Neviditelný

• USA The Invisible Man (více)

Když Cecilia (Elisabeth Moss) pochopila, že chodí s psychopatem, bylo už pozdě. Izolovaná v luxusním sídle majetnického vynálezce si uvědomí, že má-li přežít, musí utéct. To se jí podaří, a když se od expartnerova právníka dozví, že ten její odchod neunesl a spáchal sebevraždu, po letech se může znovu konečně svobodně nadechnout. Navíc je bohatá, protože bývalý přítel jí asi ve zvráceném gestu odkázal obrovský majetek. Tak proč je i dál tak neklidná? Proč má pořád nervy na pochodu? Proč se kolem ní dějí věci, jež nedokáže vysvětlit a které mají čím dál děsivější průběh a důsledek? Existují jen dvě alternativy. Buď se Cecilia regulérně zbláznila, nebo se v její blízkosti pohybuje někdo, kdo je doslova neviditelný a má jediný cíl – připravit ji o všechno, na čem jí v životě kdy záleželo. Jenže jak můžete bojovat s protivníkem, kterého nevidíte a který možná navíc existuje jen ve vaší hlavě? (CinemArt)

GeusX

Film s brilantní dávkou napětí. Velmi povedená paranoia atmosféra i hororové lekačky. Trochu jsem sice vytušil rozuzlení děje (závěrečná, i když očekávaná tečka, mne přece jen překvapila), ale nijak to neubralo na poutavosti. Poctivé čtyři hvězdy. Ani o chlup méně. edit: Druhé shlédnutí po třech měsících. Stálé napětí, že by se dalo krájet, a ani mi nevadilo, že děj znám. A že hlavní představitelka není na první pohled žádná vymazlená krasavice?! Však o to více hledím děje a hereckých výkonů. Zvyšuji na 5*.85% (viděl jsem: 2x cz) ()

JohnCZ

V první půli regulérně děsivé, v té druhé stále napínavé a celkově parádně zrežírované. Neoriginální, ale vděčný námět zpracovaný viditelně (nebo neviditelně? hihi) někým, kdo ctí žánrová pravidla. Film nepůsobí levně, jak je u současných bububu filmů zvykem. Skvělá kamera a vymazlená postprodukce - od obrazové stránky přes intenzivní sound design. Je znát, že do toho šly prachy a že padly na úrodnou půdu. I navzdory dvouhodinové stopáži si film drží tempo, všechno do sebe zapadá, obrazově to upoutá a já vlastně nevím, co bych měl vytýkat. Mohl bych remcat nad obsazením mnohdy nesympatické Elisabeth Moss, ale tady ji ta role ublížené pološílené (ex)manželky sedla vyloženě na míru. ()

vurhor

Podle traileru to vypadalo na třetiřadý a nanicovatý horůrek, ale překvapivě se nakonec jedná o relativně slušný a napínavý thriller s dobrou atmosférou a fajn nápady. Paranoia a následně i zoufalství hlavní hrdinky z toho, že ji mučí neviditelná síla, jejíž existenci však nemůže nikomu pořádně dokázat, jsou největší síly filmu. Obzvlášť v první třetině, ve které je mnoho skvěle zkomponovaných záběrů na "prázdné" místnosti a místa v domě, vyvolávající v divákovi pocit znepokojení a možná i strachu, protože si je jistý, že tam "něco" je, i když to nemůže vidět. Nemluvě o povedené implementaci zvukových efektů a hudby, které doplňují už tak skvělou atmosféru. Faktu, že poslední třetina byla už mnohem akčnější, se asi nedalo vyhnout, ale stejně bych možná víc ocenil, kdyby si tvůrci ještě více pohráli s onou děsivou mysteriózností celé té neviditelné síly, protože právě tehdy snímek opravdu pevně držel diváka v křesle. Navíc samotný konec mi přišel velice uspěchaný a v podstatě i vcelku nelogický. Ale ona parádní první třetina to naštěstí zachraňuje. Není to horor. Jen takový strašidelný polo akční thriller. Slabší 4* ()

Padme_Anakin

Atmosféra strachu, ohlížení přes rameno, vyplašený výraz - to vše na mě fungovalo, útěk z luxusní vily a trnitá cesta týrané ženy mě vtáhla.. Elisabeth Mossová je výborná herečka, věřila jsem jí každý pohled, cuknutí koutků, vrásky na čele, jen jsem měla trochu problém s tím, že se mi nelíbí jako žena, natožpak žena osudová.. Závěr mě ovšem potěšil, tedy je mé hodnocení v rámci žánru shovívavé.. ()

corpsy

Tento námet, by v inej dobe, vyzeral ináč ( a aj vyzeral viď originál 1933, či HOLLOW MAN ). A poviem vám, boli to o dosť zábavnejšie snímky, ale dnes sa len politikárči a násilne šrubuje do hláv názor, ktorý vlastne nikto osobne prijať nechce. Ak však odprostím od tejto problematiky, že žena je stále len týraná osoba ( a ktorá nikdy sama od seba netýrala, pokiaľ že jej to zákon prírody nepovolil ), ide o viac ako slušnú žánrovú jednohubku, ktorá vie napnúť a pekne to navýšiť skvelým soundtrackom. Ja by som to točil ináč, ale ja som ja a doba je dnes iná. ()

salisbury

Novodobé zpracování Neviditelného od Leigh Whannella, který se zaskvěl naposledy Upgradem, se nadmíru povedlo. Do kinosálové lavice jsem usedal s netuchou, co se bude na plátně pln děsu odehrávat a musím říct, že strachem kočírovaný snímek se velmi zdařil. Brutální hudba od Benjamina Wallfische tomu jistě hodně pomohla, nemluvě o skvělém hereckém výkonu Elisabeth Moss, která musela z této role snad i ve světě reálu totálně zešílet. Neviditelný si určitě zaslouží nejen návštěvu kina, ale i v budoucnu nějaké to nejedno zhlédnutí v prostorách domácí kukaně. ()

ledzepfan

Zase přehajpovaná ptákovina... Jedna věc je, že Mossová fakt není herečka která by jakýkoliv projekt dokázala sama utáhnout.. Druhá věc je, že scénář je placatý jak žába shozená z desátého patra na kámen... Má to pár zajímavých momentů. Hlavně v první třetině to má tendenci hrát si to s divákem skrz nájezdy kamery do prázdna, atd.. ale to fakt nestačí. Konec je už fakt z prstu vycucané zoufalství... je mi jasný, že do zítřka na ten film zapomenu jako na smrt. ()

Adasin

Je vidět, že to dělal režisér Upgradeu. Neviditelný je Upgradeu v lecčem podobný: je to komorní příběh s minimální výpravou, jen pár (z většiny neznámými) herci, je tu zaměření na nebezpečné nové technologie, podobný hutný kyberpunkový soundtrack a robotické pohyby kamery (zejména při soubojích, kdy se kamera spolu s padající/vstávající postavou hýbe o sto osmdesát stupňů – žádný střih), pak je tu ještě brutální krvavá akce, zdrcující a poměrně netradiční konec (k tomu se ještě vyjádřím níže) a moderní, aspoň pro mě architektonicky zajímavý dům jedné z postav. Je dobře, jestli se to podobá nebo ne? Za mě asi ne: tohle není kyberpunk, ke kterému se již zmíněný soundtrack a pohyby kamery hodí daleko více. Příběh je pravděpodobně zasazen do současnosti nebo blízké budoucnosti, pořád to ale není dystopická společnost. Dále to využití nápadu s neviditelností je sice fajn, ale nakonec mi to přišlo stejně jako mix pomsty kvůli nevydařenému vztahu mezi manželi a pak i mezi sourozenci (kvůli konci si nejsem jistá, co z toho to nakonec bylo). Ten nápad s neviditelností šel určitě rozvést zajímavějším způsobem, aniž by musel kopírovat předchozí verze. Nemohla chybět ani klasika s tím, že z hlavní hrdinky nejdřív udělali blázna a vražedkyni. Tady mě potěšilo, že jí nakonec i uvěřili, za to mají tvůrci body navíc. Vlastně i za to, co se nakonec stalo z hlavní hrdinky. Akorát se mi nezdá to její rychlopřevlíkání na konci, to byly tak dvě minuty – kéž by takhle byly rychlý všechny ženský na veřejných záchodech. ------ Ráda bych viděla, jak se natáčely scény, ve kterých oběti bojují s neviditelným, jelikož mě fascinovalo to jejich kroucení na zemi – upřímně mi to nepřišlo jako kdyby s někým doopravdy bojovali a ten byl pak digitálně vymazán. Až na Elisabeth Moss, kterou nemám kvůli Příběhu služebnice ráda (a tady se to moc nezlepšilo, i když už tu není tolik podělaných close-upů na její obličej), se mi herci líbili, Whannell nebo castingová agentura vybrali dobře, tedy až na tu Elisabeth. Bratři Griffthovi mi oba přišli správně divní a takoví slizcí, nepříjemní, tak snad to byl účel. Mimochodem herečka, co ztvárnila Emily mi hrozně připomínala postavu Trish Walker z Jessicy Jones. ------ Upgrade je za mě určitě lepší, takže bych byla nejradši, kdyby Whannell dále tvořil hlavně kyberpunkové projekty – třeba Altered Carbon (jehož český název i druhá série nejsou nic moc). P.S.: Zvuk mi občas přišel moc nahlas, ale těžko říct, jestli to byl záměr režiséra nebo chyba kina. 7/10 ()

agentmiky

Velice složité pro mě zhodnotit tento snímek. Whannell již mnohokrát naplno prokázal jaký talent v něm dřímá, fakticky za poslední dobu nešlápl vedle. A po filmu Upgrade z roku 2018 jsem od Neviditelného očekával mnoho.....Teď mohu říct, že se film asi vydařil, o tom žádná, ale ten svůj plný potenciál nebyl dle mého využit na sto procent. Samotný námět velice fajn, sice k němu po celý film divák nedostane nějaké hlubší vysvětlení, ale to bych asi tak neřešil. Kate Moss jednoznačně tím největším tahákem filmu, její psychický rozklad se podařilo tvůrcům věrohodně vyobrazit, dost jste s ní ze své pohovky jako divák soucítili, neskutečně emocionálně prožitý herecký výkon. A ta tajuplná dunicí hudba podpořená perfektním mixem zvuku rozhodně tento celkový zážitek z filmu kladně umocnila. Spíš mám menší problém se snímkem jako celkem. Místy nelogické chování postav, scénáristicky by se pár děr našlo, a hlavně asi nejsem plně spokojen se závěrem. On se jeví napoprvé velice promyšleně, ale když se nad tím tak zpětně zapřemýšlím, tak se WOW efekt nedostavil (to se například u filmu Upgrade vydařilo). Takže suma sumárum.....OK záležitost, ale bohužel z toho nejsem nikterak odvařený. Škoda. Za mě dávám 68 % ()

Vxxx

Napínavý thriller, u kterého si obyčejný okusovač nehtů, ohlodá celé ruce. Kvalitní podívaná při které občas zapomenete dýchat. Herecky skvělé, nespočet překvapivých twůstů, jen škoda za laciné lekačky. Ty vždy na kvalitě uberou. 4* ()

Praxis

Naprosto božská Elizabeth Moss, která ukázala díky Příběhu služebnice, že hrát pro ní silné ženské hrdinky není žádný problém a proto celý film naprosto bezpečně utáhne jen ona sama. Není to horor, ale spíše scifi thriller s hororovými prvky, ale pozor, to jsem asi udělal velký spoiler :-) Musím říci, že ona akční scéna v blázinci, byť je svým rozsahem malá, naprosto bezpečně svojí intenzitou překoná i Avengeří finále :-) Skvělý film, který vás vydrží dráždit od začátku až do konce. 90% ()

Makky

Invisible Man to má od začiatku náročné, keďže hlavnú premisu príbehu prezrádza samotný názov. Napriek tomu snímok drží diváka v napätí od prvej do poslednej minúty, čomu vďačí výbornej kamere a premyslenému postupu. Žiadne lacné lakačky, ale precízne napätie, paranoja, zúfalstvo. Elisabeth Moss sústredeným výkonom nesie celý film na pleciach a aj vďaka nej sa bavíme o ďalšom výbornom záreze do Whannellovej tvorby. 3/4* ()

kaylin

Koprodukční film „Neviditelný“ ukazuje, že Leigh Whannell svoje nápady ještě nevyčerpal a že rozhodně ještě má co natočit. A že vůbec nevadí, pokud bude natáčet sám, protože je to člověk velmi schopný i v tomhle směru. Snímek „Neviditelný“ je možná malinko roztahaný, ale vyloženě to nevadilo. Pořád je to film, který vás na svou stranu dovede strhnout i po ty dvě hodiny. ()

Rainey13

Po několika letech tu máme dalšího Muže bez stínu, tentokrat však bez Kevina! Každopádně tento je o něco modernější a vizuálně stabilnější než jeho předchůdce. Až na par výjimečných creepy scén, má Neviditelný do hororu daleko, avšak jedna se o zajímavý thriller, který si vaši pozornost zcela jistě udrží. ()

PogoJoe

Zajímavá idea, zručně natočené, jen k obsazení hlavní ženské role mám výhrady - Elisabeth Moss pro mě rozhodně není ta "femme fatale", do které by se mohl hlavní padouch nezdravě zabouchnout a které bych já, jako divák, fandil. Naopak, člověk jí to chvilkama i přeje... Ale až na tento "handicap": výborná scifárna, a nerad bych to zakřikl, rodí se tvůrce, jehož tvorbu budu od nynějška mnohem pečlivěji sledovat... ()

Helo

"Surpriiiise!" I když po skvělým (a nepřekonaným) Upgradu vlastně asi ani ne. Whannel je prostě bůh, kterýmu tyhle lehce či více scifi thrillery očividně jdou, když z v dnešní době už skoro tuctovýho námětu dokázal vytřískat něco tak napínavýho a v mnoha ohledech i nepříjemně psychologickýho. A nejradši bych byl, kdyby čtvrtej Matrix točil on, protože ty jeho kopičiny s kamerou v akčních scénách jsou zkrátka boží. ()

Colby Sawyer

Leigh Whannell je génius! Už Upgrade bylo podle mě brilatní dílo a tady se laťka zvedá ještě výše. V základu poměrně jednoduchý nápad je zde přetaven v něco naprosto skvělého. Whannell nesází na lekačky, ve filmu je pořádně vlastně jen jedna a u té jsem i zařval, jak jsem se lekl, jinak je tu po celý film tíživá a skličující atmosféra, která nenechá diváka ani na chvíli vydechnout. Propracovaná kamera vyloženě vtahuje a zírání na prázdnou místnost ješte nikdy nebylo tak děsivé. Jak v tíživých scénach, tak v těch akčnějších je vidět ta hravost a talent pana režiséra, který ví, co a jak chce divákovi ukázat. Celý film si publikum vodí jak se mu zachce a nechává ho, aby byl pohlcen výborným scénářem, který bere klasickou látku velmi svěžím způsobem a témata jako PTSD či domácí násilí jsou velmi umně zpracovaná, takže mimo úžasné hororově-thrillerové roviny tu máme i tu sociální, která pro mě zvedala film ještě o něco výš. Elisabeth Moss je v hlavní roli naprosto neuvěřitelná a já pevně doufám, že ze tento výkon posbírá nějaké ceny, protože budou rozhodně zasloužené. Nejsem sice žádný hororový fajnšmekr, ale nebojím se říct, že tohle je naprosto jedinečné dílo, které stojí za pozornost. Leigh Whannell to po Upgrade zase dokázal, zase mě naprosto dostal svým velkým umem. Jeho propriety jako soft sci-fi prvky, pulzující hudba a božsky natočená akce se zde skloubily s fantasticky napínavou atmosférou, takže já už vlastně nemám slov, a tak řeknu jen dvě věci. Je to paráda, koukněte na to! ()

Hamaradža

Aneb ako je aj lacná, béčková scenáristická bžunda písaná sťa 12 ročným školákom, akceptovateľná ak sa dotýka dostatočne feministicky "populárnej" témy (Domáce násilie, vzťahy s citovými manipulátormi, stalkermi). Čím samozrejme netvrdím že o tom netreba hovoriť. Ale nie takto. PS: Moja predpoveď vyšla a o filme už sa píše ako o výpovedi o patriarchálnom útlaku - lol? ()

Marvel nejspíš našel svou Silver Surfer

Marvel nejspíš našel svou Silver Surfer

04.04.2024

Nový Vlkodlak mění hlavního představitele

Nový Vlkodlak mění hlavního představitele

14.12.2023

Nadcházející filmový příspěvek do světa monster od studia Universal mění svého hlavního představitele. Podle oznámení z roku 2020 si v nové verzi hororu Vlkodlak měla hlavní roli zahrát populární… (více)

Projekty od Universalu loví mladé hvězdy

Projekty od Universalu loví mladé hvězdy