Den pro mou lásku

Scénář:

Markéta Zinnerová

Hudba:

Petr Hapka

Marta Vančurová, Vlastimil Harapes, Sylva Kamenická, Jiřina Šejbalová, Dana Medřická, Eva Sitteová, Lubomír Černík, Žofie Veselá, Jan Hartl, Eva Svobodová (více)

Mladí manželé Staškovi – fotografka Marie (M. Vančurová) a student stavební fakulty Petr (V. Harapes) – žijí v útulném podkrovním bytě se čtyřletou dcerkou Maruškou (S. Kamenická). Upovídanou okatou holčičku mají rádi všichni sousedé i dělnice z výrobny věnců, která sídlí ve dvoře. Jenže jednoho dne dostane Maruška prudký zánět mozkových blan, na který posléze zemře. Tragická událost těžce poznamená psychiku i soužití obou manželů. Zatímco Marie se utápí v bezbřehém smutku, zdrcený Petr odstraňuje z bytu všechno, co Marušku připomíná: fotografie, hračky, oblečení i sbírku starožitných hodin. Vymazat z paměti milované dítě však samozřejmě není možné. Cesta k vyrovnání se s tragédií a k nalezení nové naděje vede jinudy… (Česká televize)

Luciášek

Autobiografie Markéty Zinnerové...Další z filmů o tom, že není nic horšího, než přežít své dítě.Tento film nemůže rozhodně nechat chladným nikoho, kdo má srdce. PS: Vlastík Harapes byl opravdu mimo mísu. ()

xaver

Takový film o lidské tragedii a pak o ničem. Režisér Herz se pokusil o ciťák, který se ale povedl jen zčásti. Snímek nevyzněl až tak reálně, přitom podobných příběhů v běžném životě se kolem nás odehráva neustále spousta. Vychází mi to mezi 2 - 3, ale spíš k té dvojce. ()

Paity

Marta Vančurová takovéto role vždy přitahovala. Nebyla to nikdy zrovna komediální herečka, naopak o to více melancholická, přemýšlivá a dramatická. ()

duddek

Je to hrozné, skličující, doporučuju na to koukat jen v době největší pohody. Nelíbil se mi moc závěr... takový příběh happy end nemá. ()

Dlubal David

Typický Petr HAPKA. Od prvních sekund až do těch posledních. Nejraději mám právě jeho tvorbu ze sedmdesátých let. Stejně jako Karel SVOBODA a Jaroslav UHLÍŘ, tak i P. H. má své jedinečné motivy, které se v mnoha scénických doprovodech opakují a vždy a okamžitě člověk pozná, čí že je to rukopis. ■ Naopak překvapením pro mě byl Juraj HERZ na režisérské stoličce v tomto dramatu. Svůj talent vytvářet pochmurnou atmosféru zde sice nemohl plně využít, přesto je tu jeho přítomnost hmatatelně cítit. ■ Něco málo... nepopsatelného... mi však ke spokojenosti chybělo. ■ Nikdy jsem nepochopil tu mánii předabovávat československé herce jinými československými herci, ale budiž, musím to nějak zkousnout. František NĚMEC je výborný herec a má krásný hlas, ale když vidím Vlastimila HARAPESE a neslyším jeho též krásný a charakteristicky nezaměnitelný hlas, tak si tiše klepu na čelo. ■ Co se týká samotného příběhu, tak ten je samozřejmě velmi silný. Jednoduchý, přímočarý, silný, emocionálně silný. Ztratit dítě, rodiče, životního partnera, je pro mě v osobní rovině to nejhorší, co mě může potkat... ◢ ■ ◣ (R) [88/100] ■ (K) [88/100] ■ (V) [70/100] ■ (H) Marta VANČUROVÁ [90/100] ● Vlastimil HARAPES [82/100] ● Sylva KAMENICKÁ [70/100] ● Dana MEDŘICKÁ [68/100] ● Jiřina ŠEJBALOVÁ [66/100] ● Eva SITTEOVÁ [64/100] ● Emma ČERNÁ [60/100] ● Gabriela WILHELMOVÁ [60/100] ● Lubomír ČERNÍK [70/100] ■ (♫) [95/100] ■ (E) Operace mé dcery (1986) ● Maboroshi no hikari (1995) ● Sázka pro dva (1978) ● Příliš mladí na lásku (1980) ■ (Č) 2 ■ (P) [TV] [PZ] [95/100] ■ (N) [Pondělí, 27-XI-2017; 19:32] [576p] ϿϾ [PZ] [70/100] ■ (CSFD) kagemushandersonRadek99(C) [83/100] ()

Vesecký

Velmi silné, ale občas poněkud rozvláčné a zbytečně natahované tam, kde to nebylo třeba. Jinak bych ten film považoval sa skvělé zobrazení tragédie rodičů, kteří přijdou o svoji malou dcerku. Marta Vančurová byla skvělá, možná, že Vlastimil Harapes neseděl jako vysokškolák (v době natáčení mu bylo třicet). Dobrý štěk Dany Medřické, velmi dobrá Jiřina Šejbalová. ()

petikacka

Tento film mě zasáhl na celý život už od raného mládí a dodnes vlastně nejsem schopna o něm mluvit respektive psát aniž by ze mě nezačal proudit vodopád slz. Kdo má děti to chápe. Za mě uslzených 95% ()

Chudobka

Když jsem film viděla před těmi mnoha lety (je možné, že už je to tak dlouho?), líbil se mi moc. A i teď se na něj ráda znovu podívám, i když celý vidět nemusím. Výborná Marta Vančurová, bohémské prostředí, zajímavě zařízený byt (nic takového v jiných našich filmech nebylo), silný příběh...A ani ten Harapes mi nijak nevadil. A hudba - Petr Hapka, záruka kvality. (Ještě bych dodala, že kameraman Jiří Macháně pochází z mého rodného města. Což mě těší.) ()

Mania

Krásný procitěný film. Marušku jsem si oblíbila v momentě kdy jsem si film zapnula a bohužel jsem nevěděla jak to s ní dopadne. Do konce filmu si divák neodpočine, ale nemyslím, že je předramatizování na škodu. Momenty kdy se tam opět objevuje Maruška jsou opravdu dojemné. Tenhle film dojal hlavně mojí matku, taky proto se právě podle této Marušky jmenuju. ()

Jeremiah

Pouze ten, kdo příjde o své dítě, dokáže plně pochopit hloubku tohoto filmu. Ještě teď před sebou vidím veliké a smutné oči Marty Vančurové, které jsem tu ztrátu uvěřil. Neprávem opomíjený film, který by si i v nynější době zasloužil více pozornosti ze strany TV společností. Česká kinematigrafie "byla" velmi kvalitní !!!!! ()

Yarwen

Lyrický majstrštych s vynikající hudbou dokáže na malém prostoru a s malou výpravou nabídnout divákovi hluboký zážitek. ()

Snape

Nechápu to nízké hodnocení. Den pro mou lásku je silný a upřímný film s emocionálně hlubokým výkonem Marty Vančurové. A žádný „sentimentální odšťavňovač“ (komentář Mi Nü-Chai) se nekoná, pokud za něj nepovažujete příběh samotný a prožitky postav. Naopak, tenhle film není nijak zbytečně ukecaný, spíše spoléhá na obrazovou lyriku (veškeré vzpomínky) a hudbu Petra Hapky. Ani Vlastimil Harapes mi nevadil – nepůsobil nepatřičně, hrál civilně. Scény z nemocnice jsou neuvěřitelně depresivní. ()

wictoria

Skvělá hudba, skvělý příběh (je smutné, že z velké části podle skutečné události)... bohužel od té doby, kdy mám sama malou holčičku nejsem schopná si ho pustit... ()

Lyžař

Velke prekvapeni! Z te doby bych cekal filmy uplne jineho razu..prijemne a mile zamysleni. Smutnohra silenyho razu. Kdo vi, jak by se clovek v tehle zivotni situaci choval... ()

Ygnor

Celá tahle deprese skončí vlastně dobře. Jen tomu do posledního střihu nevěříte. Vančurová má neskutečný feeling jako Dolores O'Riordan. není malých rolí. Všechny štěky "hostujících" herců jsou vystřiženy jak z partesu. Herz ve vrcholné formě. ()

Biopler

Melancholická dráma, ktorá je geniálne natočená Jurajom Herzom. Len pre to sa oplatí vidieť snímok. Popracovať by sa určite dalo na scenári, aby dráma bola plnohodnotnejšou. Vlastimil Harapes sa mi do roly moc nehodil a keďže sa jedná o hlavnú rolu, tak to po všetkom výbornom vo filme stačí len na priemerné hodnotenie. ()

Juraj Herz 1934 - 2018

Juraj Herz 1934 - 2018