyselné uhly, herci nemajú milimeter charizmy, ani talentu (hlavne ústrední dvaja tragédi a to dievča, hlavne to dievča) a rozpočet bol na jeden zlý trik a presne tri kostýmy (dva policajné, jeden kňaz). Takže zábava, taká tá céčková, jak keď majú v Asylume dobrý deň. ()