Vtipný a nonšalantní Samuel (Omar Sy) si užívá bezstarostný život na francouzské Riviéře. Jednoho dne ho však navštíví víkendový flirt Kristin (Clémence Poésy) a oznámí mu, že dítě, které drží v náručí, je jeho. Předá mu holčičku a uteče. Samuel vyráží s malou Glorií do Londýna, kde Kristin marně hledá. Nakonec mu nezbývá nic jiného než si najít práci a ve velkoměstě se usadit. Samuel se okouzlujícím způsobem pouští do výchovy malé Glorie. Během následujících osmi let se ukáže, že je nejen milující, ale i hodně netradiční táta. S humorem se vypořádává s nástrahami každodenního života osamělého Francouze v Londýně. Rodinná idylka se však záhy změní, když se zničehonic před jejich dveřmi objeví Kristin.... (Bohemia MP)

junxi91

Filmek, který začíná jako taková odlehčená komedie o frajerovi, který se ze dne na den stane otcem, a končí těžkým citovým vydíráním. Tak bych charakterizoval tohle komediální drama. Samuel je běžec, návštěvník večírků a vobšoust, který si žije svůj sladký život u moře na jihu Francie. Pracuje jako správce jednoho letoviska, kde pořádá mejdany. Jeho otec jej jako malého učil, ať se ničeho nebojí, a tak si skočil z útesu do moře. Jednoho dne jej však navštíví jeho bývalá známost Kristin a předá mu jeho tříměsíční dceru Glorii. Samuel je však sám povahou děcko, nemůže se o dítě starat, a tak vyráží do Londýna, vrátit Glorii její matce. Zde se však ztratí, ale naštěstí potká Bernieho, homosexuála a Francouze, který pracuje ve filmovém průmyslu. Ten nabídne Samuelovi práci kaskadéra. Následujících osm let Samuel láskyplně vychovává Glorii a pracuje jako kaskadér, a Glorie s ním často chodí do práce. Samuel si pro Glorii vymyslí několik milosrdných lží, třeba imaginární tajnou matku, která pracuje jako tajná agentka, se kterou si dopisuje po internetu. Samuel navštíví doktora a dozví se, že nemoc je neléčitelná, takže to vypadá, že on má smrtelnou nemoc. Když je Glorii osm let, tak se objeví její skutečná matka s přítelem Lowellem, a tentokrát už chce vychovávat svou dceru. Samuel je z ní frustrovaný, protože Kristin si chce vzít svou dceru do New Yorku. V jeden okamžik však Glorie zaslechne to, že Samuel lhal ohledně toho, že je její matka tajnou agentkou, a tak se s otcem odcizí. Kristin požádá o opatrovnictví Glorie a případ se dostane k soudu, ale Samuel soudce přesvědčí o tom, že chce pro Glorii jen to nejlepší, a tak je mu svěřena do péče. Kristin však požádá o test DNA a ten prokáže, že Samuel není biologickým otcem Glorie. Samuel tak uteče s Glorií do Francie, kde se vrací ke své původní práci. Bernie pak odhalí Kristin jednu velice tragickou skutečnost o tom, kdo ve skutečnosti trpí tou smrtelnou nevyléčitelnou nemocí. A tím se dostáváme k dojemnému konci, který se snaží z diváka vymačkat co nejvíce emočních slz. Život není spravedlivý a i tak bezstarostný optimista a bonviván jako Samuel zažije tvrdou srážku s realitou, mnohem tvrdší, než skok z jedenáctého patra na nafukovací matraci... ()

Bo

(SPOILER) Pre mňa film, ktorý sa snaží vyžmýkať z človeka emócie bez toho, aby sám mal akúkoľvek hĺbku. Charizmatický muž, zlomená žena, dieťa mínus matka, plochý vzťah otca a dcéry, ktorý jej zo života robí rozprávku, boj o dieťa, choroba... A prvýkrát som odišla z kina a nezaujíma ma záver. Mala som pocit, akoby tento film napísal niekto vypočítavý bez štipky citu a bez ohľadu na náročnosť všetkých tých tém, ktoré tak natrieskal dokopy do útrapných dvoch hodín. ()

Jiri.Kuca

Skvělý film, kdy Omar Sy opět předvedl super výkon. Nemůžu si pomoct, ale čekám co přijde dalšího po tomhle filmu a Nedotknutelných. Smích střídá slzy. Bomba! ()

elimS

85% - komentář 20ti slovy: Pěkný, smutný, vtipný, citový a svěží příběh o výchově malé holky. Omar výtečný - herecky, i jako otec. A tu "matku" bych poslal do prdele. ()

MAAUZ

Nechápu, kdo nemůže mít rád tak pozitivního černocha, jako je zrovna Omar Sy - zářící zuby od ucha k uchu a jeho vtipný pohyby.. Celý film udržel naši pozornost díky francouzštině. Smáli jsme se, a to i přes smutný příběh. Před jeho koncem nás zarazil zvrat. Jediné, co mi přišlo přitažené za vlasy, byla reakce a odpověď po 8 letech tý čubky Kristin. Pak mi trochu došlo, že to měli s tím dalším brejlatym niggou naplánovaný. Holčička byla moc fajn. ()

hazdrova

Tento film je filmom roku 2016. Neskutočne úžasný Omar Sy, ústa plné smiechu, oči plné sĺz, skvelá hudba, vynikajúci príbeh. Vyvrcholenie exkluzívne. 5* ()

IvonaK

Neskutečně dojemný rodinný film který musí alespoň trochu přirůst k srdci každému. Odehrálo se zde mnoho situací co se týká péče o dítě. A taky se tady ukazuje že se každý může postarat o dítě a že všechno jde když se chce. Nebiologický milující táta a jeho LGBT kámoš+dívenka+biologická matka = krásné, rámuji. 💚💙💛💜❤️🧡 Škoda jen toho smutného konce. ()

george82

Omar Sy je opět skvělý a jeho hraní mě neskutečně baví. Na filmu se mi líbí, že zhruba 4/5 filmu jsou plné zábavy, radosti a smíchu. Na konci se situace trochu otáčí v rozepři o vlastnictví dítěte, nakonec ale každého zasáhne nečekané rozuzlení. Díky Omare. ()

Adámo

Tenhle film by mohl být pětihvězdičkovou odpolední komedií (ale rozhodně ne rodinnou), pokud by několikrát zlomově nezměnil žánr z komedie na drama-komedie-drama-komedie-drama-drama-drama. A taky pokud by děj (scénář) držel přirozené tempo a vývoj příběhu, bez šílených, někdy nesmyslných, skoků a logických lapsů. Možná byl film o půl hodiny delší a někdo ho pak bez rozmyslu sestříhal. Škoda, stěží 3* | 03/2017 ()

Mistr_Moon

Není to až tak ironické a zábavné jako Nedotknutelní. Tváří se to vlastně hodně vážně a poslední třetina je vyloženě rodinné drama s nepravděpodbnými/překvapivými zvraty. Film hodně táhne nahoru postava Glorie ovšem proč se někdy netočí filmy o normálních dětech co se nechovají dospěleji než jejich rodiče? ()

sniperjozef

Hombre de piedra (Bez Navodu) ve francouzskem jazyce. Pro velke zklamani v tom, ze je to naprosto totozny film s vymenou hercu a jazyka. Omara Sy mam rad(jedna hvezda), Clemence hraje skvele(druha hvezda). Ale uz to tady bylo a bylo to dobre. Tak proc to tocit znovu? Nenapada me jiny duvod, nez ze to je pro penize. ()

Mamlas

Jednu ☆ za pár nových nápadů, ale jinak je to sprostá vykrádačka filmu Bez návodu, který se mi moc líbil a nechápu, proč ho nějací pitomí frantíci mají kopírovat. Fuj! ()

ostravak30

Tento snímek mě hodně překvapil jak moc je dobrý. Opravdu jsem nečekal tak dobrou podívanou. Řekl jsem si, že se bude jednat o klasickou komedii v níž nakonec dobro zvítězí a otec odejde s dcerou. Jenže tvůrci dokázali, že komedie a drama vedle sebe klidně mohou stát a mohou si zároveň potřásat rukama. Herecké výkony byly skvělé, zvláště vynikající pak byl výkon dětské herečky. Velmi přirozený a reálný. Celá zápletka je vlastně drama, která překvapí tím, že se sama sobě umí zasmát. A když to nejméně čekáte, překvapí vás. Možná by si každý řekl, že jde hlavně o to diváka dojmout. Umírající a nakonec i zemřelá holčička přece dojme každého. Ale tenhle omyl tvůrci vyvrací právě tím, že o její smrti se dozvíte až na konci. Vlastně téměř ve stejnou chvíli zjistíte, že to byla ona, kdo byla celou dobu nemocná. A právě její chuť žít a otcova schopnost jít do všeho naplno a neprobrečet všechny zbylé dny, chuť o svou dceru bojovat vám nenažene slzy do očí, ale dá vám pochopit, že stojí za to každý den bojovat, protože ani my nevíme, kdy přijde náš poslední a stojí za to se nikdy nevzdávat. A právě proto dávám maximum. Dojímat můžete, když se jedná o příběh dle skutečnosti, ale když si jej vymýšlíte, je lepší diváka něco naučit. A tvůrcům se podařilo svým charakterem téměř dokonalé dílo. ()

XXXXXXXX

Doba oněch přelomavých, za srdíčko beroucích a hlavně na závěr dramatických komedií už nenávratně pominula. Sko se sice snaží, seč může, ale jeho role, mi v poslední době příjdou, jako přes kopírák. Nedotknutelní v obalu pro ty nejmenší. ()

Trixcze

Když si člověk po čtvrt hodině filmu uvědomí že už viděl mexický originál tak už si to moc neuzije když přesně ví co bude následovat. Ale jinak fajn ()

Mkartaylas56

Krásný film. Jedno z nejlepších dramat, které jsem dosposud viděl. Opět naprosto skvělý výkon Omara Sy v hlavní roli, který mě dostal snad ještě víc, než u Nedotknutelných, taky dobře zahrála Gloria Colston v roli stejnojmenné holčičky okolo které se točí celý děj. Film sice nemá nijak zvlášť nečekané nebo šokující zvraty (snad až na jeden), jinak ale pobaví nejen po vtipné stránce, ale taky (hlavně) po té dramatické, která tedy opravdu stála za to. Konec je sice smutný, ale s tím přichází i dojemnost. V několika recenzích jsem četl, že je to jen zkopírovaný snímek podle jiného, ale já vidím tento jako první a tak nemůžu jinak než tam nasolit ten plný počet. 90% ()

Plastík

Tak ti nevím, kámo. Takové bez nápadu. Takové nenápadné. Takové prd. A pak se musí vyvětrat a spát. Všude musí být gay. ()