Film Státní tajemství je inspirován skutečnými událostmi, které otřásly celým světem. Vypráví napínavý příběh Katharine Gunové (Keira Knightleyová), zaměstnankyně britské zpravodajské služby, součástí jejíž práce je rutinní nakládání s utajovanými informacemi. Jednoho dne v roce 2003, krátce před invazí do Iráku, Gunová obdrží šokující zprávu z Národní bezpečnostní agentury – Američané žádají britské tajné služby o pomoc při odposlouchávání členů Rady bezpečnosti OSN, aby je mohli vydírat před klíčovým hlasováním o rezoluci k Iráku. Gunová, která odmítá nečinně přihlížet, jak se svět řítí do ilegální války, učiní to nejtěžší rozhodnutí postavit se své vládě na odpor a předat přísně tajné informace tisku. Tak odstartuje řetězec bouřlivých událostí, které vyvolají mezinárodní ohnivou bouři, odhalí obří politické spiknutí a vystaví Gunovou i její rodinu nebezpečí. (HBO Europe)

ER

Skvělá story, která míchá několik bolestivých a kontroverzních témat v rámci nejvyšší politiky Anglie. Ale určitě se takové věci dějí všude. Ani jsem nebyl překvapen, že největší fake news produkují vlády a zároveň se snaží umlčet každého, kdo jejich praktiky odhalí. Herecké obsazení je výborné, děj s podáním temněji nasvícených scén dokáže udržet pozornost po celou dobu . Palec nahoru 👍 ()

hazdrova

Official Secrets sa mi veľmi páčilo. Má to nádych investigativity s kúskom citu, ktorá mi pri klasických filmoch z takéhoto prostredia väčšinou chýba. Skutočná udalosť, ktorá svojim výsledkom ukazuje, aká je spoločnosť stále skazená. Radšej stiahnuť obvinenie, ako sa nechať vyšetrovať. Tempo zo začiatku pomalé, potom sa to rozbehne. 4* ()

Niflheim

90 %. Až na konci snímku jsem si uvědomil, že je to vlastně eastwoodovka bez standardně intenzivní porce patosu. Když si vzpomenu na hodnocení a pocity po Clintově Richardu Jewellovi, zde musím rovněž mířit na příčky nejvyšší – možná mě Official Secrets přinutilo přemýšlet ještě víc než zmiňovaný Eastwoodův kousek. Vedle filozofováním nad spravedlností a morálkou zde totiž velmi vnímám otázku demokracie jako takové, což je v případě státního zřízení Spojeného království obzvlášť peprná záležitost. K tomu všemu mně i Hoodovi hrála do karet slabost pro Keiru Knightley, již jsem místy podezříval z divadelního přehrávání. Když jsem si však prohlédl videa s originální Katherine Teresou Gun, nabyl jsem dojmu, že Keira odvedla brilantní práci. Ralph Fiennes mě rovněž bavil, prostoru před kamerou nedostal mnoho, ale nejspíš z něho vyždímal ještě víc, než by sám čekal. Mám zkrátka v oblibě filmy, které mě nutí přemýšlet o společensko-politických principech v současnosti na pozadí minulosti. ()

Najt

Vyzradila přísně tajný dokument, státní tajemství ohledně války v Iráku, které poukazuje na to, že vláda USA je pěkně prohnilá. Ted ji jde o život, udělala dobře, odsoudí jí nebo to vyhraje ?. Trošku soudní drama podle skutečné události, které je perfektně natočeno s dobrým scénářem a parádním výkonem Keiry Knightley. ()

Toshio

Zajímavý snímek, založený na skutečné události, o poměrně tupé špionce a uisblouerce, která vynáší intel tak, že se v pracovní době, velice nenápadně se tvářící, vydá ke kopírce, kde vytiskne jakési memo. Film se více rozjede až v druhé půli, kdy se na scéně objeví pan Fiennes. Každopádně film připomene, jakej byl Tony Blér hajzl. ()

Pete

Tento film funguje na několika úrovních, jako napínavá detektivka se špionážní zápletkou, soudní, i psychologické drama, které je navíc natočené podle skutečnosti - a všechno je to výjimečně dobře propojené, svižné tempo se daří držet téměř po celou stopáž. Snímku se však především daří nenásilně divákům předkládat nejrůznější důležité, až zásadní současné otázky ohledně svobody, cti a odvahy jednotlivce, a také stavu politiky a morálky společnosti, na které v dnešní době nejsou zcela jednoznačné odpovědi. Takové filmy se příliš často nepodaří, a přitom jsou pro všechny velmi potřeba. Bravo! ()

unrocker

Pribehove a námětově vynikající, tento příběh by asi nešel natočit špatně. Čekal bych i tak lepší režii a dramatičtější spád. ()

Pohodex

O tom jak se USA snažilo spasit celý svět, protože nás ohrožovali nějací kundoksichtové z nějaký prdele, která je jen tak náhodou plná ropy. Keira sympatický výkon. Filmy podobného rázu se někdy neskutečně vlečou, to však není případ tohoto snímku. ()

Tominni

Film o zaměstnankyni britské tajné služby a jejím boji proti státnímu aparátu. Pravda vs manipulace, osobní riziko vs veřejný prospěch. Velmi dobře zpracované téma, které má skvělý spád a napětí od začátku do konce a nechává prostor pro zamyšlení, jak by se kdo zachoval. Velmi dobrá práce. ()

helrohir

Vcelku zaujímavý životopisný film so silným morálnym posolstvom. Film, ktorému primárne dominujú dialógy,  to nemá vždy jednoduché v tom ohľade, že dokáže zaujať diváka počas celého trvania, ale v tomto prípade z toho dokázali tvorcovia vyťažiť maximum. Režisér dokáže tento konverzačný film spracovať s remeselnou efektívnosťou a v rámci príbehu nám postupne dávkuje dramatické alebo emočne podfarbené scény, ktoré vždy vo vhodnej chvíli oživia dej. Naviac majú tvorcovia oporu vo výborných hereckých výkonoch, hlavne Keira podáva veľmi civilný neafektovaný výkon. Nie je to úplne stopercentný filmový zážitok, ale už len z morálneho hľadiska si spracovanie takýchto životných príbehov zaslúži pozornosť a nadštandardné hodnotenie. 75%. ()

kubas369

8.5/10. Další skvělé zpracovaný příběh podle skutečných událostí, dokládající v jaké žumpě ve skutečnosti žijeme. Plno excelentních herců z ostrovů. ()

srolyma

Vynikající film, který se vrací k sice známé, ale ne moc propírané situaci ohledně začátku války v Iráku, kdy si Jirka Bušů s Tondou Blérem řekli, že zbuší Husejnovic Sáďu a protože neměli svolení od Rady bezpečnosti OSN, tak si vymysleli, že si Sáďa hraje s hodně nebezpečnými hračkami, které se ovšem, jak známo, nikdy nenašly. No a jedna spravedlivá pipinka z britských tajných služeb si řekne, že Sáďa je sice zlobidlo, ale že by rovnou válka, to zase ne-e. A tak předá tisku tajnou informaci o manipulování členů OSN a čeká, že se kluci leknou. No a pak už je to stejné, jako když nějaký odvážlivec u nás upozorní na další podvod nebo zlodějinu pána Bureša. Zpochybňování, zastrašování, obvinění, soud. A jede se dál. ()

PamelaJJK

Další důkaz toho, že politika je neskutečná špína a svinstvo... Skvělý drama thriller s excelentní Keirou Knightley, napínavou a gradující zápletkou, pohlcující atmosférou a vše parádně dokreslující a doplňující hudbou. K tomu ideální stopáž, kdy není dění zbytečně natahované a díky tomu má film spád a necelé dvě hoďky uběhnou jak mávnutím kouzelného proutku. Takže vlastně není co vytknout a já neváhám s maximem. ()

Knightey

Tak tohle se povedlo! Keira to zahrala pekne, scenar byl super a navic podle pravdiveho pribehu. Opravdu me to babilo celou dobu. ()

Renswo

Oficiall secrets : politická dráma podľa skutočnej udalosti. Určite je to príbeh ktorý treba vyrozprávať , je veľmi záujimavy . Ja osobne som ho nepoznal a tak som ostával napätý až do konca. Príbeh je o vládnej pracovníčke ktorá sa postavila za pravdu a ľudskosť. No vystavila sa tak maximálnemu riziku. Škoda že tam bolo veľa scén medzi manželmi a niekedy ten Vzťahový čas má ubijal nudil a nič sa nedialo . No aj napriek tomu je to film dosť náučný a stojí za pozretie. ()