Reklama

Reklama

Recenze (5)

tuntik 

všechny recenze uživatele

Historicky najvernejšia verzia životopisu tohto fenoména. Jasné, Amadeus od Formana je umeleckým spracovaním jedinečný. Ide však o umeleckú fikciu, kým táto miniséria sa drží dochovanej korešpondencie W.A. Mozarta, dokonca často z nej cituje. Exceluje tu veľa českých hercov. Potvrdzuje sa tu fakt, že seriály z prelomu 80. a 90. rokov, kde sa zjavili českí herci, sú jednoducho skvelé. Až možno trošku herecky zatieňujú hlavnú postavu. Ale celkovo: dúfam, že niektorú z našich televízií osvieti a budeme si môcť pozrieť toto dielo. ()

Reklama

Radiq 

všechny recenze uživatele

Tak za tohle má Juraj Herz můj obdiv. Vrhnul se na látku, které Formanův Amadeus nastavil pěknou laťku. Látku laťku, tohle bylo v určitejch ohledech lepší. Obzvlášť ve výběru herce, který Mozarta hrál - nebyl tady zobrazen jako bláznivej pošuk, ale takovej pošuk důstojnější, herec sympatičtější. Navíc se to mnohem více drží pravdy a nebalamutí nás to obviňováním Salieriho z Mozartovy vraždy. K pravdě přispívá i němčina, kterou teda nemám vůbec rád, ale v rámci hodnověrnosti to překousnu. Hůř se mi překousávalo to německé předabování českých herců, navíc mi to připadalo všichni stejným hlasem nebo co. Výprava, kostýmy, reálie, to všechno se náramně povedlo a celé dílo tím dosahuje do výšin vysokejch. Prostě takovej zapomenutej, ale nezapomenutelnej (česko-)rakouskej klenot. ()

pold 

všechny recenze uživatele

Po Amadeusovi naprosto zbytečný film. Popravdě, krom pár šťouralů co se přehrabujou někde v zaprášených lejstrech,, skutečný životopis nějakého skladatele nikoho nezajímá, takže otázky jak to bylo doopravdy nebo pravdivost jsou skutečně mimo mísu. Závěr - na rozdíl od Amadeusa, který neuvěřitelně odsýpá, a i přes nevýhodu danou použitím dobové hudby (což je asi jediná slabina filmu) je zábavný, tohle nudí k smrti. ()

suomifilm 

všechny recenze uživatele

Azda najkompletnejšia a historicky najvernejšia adaptácia života tohto géniusa. Samozrejme vedľa Amadea či Ja, Don Giovani nemá šancu preraziť... čo je veľká škoda. Moc doporučujem. ()

Galerie (7)

Reklama

Reklama