Historicky najvernejšia verzia životopisu tohto fenoména. Jasné, Amadeus od Formana je umeleckým spracovaním jedinečný. Ide však o umeleckú fikciu, kým táto miniséria sa drží dochovanej korešpondencie W.A. Mozarta, dokonca často z nej cituje. Exceluje tu veľa českých hercov. Potvrdzuje sa tu fakt, že seriály z prelomu 80. a 90. rokov, kde sa zjavili českí herci, sú jednoducho skvelé. Až možno trošku herecky zatieňujú hlavnú postavu. Ale celkovo: dúfam, že niektorú z našich televízií osvieti a budeme si môcť pozrieť toto dielo.(3.12.2012)

Tak za tohle má Juraj Herz můj obdiv. Vrhnul se na látku, které Formanův Amadeus nastavil pěknou laťku. Látku laťku, tohle bylo v určitejch ohledech lepší. Obzvlášť ve výběru herce, který Mozarta hrál - nebyl tady zobrazen jako bláznivej pošuk, ale takovej pošuk důstojnější, herec sympatičtější. Navíc se to mnohem více drží pravdy a nebalamutí nás to obviňováním Salieriho z Mozartovy vraždy. K pravdě přispívá i němčina, kterou teda nemám vůbec rád, ale v rámci hodnověrnosti to překousnu. Hůř se mi překousávalo to německé předabování českých herců, navíc mi to připadalo všichni stejným hlasem nebo co. Výprava, kostýmy, reálie, to všechno se náramně povedlo a celé dílo tím dosahuje do výšin vysokejch. Prostě takovej zapomenutej, ale nezapomenutelnej (česko-)rakouskej klenot.(27.4.2016)

Úžasný snímek! Velká škoda, že vedle Formanova Amadea zapadl, a téměř nikdo ho nezná!(18.2.2012)

Azda najkompletnejšia a historicky najvernejšia adaptácia života tohto géniusa. Samozrejme vedľa Amadea či Ja, Don Giovani nemá šancu preraziť... čo je veľká škoda. Moc doporučujem.(28.10.2012)

• pold

Po Amadeusovi naprosto zbytečný film. Popravdě, krom pár šťouralů co se přehrabujou někde v zaprášených lejstrech,, skutečný životopis nějakého skladatele nikoho nezajímá, takže otázky jak to bylo doopravdy nebo pravdivost jsou skutečně mimo mísu. Závěr - na rozdíl od Amadeusa, který neuvěřitelně odsýpá, a i přes nevýhodu danou použitím dobové hudby (což je asi jediná slabina filmu) je zábavný, tohle nudí k smrti.(22.11.2017)