Reklama

Reklama

Obsahy(1)

Dvojica tínedžerov Zach (Joel Courtney) a Randy (Calum Worthy) vyrábajú videá o ich nudnom a pokojnom mestečku dúfajúc, že z nich vďaka tomu budú slávni youtuberi. Náhodou sa stanú svedkami niekoľkých zvláštnych incidentov, ktoré ich dovedú k poznaniu, že ich susedia sú jeden po druhom nahradzovaní svojimi takmer dokonalými kópiami. Spoločne s kamarátkou Kaylou (Andi Matichak) stojí pred nimi neľahká úloha – presvedčiť svoje okolie, že tu ide o viac ako len o reklamu na ich fádnu internetovú šou. (beso74)

(více)

Recenze (67)

JASON_X 

všechny recenze uživatele

Pár podobných filmů (s podobnou zápletkou) jsem už viděl, ale byly hrány ve vážnější a temnější tónině. Tentokrát je to spíš komedie pro mládež, ale taky dobře. Hodně nápaditá černá komedie se sympatickým trojlístkem týnejdžrů, která je občas i víc horrorová než komediální... Už třeba první záběr má skvělý grády a musel jsem se honem ujistit, že jsem si ten film nepustil omylem z prostředka... No, on se u několika scén člověk sice občas zasměje, ale že by to byla zrovna komedie... Hm, když nad tím tak zpětně přemýšlím, ona to vlastně ani moc není komedie... Vlastně vždyť to je normální horrorový scífko, i když hlavně pro náctiletý a pojatý s dobře odměřenou porcí nadsázky... A bez nějakýho pitomýho happyendu... Sakra, vůbec teď nechápu, proč jsem měl ten blbej nápad tomu dát tu blbou nálepku "komedie"! Moc mě to bavilo, po celodenním kácení kůrovčáků solidní relax. ()

BOURQUE 

všechny recenze uživatele

Murlowski siahol po známom príbehu sci-fi hororu a s malými zmenami ho premiestnil do prostredia malého mestečka. Samotný príbeh (ľudia po kúsnuti od chrobáka sú nahradené „takmer dokonalými“ klonmi) prípadne jeho miernu modifikáciu už spracoval nejeden film z väčšími a menšími úspechmi. Aktuálny prírastok je niekde okolo pod „imaginárnou“ čiarou priemeru). Mladý herci odvádzajú klasický výkony, na ktoré sme zvyknutý v podobných filmoch – žiadne výraznejší herecký performance nečakajte. Záver je otvorený – aké veľké prekvapenie... P.S.: To, že v závere sa spomenie (spíš sa píše na monitore PC) mesto Praha pravdepodobne poteší nemalý počet českých divákov. Osobné hodnotenie: 64% (**) ()

Reklama

Padme_Anakin 

všechny recenze uživatele

Asi takhle, kdo má nakoukáno, míním tím Invaze, Fakulta, Zloději těl, nebude nijak výrazně překvapen, přesto několik kladů tohle nové zpracování má, příjemné herecké obsazení, pro změnu neokoukané, což mě osobně vždycky potěší, jemně mrazivou atmosféru a tomu odpovídající napětí, svižné tempo a pár velmi pěkných kreativních momentů. U mě dobrý, bezproblémově vstřebatelná filmová jednohubka. ()

Morholt 

všechny recenze uživatele

Replikantská teenagerovina, která nemá větší ambici, než být zábavnou žánrovou jednohubkou a to se jí daří. Film jede podle obvyklé šablony, ale to nevadí, protože technicky je dobře zvládnutý, herci jsou v pohodě a navíc samotný proces kopírování mi přišel docela neotřelý. Možná by se to v daném formátu hodilo trochu odlehčit, ale to vem čert. Slušné 65% ()

kingik 

všechny recenze uživatele

Vítězství kreativity nad originalitou. Netřeba lkát nad množstvím "výpůjček", kterými film disponuje. Scenáristický tandem John Murlovski a Steven Palmer Peterson mají dokonale nakoukanou klasiku "Invaze lupičů těl" a další úctyhodnou řádku filmů pojednávajících na jedno téma - tedy "krádež" tělesné schránky. Za 20 let už stejně nebude kde brát originální náměty, vše se bude točit jen kolem rebootů a remaků, tudíž mně absolutně nevadí "opáčko" provařené látky, když se jej zhostí schopný tvůrčí štáb. A jelikož ani financí jistě nebylo nazbyt, prim hrál kreativní přístup, který nasoukal do neoriginálního námětu porci odlišnosti, a sympatické herecké obsazení zajistilo divácký komfort. Při představě, že jsem pokousán jakousi potvorou a za určitou periodu si pro mě přijde replikant, co mě vytahá za varlata, jsem byl rozkošně pobaven, čímž se sešel důležitý divácký faktor, tolik potřebný právě pro takový druh filmů. A film se mně začal zamlouvat v jednotlivostech, přičemž Murlovski docílil určité režijní kompaktnosti. Nočních sekvencí je sice nemálo, ovšem posloužily mnohokrát k napínavému průběhu, načež se do hlavních i vedlejších rolí podařilo obsadit kvalitní omladinu. Andi Matichak je z ústřední trojice tou herečkou, která už začíná pokukovat po vyšší lize. Její herečtí partneři Joel Courtney a Calum Worthy si na herecký průlom budou muset nějaký ten čásek ještě počkat, ale vůbec nevadí, když se v budoucnu sejdou před kamerou a nabídnou podobné neokoukané kousky. Ve vedlejších rolích je hlavní hvězdnou akvizicí Cam Gigandet v roli šerifa. Povědomými tvářemi, co už mají nějaký ten "béčkový" zářez na kontě, se film hemží, nicméně omladina oproti nim dostala nepoměrně větší prostor. Rozpočet na hýření určitě nebyl, což je nejvíce znát u limitovaného počtu režijně nápaditých sekvencí, např. "vylíhnutí" replikanta si tak divák užije jen jednou (ve stodole). Ovšem prostor dostane i nějaká ta nahotinka, mě například vůbec nepobouřilo vidět Andi Matichak v rouše Evině. John Murlovski se neopřel o originální námět, oblast scifi/horor neobohatil o nedostižné a převratné dílo, nicméně má talent tahat tvůrčí neotřelost i nápaditost tam, kde by ji nikdo hned tak nečekal. 10/10 ()

Galerie (11)

Reklama

Reklama